Skocz do zawartości
cat11

Problem... Jakie wybrac pamięci? 333mHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam państwa. Kupiłem niedawno płyte asus P4PE-X/SE z procesorem celeron 2,2GHz. teraz musze dokupić ram. Podobno max co moge wlozyc to pc2700 bo 3200 juz do innych procesorów. Teraz pytanko, jakie pamięci kupić (chce mieć 512mb, w jednej kości jest taniej wiec raczej 1x512mb będzie). I jak je na tej płycie ustawić żeby nie zniszczyć i żeby najlepiej chodziły? Uprzedzam podpowiedzi że czytałem podwieszony wątek dla początkujących ale nie wyjasnił on moich wszystkich przynajmniej wątpliwości. Pytanie pomocnicze: do ilu można kręcić(i jak?, prosze o tłumaczenie proste jak cep:) ) ten procesor na tej płycie. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

 

P.S. jak to jest z tym dual chanelem? co on daje i jak go włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to obecnie na rynku nie ma pamięci DDR1 seryjnie produkokwanych któe by osiądały 333 MHz. Są jeszcze gdzies w sprzedazy pamięci DDR333 czyli 166 MHz

 

Do Twojej płyty spokojnie można wsadzić pamieci PC3200 - tyle tylko, że będą pracować na 166 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wloze 3200 bo procek wtedy bedzie chodzil na magistrali 800mHz czyli wcale:( Musze pc2700 wrzucic z tego co wyczytałem i sie dowiedziałem. teraz jaka marka? i prosze o odp na pytania dodatkowe jak ktoś wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wloze 3200 bo procek wtedy bedzie chodzil na magistrali 800mHz czyli wcale:( Musze pc2700 wrzucic z tego co wyczytałem i sie dowiedziałem. teraz jaka marka? i prosze o odp na pytania dodatkowe jak ktoś wie.

Gdzie takie rzeczy opowiadają ?

 

Normalnie do celerona który ma magistralę prawdopodobnie 100 MHz (bona celerona D to nie wygląda) wkładasz pamięci PC3200 czyli 200 MHz i one ci się ustawiają na 133 MHz i ci chodzi. bez najmniejszego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy opowiadają w... instrukcji do płyty głownej:) Pisze poprostu że jeśli chcesz mieć FSB 800 to musisz włożyć pamięci pc3200. Tak więc skazany jestem na 2700, zresztą właśnie kupiłem corsairy 2x256 pc2700 za 230zł z przesyłką, niedrogo co? bo z tego co widze to szmaciane OEMy tyle kosztują... Corsairy używane ale jeśli sprawne to mi to roznicy nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy opowiadają w... instrukcji do płyty głownej:) Pisze poprostu że jeśli chcesz mieć FSB 800 to musisz włożyć pamięci pc3200. Tak więc skazany jestem na 2700, zresztą właśnie kupiłem corsairy 2x256 pc2700 za 230zł z przesyłką, niedrogo co? bo z tego co widze to szmaciane OEMy tyle kosztują... Corsairy używane ale jeśli sprawne to mi to roznicy nie robi.

Ja nie wiem skad ty takie rzeczy wymyslasz ale normalnie wkladasz tak jak pisal focus i dziala i bynajminej nie jest to przepisane z instrukcji obslugi. Zanim cos napiszesz to pomysl dobrze bo piszesz glupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zaraz mnie trafi normalnie, pisze że asus tak mówi. Jeśli mam słowo asusa przeciw Twojemu to zgadnij komu uwierze:) podaje link żebyś poczytał o płycie zanim bedziesz mówił że wymyslam...  http://pl.asus.com/prog/spec.asp?m=P4PE-X/SE&langs=15 poczytaj wiersz tabeli "FSB".

ej człowieku mowisz do mnie jakbym tą płytka sie nie bawil i 10 innymi tez nie

 

po drugie na tej stronie pisze ze ay miec FSB 800 (200 MHz) nalezy uzc pamieci PC3200 czyli 200 MHz wiec w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i o tym wlasnie pisze powyżej! Najpierw wymyslasz że cos nietak mowie i z kad w ogole ja to wziąłem a jak ci pokazuje to twierdzisz "no wlasnie tak mowilem". Koncze tą jałową dyskusje i prosze o pomoc innych userów którzy mogą cokolwiek powiedzieć na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacytuje samego siebie bo ty nie potrafiles przeczytac:

Do Twojej płyty spokojnie można wsadzić pamieci PC3200 - tyle tylko, że będą pracować na 166 MHz.

co tu jest zle ?

 

napisalem ci ze aby na tej plycie miec FSB 200 Mhz musisz miec takie same pamieci czyli 200 Mhz. przy procesorze na 100 MHz nie ma znaczenia ktore pamieci DDR wlozysz i tak beda pracowac na 133 MHz (od PC2100 wzwyz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale podejrzewam że pc3200 poniżej nominalnej częstotliwości będą gorsze niż pc2700 chodzące powyżej nominalnej, czy sie może myle? Poza tym nie wiem czy da się ustawić je na 166 a nawet jeśli to jak pisałem mam już kupione kostki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze ale podejrzewam że pc3200 poniżej nominalnej częstotliwości będą gorsze niż pc2700 chodzące powyżej nominalnej, czy sie może myle? Poza tym nie wiem czy da się ustawić je na 166 a nawet jeśli to jak pisałem mam już kupione kostki:)

ze kostki masz kupione to ja wiem

 

a co do under - clockingu pamieci to z pamiec PC3200 ktora pracuje p-owiedzmy na zegarze 166 MHz z reguly moze wowczas pracowac na nizszych opoznieniach - a co za tym idzie bylaby teoretycznei szybsza od takiego samego modelu ale na standardowej czestotliwosci 166 MHz.

 

kazda pamiec 200 Mhz mze pracowac nawet jakos 100 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...