Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak włączyć AA w Spliter Cell'u Chaos Theory ?

W profilach opcja jest nieaktywna, dziwne bo w innych profilach są wszystkie opcje aktywne. w grzye też jest opcja nieaktywna. A ustawwienie golbal AA to też guzik daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są tak dobre jak 71.89 i nie mają BF2 buga.

Niektórzy jednak mają jakieś dziwne przygody => gdzie inni zaprzeczają i twierdzą że na 100% u nich tego nie ma. Widać sterowniki tak samo jak BIOSy NF7 :D zachowują się różnie z różnymi kartami.

Swoją drogą nic dziwnego, bo wielu producentów nieco zmienia swój produkt => tak jak ASUS zmienił na tyle, że nawet po zmianie BIOSu temperatury karty w Sterownikach nie zobaczymy. ALe dobrze że jest SpeedFan ;) bo EnhDriv i SD nie są warte instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Nie dawno zakupiłem karte grafiki - V9999LE z gwarancja odblokowania potokow i shaderow do 12p 6v. Odblkowałem wszystko co trzeba i było ok. Wyniki w 3DMarku znacznie się podniosły, wydajność w grach również. Jednak po zainstalowaniu HL2 pojawił sie problem. Mianowicie po załączeniu latarki na poszczególnych elementach (beczki, gałęzie) pojawiają sie białe, migające kropki. Jakoś specjalnie się tym nie przejołem bo i tak już skończyłem HL2. W wszystkich innych grach grafika hula wspaniale. Jednak wczoraj znów zainstalowałem demo F.E.A.R i problem sie powtorzył. Dzwoniłem do kolesia od którego kupiłem grafike i powiedział, że jeśli jest taka potrzeba to mam odesłac i on mi wymieni. Jednak nadal nie wiem czy jest to wina grafiki czy w\w gier. Edytowałem jeszcze bios (1.4V) myślałem, że to coś pomorze, jednak myliłem sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam w bloody raynie 2.To nie przez potoki.Odtegowalem na 8 i 4 vertexy ,zdefaultowalem zegary a nawet cofnalem napiecie na AGP na 1.5 i dalej mialem to samo.Probowalem nawet rozne stery - to samo.Jak narazie taki motyw mialem tylko w BR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam do was pytanie...czy w riva tunerze jest taka mozliwosc zeby ustawic tak zevy zegary mojej grafy jak jestem w widnowsie byly na standard czyli 350/700 a dopiero po wlaczeniu jakiesj gry zeby sie zmienialy na wieksze takie jak ustawie...czy za kazdym razem musze zmieniac ze standardowych na wieksze jak chce pograc?? bo w riva tunerze do podkrecania sa jakies 3 tryb...standard 2d...low power 3d....performance 3d...i jak mam utawic zeby dopiero po wlaczeniu gry zmeinailo sie taktowanie na takie jak chce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić tylko 3D (low power3D jest zablokowane).

Ale niestety Pamięci zawsze będą takie jakie ustawisz choćby w 1 trybie. Czyli tak naprawdę możesz tylko Procesor Karty wykręcić do 2 różnych trybów (2D i 3D osobno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem posiadaczem ASUSA 6800le i działa mi 12/6 !!! Natomiast mam problem z monitorem (LCD iiyama 17'') otóż po włączeniu kompa nie włącza się monitor i musze wyłączyć i włączyć pnownie... tak jakby karta miała za mało mocy i nie dawała sygnału do monitora ... nie wiem od czego to sie może dziać... mój zasilacz to 400W ... może trzeba coś z napięciami pogrzebać??? HELP !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może byś tak podał resztę konfigu i jakiej firmy jest to 400W? Bo jak Codegen czy inny shit to przy mocnym kompie trudno się dziwić że nie chce ruszyć od razu.

 

Mam problem z OpenGL, COD wywala Couldnt load OpenGL, zrobie restart, jest OK, gra chodzi, wyłączam grę i właczam np Azureusa, potem załączam grę i wywala błąd. I tak do kolejnego restartu. Stery przewertowane od 66.93 do 78.10. Reinstal systemu i dalje to samo. Zainstalowałem nawet GLDirtect 3.0 ale na nim COD nie chce wogóle ruszyć. Jak ktoś zna skuteczną metodę jak to obejść to bedę wdzięczny.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie używasz przypadkiem SD w wersji 4.7X???

Sam testowałem wersję 4.70 i 4.71 => uniemożliwiały one działanie gier opartych na OpenGL, a ponadto po zgaszeniu SD i próbie ponownego uruchomienia wyskakiwał DLL Error.

Być może każda kolejna wersja 4.7X jest obarczona tym samym błędem.

 

Inne problemy były z Enhanced Driver => tu były problemy z filmami wraz ze sterownikiem w wersji (chyba) 1.16 (lub kolejnej). Filmy LAGowały jakby w SlowMotion a ponadto niektórych w ogóle nie dawało się uruchomić. Problem powodowała Nowa Funkcja zwana Advanced Video Color Correction czy jakoś tak. Gdy się ją wyłączało filmy już działały prawidłowo.

 

Z tego winika, że ASUS mało robi, tzn nie odbiera wiadomości o błędach tylko kontynuuje swoje tajemnicze plany w totalnej niewiedzy jak to działa... :(

Edytowane przez Hirotaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w callu to warpy mialem lol te drivery asusa sa lipne do czesci gier ale aas z 512 na 128 i jakos dalo sie grac :)

hmm ale na szczescie nie mam tego bledu z sd 4.71 z openglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hirotaro dzięki za rady dotyczące SD. Teraz COD hula za każdym razem bez szopek.

ED po zmianie sterów też powodował świrowanie filmów i musiałem go wywalić. Teraz działają jak dawniej.

Jak ktoś znajdzie program o mozliwościach zbliżonych do SD (potrzeba mi tylko możliwość kontroli wentyla) ale bez problemów i wodotrysków (półprzeroczysty interfejs) to niech się podzieli. Wielu userów będzie pewnie wdzięcznych.

Teraz chyba zacznę szukać bloku na GPU bo mnie ten hałas dobija.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Czy na 6800le można założyć DDR3?? Kurde mnie działa tylko 12\6 16 pixel zepsuty :cry: W najbliższym czasie musze sobie dokupić 1 gb ramu wkońcu trzeba jakoś w tego F.E.A.R-a grać. Proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli pamięci DDR3 to o ile wiem żaden z producentów nie zdecydował się na ich montaż do modelu LE (za duże koszty).

Oczywiście zakładam że nie przyszło Ci do głowy samemu ich tam zamontować:P

Co do potoków to i tak masz szczęście u mnie działa bez artów tylko 8/6. Smarki z kropkami przechodzi i na 16/6 (gry działają spoko, przynajmniej COD) ale w 2d mam błędy.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że mogłem pomóc.

 

Zastanawiam się dlaczego ASUS wypuszcza te buble zamiast zrobić porządną poprawkę...

SD nigdy nie działał mi dobrze z żadną kartą... Nawet z V8420 GF4 Ti 4200, którego stare SDki też miały obsługiwać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ajsi zamierzasz probowac podniesc napiecie zeby unormowac prace potoków? Ja mam ten sam problem co ty mam arty po odblokowaniu pixel shaderow(tylko vertexy mam ok) 8\6 :? Tyle ze u mnie to są takie "krzaki i arty" ze tragedia Jak odblokuje jedna z par to juz w windowsie sa przeklamania a jak druga to w windowsie spox a szachownice w aplikacjach 3d....wiec nie wiem czy podniesienie napiecia cos da :? A wszystko mm przygotowane> bios od lukka z napieciami 1,4..wszystkie programiki na dyskietce sytartowej(zrobionej pod xp nie wiem czy dobrze) tyle ze na razie boje sie ruszac z tym....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety musze Cię zasmucić, ASUS używa innego laminatu do swoich 6800(LE, GT) i zmiana Biosu nic nie daje, a przynajmniej u mnie nic nie dała. W SD jak było 1,24V tak zostało.

Jedyna metoda to mod. Na poprzedniej podstonie R.I.P. zamieścił fotkę o którą prosiłem, jest na niej mod. Wystarczy jeden rezystor połączyć. Niestety nie ma do niej opisu co daje konkretnie, i chyba nikt na forum tego nie próbował (nie ma nic w opisach). Jak będę miał dosć czasu to moze pokombinuje, ale wolał bym wcześniej wiedzieć czego sie spodziewać po tym modzie.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...