Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

mam kolejne pytanko:

czy do płyty LP NF4-D (bez Ultra) tez dołączony jest mostek SLI? W pierwszym poscie jest tylko o SLI-D wiec dlatego pytam.

Mostek SLI dołączony jest tylko i wyłącznie do SLI-D i SLI-DR bo tylko te mobo oficjalnie wspierają SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

 

 

 

a ile ci poszedł ten san diego bo nie jest napisane w twojej sygnaturce :P

 

Może dlatego, że po prostu Mardok jeszcze sam nie wie?

Pozdr

 

P.S. O tym świadczą znaki zapytania przecież...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(z gory przepraszam jesli byl juz poruszany podobny problem, przeczytalem 100 pierwszych stron i mam skromnie dosc..)

 

na poczatek przedstawie to na czym siedze..

__________________________________________

DFI LAN PARTY NF4 SLI-D + BIOS -link

AMD 64 3000+ BOX (win.) - nie krecony jeszcze

GEIL 2x512 400MHz CL 2.5 - nie krecone jeszcze (maja na sobie radiatorki)

GF 6200 ASUS EX.GE @ prawie 6600GT

CHIEFTEC 420W

D-Link DWL-520+ (radiowka)

Maxtor M.L.10 250GB/16MB cache

__________________________________________

 

nastepnie [problem no.1]

troche dziwne ale jesli komputer nie jest wlaczony (tzn. calkowicie odlaczony od pradu) to przy wlaczeniu zawiesza sie w losowych momentach (przy ladowaniu sie lub w samym systemie) jak juz zlapie pare stopni to sie nie zawiesza. DLACZEGO? (aktualnie mam caly czas wlaczona listwe co problem wlasciwie rozwiazuje ale przydalo by sie od czasu do czasu odsapnac dioda na plycie i zasilce ;] )

 

kolejny [problem no.2]

zdarzaja sie dni (powiedzmy z 2-3 razy w miesiacu) ze wywali mi ladny niebieski blad i reset.. (zdarza sie, ze kilkakrotnie)+(dodam, ze komputer mam wlaczony prawie caly czas) raczej nie chodzi o temperatury bo sa w porzadku a nawet jak wymusze wyzsze to nic sie nie dzieje. DLACZEGO? (problem jest zupelnie losowy, nie moge wymyslec jakiegos realnego uzasadnienia dziejacych sie rzeczy..)

 

teraz czas na [pytanie no.1]

kiedys juz zmienialem bios (na ten co w opisie) i zmniejszyl wystepowanie resetow. Znalazlem takie cos: http://www.techpowerup.com/articles/other/114 Czy wgrywajac ten ostatni bios nic sie mi nie posypie? Na stronie producena nie ma z ta data, czy ktos juz go testowal?

 

i [pytanie no.2]

przez pol roku config mego kompa mi wystarczal teraz chcialbym podkrecic Procka i RAM i nie bardzo wiem o co chodzi z timingami na RAMie, na jakie mam zmienic, o ile teoretycznie moge podniesc MHz na RAMie?? i ile moge podkrecic procka na BOX-owym wentylatorku?(aktualnie bez stresu 36' przy 1200 RPM, wiec zapas jest)

 

Pozdro Rostu

 

dodano:

zajrzalem na strone producenta i zastanawiam sie czemu nie ma biosu z ta data co mam wgranego a sciagalem z tej stronki. Zmienic na tego z 2005/11/14 czy 2006/03/30 a moze w ogole nie zmieniac?

Edytowane przez Rostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz czas na [pytanie no.1]

kiedys juz zmienialem bios (na ten co w opisie) i zmniejszyl wystepowanie resetow. Znalazlem takie cos: http://www.techpowerup.com/articles/other/114 Czy wgrywajac ten ostatni bios nic sie mi nie posypie? Na stronie producena nie ma z ta data, czy ktos juz go testowal?

 

Właśnie wróciłem od gościa z allegro który zajmuje się m.in. flashowaniem kości BIOSu.

Ja wgrałem BIOS z 25-11-2005 (Expert), operacja NIBy przebiegła popranwie, po restarcie komputera - stnaęło na trzeciej diodzie i nic - zero rekacji. Żadne kombinacje nei pomagały.

Wczoraj pojechałem do jednego sklepu któy falszuje też BIOSy - ale gostek stwierdził że moja kość BIOSu jest ..... walnięta!!!

Na Allegro trafiłem na JEDNEGO sprzedawcę kości SST 49LF004B który w cenie nawet wgrywa soft jaki sobie zażyczy kupujący. Więc udałem się do niego osobiście - wziąłem do niego tą swoją uszkodzoną kość oraz ....komputerek.

 

Gostek wziął tą moją kość i ....... oświadczyłże jest ..... sprawna.

Wgrał oficjalny BIOS (14-11-2005) - poprosiłem o sprawdzenie w komputerku .... i okazało się że ... wszystko działa!!

Żeby nie wyjść na bąbla - oświadczyłem że kupię tą kość z aukcji na zapas sobie - i poprosiłem o wgrnaie programtorem BIOSu z 25-11-2005 tego Expert (bo wersji z 30-03-2006 nie dało się ściągnąć)

BIOS wgrał się porpawnie, zweryfikowany został w porgramtorze - po prostu wsio OK.

Wzieliśmy tą "jego" kośći włożyli do komputera...... stanęło na 4 diodzie!!!!!

 

Sprawa jest oczywista - Ten plik z BIOSem z 25-11-2005 ze stronki któą podałęś jest ..... spartolony!!!

Pod żadnym pzoorem nei polecam Ci go wgrywać (no chyba że masz programtor obsługujący te nowe kości).

 

 

BTW:

Odezwałsię do mnie życzliwy Tomallo i opisał swoją przygodę z BIOSami.

Otóż PRZED flashowaniem BIOSu należy wyłączyć opcję w BIOSie "Enabled External BIOS" i ta pod nią. Jeżeli jest włączona - a tak jest domyśłnie - to wgrywa się BIOS do .... pamięci procesora!!!!!!

Pamięc ta jak wiadomo.... po resecie jest czyszczona :))))

 

To rozwiążanie podsunął Tomallo - sugeruję by taką informację umieścić w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:cry: Pomocy!

nie moge nawet sprawdzic czy karta jest ustawiona w 3D czy w 2D :cry: i na dodatek za pierwszym razem po godz nieuzytkowania jak komp startuje to laduje sie pare min :cry:

l

mam taki problem: wczoraj zozyem sprzet taki jak w opisie i jak chce wejsc w ustawienia karty graficznej czyli:

1.PLUG AND PLAY MONITORAND NVIDIA GFORCE 7900GTX

2.GFORCE 7900GTX

to pokazuje mi taki komunikat:

The parameter is incorrekt

zamykam to a on:

An exception occourred while trying to run "C:/windows/system32/shell32.dll,control_runDLL

"C:/windows/system32/desk.cpl",display"

znowu zamykam i pisze:

The instruktion at"0x78ef6dd4" referenced mamory at"0x25855798",The memory could not de read"

clik on OK to terminate the program

poczym wychodzi mi z tej aplikacji prosze o pomoc :sad:

 

dodam ze system mam windows xp pro x64 a stery do pyty sciagnolem ze strony nvidia a do grafy byy napytce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kolejne pytanko:

czy do płyty LP NF4-D (bez Ultra) tez dołączony jest mostek SLI? W pierwszym poscie jest tylko o SLI-D wiec dlatego pytam.

nie ma

polecam takie cuś :wink: jak potrzebujesz

ups zacytowałem wypowiedz z poprzedniej strony heh

 

@Nobish odchylasz dzwignie i pruszaj go deliktnie w lewo i w prawo bo pewnie sie mocno pasta przylepiła

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taką płytkę jak w tytule, na niej X2 3800+ (@2600Mhz). Noszę się z zamiarem zmiany pojedynczej karty GF6600 na dwie w SLI. Pomijając fakt wyboru konkretnego modelu grafiki.. to jak to jest w ogóle z działaniem SLI na tej płycie? Posiada ona dwa dlugie złącza PCIe, zworki to ustawienia SLI ale oficjalnie SLI nie wspiera. W necie znalazłem jakowyś PATCH do Windows, umożliwiający uruchomienie dwóch kart w tym trybie na NF4. Ale teraz czytam na tym forum o jakimś modzie na chipsecie, którego nie chcę robić. Jeśli nie da się tego zrobić software'owo to raczej sobie daruję, nie chcę przypadkowo uszkodzić mojej płyty głównej. Od razu przepraszam jesli przegapiłem jakiś wątek na forum, nie przeglądam go regularnie.. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnelem programik "ClockGen" z pierwszej strony i mam kolejne pytania:

 

przesuwajac suwak w prwa manke max. idzie tylko tyle co na OBRAZKU, zwiekszajac o kolejne MHz komputer nie jest stabilny i nie przechodzi testu w Super PI (wyskakuja bledy: "NOT CONVERGENT IN SQR05" lub "NOT EXACT IN ROUND" z tego co tu wyczytalem wnioskuje, ze chodzi o pamiec ale nie jestem pewny dlatego zadaje owe pytanie. Co mam zrobic abym mogl podkrecic procka przynajmniej do 2.5GHz?? czy moja pamiec wiecej nie pojdzie - jeli tak to jak? prosze jak mozna o w miare lopatologiczne wyjasnienie co i jak.. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z zainstalowaniem sterownikow IDE SW. Wcześniej pisałem o tym na forum; mianowicie ze przy probie zainstalowania tych sterownikow (nieudanej) komputer stawał sie niestabilny. Wiec doradzono mi zebym ich nie probowal wgrywac co tez uczynilem. Faktycznie pomogło to w tym sesie że komputer jest stabilny, ale pracuje jak zółw. Otwiera sie ponad minute, wszelkie kopiowanie plikow to dlugie minuty...po prostu tragedia. Chyba bez tych sterownikow ani rusz, a wszelkie podejmowane przezemnie proby wgrania tych sterownikow konczyly sie niemoznoscia uruchomienia ponownego komputera. prosze o pomoc. Dzieki.

 

A co do LamParty to się pisze :D

Edytowane przez seerafin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...w sumie walker wszystkie rzeczy które przyszły mi do głowy są ok

ja powiem tak: siedze teraz na sempronie bios NF4LDB14, acpi włączone i jak dam stan wstrzymania to komp się zwyczajnie wyłącza :P

nie jest mi to potrzebne wogóle wiec zlewam to

Witam!

 

Ciag dalszy moich problemow z trybem wstrzymania.Ktory dosyc czesto uzywam.

Wgralem nowy bios z 29/03/06 :).Ogolnie jest juz lepiej temp procka jest juz wyswietlana prawidlowo.

Natomiast pojawil sie inny problem tzn dalej wychodzac z tybu wstrzymania czestotlowosc procka zmienia sie :(

Natomiast jak by nie byl podkrecony w biosie przestawia sie na czest. 193.7-8. :mur: Tak wiec po wlaczeniu kompa z w/w trybu mam procka 1743.7-8. Bawilem sie troche w RightMark cpu jest tam sporo opcji np. "ACPI State to show/modify" jednak nie za bardzo wiem z czym to sie je.

 

Prosze o pomoc lub jakies sugestie.

 

PZDR [Walker]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnelem programik "ClockGen" z pierwszej strony i mam kolejne pytania:

 

przesuwajac suwak w prwa manke max. idzie tylko tyle co na OBRAZKU, zwiekszajac o kolejne MHz komputer nie jest stabilny i nie przechodzi testu w Super PI (wyskakuja bledy: "NOT CONVERGENT IN SQR05" lub "NOT EXACT IN ROUND" z tego co tu wyczytalem wnioskuje, ze chodzi o pamiec ale nie jestem pewny dlatego zadaje owe pytanie. Co mam zrobic abym mogl podkrecic procka przynajmniej do 2.5GHz?? czy moja pamiec wiecej nie pojdzie - jeli tak to jak? prosze jak mozna o w miare lopatologiczne wyjasnienie co i jak.. z gory dzieki

poczytaj o podstawach podkrecania jest taki watek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na poczatek przepraszam, ze zasmiecam topic, ale stal on sie juz tak dlugi, ze nie da sie go nawet przeszukac (w rozsadnym czasie). Mam DFI Lanparty nf4 ultra-d i nie moge odpalic kompa ani z klawiatury, ani myszy (wszystko na ps2). JP5 jest na pozycji 2-3 i tez nic nie pomoglo. Bios z 29/03/2006.

 

Moze ktos wie jak rozwiazac ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie bardzo chce mi sie czytac caly topic,wiec jak sie powtarzam to sry. pracuje w serwisie komputerowym i ostatnio przyszedl gosc co ma nf4ultra-d i byl taki problem bo plyta uruchamiala sie tylko na pierwszym banku, a jak sie uruchomila to juz za drugim razem byla ponownie "trupem". co ciekawe chcielismy wymienic plyte ale okazalo sie ze z druga sztuka jest to samo...<zonk> zmiana pamieci (hynix, twinmos,kingston, geil) nic nie dala, zmiana proca tez nie. bios byl update'owany. moje pytanie sprowadza sie do tego: o co w tym chodzi?? czy to DFI wypuszcza takie babole, czy moze w samym biosie jest jakas opcja o ktorej nie wiem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnać ten badziewny radiator AMD ? Za #$%^& niechce zejść :/

 

Dokladną instrukcje prosze :P

Proc z IHS + duża ilość pasty + BOX (choć nie tylko) = Proc przyklejony do radiatora. Bez użycia siły się nie obejdzie, prawdopodobnie wyrwiesz CPU z Socket-a, co jest zazwyczaj standardem i nie ma lekarstwa na to. Mi to się przytrafiło już kilka ładnych razy, możesz próbować kręcić na boki (są małe luzy) i delikatnie ciągnąć do siebie, po czasie puści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

nie bardzo chce mi sie czytac caly topic,wiec jak sie powtarzam to sry. pracuje w serwisie komputerowym i ostatnio przyszedl gosc co ma nf4ultra-d i byl taki problem bo plyta uruchamiala sie tylko na pierwszym banku, a jak sie uruchomila to juz za drugim razem byla ponownie "trupem". co ciekawe chcielismy wymienic plyte ale okazalo sie ze z druga sztuka jest to samo...<zonk> zmiana pamieci (hynix, twinmos,kingston, geil) nic nie dala, zmiana proca tez nie. bios byl update'owany. moje pytanie sprowadza sie do tego: o co w tym chodzi?? czy to DFI wypuszcza takie babole, czy moze w samym biosie jest jakas opcja o ktorej nie wiem?!

 

A proce to były semprony czy venice?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do użytkowników DIF i samsungów TCCD, po walce z timingami udało mi się uzyskać zero błędów w GM, lecz w SuperPi 16M, wywala mi się. Procek stabilny, gdyż chodzi bez problemu na 2800 Mhz, przy 1,5 V, a dla testów ramu chodził 2700Mhz (9x300)przy takim samym napięciu.

 

jeśli ma ktoś jakiś pomysła to proszę o podpowiedź

 

Timingi to:

2,5 4 6 3 12 16 2 2 2 4 1552 1 E DS 0 L7 L2 9 N 5,5 i końcówka standardowa

Edytowane przez Assarhadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o linka do zassania sterownikow do płytki głownej DFI ULTRA-D łacznie z karta dzwiekowa pod system windows xp prof 32 bit

przepraszam ale masz problemy z czytaniem?? bo to troche dziwne nie umieć znaleść rzeczy NIE UKRYTYCH . 12-latków widziałem lepiej radzacych sobie z kompem. no ofence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi nadal brkuje nie wykrywa mi :

-inne urzadzenia typu mostek PCI

-kontroler ethernet

-kontroler multimediow audio

 

przy nich mam zołte znaki zapytania :mur:

 

to pozostaje Ci tylko strzelic se w łeb :lol:

 

przed instalacją windy "oprózniłes" choc kompa z niepotrzebnych rzeczy typu muzyczna , tuner Tv czy co tam mozesz miec??

 

powyzsze znaki pojawiaja sie gdy w kompie sa urządzenia bez zainstalowanych sterów, pewnie nie wyłaczyłes audio w biosie , pewnie to co wyzej napisałem i pewnie podczas instalacji sterów dałes full jak leci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...