Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm panowie bylem dzis w 5 sklepach szukajac BenQ 1640 i.... i wszyscy odradzaja mi ta nagrywarke mowiac ze co chwila ktos daje ja na serwis, ze szajs, i polecaja w zamian samsungi, lg, litki..

Wiec wtf?!?! :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam wiecej pytan

 

powinni handlowac marchewką i kiszonką

Zeby bylo smieszniej, w tych sklepach benQ 1640 (i jakikolwiek inny naped tej frimy) dostepny tylko na zamowienie i to z oporami ze strony sprzedajacych :x

I jeszcze te texty: "testy testami ale to jest zlom" "my takimi bublami nie handlujemy" itp..

Trzeba bedzie troszke doplacic i kupic online :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz pare słówek na temat benqa... sam pracuje w firmie komputerowej ktora miesiecznie przerzuca ok 200 sztuk nagrywarek różnych firm i jak wygląda statystyka...

 

liteon - kijem bym nie tknął sypią sie na potęge

lg - może być chodź niestety majaą wiele problemów z odczytem płyt

nec - całkiem niezła marka, mało zwrotów, ludzie ogólnie zadowoleni

benq - zrezygnowaliśmy z niego - na 100 benqów ok 80 sztuk wracało po ok 2-3 miesiącach, totalna załamka - niestety to co mówią inni sprzedawcy sklepach to prawda

samsung - wbrew pozorom i temu ze pierwsze modele dvdrw samsunga sypały sie na potęge, to od czasów gdy samsung połączyl się z toshiba to ich napędy maja bardzo dobrą jakość. juz model tsh-552 był naprawde dobry i mało awaryjny, teraz wprowadzili model shw-162c który z tego co sie orientuje też na razie nie wraca do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem Benq. Pierwsze wrażenia są takie:

- odczytuje porysowane plyty wiec nie jest zle

- jesli ogladam film to: strasznie glosna podczas rozruchu. przez pierwsze 10s wyje jak 2 letni odkurzacz, potem przez 5 sekund jest juz ciszej a potem zupelnie cicho.

- jesli kopiuje dane to sytuacja sie powtarza ale potem lekko zwalnia i jest ciszej

- tacka wysowa sie plynnie i w miare cicho (poprzednie napedy byly glosniejsze)

 

na razie nie nagrywalem nic ale skoro ludzie mowia za nagrywa bez problemu to nie bede tego omawial potem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Dołączona grafika


ja kupilem LG 4167B w wersji OEM ...

Zamontowalem odpalilem by zobaczyc czy dziala :P i odrazu zmienilem bios na DL 12...

Plytke CDR z predkoscia 48x (704MB) wypala niecale 3minuty...
DVD jeszcze nie palilem na niej bo niemam obecnie a kupie jak pojade na wycieczke do MAKRO po TDK DVD za 1.39? jak sie nie myle :]

Naped jest jak narazie super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benq - zrezygnowaliśmy z niego - na 100 benqów ok 80 sztuk wracało po ok 2-3 miesiącach, totalna załamka - niestety to co mówią inni sprzedawcy sklepach to prawda

A wiesz moze z jakich przyczyn wracja do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ztego co mowili klienci to problemy z optyką. napędy przestawały czytać płyty albo cd albo dvd albo takie i takie

dziwne

 

posrednio przez łapy przeszło kilkadziesiąt sztuk i z zadną nie było najmniejszych problemów

 

na cdrinfo równiez nie słyszałem by komus padła (setki userów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem LG 4167B w wersji OEM ...

 

Zamontowalem odpalilem by zobaczyc czy dziala :P i odrazu zmienilem bios na DL 12...

 

Plytke CDR z predkoscia 48x (704MB) wypala niecale 3minuty...

DVD jeszcze nie palilem na niej bo niemam obecnie a kupie jak pojade na wycieczke do MAKRO po TDK DVD za 1.39? jak sie nie myle :]

 

Naped jest jak narazie super :)

Ale, że ta wypalarka ponoć jest kapryśna to już wiesz??

 

Test na CDRLab

A propo, czy ktoś z użytkowników może potwierdzić tę nienalepszą opinię o niej. (zwłaszcza o kiepskim wypalaniu DVD-R)

Przymierzałem się do niej, ale chyba przyjdzie mi się wstrzymać

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na cdrinfo równiez nie słyszałem by komus padła (setki userów)

zgadzam sie

ja czytalem wypowiedzi tam i tutaj na forum i zdecydowalem sie na Benq. zobaczymy kto bedzie mial racje: uzytkownicy czy sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez cholernie dlugo sie zastanawialem na kupnem... wybralem benq mox'a i jestem b.happy, plyty nagrane czyta na stacjonarnym dvd sony... moj wujek kupil lg LG 4167B i tez nie ma z nia zadnych problemow... nie jestem zadnym maniakiem, ktory sprawdza jakies procenty w programie... bo po jaka cholere mam sie denerwowac jak jakis choleryk dlaczego mam 80% a nie 99%... kretynizm... uzywam plyt frog, benq, esperanza, czasami verbatimy pastele... wypalilem juz ok 50dvd i jestem zadowolony (glownie filmy na stacjonarny)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowałem sie na benq i właśnie się zastanawiam nad zakupem wiekszej ilości płyt dvd-r albo + tego jeszcze nie wiem. Zna ktoś może jakiś pewny sklep w necie gdzie dostane takie czyste płytki(tdk albo verbatim) za jakąś przystępną cene?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@$kubi miałem nagrywarke DVD LG GSA-4167B i niestety nie chciała nagrywać niektórych płyt DVD TDK i Esperanza. Z tego co sie dowiedziałem z forum cdrinfo.pl to nie tylko mi. Wymieniłem ją na Lite-ONa, który nagrywa te płyty bez problemu. Miałem bios DL12. A jak jest u ciebie??

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to teraz pare słówek na temat benqa... sam pracuje w firmie komputerowej ktora miesiecznie przerzuca ok 200 sztuk nagrywarek różnych firm i jak wygląda statystyka...

 

liteon - kijem bym nie tknął sypią sie na potęge

lg - może być chodź niestety majaą wiele problemów z odczytem płyt

nec - całkiem niezła marka, mało zwrotów, ludzie ogólnie zadowoleni

benq - zrezygnowaliśmy z niego - na 100 benqów ok 80 sztuk wracało po ok 2-3 miesiącach, totalna załamka - niestety to co mówią inni sprzedawcy sklepach to prawda

samsung - wbrew pozorom i temu ze pierwsze modele dvdrw samsunga sypały sie na potęge, to od czasów gdy samsung połączyl się z toshiba to ich napędy maja bardzo dobrą jakość. juz model tsh-552 był naprawde dobry i mało awaryjny, teraz wprowadzili model shw-162c który z tego co sie orientuje też na razie nie wraca do serwisu.

A ja sklaniam sie coraz bardziej wlasni ku tej marce. Interesuje mnie model ND-4550A Co powiecie na ten temat?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam NEC'a ND-4550A. Wypalam tylko na Verbatim'ach. 90% wypalonych płyt to DVD+R (te 10% to CD-R i DVD-R). Scany tego NEC'a ponoć nie są zbyt wiarygodne, tak czy owak jakość wypalenia 9/10 razy wypada powyżej 90/100 pkt. Korekcja błędów nie należy do najlepszych, ten NEC nie potrafił zgrać pewnego avi'ka na dysk, wywalał błąd przy kopiowaniu - stary CDRW TEAC x8 CD, x4 CD-RW, x32 odczyt zgrał go bez problemu nawet na chwilę nie zwalniając. Jeżeli chodzi o DVD to pewnego razu nie potrafił zripować 2-3 filmów - znajomy który ma LG 4120 zgrał je bez problemu. Ostatni mankament to fakt, że pewnego razu nie potrafił wypalić jednej płytki DVD Verbatima (kupiłem 5 identycznych DVD z tej samej szpuli). Wszystkie inne wypalał lecz tej jednej nie potrafił, wysypywał się zawsze przed wypaleniem. Kolejny znajomy który ma LG 4163 wypalił płytkę bez problemu.

 

Teraz chcę zamienić go na LG 4166 - ponawiając moje pytanie, czy ktoś widział gdziekolwiek model czarny w cenniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ojciec wczoraj tez obszedl chyba 4-5 sklepow w poszukiwaniu benq i uslyszal dokladnie to samo co wy... ze kiepsko z serwisem, tylko na zamowienie itp.

w koncu zdecydowalismy ze ma brac tego lg 4167b i jak narazie dziala, chociaz z zaufaniem do tej firmy u mnie ciezko. zobaczymy po kilku miesiacach (o ile tyle pozyje(odpukac)).

mam pytanie czy ta nagrywarka obsluguje lightscribe ? bo nie moge znalezc w necie jednoznacznej odpowiedzi.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz prościutkie pytanko:

 

jak z głośnościa tego BENQ ? Mam teraz NECa 3520 i jest STRASZNIE głośno. wiem ze BENQ jest OK ale musi też być cichutkiiiiiii ;) (w tej chwili najgłośnieszym elementem mojego kompa jest właśnie NEC :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...