Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

A co sadzicie o modelu V9999GE ? Prosilbym o informacje.

1254346[/snapback]

Przejrzyj wczesniejsze posty :) GE to 12 potokowiec, podczas gdy GT z 128 ramu to 16 ale z wolniejszymi pamieciami (700 zamiast 1000) Jak chcesz go kupic do lepiej doloz troszke do pelnego GT, lub sprobuj tego "okrojeonego" GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Więc właśnie uporałem się z przeczytaniem całego tematu :) I chce kupić tą kartę graficzną: klik tylko żę jeżeli mógłbym prosić o jakieś linki do sklepów na jakich jest ona dostępna i po podobnej cenie :) Mam nadzieje że nie będe mieć z nia kłopotów! Pozdrawiam Afrael.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pisałem przecież że chce tą samą kartę w podobnych cenach (podałem linka) przecież to jest duużo gorsza karta :)

1255307[/snapback]

Sprobuj poszukac na Skapcu. Widac ze ostatnio ten model poszedl w gore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mówią wybór zależy od ciebie, jak złożyłem zamówienie w tym sklepie co podałem tez myślałem że nie mają więc zadzwoniłem a gość mówi "że nie słyszał o problemach z dostepnością i że właśnie przygotowuje kartę do wysyłki" wszystko poszło nad wyraz sprawnie i szybko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powie co mam zrobic z tym fantem asus smark doctor mi sie totalnie zwiesza i pomaga tylko wylaczenie kompa i ponowne wlaczenie dziala moze 1-2 dni bez zwiechy ale komp wlaczony 24 h , edit zalezy mi na tym bo prędkość wiatraka sie sama nie zwiekszy gdy gram i sie strasznie mi wszystko poci

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powie co mam zrobic z tym fantem asus smark doctor mi sie totalnie zwiesza i pomaga tylko wylaczenie kompa i ponowne wlaczenie dziala moze 1-2 dni bez zwiechy ale komp wlaczony 24 h , edit zalezy mi na tym bo prędkość wiatraka sie sama nie zwiekszy gdy gram i sie strasznie mi wszystko poci

1256674[/snapback]

Ja z racji fatalnego wplywu doktorka na moja bestie kompletnie go wywalilem. fakt ze wentyl smiga teraz na maxa najglosniej jak tylko potrafi, ale innej rady nie bylo. Najlepsze ze serwis Asusa stwierdzil ze zadnych bugow w doktorku ni ma hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji fatalnego wplywu doktorka na moja bestie kompletnie go wywalilem. fakt ze wentyl smiga teraz na maxa najglosniej jak tylko potrafi, ale innej rady nie bylo. Najlepsze ze serwis Asusa stwierdzil ze zadnych bugow w doktorku ni ma hehe

1257135[/snapback]

Po sesji powalcze z wiatrakiem :) z pomoca najnowszego Expertoola i sterownikow nie-asusowych... moze komus cos sie wczesniej uda zdzialac... hmm.. w riva tuner'ze nie znalazlem zadnej zakladki z mozliwoscia ustawiania obrotow wentyla.. Cze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Silencera5: Zdjecia nie mam, ale moge opisac :)

Trzeba po prostu molexa , który ma wchodzic w karte przeciac na pol. Znaczy obciac od gory te czesc ktora by zawadzala o chlodzenie i po sprawie. Wyciagnac kabelki z molexa, przeciac na pol (troche skrocic metalowe druty na kablach) wlozyc kabelki wlozyc molexa w karte i wtedy zalozyc chlodzenie. Tel molex to od przejsciowki a nie od zasilacza (bedzie wygodniej) . Pozdrawiam

Edytowane przez dpasta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, obecnie noszę się z zamiarem kupna karty graficznej - w terminie od teraz do końca lutego.

 

Pod uwagę biore 2 modele (oba to ASUSy):

ASUS V9999GT 128MB DDR (16/6) - czyli nasz niepełny GT

ASUS 6800LE 128MB (16/6 - tak z gwarancją poprawnego modowania)

 

I teraz właśnie. Wersję LE kupię jedynie pod waruniiem że poprawnie się zmoduje bez artefaktów.

 

Po podkręceniu obu kart (na standardowym chłodzeniu), która z nich będzie wydajniejsza? Pełny 16/6 LE czy V9999GT ze słabszymi pamięciami?

 

Jak to sie przedstawia na wykresach? Widział ktoś takie porównanie?

Może ktoś miał obie karty?

 

Cena będzie podejrzewam podobna (+/- 150PLN) dlatego moje pytanie, która z ww kart będzie wydajniejsza.

 

Pozdrawiam i licze na jakies porady.

Byru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z racji fatalnego wplywu doktorka na moja bestie kompletnie go wywalilem. fakt ze wentyl smiga teraz na maxa najglosniej jak tylko potrafi, ale innej rady nie bylo. Najlepsze ze serwis Asusa stwierdzil ze zadnych bugow w doktorku ni ma hehe

1257135[/snapback]

 

I serwis Asusa ma chyba racje IMHO. SD nie sprawia zadnych problemow, pod warunkiem ze zainstaluje sie wczesniej Asus Enhanced Drivers (1,14 MB do pobrania z wiadomej strony). Testowalem SD wersje z plytki (chyba 4.41) i sciagnieta 4.60 - obie nie sprawiaja zadnych problemow. Tak przynajmniej wyglada sprawa na mojej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I serwis Asusa ma chyba racje IMHO. SD nie sprawia zadnych problemow, pod warunkiem ze zainstaluje sie wczesniej Asus Enhanced Drivers (1,14 MB do pobrania z wiadomej strony). Testowalem SD wersje z plytki (chyba 4.41) i sciagnieta 4.60 - obie nie sprawiaja zadnych problemow. Tak przynajmniej wyglada sprawa na mojej konfiguracji.

1260884[/snapback]

No stary! Ja przetestowalem kilka wersji sterow 6x.xx i 7x.xx, kilka wersji asusowych enhanced drivers i pare wersji smart doctora i za kazdym razem dzialal tak samo (do d....). Niestety nie jestem odosobninym przypadkiem w walce z doktorkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem odosobninym przypadkiem w walce z doktorkiem

1261049[/snapback]

niestety masz racje. co wiecej, te asusuowe stery sa znacznie wolniejsze od serii 7x.xx (choc rzeczywiscie troszke bardziej stabilne). nic tylko czekac na jakis mily programik do okielznania tego fan'a.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema.chcialem was zapytac czy probowal ktos przykleci radiatorki miedziane z drugiej strony naszych asuskow???? tzn...nie z tej strony co jest chlodzenie i molex tylko z drugiej strony???? czy w ogole mozna cos takiego zrobic bo niby nie widac tych pamieci z drugiej strony ale slyszalem ze ktos cos takiego zalozyl???? bo wlasnie zakladam silencera na mojego asuska i zastanawiam sie czy zalozyc takze te radiatorki z drugiej strony????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam rozwiązanie na wasz ból co do głośności kart Asus i nie tylko. Kupujecie takie coś :

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12631

Za nie wielką cenę macie regulację obrotów i muza gra.

Czy ktoś się poświęci i kliknie na ten link. Tam macie rozwiązanie tego chałasu wydawanego przez wentyl na karcie. A co do programików to może speedfan albo rivatuner w której jak pisze można regulować obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej konfiguracji smart doctor nie sprawia również żadnych kłopotów - ciekawe od czego to zależy.

Na stronie asusa pojawiły się natomiast nowe sterowniki - 71.24.

 

Po ich zainstalowaniu dzieje się dość dziwna rzecz - podczas odtwarzania filmów, na niektórych playerach, nie wyświetla się obraz... W moim przypadku mam obraz na windows media playerze 10 oraz mplayerze, natomiast czarno jest na real one playerze oraz sub edit playrze. Oczywiście jak wyłączy się na karcie hardware acceleration to obraz się pojawia...

Czy ktoś wie może od czego to zalęży i czy można jakoś ustawić żeby obraz pojawiał się normalnie czyli na wszystkich odtawarzaczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej konfiguracji smart doctor nie sprawia również żadnych kłopotów - ciekawe od czego to zależy.

Na stronie asusa pojawiły się natomiast nowe sterowniki - 71.24.

 

Po ich zainstalowaniu dzieje się dość dziwna rzecz - podczas odtwarzania filmów, na niektórych playerach, nie wyświetla się obraz... W moim przypadku mam obraz na windows media playerze 10 oraz mplayerze, natomiast czarno jest na real one playerze oraz sub edit playrze. Oczywiście jak wyłączy się na karcie hardware acceleration to obraz się pojawia...

Czy ktoś wie może od czego to zalęży i czy można jakoś ustawić żeby obraz pojawiał się normalnie czyli na wszystkich odtawarzaczach?

1262116[/snapback]

Poczytaj wczesniejsze posty, tam bylo wszystko omowione ze na 7x.xx filmy moga nie chodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj wczesniejsze posty, tam bylo wszystko omowione ze na 7x.xx filmy moga nie chodzic.

1262300[/snapback]

Hmm, no tak - widziałem posty, że nie chodzi, ale nie widzialem żadnych z wyjaśnieniem dlaczego tudzież sposobem rozwiązania problemu. Jeżeli ktoś wie dlaczego tak się dzieje lub zna jakieś strony z opisem tego zjawiska to prosiłbym o informację... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no tak - widziałem posty, że nie chodzi, ale nie widzialem żadnych z wyjaśnieniem dlaczego tudzież sposobem rozwiązania problemu. Jeżeli ktoś wie dlaczego tak się dzieje lub zna jakieś strony z opisem tego zjawiska to prosiłbym o informację... ;-)

1262568[/snapback]

 

Mnie ''problem filmowy'' rozwiązała insalecja sterowników ze strony producenta katry.Ale ja mam winfast'a więc nie wiem jak to jest z asus'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: seria 7x.xx szybsza od sterow asusa 6x.xx??? Chyba w benchmarkach. Jezu co za ludzie sie tu wypowiadaja. A znasz jakies fajne czity do 3dmarka 2003? ostatnio mi sie udalo zrobic ze trole zabily dziewczyne. :/

Sterowniki 6x.xx sprawuja sie DUUUZO lepiej w grach. Po pierwsze jest wiecej fps-ow. Po drugie jezeli nawet na 7x.xx jest wiecej to sa to jakies "sztuczne" fpsy bo gra sie przycina i chodzi mniej plynnie.

 

Teraz sprawa doktorka. Mam NVS5 ale instalowalem doktoraka zeby sprawdzic temperatury, napiecie i ewentualnie podkrecic. I stwierdzilem, ze jak jest odpalony to wszystko wolniej chodzi... Dziwne ale prawdziwe. Doom3 przy testach z doktorkiem i bez doktorka to roznica 7 klatek. W CSSa po sieci sie nie dalo grac tak sie przycinal. Wywalilem doktorka, odinstalowalem, i wystko przyspieszylo. Autentycznie. Proponuje kazdemu sprawdzic. Niech sie ten wiatraczek pokreci na 100% a zobaczcie czy wszystko nie jest plynniejsze. Moze to indywidualna kwestia sprzetu. Polecam sterowniki asusa 66.97 bez sterow enchanced i bez doktorka. Wentyla puscic przez fanmta na plyte albo jeszczze lepiej NVS5. Kosztuje ok 85-90 zl. (nie jest nieslyszalny, ale na pewno lepiej niz ten maly pierdzielniczek asusa).

PS.Nie pamietam czy to nie na 7x.xx mialem zolta wode w HL2. Na 66.97 na pewno jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy wiedzą że te stery z serii 7x.xx maja wieksze i mniejsze bugi głównie warto używać ich do marków bo właśnie do gier się nie nadają ale to już było tyle razy wałkowane że nie ma sensu o tym pisać. a co do doctora to dziwne że ci zwalnia u mnie nie ma różnicy oczywiście zminimalizowany do paska jedno co zauwżyłem że mój wiatraczek po 2 tygodniach przestał tak chałasować nawet na najwyższych obrotach nie jest taki głośny widocznie już się przetarł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem gf 6900 gt 128 mb asusa i mam pewien problem :

ponieważ kiedy robię testy 3dmarka 2005 w teście single teksturing wyskakują artefakty

( różnokolorowe kropki najczęściej czerwone i niebieskie ) a 3dmarka 2001 do do końca nie przechodzi

( zwiecha ) i też kropki ale na ekranach przed testami NIE WIEM CO ROBIĆ PROSZĘ POMOCY !!!!!! :mur:

 

INSTALOWANE BYŁY RÓŻNE STERY A ZESTAW TO :

pł główna - gigabajta k8ns na nforce 3

zasilacz choftec 420 w

pamięć 1gb twinmosy

 

ps we wszystkich grach jest ok z wyjątkiem dema technologicznego Nalu gdzie też były artefakty na ogonie syreny

 

 

stawiany był nowy system windy xp

Edytowane przez eraser75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem ASUS V9999LE. Potoki odblokowałem z 8/4 do 16/6 i nie mam żadnych artefaktów. Za to jest jeden problem-czasami komp się restartuje. Po włączeniu jakieś gry np:AAO jak przejde  do windy i spowrotem do gry (alt-tab) to komp sięresetuje tak jak bym go resetem ptraktował. zasilacz jest dobry (cheftec 360).

Dzieje sie tak niezależnie czy mam 8/4 czy 16/6 i na nie podkręconym procku. Przypuszczam że to jakaś niezgodność sprzętowa ale nie jestem pewien. Czy wie ktośco z tym zrobić i jak temu zaradzić?

 

Sterowniki 71.24 rozwiązały sprawe

1212400[/snapback]

Też tak miałem ! w AAO ! po zejsciu na pasek i powrót niebieski error i restart kompa ! wgralem sterownik 6.97 ze strony ASUSA a nastepnie uaktualnilem ten sterownik na 7.24 nie instalowalem tylko uaktualnilem !!!!!!! i jest ok ! kombinuj ze sterami tu tkwi przyczyna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...