Skocz do zawartości
nadmundo

ASUS V9999 (GT,GE,LE)

Rekomendowane odpowiedzi

Też wgrałem bios od GT, rzeczywiście RT i SD pokazuje, że napięcie jest 1.35V, ale czy tak jest naprawde to tego nie wiem ponieważ OC nie wzrosło, a i temp. utrzymuje się na takim samym poziomie co jest dziwne w przypadku większego napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie zrobić po części pencil moda mam teraz napiecie 1.3v podajcie linka do tego biosu od GT.

 

P.S. Przydało by się aby asus wypuścił nowy bios do V9999 <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi sie zrobić po części pencil moda mam teraz napiecie 1.3v podajcie linka do tego biosu od GT.

 

P.S. Przydało by się aby asus wypuścił nowy bios do V9999 <_<

1656392[/snapback]

Tu są biosy do kart ASUS-a BIOS ściągnij ASUS 6800GT AGP 128MB - Rev 01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako że od 4 dni jestem posiadaczem karty Leadtek 6800LE 128MB, to postanowiłem opisać moje wrażenia z użytkowania tejże karty.

 

Na poczatku powiem, że sama karta kosztowała 609zł+120zł za wybranie modelu 16/6. Tuż po wyjęciu karty... szok! "Jaka ogromna... i ciężka!". Wcześniej miałem Sapphire R9600Pro, więc wielkość naprawdę zrobiła na mnie wrażenie :). Kartę pokrywa z dwóch stron sporych rozmiarów miedziany radiator, który skutecznie powiększa ciężar karty. Tuż po włożeniu karty do slotu AGP i uruchomieniu PC, następny szok: hałas! Na szczęście po zainstalowaniu sterowników, wszystko się trochę ucisza, ale i tak odgłosy wiatraka są dla mnie, raczej nie do przyjęcia :(.

 

Pierwsze co zrobiłem po zalogowaniu do Win XP, to RivaTuner. Odblokowałem ukryte 2 jednostki VS, oraz 8 PS. Restart i w ruch poszedł 3D Mark03. Wynik na poziomie 8800pkt troszkę mnie zawiódł. No nic, kolej na wersję 05, wynik 3800pkt. Hmm, czy coś robię źle, że takie niskie wyniki? Stery, to oficjalne z nvidia.com 78.01.

 

Niskie wyniki w 3D Smarkach zapewne są winą:

 

1. Raczej niskiego taktowania procesora - AMD XP T-Bred 2000+ @ 2100Mhz (168x12.5)

2. Niskiego taktowania samej karty 300/350MHz (700MHz), które skutecznie blokuje wydajność.

 

NIESTETY, ani RivaTuner, ani aplikacja w zakładkach sterowników do O/C nie mogą podnieść taktowania karty ani o 1MHz, co jest u licha?? Dopiero za pomocą WinFox II mogę zmieniać częstotliwość, ale żadnym innym programem, nie.

 

GRY.

GTA:SA, nie wiedzieć czemu, obraz generowany jest z jakimś dziwnym... mipmappingiem? Miałem podobny problem przy R9600Pro, ale tam problem wsytępował we wszystkich aplikacjach 3D, a tutaj, aby w GTA.

 

MOH: PA - kto mi powie jak włączyć FSAA, temu stawiam browara. No nie wiem, nie da się tego efektu uruchomić. Niby w zakładkach mam włączone, również w RivaTuner, i nic... :(. AF działa.

 

FEAR - 1024x768, Efects - wsio na max, tekstury na medium, cienie wyłączone (i tak mi się nie podobają podobnie jak w D3), i jakieś Volumeric Lights mam całkowicie wyłączone, miękkie cienie również, ponadto FSAA x2Q i AF x8 - wsio zapindala aż miło, FPS poniżej 25 nie schodzi, bynajmniej w demku. Niestety gierka mi się 2 razy zawiesiła, prawdopodobnie wina sterów, albo i... tego że system jest po karcie ATI - nie robiłem formata. Choć Driver Cleaner robił czystkę.

 

Doom 3 - wsio lux, 65fps z FSAA x2, High Detal (zresztą, bez FSAA wynik był o 2fps wiekszy).

 

Far Cry - timedemo wyszło mi słabe, ale pogrywam sobie z FSAA x2Q, AF x8, detale prawie na max, i framerate poniżej 30 nie schodzi, a jakość grafiki wymiata.

 

HL2 - 1024x768, max wszystkiego, FSAA x4/AF x8. Gra chodzi dobrze, ale lub się przywiesić podczas robienia save'a (sprawdzane przy 12/6).

 

Mam jeszcze do przebadania Kroniki Riddicka.

 

Ogólnie karta jest ok, ale nie wiedzieć czemu nie robi na mnie takiego wrażenia, jak kiedyś Voodoo 3 po przesiadce z Rivy 128ZX.

 

Karta podczas grania lubi się grzać, zaraz po wyjściu z jakiejś gry, temp wynosi około 66 stopni, a myślę, że w czasie grania dochodzi i do 70 stopni. No ale cóż, mówią że te grafy i przy 100 stopniach mogą pracowąć. Hmm.

 

PODKRĘCANIE

 

Po kilkunastu minutach oswajania się z WinFOxem II (IMHO, beznadziejny prog), usawiłem 370/450MHz (900MHz), które to nie są maksymalnymi, ot tak sobie ustawiłem, i nie pokazywały się żadne błędy w grach/benchmarkach.

 

Tak więc wyniki po o/c (póki co, jedynie 3D Smarki):

3DMark03 - 10572 (8800 non o/c)

3DMark05 - 4654 (3800 non o/c)

 

Oczywiście wszystko przy 16/6. W/g mnie trochę mało, ale muszę jeszcze przebadać, czy z GPU da się więcej wycisnąć... no i co zrobić, by przekroczyć barierę 900MHz na pamięciach w WinFox II?? Bo mam suwak już na max.

 

Najważniejsze pytania dotyczące tej karty:

 

1. Czemu nie można podkręcić karty innym programem niż WinFox II (również przy 8x1ps, 4vs), uff, pewnie jakaś blokada :|.

2. Jakie sterowniki są najlepsze dla serii GF6800 (tzn najmniej problemowe z grami, wydajność ma mniejsze znaczenie)

3. Jaki czas dostępu mają pamięci na kartach 6800LE od Leadteka.

4. Czy jest odpowiednik ATI Tray Tools dla kart NVIDIA

5. Karta ma rewizję A1 - nie wiem, czy to dobrze czy źle, hmm.

6. Jakie napięcie ma GPU.

7. btw czy tutaj na forum jest jakiś kącik o kartach Leadteka 6800?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Jest tylko rewizja A1 (a różnie chipy NV40-do 256MB RAM i 48-do 512MB RAM)

4. Najnowsze ATI TOOL już radzi sobie z nVidią dobrze (taktowania itd)

6. 1.25V to chyba Twoje napięcie na GPU

2. Sterowniki??? Sam musisz znaleźć najlepsze bezproblemowe były 71.89 ale nie chodzą z BF2 :? => przy zmianie karty powinieneś był przeinstalować system, gdyż Windowza zostawia jakoś dziwnie śmieci i ustawienia poprzedniej grafy i wydajność często jest przez to właśnie zaniżona również => dziwne ale prawdziwe.

1. Nie mam pojęcia dlaczego nie możesz podkręcić RT!!

7. Sobie poszukaj

3. tego nie wiem ja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako że od 4 dni jestem posiadaczem karty Leadtek 6800LE 128MB, to postanowiłem opisać moje wrażenia z użytkowania tejże karty.

 

Na poczatku powiem, że sama karta kosztowała 609zł+120zł za wybranie modelu 16/6. Tuż po wyjęciu karty... szok! "Jaka ogromna... i ciężka!". Wcześniej miałem Sapphire R9600Pro, więc wielkość naprawdę zrobiła na mnie wrażenie :). Kartę pokrywa z dwóch stron sporych rozmiarów miedziany radiator, który skutecznie powiększa ciężar karty. Tuż po włożeniu karty do slotu AGP i uruchomieniu PC, następny szok: hałas! Na szczęście po zainstalowaniu sterowników, wszystko się trochę ucisza, ale i tak odgłosy wiatraka są dla mnie, raczej nie do przyjęcia :(.

 

Pierwsze co zrobiłem po zalogowaniu do Win XP, to RivaTuner. Odblokowałem ukryte 2 jednostki VS, oraz 8 PS. Restart i w ruch poszedł 3D Mark03. Wynik na poziomie 8800pkt troszkę mnie zawiódł. No nic, kolej na wersję 05, wynik 3800pkt. Hmm, czy coś robię źle, że takie niskie wyniki? Stery, to oficjalne z nvidia.com 78.01.

 

Niskie wyniki w 3D Smarkach zapewne są winą:

 

1. Raczej niskiego taktowania procesora - AMD XP T-Bred 2000+ @ 2100Mhz (168x12.5)

2. Niskiego taktowania samej karty 300/350MHz (700MHz), które skutecznie blokuje wydajność.

 

NIESTETY, ani RivaTuner, ani aplikacja w zakładkach sterowników do O/C nie mogą podnieść taktowania karty ani o 1MHz, co jest u licha?? Dopiero za pomocą WinFox II mogę zmieniać częstotliwość, ale żadnym innym programem, nie.

 

GRY.

GTA:SA, nie wiedzieć czemu, obraz generowany jest z jakimś dziwnym... mipmappingiem? Miałem podobny problem przy R9600Pro, ale tam problem wsytępował we wszystkich aplikacjach 3D, a tutaj, aby w GTA.

 

MOH: PA - kto mi powie jak włączyć FSAA, temu stawiam browara. No nie wiem, nie da się tego efektu uruchomić. Niby w zakładkach mam włączone, również w RivaTuner, i nic... :(. AF działa.

 

FEAR - 1024x768, Efects - wsio na max, tekstury na medium, cienie wyłączone (i tak mi się nie podobają podobnie jak w D3), i jakieś Volumeric Lights mam całkowicie wyłączone, miękkie cienie również, ponadto FSAA x2Q i AF x8 - wsio zapindala aż miło, FPS poniżej 25 nie schodzi, bynajmniej w demku. Niestety gierka mi się 2 razy zawiesiła, prawdopodobnie wina sterów, albo i... tego że system jest po karcie ATI - nie robiłem formata. Choć Driver Cleaner robił czystkę.

 

Doom 3 - wsio lux, 65fps z FSAA x2, High Detal (zresztą, bez FSAA wynik był o 2fps wiekszy).

 

Far Cry - timedemo wyszło mi słabe, ale pogrywam sobie z FSAA x2Q, AF x8, detale prawie na max, i framerate poniżej 30 nie schodzi, a jakość grafiki wymiata.

 

HL2 - 1024x768, max wszystkiego, FSAA x4/AF x8. Gra chodzi dobrze, ale lub się przywiesić podczas robienia save'a (sprawdzane przy 12/6).

 

Mam jeszcze do przebadania Kroniki Riddicka.

 

Ogólnie karta jest ok, ale nie wiedzieć czemu nie robi na mnie takiego wrażenia, jak kiedyś Voodoo 3 po przesiadce z Rivy 128ZX.

 

Karta podczas grania lubi się grzać, zaraz po wyjściu z jakiejś gry, temp wynosi około 66 stopni, a myślę, że w czasie grania dochodzi i do 70 stopni. No ale cóż, mówią że te grafy i przy 100 stopniach mogą pracowąć. Hmm.

 

PODKRĘCANIE

 

Po kilkunastu minutach oswajania się z WinFOxem II (IMHO, beznadziejny prog), usawiłem 370/450MHz (900MHz), które to nie są maksymalnymi, ot tak sobie ustawiłem, i nie pokazywały się żadne błędy w grach/benchmarkach.

 

Tak więc wyniki po o/c (póki co, jedynie 3D Smarki):

3DMark03 - 10572 (8800 non o/c)

3DMark05 - 4654 (3800 non o/c)

 

Oczywiście wszystko przy 16/6. W/g mnie trochę mało, ale muszę jeszcze przebadać, czy z GPU da się więcej wycisnąć... no i co zrobić, by przekroczyć barierę 900MHz na pamięciach w WinFox II?? Bo mam suwak już na max.

 

Najważniejsze pytania dotyczące tej karty:

 

1. Czemu nie można podkręcić karty innym programem niż WinFox II (również przy 8x1ps, 4vs), uff, pewnie jakaś blokada :|.

2. Jakie sterowniki są najlepsze dla serii GF6800 (tzn najmniej problemowe z grami, wydajność ma mniejsze znaczenie)

3. Jaki czas dostępu mają pamięci na kartach 6800LE od Leadteka.

4. Czy jest odpowiednik ATI Tray Tools dla kart NVIDIA

5. Karta ma rewizję A1 - nie wiem, czy to dobrze czy źle, hmm.

6. Jakie napięcie ma GPU.

7. btw czy tutaj na forum jest jakiś kącik o kartach Leadteka 6800?? :)

1656883[/snapback]

 

Po 1. sporo za nia przycalowales za ta karte bo jak widzisz nie doznales szoku wydajnosciowego (dziwne stwierdzenie po karcie R9600Pro).

Po 2. Wyniki 3dmarkow masz niezle i nie martwilbym sie nimi.

Po 3. Slaby wynik w D3 ale to wina chyba procka bo na HIGH det. to ja na 6200 @ 6600 robie 62FPS (ty masz 67FPS jezeli mnie matematyczny zmysl nie myli).

Po 4. Na karcie za 730pln WYMAGALBYM absolutnego max w kazdej dostepnej grze !

Nawet w FEAR bez upiekszaczy MUSI zapierniczac na wszystkim max - jezeli nie to kasa w bloto.

Po 5. Far Cry - co to znaczy prawie na max ?

Na radku musiales grac na max bez upiekszaczy (AA i AF). Dolozyles 2,5x tyle do sprzetu ile warta byla Twoja poprzednia karta wiec AAx2 i AFx8 jest norma.

Po 6. NIGDY nie bedziemy juz mieli takiego szoku jak po zobaczeniu magii 3dfx po przesiadce z jakiegos softwarowego SVGA.

Po 7. Odpowiem po lebkach na Twoje pytania. Blokada moze wynikac z blokady jaka narzucilo RT. Wejdz do watku o 6200 tam jeden z kolegow o tym wspomnial. Odpowiednika ATi Tool nie potrzeba. Kazdy producent kart sobie robi swoje programiki. Zreszta zakladki wystarczaja idealnie. Jest kacik 6800 :) praktycznie prawie na niego wlazles wchodzac tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytałem i wyszło na to, że jednak będe musiał zrobić VGPU moda, aby mieć więcej niż te 365 MHz bez żadnych artów poniżej zamieszczam fajną tabelke sporządzoną przez naszego wschodniego kolege overclockera.

-----------------------------------------------------------------

|Resistance| Vgpu | GpuClk | Cooling target

-----------------------------------------------------------------

| 2.00 kOm | 1.44V | 438MHz | aircooling

| 1.80 kOm | 1.48V |untested|

| 1.50 kOm | 1.55V | 455MHz | very good aircooling (zalman, etc)

| 1.35 kOm | 1.59V | 462MHz | stock/unmodded watercooling

| 1.20 kOm | 1.65V | 466MHz | good/custom watercooling

| 0.90 kOm | 1.82V |untested| chilled water or phase change

| 0.60 kOm | 2.15V | unsafe | better don't try w/o LN2 on GPU

-----------------------------------------------------------------

------------------------------

|Resistance| Vmem | MemClk |

------------------------------

| -stock- | 2.73V | 1002MHz |

| 2.21 kOm | 2.89V | 1040MHz |

| 1.50 kOm | 2.94V | 1040MHz |

| 1.10 kOm | 2.99V | 1050MHz |

| 0.80 kOm | 3.04V | 1056MHz |

| 0.50 kOm | 3.11V | 1056MHz |

| 0.40 kOm | 3.13V | 1063MHz |

| 0.30 kOm | 3.18V | 1071MHz |

| 0.24 kOm | 3.21V | 1071MHz |

| 0.15 kOm | 3.26V | 1080MHz |

------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co patrzeć na czas dostępu na pamięciach karty bo co jest tam napisane a co jest to dwie zupełnie inne sprawy. Ja np. mam czas dostępu 2,5 a zobaczcie jak mi idą pamiątki bez żadnego dovoltowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

Może ja nie jestem w temacie. Ale czy mógłbyś mi wytłumaczyć co ma chipset mobo do oc memek na grafie, bo jaoś nie widze zbytnio powiązania

 

@orzi zrób marka 05 daj link do orb'a i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część osób twierdzu, że zblizone do standardu tylko cichsze.

Ja zainwestowałem w Pentagrama XC-80 Cu i radiatorki Revoltec'a RS006 Aluminium.

 

 

GTA:SA chodzi dobrze na 71.89 i 78.01/03 co do FEAR'a nie mogę się wypowiadać bo nie posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hirotaro jak zwykle mam pytanko...;)

Jakie masz napięcia V Core, FB Vddq i AGP odczytane w rivatunerze?? u mnie jest 1.40-1.42v, 2.34-2.35v, 1.65v. (vcore, FB Vddq, agp)

I czym podkręcasz karte?? bo u mnie RT nie pozwala na więcej niż 1146MHZ dla pamięci (powyżej wywala komunikat że nie przeszło wew.testów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć więcej niż 350 MHz na ASUS V9999LE musisz zrobić Vmoda na GPU ze 2-4 strony temu to było inaczej zawsze będziesz miał arty powyżej 350 MHz.

1654483[/snapback]

 

mi RT podreca ASUSA 6800LE na 400Mhz spokojnie

 

 

 

IMO: Czy ktoś wie jakie są najlepsze stery do Counter-Strike???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi RT podreca ASUSA 6800LE na 400Mhz spokojnie

IMO: Czy ktoś wie jakie są najlepsze stery do Counter-Strike???

1660206[/snapback]

 

A mi na 410 :)

I widze że na Allegro jest malutko ASUS V9999 LE 16/6 Czyżby się kończyły??

Edytowane przez Tank_26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich , wczoraj dorwałem karte V9999GE i mam zajebisty kłopot :

Przy zimnym starcie ,przed załadowaniem systemu mam dwie poziome linijki - krzaki i zwis, po 2-3 resetach zaczyna się system ładować normalnie i wszystko śmiga tak jak powinno . W 2004 roku ktoś miał ten sam problem ale nie znalazłem na niego recepty

Może przez tak długi czas ktoś to zaliczył.

Mój konfig: barton 3000+ Abit AN7 , 3x 512 Goodram , Nowy zasilacz Modecom MC-400ATX 2.0 PFC.

Czy to karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...