Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

www.quatron.pl ostatnio były 16/6 i 16/5....Właśnie sie dogadałem z nimi, oferuja 16/6 za max 750zł

wiec skoro biora 750 za 'selekcje' to te z polki za 650 na 100% sa NIEMODOWALNE ,bo jakim cudem moga byc skora, wystarczy 'poprosic chlopakow' a sprzeaja ci za odpowiednia doplata modowalnego.

 

sick! a mialem nadzieje ze kupie konkret karte za min ceny...

 

...albo isc i nic nie gadac o modzie, a noz sprzedaja ci choc 'troche' modowalna...albo pomysla "przyszedl lamer, trza mu dac te co ni ch...niedala sie zmodowac"...

 

Jakies sugestie ? please...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jurek

Raczej zapomnij o takim fuksie, że ot tak trafi ci się dobrze modowalna karta. Sam na to liczyłem i zamówiłem z kumplem z Actiona, ale miałem możliwośc oddania.

Jak tylko zajrzałem do pudełka, to szanse (wg moich nadziei) modowalności spadły z 10% do 1% :D. Poprostu karta już była wyciągana z pudełka, czyli ktoś ją już "badał". No i okazało się, że absolutnie żaden mod nie idzie (samych vertexów nie sprawdzałem). Wg mnie lepiej zapłacić więcej i mieć pewnośc.

 

@vant

faktycznie Nbitor coś kopie biosy, dzięki niemu musiałem reanimować asuska za pomocą karty pci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vant> piszesz ze zmiana napiecia dziala?>Jezeli umiesz dobrze przerobic bios zeby byly wyzsze napiecia to pls zrob to dla mnie(i dla diabla :wink: )

 

jasminio> piszesz ,ze trafiles na niemodowalna karte a w sygnaturce masz ze dziala ci 12scie potokow :blink:

 

 

Co do fuksow>>NIE LICZCIE na TO! W tej chwili wiekszosc kart na rynku jest juz przebrana...i jezeli nie poprosi sie o wersje modowalną(dodatkowy koszt) to prawie na 100% dostaniesz nie modowalną!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AssAssin

nie mam karty LE i niemógłbym przeprowadzić testu zmodowanego biosu. W nvidia bios modifier jest to bardzo proste....Wczytujesz biosa w zakładce "Performance Table zmieniasz napięcie na takie jakie cię interesuja potem "Apply Changes" potem menu file i save bios.....

Sam nVidia bios modifier leży sobie tu:

http://194.71.11.70/pub/games/PC/guru3d/tweak/nVidia_BIOS_Modifier-[Guru3D.com].exe
Edytowane przez VANT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@overclocker11

a jaką masz kartę..tzn na jakim układnie bo pojawiły się 6800/gt/le z układami nV48, i nowe biosy są właśnie z nich. Ja mam na nV40, wgrałem biosa z nV48 i wszystko działało oprócz tego że zablokowało mi potoki i jednego vs.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kupiłem karte asus 6800le, moduje sie na 12potoków i 6 vertexów ale nie w tym zecz tylko w temperaturach sprawdzam je na aida i na pamiatkach po 15 min gry mam 54 stopnie a na gpu caly czas mam 51 stopni :/ wiec temperatura stoi a nie wiem dlaczego ma ktos jakis pomysl ? Czym mierzyc temperature ? I tak przy okazji jakie sa najlepsze stery do tej karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Riva Tuner 2.0 Release Candidate 15.6 i ASUS-a v9999 to na pewno jest. W okienku z wykresami w prawym dolnym rogu jest ikonka SETUP klikasz pokazuje się okienko gdzie kilka opcji zaznaczone jest ptaszkiem szukasz opcji CORE TEMPERATURE zaznaczasz klikasz OK i powinien pojawić się wykres z temp. rdzenia u mnie jest więc i powinien być także u ciebie.

Jeśli dalej nie będziesz miał to zainstaluj program do mierzenia temp. ASUS Smartdoctor (polecam ściągnąć najnowszą wersje ze strony ASUS-a).

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Riva Tuner 2.0 Release Candidate 15.6  i ASUS-a v9999 to na pewno jest. W okienku z wykresami na prawym dolnym rogu jest ikonka SETUP klikasz pokazuje się okienko gdzie kilka opcji zaznaczone jest ptaszkiem szukasz opcji CORE TEMPERATURE zaznaczasz klikasz OK i powinien pojawić się wykres z temp. rdzenia u mnie jest więc i powinien być także u ciebie.

1629465[/snapback]

Ok dzięki, a jakie stery polecasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testowal ktos 77.76 beta ?

 

mam jeszcze do dyspozycji 71.89-czytalem ze dobre

 

to ktore, tak zeby bez komplikacji bylo (typu nfs u2) z tych dwoch ??

1629531[/snapback]

Na 77.76 NFS U2 niechodzi na 71.89 napewno działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tych napięć na rdzeniu dzisiaj postanowiłem poobserwować trochę temperatury i napięcia w Hardware monitoring w Riva Tuner. Zawsze myślałem że napięcie rdzenia grafy te 1.25 V powinno wzrosnąć do 1.40 V kiedy odpalam aplikacje 3D (gry, benchmarki). Odpaliłem więc najpierw 3D Marka 2005 zapuściłem demo obejrzałem patrze na wykres a tam zamiast 1.40 V z 1.25 V napięcie podczas dema spadło na 1.22-1.24 V, następnie odpaliłem demo FEAR i co to samo się działo napięcie również spadło i było między 1.22-1.26 V. Oczywiście temp. rdzenia jak i pamięci wzrosły, ale nie napięcie. I tu właśnie jest moje pytanie czy tak powinno być czy jednak napięcie powinno być wyższe podejrzewam że przez to małe napięcie mam słaby overclocking 350 MHz na rdzeniu powyżej tej wartości pojawiają sie arty mimo iż temp. rdzenia nie przekracza 57 stopni w stresie.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem !!!

Mam orginalne stery 66.72-zaczne od nich a pozniej pojde w gore.

Co od 77.76 to czy są lepsze od 71.89 ??? Bo na radku to pewnego razu mialem 10% przyrostu w 3dm2k1 ! po zmianie sterow,a i gry tez lepiej chodzily, wiec czy jest jakas znaczaca roznica? (wiem ze w tych nowszy poprawiono sli,ale to mnie przeciez nieinteresuje)

 

pzd

 

edit: sorki (pewnie bylo,ale jakos niemoge znalezc)

 

co warto instalowac z dołączonych aplikacji (imho to nic bym nie instalowal,bo tylko zasmieca system) ???

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mastertab

po podniesieniu napięcia powinieneś mieć większe możliwości oc, to jak najbardziej normalne....;) niektórzy to nawet ponad 400MHz na rdzeniu wyciągają.

1630673[/snapback]

Tak tylko jak to zrobić od razu pisze że nie wiem jak jest u ciebie ale u mnie edycja biosu Nibitorv-em i Nvidia Bios Modifier nic nie dała ustawiłem wszędzie na 1.40 V wgrałem bios odpalam kompa i jakby nie było zawsze jest 1.25 V. Jeśli ktoś wie jak zmienić napięcie rdzenia na ASUS V9999LE/TD/128M/A to niech napisze będe wdzięczny za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanko jak należy ustawić opcje w nVidia BIOS Modifier aby napięcie zawsze wynosiło te 1,4V nie zależnie od podkręcania czy tego w jakim trybie jest karta (2D lub 3D)

Dołączona grafika

 

Standartowo to wygląda tak jak na obrazku co mam ustawić aby na stałe dać vcore 1.4V

 

Z góry THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym że to nic nie da bo napięcie dalej bedzie 1.25 V czytałem gdzieś że napięcie jest regulowane przez scalaka wlutowanego w PCB i aby zwiększyć napięcie są dwie metody Pencil Mod albo wlutowanie rezystora nastawnego (potencjometra) pomiędzy dwie nóżki scalaka.

Tak jak pisałem oto opis VMOD-a

 

GPU Voltage Modding

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...