Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

nie przepraszaj tylko szukaj efektywnie!

...na sb przyklej coś co nie bedzie ci przeszkadzać, moze być duże ale nie wieksze od złotego zalmana bo po co, klajster do wyboru, byle nie kropelka i taki tam badziew, taśma może być tylko termoprzewodząca, możesz tez dać klajster zalmana lub inne wynalazki jednym słowem COKOLWIEK byle trzymało i dobrze przewodziło ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przepraszaj tylko szukaj efektywnie!

...na sb przyklej coś co nie bedzie ci przeszkadzać, moze być duże ale nie wieksze od złotego zalmana bo po co, klajster do wyboru, byle nie kropelka i taki tam badziew, taśma może być tylko termoprzewodząca, możesz tez dać klajster zalmana lub inne wynalazki jednym słowem COKOLWIEK byle trzymało i dobrze przewodziło ciepło

1545262[/snapback]

 

OWIES... Kurcze na CIebie zawsze mozna liczyc... ale... ja juz nie wytrzymuje... LUDZIE OPANUJCIE SIE WSZYSTKO ZOSTALO JUZ NAPEWNO POWIEDZIANE O TEJ PLYCIE... wystarczy poczytac FAQ... lub troszeczke poszukac... Dlatego "Zlote rady NF7" sa takie oobszerne bo na kazdej stronie sa te same pytania...

 

Ehhh CO do tematu to wypowiem sie tak..

 

MAm zlotego zalmana spokojnie wytrzymuje nawet na Fsb 270 (bez nawiewu) z napieciem na NB okolo 1,95v.

 

OWIES kiedys mial niebieskiego zalmana i dawal nawet 2,25v nap-iecie na NB i tez "zylo" :]...

 

Wiece nie ma problemu.

 

Co do dzwieku sie nie wypowiadam bo NIGDY nie uzywalem zintegrowanego dzwieku :)

 

Co do klejenie na SB czegos to przyklej OBOJETNIE na co :)... nawte na "kropelke moze byc" :) (tylko potem jak to oderwiesz na gwarancje)....

 

A radiatorek to najlepiej z jakiejs Rivy starej lub starej plyty glownej STARCZY :).

 

NOw iecej nei mam nic do powiedzenia :).

 

 

HMmm a jednak mam...

 

OWIES... mam pytanko... myslales o chlodzeniu NB suchym lodem...??? Bo ja z Kubusiem tak sie nakrecamy na wyzsze FSB...i ja juz chyba nic wiecej an AC nie wykrece... (wc nie bede zakladal na NB... bo bez pelta to raczej nic nie da)...

 

A z Suchym lodem to sobie mysle ze jakis efekt mzoe byc :)...tylko mam problem jak zrobic "rure" :)... kurcze nie mam kogo zeby mi zespawal :/...

 

NIe znasz kogtos kto moze to zrobic ??:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale z lodem jest kilka problemów...

1. potrzebujesz kozackiej! izolacji

2. nie masz praktycznie możliwości sterowania tempy nb

3. nb moze nie dać rady w tak niskiej temp, tzn, na -20 moze być lepiej niż na -70...

 

co do izolacji ciezko jest to zrobić pod nb... ale z tego co widziałem po swoich probach dobrze jest na zmiane nagzewać i malować dookoła to przykładowe nb, wtedy powietrze bedzie przepychało lakier, a jeżeli bedzie go dość dużo to nie bedzie problemu z jego szybkim zasychaniem... jednak jezeli da się za dużo to bedą twozyć się babelki powietrza... [o lakierze do paznokci of coz mówie]

 

jednak lod to benchmark only... a to mnie nie bardzo rajcuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale z lodem jest kilka problemów...

1. potrzebujesz kozackiej! izolacji

2. nie masz praktycznie możliwości sterowania tempy nb

3. nb moze nie dać rady w tak niskiej temp, tzn, na -20 moze być lepiej niż na -70...

 

co do izolacji ciezko jest to zrobić pod nb... ale z tego co widziałem po swoich probach dobrze jest na zmiane nagzewać i malować dookoła to przykładowe nb, wtedy powietrze bedzie przepychało lakier, a jeżeli bedzie go dość dużo to nie bedzie problemu z jego szybkim zasychaniem... jednak jezeli da się za dużo to bedą twozyć się babelki powietrza... [o lakierze do paznokci of coz mówie]

 

jednak lod to benchmark only... a to mnie nie bardzo rajcuje...

1545361[/snapback]

 

NO wlansie chcialem tylko dla benchmarkow... pare godzin zabawy i moze przezyje :).

 

Co do lakieru to w sumie ciekawy pomysl... ale to musialbym lakier....potem gabki sporo... i nadmuch dobry zeby powietrze calyczas owiewalo otoczenie... hmmm mysle ze da sie jakos zrobic... ciekawe co to da :)...

 

Zobaczymy... narazei teoretyzuje... do praktyki mam czas... do sierpnia az wolne bede mial :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prosze o pomoc co do NF7-S, moze ktoś spodkał sie z takim problemem, mianowicie: podłączyłem dysk SATA, ale niestety win XP go nie wykrył(jako master mam dysk na IDE). Zajrzalem do biosu i ku mojemu zdziwieniu nie ma w niej opcji Onboard PCI Device w ktorej to właśnie włącza się controller SATA. Próbowałem flashować bios zmieniałem wersje biosu ale opcji tej jak nie bylo tak nie ma. Może ktoś sie spotkał z tym problemem. Będe wdzięczyny za pomoć. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki masz bios, dysk i mobo -rev -kolor

 

w starych biosach chyba nie było tej opcji i sałate wyłączało się w innym miejscu o ile dobrze pamietam....

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem najnowszy bios nf7d27 chyba ale wgrywalem starsze jak nf7d17 i nf7d11, i to nic nie dało...

Dysk Hitachi Deskstar 400GB

MOBO: NF7-SL rev 2.0 czarne sloty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system widzi kontroler w menedżerze urządzeń?

bios zostaw d27 albo d26, modowany raczej nic nie da

mówisz że tej opcji nie widzisz?

Dołączona grafika

 

poszukaj w innych zakładkach, wątpie ale moze jednak gdzieś wyprowała...

jezeli nie ma to pozostaje pełny flash biosu, a nie tylko updejt nowych obszarów...

 

moje pomysły się wyczerpały... :-|

 

edit:

fajnie byłoby zobaczyć fotki twojego biosu

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma tam tej opcji... Zdziwiłem się bo w manualu była... Narazie nie moge podać fotek biosu, bo musze najpierw hot flasha zrobić... z tego wszystkiego walnołem się i wgrałem bios do versji 1.0 :|. W winie bodajrze nie widziało kontrolera, tym bardziej nie widziało dysku a był juz sformatowany. Moze dzisiaj skocze do kumpla i zrobie hot flasha... moze coś sie zmieni...

 

ps. Mogłbyś podać jakieś instrukcjie jak zrobić pełny flash biosu i skąd taki bios ściągnąc bo na stronie ABIT-a chyba tylko updaty są...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłbyś podać jakieś instrukcjie jak zrobić pełny flash biosu i skąd taki bios ściągnąc bo na stronie ABIT-a chyba tylko updaty są...

1547830[/snapback]

nie zrozumieliśmy się, chodzi o to że jak flaszujesz np za pomocą alt+F2 pod dosem [no to przy post] to awdflash uaktualnia obecny bios jedynie w tych miejscach gdzie abit ludzie dokonali zmian, poprawek a reszte czyli niemodyfikowany kod zostawia swój poprzedni bez znmian

[te niebieskie pola -bez zmian, białe pola -nowe wpisy, czerwone -nieudany zapis]

 

dlatego jeżeli miałeś błąd w pewnym obszarze biosu to nawet po próbie uaktualnienia do innej wesji ten wadliwy blok mógł zostać bez zmian :)

 

pod windows softmenu robi domyślnie pełny updejt, ale ono nie jest takie super jak się wydaje, najlepiej manualnie wstukać wszystko z dosu, uzywając odpowiednich komend do awdflash ;) [nie wiesz jakie? ja też, ale "awdflash /?" prawde Ci powie ;) ]

 

powodzenia :D

 

edit:

na stronie abita kazdy bios do download to pełnowartościowy plik, w nim są zawarte update ale to awdflash podczas normalnego domyślnego flashu decyduje sobie otym co wgra a co zostawi nie zmienione ;)

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze się jednak zrozumieliśmy :P

A co do flashowania biosu ja właśnie używałem ABIT flashmenu...

Jak będe miał już działający bios to spróbuje zrobić to pod dosem, moze coś da..

 

ps. z mozliwe jest ze to nie jest wina biosu? Tylko jakieś uszkodzenie płyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ss masz ok? moze padła mała p1erdołka która ma odpowiadać za tłumaczenie dla biosu z jaką wersją ma doczynienia, i mimo że masz SL ten zipcyk nadaje fakuje i w efekcie bios olewa twoją sałate :P

chyba mały attansic za to odpowiada, jest powyzej biosu na mobo, taki prostokątny układzik :)

 

edit:

kocham niedorobiona cenzure

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mam z tym fantem zrobić ? Jeżeli to właśnie to padło... Jak byś mogł przełożyć na polski: "ten zipcyk nadaje fakuje i w efekcie bios olewa twoją sałate" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś mogł przełożyć na polski: "ten zipcyk nadaje fakuje i w efekcie bios olewa twoją sałate" :P

1547950[/snapback]

:D szit, kilka literówek palnołem

w sensie: jest układ który decyduje o detekcji elemętów które są w SL i nie ma ich w gołej NF7, na tej podstawie przesyła, bądz bios czyta z niego info / raport i wyświetla opcje adekwatne do niego, uklad nie widzi sata, bios nie wyświetla opcji dla niego ;) [oczywiście to tylko moja teoria]

 

edit

tzn, jak coś to masz lipe :D czyt. masz lipe :lol:

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria.. :| Ale jak naprzykład firewire jest na na nf7-s a nia nf7 nie ma, to umnie jednak widzi go bios i widzi go win... No a Sata :| niestety nie....

Płytke kupiłem na allegro dostałem na nią gwarancje (kupowałem ze sklepu) mam jeszcze pare dni do jej konca, tylko ze ten sklep jest hoho kilosów odemnie... :|. Jak mi sie uda z hotflashować biosa, pobawie sie jeszcze i jak mi się skonczą pomysły to chyba ją odeśle ne gwarancji..:|

 

Apropo. OWIES pytanko małe, czy przed instalacją Driverow SIL miałeś tą opcję w biosie? Bo mailuje z osobą od której kupiłem płytke i on mówi ze trzeba zinstalować te sterowniki, a wydaje mi się ze instalacja diverow nie wpłynie w żaden sposób na to co jest w biosie :|

Edytowane przez spli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, co tylko dowodzi że taki układ badający wersje nie ma sztywno ustalonego konfigu i jezeli coś nawali to nie odcina całej wersji a jedynie uszkodzoną sekcje ;)

 

tak coś mi się wydawało, że na "czarne" gwary bedą się już kończyć :|

 

edit:

nie, ja jade ciągle na starych 4.27, nie wiem czemu,.... tzn, opcja jest u mnie od zawsze

stery nie mogą mieć wpływu na zawartość biosu

Edytowane przez OWIES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic będziemy próbować... Wielkie THX OWIES za twoją pomoc... i teorie :P Jak bym miał jakieś problemy lub pytanka co do płytki to będe pisał, narazie się zegnam i POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za pomoc... i teorie :P

1548104[/snapback]

zagadaj gdzie trzeba i skombinuj mi sponsora, teorie znikną jak za dotknięciem magicznej różdżki a na ich miejsce pojawi się masa nowych praktycznych rozwiązań :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na wyposażeniu IRDĘ na mobo i SAGEMA MYX5-2.

Nie wiem jak ustawić biosa i co trzeba dotknąć w Windowsie XP żeby zadziałało przesyłanie plików między tymi komponentami.

Niby włączyłem w biosie IRDĘ ale jest tam jeszcze kilka innych parametrów które są mi obce.

Co do Windowsa XP to pojawiło mi się w menedżerze urządzeń "Wbudowane Urządzenie Podczerwieni"

 

Proszę o pomoc.

 

POzdr.

 

Oto jakie opcje znalazłem o IRDZIE w biosie:

 

Onboard IR Function

- Disable

- IRDA

- ASKIR

 

RXD, TXD Active

- HI, HI

- HI, LO

- LO, HI

- LO, LO

 

IR Transmition Delay

- Enable

- Disable

 

IR Function Deplex

- Half

- Full

 

User IR Pins

- RxD2, TxD2

- IR Header

 

Może jest ich więcej ale nie znam się to nie wiem...

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie konfigurowałem irdy, ale chce kupic irde pod swoja ultra-d. Mam nadzieje ze mi pojdzie bez problemu :/ wiem tylko ze na pewno trzeba u mnie zrobic update biosu u mnie, moze u Ciebie tez.

 

Co do konfiguracji windowsa to zainstaluj oxygen phone manager, wresje ktora obsługuje Twój telefon i tam masz kreator połaczenia przez irde, wiec skoro windows zain stalował sterowniki powinno byc w porzadku. Jak os to zapytaj sie na jakims forum o tematyce gsm, bo to racxzej forum overclockerskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nb w stosunku do otworów jaki ma układ?? 1 czy 2?? bo juz zapomnialem , no i jaki rozstaw otworów??? (o-otwór)

1

o--[]--o

 

2

o--<>--o

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Onboard IR Function

- IRDA

 

RXD, TXD Active

- HI, HI

 

IR Transmition Delay [ u mnie bez roznicy, ale jezdze na "enable"]

- Enable

- Disable

 

IR Function Deplex [sproboj na "full", jak nie to daj "half"]

- Half

- Full

 

User IR Pins [jezeli masz przystawke wpinaną do mobo daj "IR Header"]

- RxD2, TxD2

- IR Header

 

...a softu nie uzywam zadnego, wystarcza mi wyślij via IrDA ;P

[Łączyłem się tak z ME45 i se T630 :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie... mam dziwaczny problem, mianowicie po podlaczeniu upragnionego Radka9500 (wczesniej padl 9550 wiec mialem S3 na PCI) komp nie chcial sie uruchomic, znaczy zasilanie i wszystko bylo ale plyta glowna nie chciala "piknac" i nie pokazywal sie obraz.. zrobilem reset CMOS i odpalilem... poszlo... ale przy nastepnym wylaczeniu i wlaczeniu komputera jest to samo... teraz najdziwniejsze... kiedy komp jest wylaczony (nie mowie o restarcie tylko calkowitym wylaczeniu) i ja go po jakims czasie (nawet krótkim) właczam to nie odpala sie, natomiast jak zrobie "twardy reset przyciskiem" to juz sie odpala... czyli za kazdym razem kiedy wlaczam kompa po tym jak byl wylaczony musze robic tak => przycisk POWER=>przycisk RESET i startuje... o co moze chodzic ? pierwszy raz spotykam taki problem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja trzeci, stym że u mnie żeby chciał odpalić post musiałem na zmianę żonglować grafami PCI <-> AGP raz jedno raz drugie i czasem zaskoczył, a po wyłączeniu nie było mowy o normalnym starcie, reset cmos nic, nie pamiętam czy próbowałem z hard reset... mobo padło po 10h takiej zabawy ;( ...ma jeszcze gware ale z oddaniem jej będzie jeszcze większy problem niż z obecną :[

 

u yakoob`a zkolei grafa nie chciała iśćw AGP zadna w zadnej konfiguracji, servis chyba powiedział że padło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...