Skocz do zawartości
lordmistrzbobek

Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak widzisz napisalem jak na razie nie planuje.

Jutro moze zaplanuje cos nagrac, albo zrobie to pojutrze. Obecnie nie mam w planach i tyle. Fakt obecnie tego nie uzywam, co nie zmienia faktu, ze kiedys zaczne uzywac.

 

Nie jestem na odwyku i mam 18 juz dawno za sobą. To moja sprawa, ze dolozylem 40 zl a nie przepilem ich, albo ich nie wypalilem. Nie wiem skad u Ciebie tyle zazdrosci, bo ja mam i nie uzywam? To przeciez moj problem a nie Twój. Wiec skoczmy ten bezsensowny wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tobie sie wydaje że czegoś ci zazroszcze? Absolutnie niczego. Ja poprostu nie rozumiem jak można wydać kase na coś czego się nie używa. To tak jakbyś sobie kupił narty bo masz zamiar kiedyś jechać w góry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:angry: ralph03 & Vadeer :angry:

Dajcie już spokój panowie!

Nie dość, że robicie totalne OT to jeszcze używacie coraz mniej racjonalnych argumentów!

Co ma Wasz wiek, oraz zamiłowanie (lub jego brak) do alkoholu do " ...Jaka nagrywarka DVD z obecnych na rynku jest najlepsza?"

Żebyście jeszcze racjonalnie udawdniali, że n.p. BenQ DW 1640 jest lepszy od BenQ 1655, bo wprawdzie nie ma LightScibe'a ale...

Ale nie, wszelkie argumenty są Wam obce. :blink:

Co wyboru przez ralph'a03 nagrywarki z LightSribe'm też nie rozumiem w czym Ty Vadeer widzisz problem?

Ralph03 zmienił zdanie i kupił z LightSribe i już - wolno mu przecież zmieniać zdanie i wydawać swoje pieniądze jak chce.

Mam nadzieję, że jak nagra płytę z wykorzystaniem tej funkcji to się wrażenia w topic'u o BenQach z nami podzieli.

Można zadać pytanie czy dostająć tę funkcję nie stracił na czym innym n.p na jakości nagrań - czyli głównej funkcji każdej nagrywary, Wy jak widzę panowie jednak nie o tym toczycie dysputę.

A i jak ze mną któryś z Was nie zgadza to piszcie na PM, nie zaśmiecajcie już Waszym OT tego topic'u !

Nie tego się oczekuje po starych forumowych wyjadaczach! :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel555

Witam

Wiec jaka nagrywarke polecacie bo chcem jutro kupic ale nie moge sie zdecydowac. Chodzi mi o tania nagrywarke do uzytku domowego. Wacham sie pomiedzy BenQ, Nec, Pioneer. Ktora polecacie? Zalezy mi tez na tym zeby dobrze wypalala na tanich nosnikach typu Hawk. (Wlasciwie co wy chcecie od Hawk, odkad mam nagrywarke CD prawie zawsze na nich wypalam i jeszcze zadnej plytki nie wyrzucilem).

Z gory odrzucam LiteOn i LG. Nie interesuje mnie rowniez technologia LightScribr.

Czekam na jakies propozycje i uwagi na temat wyzej wymienionych nagrywarek.

Aha a co sadzicie o Samsungach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To BenQ tez odrzuc bo one czesto nie radza sobie z slabymi nosnikami. Osobiscie nie pochwalam wypalania na nosnikach typu Hawk z prostego powodu, taka plyta nie ma dlugiego "zywota" i lepiej dolozyc kilkadziesiat groszy do np. TDK by moc sie cieszyc danymi na zapisanym nosniku za 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o tanie nosniki CD, to benek nagrywa bardzo dobrze.

Hawków nie palilem na Benq ale wypalalem Vakossy. Wyniki sa porownywalne do mojej nagrywarki CDRW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel555

Zakup nagrywarki opoznil sie o tydzien wiec moze zapytam o konkretne modele bo po moim wczesniejszym poscie nie doczekalem sie zbyt wielu odpowiedzi.

Wiec moze zapytam tak:

Ktora z tych nagrywarek polecacie:

BenQ DW1650 za 163zl;

NEC ND3540A za 170zl;

Toshiba SD-R5372VBB za 170zl;

Pioneer 110D za 176zl.

I co sadzicie o Samsungach i Sony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup nagrywarki opoznil sie o tydzien wiec moze zapytam o konkretne modele bo po moim wczesniejszym poscie nie doczekalem sie zbyt wielu odpowiedzi.

Wiec moze zapytam tak:

Ktora z tych nagrywarek polecacie:

BenQ DW1650 za 163zl;

NEC ND3540A za 170zl;

Toshiba SD-R5372VBB za 170zl;

Pioneer 110D za 176zl.

I co sadzicie o Samsungach i Sony?

Samsung feeeeee

Sony = LiteON pod inna nazwą..więc sie nie zabieraj nawet za to

Toshiba - tez feeeee..był jakis model który praktycznie ponoc cały wracal na serwis..ponoc ludzie sie zrazili do Toshiby

 

Pioneer, NEC, BenQ porównywalne imho..najmniej jest Pioneera...NECi ponoc mają słabą korekcje błedów..BenQ z kolei ma bebechy Plextora

 

ja polecam to co mam..BenQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup nagrywarki opoznil sie o tydzien wiec moze zapytam o konkretne modele bo po moim wczesniejszym poscie nie doczekalem sie zbyt wielu odpowiedzi.

Wiec moze zapytam tak:

Ktora z tych nagrywarek polecacie:

BenQ DW1650 za 163zl;

NEC ND3540A za 170zl;

Toshiba SD-R5372VBB za 170zl;

Pioneer 110D za 176zl.

I co sadzicie o Samsungach i Sony?

 

Ja kupiłem Pioneera 110D, nie wiem może trafiłem na felerny model, ale wypaliłem ze dwadzieścia płytek (Verbatim 16x DVD-R Advanced AZO+) i nagrywarka zaliczyła zgon :cry:

Co mogę o niej powiedzieć po tak krótkim użytkowaniu?

Na + chodzi bardzo cicho.

Na - odwarzacze DVD miały problemy z wypalonymi przez nią płytami, ale tu nie jestem pewien co było przyczyną, za szybkie nagrywanie (x16) czy może już od początku było coś nie tak z tą nagrywarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam obecnie ASUS'a 1608p2s przedtem miałem ASUS'a 1604p i po roku padła.

 

Ja kupiłem Pioneera 110D, nie wiem może trafiłem na felerny model, ale wypaliłem ze dwadzieścia płytek (Verbatim 16x DVD-R Advanced AZO+) i nagrywarka zaliczyła zgon :cry:

Co mogę o niej powiedzieć po tak krótkim użytkowaniu?

Na + chodzi bardzo cicho.

Na - odwarzacze DVD miały problemy z wypalonymi przez nią płytami, ale tu nie jestem pewien co było przyczyną, za szybkie nagrywanie (x16) czy może już od początku było coś nie tak z tą nagrywarką.

Miała takie same problemy. Jako ciekawostke powiem, że ASUS jest wykonawcą nagrywark Pionner, np moja stara 1604p to był Pionner 108 :D . Ale wracając do tematu to nie narzekam na tego ASUS'a jest cichy i bardzo dobrze pali wszystkie płytki. Polecam go osobiście. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz @ jakie masz argumenty za Benqiem? Pytam, bo niestety nie spotkalem się jeszcze z tymi nagrywarkami na żywo, a wiem, że ludzie je polecają.

 

piasne było chyba z 346tys razy na tłiku, cdrinfo, cdrlab, cdrfreaks, cdrinfo.com, itp itd

 

wystaczy tylko poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEC 3550A

czy moze

BenQ 1650?

 

Oba sa goraco polecane przez znajomych a moje prywatne testy (proste testy :P) wypadly bardzo dobrze, wiec zwracam sie do was o jakiej konkrety na temat tych dwoch nagrywarek. Uzasadnijcie swoja odpowiedz jesli mozecie :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle jak LS wplywa na zmniejszenie zywotnosci nagrywarki - bo przeciez za wypalanie obrazkow odpowiedzialny jest ten sam laser co za wypalanie danych.............. Jakie sa wasze opienie na ten temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na przesiadke z nagrywarki CD-R/RW na DVD. Chciał bym abyście mi doradzili którą mam wybrać. Mój typ to Lite-On DVDRW SHW-16H5S BULK. Dlaczego? Po pierwsze posiadałem nagrywarke CD tej firmy [52x32x52] i bylem z niej bardzo zadowolony, tym bardziej, ze wg. komputer swiat leaderowala ona wsrod owczesnych wypalarek w kategorii Jakosc oraz Cena/Jakos. Po drugie ten model jak widze oferuje bardzo duze mozliwosci i chyba komplet obslugiwanych formatów przy prawie maxymalnych mozliwych predkosciach. Po trzecie posiada LightScribe, na ktorym mi zalezy. Po czwarte jest stosunkowo tania. Czekam na Wasze opinie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raul, ja bym kupił wszystko oprócz LITEONA. Moi dwaj kumple kupili nagrywarki dvd i 4 razy je oddawali do serwisu. Ciągle dostawli nowe, ale jak sie gwarancja skończyła, to zostali z niczym. Ja kupiłbym NEC, BenQ lub LG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...