Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Też zawsze bałem się flashowania, ale miałem już DFI na s754 i teraz na s939 i jedno i drugie flashowałem. Nie było żadnych problemów a trzeba wziąć po uwagę że mam pecha w takich rzeczach :lol: .

Pozdrawiam.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie. który bios jest najlepszy? ten najnowszy? na stronie widziałem że jest jeszcze jeden sposób na flashowanie płyty - "DiamondFlash Image" o co z tym chodzi? Czy ta płyta ma jakieś wady? Bo widzę same zalety

 

Może mi ktoś podać instrukcje flashowania biosu, najlepiej tą pod windowsem jak i pod biosem. tylko prosiłbym ze szczegółami

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello

krotkie pytanie:

wlaczam kompa 4 diody na plycie sie swieca za sekunde 3 i za sek znow 4 i tak zostaje co to znaczy ? (wszystko sie kreci ale monit nie startuje

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez tak mialem... mi pomogl reset biosa, po zabawie w biosie z ustawieniami szyny proca wstaje za kazdym razem... ( Choc stan ten ma pewnie duzo przyczyn )

W sumie jak ta plyta ma sie z synchronicznym i asynchronicznym ustawianiem ?!

Gdy mialem pamiatki na 133 a proc na 100 komp sie chwalil 4 palacymi diodami i spiaczka :P

Po zmianie na 133/133 dziala super... 133/xxx tez smiga "]

 

 

Tak z innej beczki:

Sterowniki... wystarcza te antyki z CD czy lepiej robic update, jak tak to gdzie, skad sciagnac?

Edytowane przez Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miales racje clear cmos pomogl plyta nabrala oddechu ale i tak sie nie uruchamiala ale juz byl bzyczek itp oczywiscie dalej to byly pamieci niestety 2x256 1x512 nie dalo rady 1x512 i 1x256 to goodram 1x256 twinmos po ostatecznych kombinacjach uruchamiala sie z 1x512 + 1x256 (twinmos) nie wiem dlaczego nie chciala lyknac tej 256 goodrama ale juz trudno ok spoko uruchamia sie zapisuje bios i ok znowu pad objawy jak na poczatku ale to juz wina semprona jak niemiec pisal ogolnie sie ciesze ze juz dziala teraz tylko biosik jebnac i leci ;)

mimo to dzieki za pomoc polish (chociaz ten ccmos to juz zrobilem w miedzyczasie sam po kombinowaniach z zworkamia z karajanem bez itp heh

ogolnie podsumowac to rzeczywiscie plyta kaprysna ale mam nadzieje po ujarzmieniu bedzie jak skala ;d jutro tak o podam jak sie moj sempronik kreci wentyl to pent 120cu

spodobalo mi sie ze plytka wylacza wentylator nigdy czegos takiego nie widzialem jak ma np ponizej 40stopni heh ale to pozniej sie pomodyfikuje

pozdr

Edytowane przez hanti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze. A powiedzci mi jeszcze w którym miejscu zmieniea się napięcie dla rdzenia? bo tam są o ile pamiętam trzy albo cztery "opcje" zmiany, zmieniłem jedną ale napięcie jest nie taki jak ustawiłem. No i jeszcze jedno, o co chodzi z tym cmos reloaded i jak się tym posługiwać? I czy dobze rozumiem że czyszczenie ustawień biosu polega na tym że jak wyłącze płycie zasialanie to przestawiam zworke na 5 sekund, potem powracam ustawienie jej i uruchamiam komputer?

Edytowane przez /matthew/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/matthew/ odpowiedzi na Twoje pytania sa na pierwszej stronie tego tematu. Przeczytaj takze pierwsze 50 ztron tego tematu to odpowie na Twoje przyszle pytania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem to w biosie bez czytania 50 stron. Tylko teraz zauważyłem jedną rzecz. Ustawiłem napięcie w biosie na 1.45, to smartguardian pokazywał 1.4. Ustawiłem w biosie na 1.5 to cpu-z 1.31 i smartguardian pokazują 1.45 :blink: O co chodzi? Jeszcze jedno czy trzeba podłączyć też te wtyki co są na płyce (molex i od fdd)? bo ja ich nie podłączałem. Tylko proszę o odpowiedź a nie przekierowywanie do jednej ze 155 stron postu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazłem to w biosie bez czytania 50 stron. Tylko teraz zauważyłem jedną rzecz. Ustawiłem napięcie w biosie na 1.45, to smartguardian pokazywał 1.4. Ustawiłem w biosie na 1.5 to cpu-z 1.31 i smartguardian pokazują 1.45 :blink: O co chodzi? Jeszcze jedno czy trzeba podłączyć też te wtyki co są na płyce (molex i od fdd)? bo ja ich nie podłączałem. Tylko proszę o odpowiedź a nie przekierowywanie do jednej ze 155 stron postu

masz FAQ na pierwszej stronie i tam jest o podłaczaniu molexów itp. a nie idziesz na ławtizne..

DFI przekłamuje z napięciami...

Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie po to jest tyle stron tego tematu zeby kazdy nowy uzytkownik przychodzil i bez czytania czegokolwiek po raz n-ty prosil o dana odpowiedz. Szanujcie checi i czas innych i czytajscie to co jest tu napisane. I nie piszcie jeszcze bezczelnie, ze nie chce Wam sie czytac lub nie mamy odsylac Was do ktorejsctam strony... Tuz przed kupnem przeze mnie tej plyty ten topic mial 180 stron - przeczytalem je wszystkie i porobilem sobie wlasne notatki.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - pytałem już w temacie o Venice. Może to jednak wina płyty.

 

Mam pamięć KHX na BH5-tkach. Przy dzielniku 180 i FSB 257 5-2-2-1.5 @ 3.5V pamięci działają jak powinny zero błędów w memteście SP2004 kilka godzin, natomias jak zmienię na 166 i ustawie identycznie pamięci tylko zmieni sie taktowanie procka to nie cholery nie moge nawet załadować systemu. Czego może być wina? Próbowalem juz naprawde wszystkiego..... jestem bezsilny...... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@loloferrari:

 

Też mam BH5 i tez miałem problemy z przejściem na dzielnik 166, napisałem ci już w temacie o Venice czego ty była wina u mnie. Dokładne wyniki moich bojów z BH5 masz na pierwszej stronie w drugim poście, może pomorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam - pytałem już w temacie o Venice. Może to jednak wina płyty.

 

Mam pamięć KHX na BH5-tkach. Przy dzielniku 180 i FSB 257 5-2-2-1.5 @ 3.5V pamięci działają jak powinny zero błędów w memteście SP2004 kilka godzin, natomias jak zmienię na 166 i ustawie identycznie pamięci tylko zmieni sie taktowanie procka to nie cholery nie moge nawet załadować systemu. Czego może być wina? Próbowalem juz naprawde wszystkiego..... jestem bezsilny...... :(

pobaw się Max Asynch latency i Read Preamble

 

moje KHX narazie 245@3,2V :-D

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej!

 

mam pytanko: (pytałem juz w temacie o opku więc sie powtórze)

 

Potestuje ktoś z DFI na nf4 mi Opterona w Warszawie? bo jakies dziwne problemy mam z tym, na moim abicie, cos chyba nie gra, dziwne temp mam, dziwne wyniki OC itp. wiec chce wyeliminować wine Opka i może abita (szukam winnego) a Opek z dobrej partii raczej

 

ktos był by chetny do testów ? z góry dziekuje! :)

 

 

ps przez pomysłkę zamieściłem to w venice 3000+, ale juz bład naprawiony :) sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość skomplikowany problem.

Wczoraj dostałem moje lan party wszystko podłączyłem, lecz monitor się nie włączał po diodach zorientowałem się, że pamiątki były zile wsadzone. Ustawiłem je tak jak miały być i się odpalił. Nie trwało to dugo zerknąłem w biosa włączyłem Cd żeby wgrać windowsa dałem reset i padło. Palom się wszystkie cztery diody wentylatory pracuję z głośniczka nic nie pika a monitor pociemniał. Czyściłem biosa przekładałem kartę do dolnego slotu wszystko chyba robiłem i nic nadal świecą się 4 diody. Nawet jak wyciągnę ram i k.graficzna to się świecą 4 diody. Pomocy nie mam pomysłu, co się mogło popsuć a nie mam możliwości sprawdzić k.graficznej czy czasem się nie skopała.

 

AMD Athlon 64 3200+ DFI LanParty UT NF4 Ultra-D Sapphire Radeon X800GT 256MB (2x512MB) PC400 GEIL Ultra Platinum zasilacz Mode Com FEEL 400W-ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość skomplikowany problem.

Wczoraj dostałem moje lan party wszystko podłączyłem, lecz monitor się nie włączał po diodach zorientowałem się, że pamiątki były zile wsadzone. Ustawiłem je tak jak miały być i się odpalił. Nie trwało to dugo zerknąłem w biosa włączyłem Cd żeby wgrać windowsa dałem reset i padło. Palom się wszystkie cztery diody wentylatory pracuję z głośniczka nic nie pika a monitor pociemniał. Czyściłem biosa przekładałem kartę do dolnego slotu wszystko chyba robiłem i nic nadal świecą się 4 diody. Nawet jak wyciągnę ram i k.graficzna to się świecą 4 diody. Pomocy nie mam pomysłu, co się mogło popsuć a nie mam możliwości sprawdzić k.graficznej czy czasem się nie skopała.

 

AMD Athlon 64 3200+ DFI LanParty UT NF4 Ultra-D Sapphire Radeon X800GT 256MB (2x512MB) PC400 GEIL Ultra Platinum zasilacz Mode Com FEEL 400W-ATX

Witam ja mam coś mniej poważnego ale irytującego karta z podpisu nie straruje w pierwszym slocie pci-e w drugim działa dobrze ale urywa jakieś ~10% z wydajności. Palą się 3 diody i co jakiś czas mignie ta pierwsza, monitor się nie zapala.

Może mod na SLI coś da???

Aaaa i zmieniałem bios od karty bios od płyty głowniej i nic to nie dało i co jeszcze śmieszniejsze to gto kumpla na 1 slocie działa :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wcześniej musze zmodować na SLI bo na Ultra-D nic nie da przestawienie???

Niby w biosie jest 16x ale w marku05 mam ~6500 punktów na grafie jak z podpisu gdzie ludzie mają na takich koła 7200 punktów.

 

Może jakieś testy znasz bo coś nie chce mi się wierzyć ze nie urywa nic.

Ale jestem otwarty na sugestie :)

 

Czy taka "usterka" możebyć podstawą reklamowania płyty???

Edytowane przez Koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koles - a brales tez pod uwage, ze masz bardzo kiepskie pamieci, (pomijam juz fakt, ze 1 szt, wiec duala nie ma )

pozatym do wysokiego wyniku w marku nie wystarczy kupic fajna grafe - trzeba sie tez pobawic w format, czyste stery, powylaczanie shitu z windy...

jak dla mnie twoj wynik jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobijając już inne czynnik jak wsadzisz grafę do drugiego slotu bez przestawiania zworek to stracisz trochę na wydajności dlatego trzeba je przestawić. Nic nie musisz modować na SLI bo chcesz tylko włączyć 2x PCIE-E 8x a nie SLI ! Było to już kilka dobrych razy wałkowane…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Koles - a brales tez pod uwage, ze masz bardzo kiepskie pamieci, (pomijam juz fakt, ze 1 szt, wiec duala nie ma )

pozatym do wysokiego wyniku w marku nie wystarczy kupic fajna grafe - trzeba sie tez pobawic w format, czyste stery, powylaczanie shitu z windy...

jak dla mnie twoj wynik jest ok

Wiem że nie wystarczy kupic grafe.

System mam czysty kilka dni po formacie.

Stery najnowsze 5.13.

Zaraz oblookam te 2x PCIE-E 8x.

Dzieki.

 

A pamięci nie są wcale takie najsłabsze :)

Edytowane przez Koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie sorki jak juz bylo czym sie rozni DFI LanParty UT nf4-d od ultry-d? Czy to tylko roznica w chipsecie ze na jednej nForce 4 a na nastepnej nForce 4 ultra? I jeszcze raz sory jak juz bylo!!

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie sorki jak juz bylo czym sie rozni DFI LanParty UT nf4-d od ultry-d? Czy to tylko roznica w chipsecie ze na jednej nForce 4 a na nastepnej nForce 4 ultra? I jeszcze raz sory jak juz bylo!!

 

Pozdro :D

tak, rożnice sa tylko w chipsecie, cyli w sumie SATA2 i firewall.

 

byc może bede cos kupował i sie zastanawiam nadal czy warto okolo 50zkl dołożyc do ultra-d a mam dysk SATA2 - dlatego że ja różicy miedzy sata1 a sata2 nie widze ...

 

 

ps nadal czekam na ochotnika z Warszawy co potestuje mi opka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobijając już inne czynnik jak wsadzisz grafę do drugiego slotu bez przestawiania zworek to stracisz trochę na wydajności dlatego trzeba je przestawić. Nic nie musisz modować na SLI bo chcesz tylko włączyć 2x PCIE-E 8x a nie SLI ! Było to już kilka dobrych razy wałkowane…

Dobra przestawiłem wszystkie zworki z pozycji 1-2 na 2-3 (???) i teraz w drugim slocie monitor się nie włącza.

Zaraz przestawie jeszcze raz i zresetuje biosa i zobacze może dlatego.

 

Przestawiłem, zresetowałem i dalej nic karta nie daje obrazu (monitor się nie włącza) ale system się ładuje???

Jakieś pomysły???

Edytowane przez Koles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...