Skocz do zawartości
redbull

Mam problem...

Rekomendowane odpowiedzi

...z pamięcią. Nie dawno wymieniłem prawie całe bebechy kompa. Kupiłem sobie DDRAM 512MB 3200 PC400 (no name). Odpaliłem program "EVEREST Home Edition" i pokazuje mi w nim przepustowość tej pamięci zaledwie 2688MB/sek a powinno być przecież 3200MB/sek. Częstotliwość tatkowania wynosi: 333Mhz a powinno być 400Mhz. Gdzie można to zmienić w biosie ?? Czy da się wogóle to zrobić ?? A może pomylili się w sklepie komputerowym i dali mi pamięci 333Mhz :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakims benchmarkiem jaka masz pamiec i jak dokladnie chodzi.... ale moze najpierw zobacz czy twoja plyta glowna wspiera ta szybkosc pamieci..... i jeszcze cos jezeli masz dwie kostki to ich predkosci zostaja wyrownane czyli ta szybsza pracuje z wolniejszymi ustawieniami...... w niektorych biosach da sie zmienic szybkosc ramu w niektorych nie, zalezy jaka masz plyte glowna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz procesor i na jakim fsb chodzi,bo jesli CPU chodzi na 333 to nie ma znaczenia czy masz pamieci 400 czy 333 bo przepustowosc bedzie taka na ile pozwala szyna procesora, 3200mb/s bedzie tylko przy fsb CPU rownym 400,a to co podajesz jest normalne dla fsb CPU 333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz procesor i na jakim fsb chodzi,bo jesli CPU chodzi na 333 to nie ma znaczenia czy masz pamieci 400 czy 333 bo przepustowosc bedzie taka na ile pozwala szyna procesora, 3200mb/s bedzie tylko przy fsb CPU rownym 400,a to co podajesz jest normalne dla fsb CPU 333,najprawdopodobniej Twoje pamieci chodza synchronicznie do fsp procka,i nie ma wiekszego sensu tego zmieniac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...posiadam procesor AMD athlon 2800+ (jądro bartona) chodzi na fsb 166, a płyte główną mam Asusa A7N8X NForce2-S Dual Channel (tą okrojoną ale z updatem biosa na 1010)...

Wszystko sie zgadza,Twoje pamieci chodzą idealnie i nie trzeba nic zmieniac,ewentualna zmiana na 400mhz moze tylko pogorszyc sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoooowie

Jeśli procesor pracuje na FSB 166 i pamięci pracują synchronicznie to one tez mają 166 MHz a nie 333

 

Zobaczcie sobei do CPU-Z tam pisze, że pamięci mają 166 MHz albo 200 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ale nie wiem gdzie co i jak sie zapyatac a wiec sie pytam-moj sprzet to- plyta gigabyteGA-7N400-L athlon 1700xp+palomino:((256ramu szybkosc 266chyba czy jakos tak,r8500...i chcialem cos zrobic z prockiem ale mi doradzono zeby zrobic go na 8x200 ale nie wiem jak na to moja pamiec czy tak moge bo przeczytalem ze pamiec tez sie podkreci ale czy nie zaduzo? a i jeszcze jedno niedlugo w sumie chyba dokupie pamiec 512 na pc-400 chyba to z ta 256 co zrobic? sprzedac czy zeby nadal pracowala i miec 768? z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoooowie

Jeśli procesor pracuje na FSB 166 i pamięci pracują synchronicznie to one tez mają 166 MHz a nie 333

DDR = 2x166=333, zgadzam sie że w dajmy na to cpu-z pisze 166 lub200 ale pisze tez 333 lub 400 ddr

 

sorki ale nie wiem gdzie co i jak sie zapyatac a wiec sie pytam-moj sprzet to- plyta gigabyteGA-7N400-L athlon 1700xp+palomino:((256ramu szybkosc 266chyba czy jakos tak,r8500...i chcialem cos zrobic z prockiem ale mi doradzono zeby zrobic go na 8x200 ale nie wiem jak na to moja pamiec czy tak moge bo przeczytalem ze pamiec tez sie podkreci ale czy nie zaduzo? a i jeszcze jedno niedlugo w sumie chyba dokupie pamiec 512 na pc-400 chyba to z ta 256 co zrobic? sprzedac czy zeby nadal pracowala i miec 768? z gory dziekuje za odp.

szczerze mowiac to troche watpie zeby athlon na rdzeniu palomino poszedl na fsb 200, no i musi miec jeszcze odblokowany mnożnik jeśli chcesz ustawic to co podales,a co do pamieci to tez raczej watpie zeby poszly na 400 wiec lepiej nie kombinuj :], a jesli chcesz dokupic 512 i nie bedziesz nic podkrecal to mozesz sobie śmiało zostawic ta 256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoooowie

Jeśli procesor pracuje na FSB 166 i pamięci pracują synchronicznie to one tez mają 166 MHz a nie 333

 

Zobaczcie sobei do CPU-Z tam pisze, że pamięci mają 166 MHz albo 200 MHz.

DJ, zaczynasz mnie draznic! Czy w KAZDYM topicu, gdzie jest mowa o pamieciach, musisz sie wpier*** papierowac ze swoim objasnieniem, iz pamieci DDR333 maja czestotliwosci 166, DDR400 maja 200 itd? To na prawde nic nie da..

 

Sorki za OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoooowie  

Jeśli procesor pracuje na FSB 166 i pamięci pracują synchronicznie to one tez mają 166 MHz a nie 333  

DDR = 2x166=333, zgadzam sie że w dajmy na to cpu-z pisze 166 lub200 ale pisze tez 333 lub 400 ddr

 

skad niby ta dwojka sie wziela w czestotliwosci ?

 

tak psize tam ze jest DDR400 ale gdzie pisze ze 400 MHz ?

pisze 166 MHz oraz DDR333

oznaczenie DDR333 mowi ze mamy 333 MT/s a nie MHz i t jest ta rznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad niby ta dwojka sie wziela w czestotliwosci ?  

 

tak psize tam ze jest DDR400 ale gdzie pisze ze 400 MHz ?  

pisze 166 MHz oraz DDR333  

oznaczenie DDR333 mowi ze mamy 333 MT/s a nie MHz i t jest ta rznica

no to mozesz mi wtylumaczyc co znaczy: System bus 400Mhz DDR? (wcpuid)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad niby ta dwojka sie wziela w czestotliwosci ?  

 

tak psize tam ze jest DDR400 ale gdzie pisze ze 400 MHz ?  

pisze 166 MHz oraz DDR333  

oznaczenie DDR333 mowi ze mamy 333 MT/s a nie MHz i t jest ta rznica

no to mozesz mi wtylumaczyc co znaczy: System bus 400Mhz DDR? (wcpuid)

No ktos z programistow napisal taktowanie nieprawidlowe bo "efektywne"

przeczytaj ten artykul - on ci dosc duzo naswietli:

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=96

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panoooowie

Jeśli procesor pracuje na FSB 166 i pamięci pracują synchronicznie to one tez mają 166 MHz a nie 333

 

Zobaczcie sobei do CPU-Z tam pisze, że pamięci mają 166 MHz albo 200 MHz.

DJ, zaczynasz mnie draznic! Czy w KAZDYM topicu, gdzie jest mowa o pamieciach, musisz sie wpier*** papierowac ze swoim objasnieniem, iz pamieci DDR333 maja czestotliwosci 166, DDR400 maja 200 itd? To na prawde nic nie da..

 

Sorki za OT.

Jesli kazdy bedzie mial taki stosunek do tego jak ty to faktycznie nic to nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...