Skocz do zawartości
Darks

Windows XP czy Windows 98

Rekomendowane odpowiedzi

mylisz sie Darks ..chyba nie miałes nigdy XP ...ja miałem wszystkie prucz 95 i wiem jedno: najgorszy jest Millennium a XP-ka nie zamienie juz na żaden inny ( no moze jak wyjdzie longh :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem windows xp ma dużo zalet ale windows 98 przwyższa go bezpieczeństwem oraz stabilnością pracy systemu (przynajmniej ja tak uważam)

czy ty przypadkiem nie startujesz do konkursu Topic roku ? :?

Dlaczego tak uważasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem windows xp ma dużo zalet ale windows 98 przwyższa go bezpieczeństwem oraz stabilnością pracy systemu (przynajmniej ja tak uważam)

czy ty przypadkiem nie startujesz do konkursu Topic roku ? :?

 

Co to za konkurs , brzmi milusińsko TOPIC ROCKU ( czy to jest TOPIC 8O )

Stary jeśli chodzi o system to XP jest lepszy . Wspólczesne aplikacje są robione pod XP , jesli chodzi o szczegóły musiał byś poczytać o systemach w necie . O podłączaniu hardware nawet nie wspominam . Z bezpieczeństwem jest róznie ale to wina bardziej eplorera niż XP . Zmień pzreglądarkę zainstaluj Spyware , firewala i po kłopocie ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam też sie przejechałem parę razy na XP, więc aktualnie teraz mam dwa systemy:

:arrow: Windows 98 SE z zainstalowanym pakietem Service Pack 1.5 dla Windows98 SE PL - nie muli kompa wiec nadaje sie pod gry

:arrow: Windows 2000 SP4 na którym najwięcej przesiaduję, stabilny i bezpieczny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darks jesli masz maszyne klasy pentium 2 to oczywiscie 98 bedzie tutaj niezastapiony. Ale na sprzecie dnia dzisiejszego instalowanie 98 to troche glupie posuniecie. Przewag xp nad 98 nie bede tutaj pisal bo by forum sie zapchalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winXP + sp2 + nLite i nie ma nic lebszego imo aby XP nadawał się do użytku trzeba go okroić nLitem świeżo zainstalowany system z nLitem zajmuje mi 600MB na HDD i 120MB w ramie (przy starcie).

 

Więc ja polecam XP SP2 ale tylko z nLitem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce sie za bardzo wygłupic , ale co to to nLite? mam XP SP2 + AdAware + antywirus + internet security + pare innych potrzebnych programów i myślałem ze wystarczy .... ale teraz jestem zbity z tropu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie Darks ..chyba nie miałes nigdy XP ...ja miałem wszystkie prucz 95 i wiem jedno: najgorszy jest Millennium a XP-ka nie zamienie juz na żaden inny ( no moze jak wyjdzie longh :D )

A ja tam mialem ME i tez by stabilny. Moze nie tak jak XP, ale duzo bardziej od 98. Wytrzymal ponad rok na moim komputerze, wiec to cos juz znaczy. XP przezyl cos kolo 6 miesiecy ;)

Gdybym teraz mial wybierac to oczywiscie zdecydowalbym sie na XP, z 2003 jest za duzo roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który system jest lepszy i pod jakimi względami ?

Według mnie lepszy jest win 98

co to za pytanie? bylo to 500 mln razy walkowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam moje 98se lubię. XP jakoś mi tak nie leży wole już Linux. 98 do gier Linux do netu i innych. Po za tym to win98 jest niejako nakładka na DOS więc nie mam problemu z programowaniem pod konsolą w C++.

 

Pozdrowienia dla wszystkich którzy w dzisiejszych czasach używają jeszcze windy98. Polecam www.astonshell.com. Dzięki temu 98 wygląda jak modelka na wybiegu i zachowuje swą szybkość działania.

 

BTW Robił ktoś test gier na różnych winadach ? Która wypada najlepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy system jest dobry .... To czy bedzie dzialal szybko i stabilnie to kwestia konfiguracji, jesli chodzi o zabezpieczenia to tez nie ma problemu - zawsze mozna wgrac jakas zapore ogniowa i problemu nie ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli mozna cos wtracic do tematu :

 

to przejechalem sie na winXP pro-i NIE mowcie ze to dobry system-to naprawde stwierdzienie lamy - po prostu jest on stworzony pod masowy rynek - i tyle ma tez wad ( mase ;) )

 

bardzo obciaza proca , duzo zajmuje na HDD i duzo RAM`u zajmuje //nie mowie o Nlite-nie korzystalem z tego

 

ja uzywam win2000 - i naprawde jest spora roznica vs XP - dziala szybciej,mniej zajmuje ramu i hdd.

 

a co do gier -hmm moje subiektywne odczucia jak i wyniki 3dmark05 wskazaly ze gry directx chodza szybciej pod winXP ( 4400pkt vs 5176pkt ) .

natomiast wg moich subiektywnych odczuc gry opengl ( Quake3 ) chodza sybciej pod win2000.

 

wiec nie ma systemu idealnego - ale nie rozumiem ludzi ktorzy narzekaja na win98 oraz ME .

mam to w firmie oba systemy i np. ME chodzi juz ponad 2,5roku BEZ reinstalki - po prostu jak sie giercuje,zapycha rejestr codekami,grami itp -- to wtedy to i owszem system zamula-ale to dotyczy przeciez wszystkich systemow.

 

a co do XP - to poweidzcie mi - jaki to glupi system skoro zabrania mi skasowac plikow "systemowych" ( wirusy,trojany DLL ) ??? kto tu jest wkoncu administratorem ? ja czy system ?

 

a win98 mozna bylo wyjsc sobie pod DOS`a ( moj ukochany piekny dosik ) - i kasowac do woli pliki systemowe .

 

ale pod win98 nie dzialaja dema nvidii -- wiec mozna wnioskowac ,ze moze czesc geir nie dzialac lub nie bedzie dzialac juz w bliskiej przyszlosci ( nie wiem -- bo nie uzywam obecnie win98se niestety - starcza mi juz win2k + winXP + mandrake10 )

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s182924, gdzie xp tego proca obciąza? JA nie wiem, ale u mnie i nie tylko sam system to 0-1% obcązenia CPU.

 

 

Moze XP zajmuje troche ramu(nieco ponad 100 MB po instalacj), za to 98/Me wiekszej ilosci ramu nie potrafi obsłużyc. 1.5 GB systemu na HDD przy obecnych dyskach to jest duzo?

Co do braku mozliwosci kasowania plików, to bez problemu da sie skasowac pliki w XP, i to nawet na kilka sposobów, ale "Administrator' chyba powinien o tym wiedziec.

 

 

I jesli porównywać XP z 98 to mozna powiedziec ze XP to bardzo dobry system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...