Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie max temp na NB?? Bo coś mi się zdaje że około 50stopni to za dużo, a ta temp. utrzymuje mi sie cały czas.

1640934[/snapback]

To pytanie padało już dobre kilka razy... Poszukał byś..

 

U mnie max w piekielny upał 45stC, normalnie 42stC nie przekracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!, mam mały problem z odtwarzaniem divx ze strumieniem AC3 na alc850 - dzwiek w filmach jest za szybki..., po czym windows media player się zawiesza.

Wie ktoś może w czym problem <_<

 

edit:

 

Już sobie poradziłem :), odinstalowałem ffdshow - troche dziwne bo zawsze tych kodeków używałem.

Może się komuś przyda ta informacja jak by ktoś miał taki problem.

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mendezX700 Siema doszła 3-cia kość HyperX 512 i płyta wstała na początku były problemy ale wyciągnięcie baterii na 2min z płyty pomogło i wszystko chodzi stabilnie wydajność w grach zwiększyła się znacznie chociaż z 1gb była zadowalająca ale na takie gierki jak fear czy nadchodzący unreal 2007 jestem przygotowany i nie powinno być problemów icon_biggrin3.gif

 

cavarr  :D jak dobrze rozumiem działają u ciebie stabilnie 3(razem) kostki po 512MB na DFI, możesz dać jakieś dowody bo ci nie wierze

 

mendezX700

pisałem wyżej że na poczatku były problemy miałem z 3 blue screeny i komp zawieszał się ale zrestartowałem bios i jak narazie wszystko chodzi poczekamy zobaczymy czemu akurat mi nie wierzysz inni mają też 1.5gb i jakoś im chodzi icon_biggrin3.gif

 

 

--------------------

Amd 64 3000+ venice s939

DFI LanParty UT NF4 Ultra-D

Kingston HyperX DDR 3x512MB(1.5GB) 400 cl2

Leadtek GeForce 7800 GT TDH Extreme 256MB 256Bit DDR3 oc 480/1150 idzie więcej;))

WD Caviar SE 160 GB SATA-2

Tagan 480W

niezła buda,nagrywara DVD LG

co o tym myślicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślimy o tym ze to niemożliwe, jako grupa niedowiarków czekamy na jakiś obrazek dokumentujący to wydarzenie. Np SPi32MB i otwarte 5 okienek z CPU-Z jedno z procem, drugie z taktowaniem pamieci i trzy pozostałe z SPD każdego modułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co było już mówione X razy A64 bardziej się grzeje od MHz niż VCore co za tym idzie bardzo możliwe że masz max 38stC skoro „tylko” 2,6GHz.

1640336[/snapback]

Bujda. U mnie MHz nie mają znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: co oznaczają cztery czerwone światełka świecące się na dole mobo? Co mi mogło paść? :mur:

1641313[/snapback]

nie łaska poszukać :mad:

na stronie 154 masz odpowiedź

 

w faq na pierwszej stronie też to znajedziesz

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh

zalamka

najpierw komp:

A64 3000+ venice

2x512 drr corsair

dfi lan party sli-dr

frazzer 64

 

max co moge z tego procesora wycisnac to 2.12ghz (235mhz)

gdy ustawie 250 z memory driver 183 komputer normalnie wstaje ale zatrzymuj sie przy sprawdzaniu irq. Nie pomaga podniesienie napiecia nawet:/ to samo sie dziej nawet przy duzo wyzszych czestotliwosciach(komp wstaje i zatrzymuje sie przy sprawdzaniu irq)

temp hmm 35C

 

juz nie mam sil do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max co moge z tego procesora wycisnac to 2.12ghz (235mhz)

gdy ustawie 250 z memory driver 183 komputer normalnie wstaje ale zatrzymuj sie przy sprawdzaniu irq. Nie pomaga podniesienie napiecia nawet:/ to samo sie dziej nawet przy duzo wyzszych czestotliwosciach(komp wstaje i zatrzymuje sie przy sprawdzaniu irq)

temp hmm 35C

juz nie mam sil do niego

jak zwiekszasz dzielnik do pamieci musisz rozluznic preamble i max async ;]

to ci sie nie zatrzyma .. w wiekszosci przypadkow tam lezy problem

 

Myślimy o tym ze to niemożliwe, jako grupa niedowiarków czekamy na jakiś obrazek dokumentujący to wydarzenie. Np SPi32MB i otwarte 5 okienek z CPU-Z jedno z procem, drugie z taktowaniem pamieci i trzy pozostałe z SPD każdego modułu.

1641289[/snapback]

dokladnie tak jak Hipo pisze ...

nie da sie odpalic duala na nf4 jesli w bankach nie ma rownej ilosc pamieci i tyle

mam 3x512 i nie da sie tego zmusic do dzialania .. po prostu nie wstanie ... a nie jakies BSODy itp

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujda. U mnie MHz nie mają znaczenia.

1641332[/snapback]

 

widocznie masz inny cpu od nas wszystkich na forum co posiadaja amd64.... :lol2:

 

 

a ja mam nastepujacy problem 8*300 chodzi na default

9*300 wywala błedy (wczesniej nim mialem 2gb pamieci chodzilo wszystko ok)

co moze byc przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zwiekszasz dzielnik do pamieci musisz rozluznic preamble i max async ;]

to ci sie nie zatrzyma .. w wiekszosci przypadkow tam lezy problem

dokladnie tak jak Hipo pisze ...

nie da sie odpalic duala na nf4 jesli w bankach nie ma rownej ilosc pamieci i tyle

mam 3x512 i nie da sie tego zmusic do dzialania .. po prostu nie wstanie ... a nie jakies BSODy itp

1641490[/snapback]

 

tzn jaka wartosc dac?? dalem jak najwieksza to juz wogole komputer mi sie nie uruchamia

 

btw jest jakis sposob na resetowanie/loadowanie biosu z banku bez zagladania do wnetrza kompa i przestawiania zworki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn jaka wartosc dac?? dalem jak najwieksza to juz wogole komputer mi sie nie uruchamia

1641557[/snapback]

standardowo jest 7 i 5 .. spróbuj 8 i 6 albo 9 i 7 .. albo roznie ..

 

u mnie tez maja znaczenie trc i trfc .. musze na muchac dac 8 15 bo na 7 13 nie wstaja powyzej 230 ..

generalnie wszystko zalezy od pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Tak więc zaliczam się do nieszcześliwców, którym to DFI ukatrupiło pamięć. :( Albo inaczej, DFI dobiło pamięć uszkodzoną przez Sapphire RX480 z super stabilnymi napięciami. ROTFL. :)

Na szczęście tylko jedną kostkę, straty uzupełniłem genialną BH-6 512 MB od Pure. Wstępnie obydwie lecą 265 MHz... 3.5v 1.5-2-0-2-7-12-2-2-1-1 i reszta najniżej jak się da wg Mardoka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bujda. U mnie MHz nie mają znaczenia.

1641332[/snapback]

Miałem już nie jeden proc i jakoś zawsze się sprawdzało, nie twierdzę że VCore nie ma w ogóle wpływu na temp tylko że ma mniejszy niż MHz.

 

Myślimy o tym ze to niemożliwe, jako grupa niedowiarków czekamy na jakiś obrazek dokumentujący to wydarzenie. Np SPi32MB i otwarte 5 okienek z CPU-Z jedno z procem, drugie z taktowaniem pamieci i trzy pozostałe z SPD każdego modułu.

1641289[/snapback]

Czy przypadkiem 939 nie ma w spec napisane 1/2/4 kości tylko ?

 

...

Wstępnie obydwie lecą 265 MHz... 3.5v 1.5-2-0-2-7-12-2-2-1-1 i reszta najniżej jak się da wg Mardoka. :)

1641830[/snapback]

Tylko pamiętaj że to najniżej było testowane do 2x256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już nie jeden proc i jakoś zawsze się sprawdzało, nie twierdzę że VCore nie ma w ogóle wpływu na temp tylko że ma mniejszy niż MHz.

Ja też miałem nie jednego proca i muszę Ci powiedzieć, że to chyba zależy od chłodzenia. Na dpbrym WC nie ważne jakie dasz VCore i tak temp będzie dobra, na AC już jest inaczej. Wysokie VCore i MHz wzajemnie się kumulują... Niestety. :(

 

Tylko pamiętaj że to najniżej było testowane do 2x256MB.

1641880[/snapback]

Wiem, wiem... I tak lecę 8/5 (Async/Preamble) a reszta poszła jak u Ciebie.

Szkoda, że padła mi kostka, bo szły obydwie @ 266 MHz bez problemu, a kostka od pure jest przykryta z obydwu stron radiatorami. :( Pytanie? Jak bezpiecznie zdjąć te radiatorki? Nie mogę pozwolić sobie na dodatkowe wydatki w tym miesiącu, także tylko subtelne metody wchodzą w grę.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co zdejmować ? I tak nic to nie poprawi, ale jak bardzo chcesz to trzeba ją delikatnie ukręcić (jak są przyklejone) tak jak to się robiło np. z chłodzeniem na NF2.

1641929[/snapback]

Pure nieco schrzanił sprawę, otóż wrzucił na nie radiatorki z dwóch stron takie jakie montuje się na pamięci SDRAM DDR1 kart graficznych (nie mam cyfraka, bo rodzice gdzieś z nim zniknęli :D), w sumie poszły 4 radiatory. Pamięć z tego powodu może pracować tylko i wyłącznie w slocie żółtym, pierwszym od gniazda CPU. W innych slotach radiatory z paradą opierają się kondziłkom zgromadzonym wokół gniazd pamięci. :(

Specjalnie mnie to nie martwi, ale zajmuję się czym się zajmuję dla Tweaka i jak przyjdzie jakieś lame mobo do testów to będę mógł zaledwie zgrzytnąć zębami. :(

 

A kręcenie radiatorami nie wchodzi za bardzo w grę, ponieważ są bardzo specyficznie przyklejnoe, na szczęście na taśmę dwustronną dodawaną do tychże radiatorków. :(

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suszarka na radiator kilak sec robi się ciepły i kręcimy tak zdejmowałem z ramu na grafice i zeszło bez większych problemów, grafa to była R8500 wiec na zwykłych DDR1 ;]

1642014[/snapback]

Wkurzyłem się i poszedł mój uniwersalny śrubokręcik-próbnik w ruch. :D Zapuściłem SPi 32M szybkie wyłączenie peceta i podważenie radiatorków. Jak widać jestem i nic nie uwaliłem. Uff. Znów się udało. :)

 

I jeszcze w sprawie padniętej kostki... jest ona uwalona wg Mem Testa pomiędzy 300/301 MB... (sprawdzane w Single), w dualu zależnie od slotów pokazywane było 610/611 MB lub 410/411 MB... Ciekawe czy z tą kostką jeszcze da się coś zrobić. Windows działa, ale jak zajmie się nieco więcej pamięci to odrazu otrzymuję błąd "pamięć nie może być 'read'". Występowały też błędy CRC podczas ściągania co większych pierdółek spakowanych zipem/rarem... Mam oryginalne pudełko(a), gwarancję Kingstona a dowód zakupu (kserokopię, skan albo zdjęcie makro) jestem w stanie zdobyć od poprzedniego użtykownika tejże pamięci... Czy ktoś kiedyś reklamował pamięć bezpośrednio u producenta? Wiem, że ktoś wysyłał jakieś g-skille do Holandii... Każda pomoc jest mile widziana. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć

Miałem dziś chwilke czasu i zabrałem sie wkońcu za test mojego sprzęta. Wiem że to przy MARDOKU , HANU , PITERZE ITP. jest nic ale test przebiegły nastepująco:

 

Proc puściłem na 9x 267MHZ 1,36v i jest stabilny, przeszedł wszyskie test spuer ip.

 

Do[ciach!] w poniedziałek będę miał cały dziń wolnego, więc wtedy pogonie go jeszcze bardziej.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie (w sumie troche dziwne) ;]

 

Z tego co sie orientuje to nie bylo okrojonego modelu ULTRA-D ?

 

http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=17948

 

Ta cena jest bardzo atrakcyjna... Sklep apollo wyszukal mi www.skapiec.pl :>

Czy ktos w ogole cos tam kupowal (moze nawet ta plyte) ? Czy moze to rzeczywiscie jakis okrojony model a ja jestem w bledzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie (w sumie troche dziwne) ;]

 

Z tego co sie orientuje to nie bylo okrojonego modelu ULTRA-D ?

 

1642247[/snapback]

a dlaczego uważasz, że ona jest jakaś "okrojona"

normalna DFI LanParty UT NF4 Ultra-D :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

510-2 xcell pod TCCD? a to nie sa na bh5?

1642412[/snapback]

kto powiedział ze nie ,od m-ca lece na nim i jak narazie nie zmieniam.

Co do TRCD na 3 przy 300 musiałbys miec duzego farta lub TCCD z gornej polki.

p.s. Tras ustaw na 7 (naj dla NF4)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...