Skocz do zawartości
xan

Abit NF7 (S) = problemy, złote rady, itp. cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

było za dobrze i po 2,5 miesięcznej przerwie spowodowaną przez reklamację zasilacza (http://www.barwkomp.pl) (zasilacz wysłałem w oryginalnym pudełku z instrukcją kablem i śrubkami, a dostałem sam zasilacz zapakowany w papier :( zwrotu pieniędzy za wysyłkę nie otrzymałem. Tak zostałem obsłużony...

 

zdjąłem procesor nałożyłem pastę, zamontowałem wiatrak. Włączam kompa i GTA SA, w grze wywala się błąd i zacina komputer. Procesor był przetaktowany na 3200 (spory kawałek czasu wcześniej) i do tej pory chodził bez żadnych problemów. Po tym zwisie nie chce mi się włączać komp (po ekranie ładowania XP'ka wywala się bluescreen i trzeba restartować PC). Gdy przetaktuje procka na 2500 komputer chodzi bez żadnych problemów (na tych samych ustawieniach BIOSu). Po ustawieniu fail-safe i optimized defaults w BIOSie i prędkości proca na 3200 też się wywalają bluescreeny. Pamięć była i jest ustawiona na optimal, zmiana na SPD nic nie daje. Czyszczenie CMOSu nic nie daje. Rok temu też mi się działy takie rzeczy to odesłałem płytę gł do dystrybutora który stwierdził że wszystką z nią jest ok, po otrzymaniu jej i montażu podzespołów wszystko działało bez problemów do wczoraj. Co robić? Tylko nie piszcie żeby znowu ją odesłać :)

 

cfg:

Abit NF7-S v2.0 (official BIOS d27)

Athlon XP 2500+ (Barton) @3200 + Pentagram Freezone 80Cu

Hynix PC3200U-512mb CL-3.0 | HYMD26464688R-D43 WD-A | HY5DU56822BT-D43 (napis na kości)

80.0GB Seagate Barracuda 7200.7

Club3d Radeon 9800Pro 256mb

Teac DV-W58G-A

Sound Blaster Audigy 2 ZS

Chieftec HPC-360-302-DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 2,5 miesięcznej przerwie spowodowaną przez reklamację zasilacza (http://www.barwkomp.pl) (zasilacz wysłałem w oryginalnym pudełku z instrukcją kablem i śrubkami, a dostałem sam zasilacz zapakowany w papier :( zwrotu pieniędzy za wysyłkę nie otrzymałem. Tak zostałem obsłużony...

 

zdjąłem procesor nałożyłem pastę, zamontowałem wiatrak. Włączam kompa i GTA SA, w grze wywala się błąd i zacina komputer. Procesor był przetaktowany na 3200 (spory kawałek czasu wcześniej) i do tej pory chodził bez żadnych problemów. Po tym zwisie nie chce mi się włączać komp (po ekranie ładowania XP'ka wywala się bluescreen i trzeba restartować PC). Gdy przetaktuje procka na 2500 komputer chodzi bez żadnych problemów (na tych samych ustawieniach BIOSu). Po ustawieniu fail-safe i optimized defaults w BIOSie i prędkości proca na 3200 też się wywalają bluescreeny. Pamięć była i jest ustawiona na optimal, zmiana na SPD nic nie daje. Czyszczenie CMOSu nic nie daje. Rok temu też mi się działy takie rzeczy to odesłałem płytę gł do dystrybutora który stwierdził że wszystką z nią jest ok, po otrzymaniu jej i montażu podzespołów wszystko działało bez problemów do wczoraj. Co robić? Tylko nie piszcie żeby znowu ją odesłać :)

 

cfg:

Abit NF7-S v2.0 (official BIOS d27)

Athlon XP 2500+ (Barton) @3200 + Pentagram Freezone 80Cu

Hynix PC3200U-512mb CL-3.0 | HYMD26464688R-D43 WD-A | HY5DU56822BT-D43 (napis na kości)

80.0GB Seagate Barracuda 7200.7

Club3d Radeon 9800Pro 256mb

Teac DV-W58G-A

Sound Blaster Audigy 2 ZS

Chieftec HPC-360-302-DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez wywalal kilka(nascie) razy komunikat typu "FLASH-ROM WRITE-PROTECTED" i tez nie mialem pojecia co zrobic z tym fantem

za ktoryms raZem sie udalo, ale naprawde stary nie jestem w stanie ci powiedziec jakim cudem :blink:

...magia komputerów... :blurp:

 

probowalem:

- roznych przelacznikow do awdflash

- roznych wersji awdflash (od 8.24 do 8.60)

- na zmiane flashowanie z flopa i przez alt+f2

 

probuj, kiedys powinno sie udac... ;)

powodzenia :D

 

pozdrz

 

[/edit]

*prawdopodobnie uzylem tego zestawu przelacznikow

"/py/sy/cc/cd/cp/py/QI/sn"

i awdflasha 8.52 lub 8.54B

 

*sprobuj jeszcze z flopa sflashowac bez przelacznikow czyli

"awdflash xxxxxxxx.bin"

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Na wstępie jak podałem w temacie jestem szczęśliwym użytkownikiem płyty głównej Abit NF7-S 2.0 i mam związane z nią dwa zapytania:

 

1) Gdy włączam zasilacz Chieftec HPC-420-302-DF przyciskiem na samym zasilaczu zapala się czerwona dioda na płycie głównej i zaczyna mi wyć speaker na karcie graficznej GF 6800 gdyż napięcie jest za niskie(2,3V) mierzone miernikiem MITEX [notabene przy modecomie 300GTF jest 3,7V i bestia nie wyje] i włącza sie alarm jak gdyby molex od zasilacza nie był wpięty w gniazdo na karcie graficznej (ze względu na za niskie napięcie). I mam pytanie czy można (w biosie, zworkami?) zrobić coś w ten sposób aby po włączeniu zasilacza nie szło napięcie na płyte główną aby mi karta nie wyła? Bo przecież napięcia nie zwiększe /wzrasta z tych 2,3V do pełnych 12,23V/ dopieru po odpaleniu kompa?

 

2) W w/w zasilaczu mam kabelek do monitoringu Fan-a /wiatraka/ czy jest gdzieś wejście na płycie głównej abym go mógł wpiąć i dokonywać monitoringu zasilacza?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość celestin

Cześć mam problem od jakiegoś tygodńia coś mi ise wali,czasami jak gram to mam reset systemu i też sam sie resetuje lub mam czarny ekran i słysze takie klikanie,klick,klick.... np.jak oglądam Filmy a nawet jak coś innego robie zdarza sie tak czasami i nie wiem co jest grane sys. już stawiałem i problem nie znikł :? (oczywiściem ma podkręconego ale wcześniej wszystko działało)

 

Help. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddalem sie z tymi CH-5 , za nic w 2 kosci niechce działac :(

Na S754 i via dzialaja dobrze.

 

Jakie pamieci 512MB najlepiej brac do NF-7 bez V modow ???

max 2,9V w biosie :) zalezy mi na ~250 i dobrych timingach w dualu.

Cena ~800zł. Wiem ze moze to byc niemozliwe ze wzgledu na napiecie.

Pamieci musza byc sprawdzone na NF7 :)

 

czy cos takiego ma szanse dziala ?? http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17715

jesli tak to jakie osiagi.

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam problem od jakiegoś tygodńia coś mi ise wali,czasami jak gram to mam reset systemu i też sam sie resetuje lub mam czarny ekran i słysze takie klikanie,klick,klick.... np.jak oglądam Filmy a nawet jak coś innego robie zdarza sie tak czasami i nie wiem co jest grane sys. już stawiałem i problem nie znikł  :?  (oczywiściem ma podkręconego ale wcześniej wszystko działało)

 

Help.  :-|

1623859[/snapback]

kilk klik to moze byc hdd albo zasilacz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1)to raczej wina Twojego szefa nie powienien podawac jakiegokolwiek napiecia na 12 bez zalaczonego kompa , na mobo nigdzie tego nie przestawisz gdyz w takim stanie off przy zalaczonym zasilaniu-czerwona dioda- zasilacz powinien podawac tylko 5v i to nie na molexy tylko na 1 kabelek w 2opinie (stand by - chyba tak sie nazywal)

2) poczytaj manuala wtyki masz powyzej agp po lewej stronie

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki_pc

 

te patrioty sa na TCCD, magistrale zrobisz wysoko ale na gorszych timingach - gdzies 2,5-3-2-11 moze uciagnie ale nie przy 250 na nf2 podejrzewam - przede wszystkim to jest 2*512, a w tej kwestii nasza platorma ma problem z dobrym prowadzeniem pamięci

takze nie licz na zbyt duzo

ja na epoxie pracuje na 2*512 tccd i fsb rzędu 220 (2-2-2-11) i to jest max stabilnosci przy 2,9V (przy tych timingach), ale jest raczej górna granica napięciowa tych pamięci - chociaż są kozacy co dają na tccd więcej (ostatnio czytałem że ktoś sobie chwalił 3,2V) ale moim zdaniem to oni nie mają tccd po prostu ;)

 

chociaż nie wiem - może przy lżejszych timingach zrobisz to 250 (epox ma problem z wysokim fsb, przynajmniej ten) a do abita nie wkladalem tych pamieci bo po 3in1 modzie cos sie paprze...

 

pozdro

Edytowane przez myrddin669

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luki_pc

 

te patrioty sa na TCCD, magistrale zrobisz wysoko ale na gorszych timingach - gdzies 2,5-3-2-11 moze uciagnie ale nie przy 250 na nf2 podejrzewam - przede wszystkim to jest 2*512, a w tej kwestii nasza platorma ma problem z dobrym prowadzeniem pamięci

takze nie licz na zbyt duzo

ja na epoxie pracuje na 2*512 tccd i fsb rzędu 220 (2-2-2-11) i to jest max stabilnosci przy 2,9V (przy tych timingach), ale jest raczej górna granica napięciowa tych pamięci - chociaż są kozacy co dają na tccd więcej (ostatnio czytałem że ktoś sobie chwalił 3,2V) ale moim zdaniem to oni nie mają tccd po prostu ;)

 

chociaż nie wiem - może przy lżejszych timingach zrobisz to 250 (epox ma problem z wysokim fsb, przynajmniej ten) a do abita nie wkladalem tych pamieci bo po 3in1 modzie cos sie paprze...

 

pozdro

1625749[/snapback]

220 i 2 2 2 11 to juz cos bedzie jak na ten konfig. jakos przemecze sie do czasu wymiany na K8. Czyli wiem co szukac :) TCCD.

Jak nie dostane PDP to wezme HyperX na TCCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyperx-y na tccd nie sa raczej zbyt udane!

na allegro zawsze sa te patrioty, masz jeszcze astaki na tccd (podobno dobre), gdzies na tweaku widzialem corsairy w ciaglej sprzedazy... jest w czym wybierac... ;) tylko gdyby nie ta cena :(

przejdz z tym problemem do dzialu pamieci - tam sie caly czas gdzies tccd przwija :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytanie lol,

wczesniej nie zwracalem na to uwagi ale po wylaczeniu komputera, mam zapalone 2 diodki w gniezdzie sieciowym. ( wtyczka oczywiscie wlozona )

zreszta jak komp pracuje to diody tez sa zaplalone

 

-czy to nornalne dla abita, bo jakos na 3 poprzednich innych plytach nie abitach bylo ciemno po "power off"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, planuję dokupienie pamięci 2gb w jednej kości lub 2x1gb. W kompie mam Hynix PC3200U-512mb CL-3.0 HYMD26464688R-D43 WD-A | HY5DU56822BT-D43 (napis na kości) i chciałbym aby nowe kości się nie gryzły ze starą. Czy Abit NF7-S v2.0 obsługuje ECC i ECC-R (jaka jest między tym różnica?) i co polecacie, jakie kości? (CL3 za ok. 1000zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ecc to korekcja bledow nf tego nie obsluguje z tego co pamietam to niektore mobo pod intela oraz serwerowe daja taka mozliwosc wzmaga to stabilnosc ramu i pewnie nieco zmiejsza wydajnosc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytanie lol,

wczesniej nie zwracalem na to uwagi ale po wylaczeniu komputera, mam zapalone 2 diodki w gniezdzie sieciowym. ( wtyczka oczywiscie wlozona )

zreszta jak komp pracuje to diody tez sa zaplalone

 

-czy to nornalne dla abita, bo jakos na 3 poprzednich innych plytach nie abitach bylo ciemno po "power off"

1626274[/snapback]

tak, wszystko jest w porządku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość celestin

Odnośnie mojego problemu to co było że miałem czarny ekran i słyszałem klik,klik.

 

to spalił sie Zasilacz :lol: i już mam nowy hehe dziś kupiony.

B) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę, moze ktoś pomoże, ocenie, doradzi. A wieć kręce sobie nf7-s i mam takie osiągnięcia (jak narazie)

Athlon XP 2000+@(220x9)1984 na napięciu 1,85v (1.872 real)

Ram 2x512 dual Hynix D8J-D43 na tej szynie mają timing 2,5-3-3-8

Bios nf7d10-pierwotny.

 

Na tych ustawieniach wszystko chodzi stabilnie, temperaturka dochodzi w stresie do 52 stopni. Chłodzenie jest Zalmanem 7000CU(bez ucinania zapinki:P-elektronik przeluował kondensator:P). Pasta jest ta silikonowa z pudełka z radiatorem.

 

Jeżeli macie jakieś rady jakie mófłbym wprowadzić aby osiągnąć lepsze wyniki bardzo bym onie prosił.

 

ps. Co myślicie o tych bartonikach-m 2800+

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61812182

ponieważ rozważam zakup takowego, myslicie ze bedzie sie dobrze kręcił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...