Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

freezer pro jest głośny i nie tylko ja tak myślę więcej jest w temacie o nim. A co do boksa to moj był cichy gdzies tak kolo 2500obr .pzdr

 

Tyle samo osob mowi, ze jest glosny jak osob, ktore mowia ze jest cichy.

Jesli chodzi o "zagluszanie" Silencera 64 przez dyski, zasilacz i grafe to musze zasmucic, bo barracuda rowniez nie nalezy do glosnych, a tym bardziej zasilacz BeQueit a na grafie rowniez mam Silencera5. A dlaczego? Bo ma dobre osiagi w chlodzeniu GFa i jest CICHY.

No chyba ze niektorzy maja zwierzece wyczucie halasu i slysza nawet jak ktos pusci baka 100km od ich domu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo osob mowi, ze jest glosny jak osob, ktore mowia ze jest cichy.

Jesli chodzi o "zagluszanie" Silencera 64 przez dyski, zasilacz i grafe to musze zasmucic, bo barracuda rowniez nie nalezy do glosnych, a tym bardziej zasilacz BeQueit a na grafie rowniez mam Silencera5. A dlaczego? Bo ma dobre osiagi w chlodzeniu GFa i jest CICHY.

No chyba ze niektorzy maja zwierzece wyczucie halasu i slysza nawet jak ktos pusci baka 100km od ich domu :lol:

też mam TEN cooler na cpu i też mam barracude.. i wcześniej jak modecom był niesłyszalny, tak teraz jest nie do zniesienia :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam płyte Gigabyte GA-K8NS

Testując w programie Sandra 2005 płyte pod względem Memory Bandwitch Benchmark pokazal mi się następujący wymik:

 

RAM Bandwidth Int Buff`d iSSE2 - 3040 MB/s

RAM Bandwidth Float Buff`d iSSE2 - 2988 MB/s

 

Specyfikacja mojej płyty to

AMD Athlon™ 64 Processor 2800+

512 MB ramu

nForce3 250

i wszystko troche podkręcone

 

porównując moj wynik z wynikiem który wpisany jest w program dla chipsetu nForce3 150

ktory wynosi

 

(int)--5426MB/s

(float)--5338MB/s

 

jestem troche zaniepokojony czemu chipset "gorszy" pracuje niby lepiej niz ten mój na płycie glównej :/

czy moze mi ktoś napisać jak to jest

czy to jest wina jakiegoś uszkodzenia czy to tak powinno być.

Z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po zamianei platformy zrobiłes może formata? Jesli nie to jednak polecam to robić. Punkcików bedzie napewno wiecej ;)

miazga tos nie pomyslal:) a jak mu niby winda miala podniesc sie, jak mobo zmienil, he?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle samo osob mowi, ze jest glosny jak osob, ktore mowia ze jest cichy.

Jesli chodzi o "zagluszanie" Silencera 64 przez dyski, zasilacz i grafe to musze zasmucic, bo barracuda rowniez nie nalezy do glosnych, a tym bardziej zasilacz BeQueit a na grafie rowniez mam Silencera5. A dlaczego? Bo ma dobre osiagi w chlodzeniu GFa i jest CICHY.

No chyba ze niektorzy maja zwierzece wyczucie halasu i slysza nawet jak ktos pusci baka 100km od ich domu :lol:

Proszę Cię nie pisz takich farmazonów, na początku przymykałem oko, ale ile można... Akurat mam dostęp do wielu zasilaczy (a także i innego sprzętu bo jak większość tweakowiczów wie dużo tym handluję) i wiele mogłem testować lub być przy testowaniu (Zenfist to mój dobry kumpel), jeśli BeQuiet! jest dla Ciebie niesłyszalny to może wogóle przestańmy rozmawiać na temat głośności... Od BeQuiet!a już cichszy jest Huntkey, nie wspominając o Taganach (tych z dużym wiatrakiem), ale i tak je wszystkie słychać... Jedynymi zasilaczami bezgłośnymi są pasywne (choć tam często tyrkają kondony)... Co do dysków, barracudy są najgłośniejsze, nie jest to moja opinia, bo jak dla mnie wszystkie świszczą i terkoczą, no może samsungi starsze sie wybijały, bo miały jakby cichsze łożyska. Frezery miałem 4 w domu, 2 na P4 i 2 na A64, miałem XP90, XP120 (i odpowiednio Fander 90 i 120mm), miałem Zalmana 7000, 7700, Pentagrama 80, 100, 120CU+, Vanesse, Sonic Towera i parę innych niesłyszalnych chłodzeń... Jedynymi naprawdę niesłyszalnymi były Thermalrighty XP90 i XP120 i to tylko dzięki Fanderom (offkoz na minimum ustawionym). Freezery są głośne, szczególnie jeśli procek wydaje więcej ciepła... Na minimum fakt, są przyjemne bo nie wybijają się poza hałas dysku i wentyla z zasilacza, ale kiedy pracujemy pod pełnym obciążeneim, przy powiedzmy 20-30% podkręceniu, są słyszalne i to bardzo... O silencerach na grafy już nie wspomnę bo w tematach o nich wystarczająco dużo jest napisane o hałasie jaki wydzielają (nic pozytywnego)... Ja jestem naprawdę maniakiem ciszy, pewnie dla niektórych to co u mnie słychać w nocy byłoby ciszą absolutną, dla mnie niestety nie jest, mimo że mam WC i naprawdę dobrą sztukę HuntKeya... Mnie wkurza w nocy szum routera i switcha z mojej sieci, gdy komp jest wyłączony...

 

jak jets taki sam chipset to powinna wstac... a jak jest inny to trzeba robic formata (dobrze mowie czy sie myle?? jak sie myle to mnei poprawic)

Mylisz się :) Przy innych chipsetach tak samo wstanie jeśli uprzednio system został dobrze wyczyszczony (tu polecam DriverCleaner3Pro). Problem w większości przypadków pojawia się w momencie kiedy chcemy zainstalować sterowniki do nowej platformy, wtedy przeważnie jądro windowsa już nie daje rady, choć nie jest to regułą i często się udaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga tos nie pomyslal:) a jak mu niby winda miala podniesc sie, jak mobo zmienil, he?

emmm, normalnie? :blink:

Dokładnie .... mi na początku nie zależało na super wydajności to tylko odinstalowałem stery bez zadnego formata. Jak ktos twierdzi ze system nei wstanie to to jakaś paranoja. Przesiadałem sie z nforce2i athlon xp na nforce3 i sempron 64bit. Wszystko jakos smigało. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi pomozecie jeszcze w czyms bo nie chce pisac oddzielnego postu.

Mam speed fana i za chiny nie moge regulowac nim predkosciwiatraczkow na mojej plycie :/

zmniejszam predkosc niby do 0% a wiatraczek chodzi nadal

moze wiecie co zrobic zeby śmigało:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.Od niedawna jestem szczęśliwym(?)użytkownikiem GA K8NS rev.2.0.Przesiadłem się na nią ze stareńkiego KT400.I mam problem.W porównaniu z KT400 spadła mi wydajność w 3DMark oraz w grach.Wyłączyłem FastWrite,kombinowałem w biosie i nadal guano.Na KT400 i Sempronie 2400 3DMark03 komp wyciągał ~7200pkt,teraz zaledwie 6200.Co robić?

Reszta kompa:

Sempron 2800 1.6@2.4(FSB 300)

1GB ram Elixir

bios F18

sterowniki nForce 5.11

GF 6600 300/550@550/700

sterowniki ngo 81.95

Proszę o pomoc

Co do twojej wydajnosci to niestety masz rację jest gorzej a zaden format i nowy sys niepomoże

jesli chodzi o 3D bedzie słabiej niz na wczesniejszym konfigu,ale 3d to nie najwazniejsza rzecz :]

 

jak widać moj konfig

 

na nf2+modowany 6200 robię tyle co na s754 nf4+6600

 

niemasz co kombinowac ja srednio mam 6600-6800pkt karta 400/700

jak podkrece maxymalnie to zrobie z 7100-7200pkt

 

najwazniejsza rzeczą która podciagnie twoje wyniki

to jak najwieksze mhz na ramach.

100mHz na procku da mniej niz 50Mhz na ramach

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi pomozecie jeszcze w czyms bo nie chce pisac oddzielnego postu.

Mam speed fana i za chiny nie moge regulowac nim predkosciwiatraczkow na mojej plycie :/

zmniejszam predkosc niby do 0% a wiatraczek chodzi nadal

moze wiecie co zrobic zeby śmigało:>

Nie na wszystkich płytach możesz regulowć obroty ;) K8NS do takich należy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,tylko że np.FEAR też gorzej chodzi.Bardzo mnie to frustruje,bo zmieniłem sprzęt po to,aby był bardziej wydajny,a tu takie coś :(

AGP Aperture Size mam na 128mb.

a jakie masz taktowanie pamieci Ram ? i CL ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie uczyli, zeby to ustawiac na polowe ileosci pamieci ram...

to, na jakim poziomie powinno sie ustawic aperture size zalezy od conajmniej kilku rzeczy, m.in. od ilosci pamieci na karcie, ilosc ramu (w ramie :D) i to do czego grafa bedzie uzywana.

 

mafia35: freezer pro jest glosny, na max obrotach jest zdecydowanie najglosniejsza czescia w moim kompie.

 

mak77: nic nie stoi na przeszkodzie, zeby freezer nawet gdy procek jest obciazony chodzil na minimum ;) wtedy nadal pozostanie cichy :)

co do zasilaczy to racja, be-quiet pod obciazeniem jest slyszalny, ale czytalem na tym forum opinie paru osob, ktore byly po przesiadce z be-quieta na tagana i jednak twierdzili, ze tagany sa nieco glosniejsze.

 

Komodo: normalka, przyzwyczajaj sie do tego ;) jeszcze nie raz bedziesz musial przestawiac ustawienia pamieci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz taktowanie pamieci Ram ? i CL ?

Ram w kompie mam taktowany zegarem 220mhz(memclock 150),timingi 2-3-3-7.Najbardziej wq...jest to,że na starej platformie(kt400,Semp 2400+,grafa ta sama)w FEAR miałem minimum 17kl/s,a teraz 10!Instalowałem już różne stary do grafy,do płyty,bawiłem się biosami do mobo,zmieniałem ustawienia w biosie(fast write,agp aperture size)

i ciągle nic.Jak tak dalej pójdzie,to uznam,że pzresiadka na S754 była bardzo wielkim błędem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co wy piszecie ? ze na nf3 i sempie 64 macie mniej pkt w 3dmarkach niz na nf2 buahahahahaha i procu z porównywalnym taktowaniem i podobnym takt ramu buahahahaha tyle powiem , śmieszni jesteście w sensie że punktów powinno być więcej moze aa i af sobie zobacz

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram w kompie mam taktowany zegarem 220mhz(memclock 150),timingi 2-3-3-7.Najbardziej wq...jest to,że na starej platformie(kt400,Semp 2400+,grafa ta sama)w FEAR miałem minimum 17kl/s,a teraz 10!Instalowałem już różne stary do grafy,do płyty,bawiłem się biosami do mobo,zmieniałem ustawienia w biosie(fast write,agp aperture size)

i ciągle nic.Jak tak dalej pójdzie,to uznam,że pzresiadka na S754 była bardzo wielkim błędem :(

 

e musiales pomieszac jakies ustawienia w grze albo w sterach do grafy, instalnij od nowa winde z najnowszymi sterami do mobo/dzwieku i grafy, u mnie w kazdej aplikacji notuje wzrost wydajnosci a przesiadlem sie tez z nie bye gowna bo z Abita NF7-S i Thortona 2000+ @ Barton 3200+

 

a porownanie mojej starej i nowej platformy mozna przeczytac tutaj - http://www.pctest.pl/index.php?option=com_...id=134&Itemid=3 golym okiem widac przyrost wydajnosci :P jest tez orownanie wlasnie w fear !

 

p.s porownanie robilem jeszce na mobo rev 2.0 i innym taktowaniu ramow :P czyli z nieco nizsza wydajnoscia :] niz obecnie.

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj stalo sie cos bardzo dziwnego z moim kompem... :blink: Nie umiem tego wytlumaczyc dlatego pisze o pomoc... Poczytalem co mowil miazga o agp aperture i ustawilem na 64m, potem cpu thermal throtling na 75% i jeszcze to flexible agp na 8x walnolem, no itam jest pod tym jeszcze cos co jest standart na pci a zmienilem na agp... I teraz w 3d mak 2001 mam wynik na poziomie 10500ptk po powtorce 10400ptk... Wczesniej jakies 8500 do 8900... Karta moja to 128MB 128BIT FX5200 Ultimate @307/@614 i z takim taktowaniem chodzi non stop... Wydajnosc systemu sprawdzilem potem w NFS most wanted i aoe3 oraz SOF2. W NFS klatki mierzone frapsem podsoczyly srednio o 7, w AOE o 10, a sof o ok 20!!! Niestety potem wylaczyli prad... No i dzis max wydajnosc w 3d mark 2001 to 9500 do 9700... Na dokladnie takich samych ustawieniach... Dodam ze wczoraj wszystkie testy poszly plynnie bez ciec oprocz tego ze zlotymi smokami na karuzeli :wink: a dzis polowa sie tnie czyli norma :huh:

 

Wiec pytam co do cholery w biosie moze tak wplynac na wydajnosc grafiki???!!! Jak ustawic bios pod kontem max wydajnosci 3D??? I czy jakas inna okolicznosc moze tak zmienic wydajnosc kompa<nie wiem moze zasilacz mial jakis staly skok nap czy cus>??? Prosze pomozcie to wczoraj bylo fajne a nie moge tego poworzyc... Dzis prawie caly bios przerylem zmieniajac parametry, potem wina i 3d mark... I max to 9700ptk :mur:

 

PLZ pomocy

Edytowane przez spOOknienty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wczoraj stalo sie cos bardzo dziwnego z moim kompem... :blink: Nie umiem tego wytlumaczyc dlatego pisze o pomoc... Poczytalem co mowil miazga o agp aperture i ustawilem na 64m, potem cpu thermal throtling na 75% i jeszcze to flexible agp na 8x walnolem, no itam jest pod tym jeszcze cos co jest standart na pci a zmienilem na agp... I teraz w 3d mak 2001 mam wynik na poziomie 10500ptk po powtorce 10400ptk... Wczesniej jakies 8500 do 8900... Karta moja to 128MB 128BIT FX5200 Ultimate @307/@614 i z takim taktowaniem chodzi non stop... Wydajnosc systemu sprawdzilem potem w NFS most wanted i aoe3 oraz SOF2. W NFS klatki mierzone frapsem podsoczyly srednio o 7, w AOE o 10, a sof o ok 20!!! Niestety potem wylaczyli prad... No i dzis max wydajnosc w 3d mark 2001 to 9500 do 9700... Na dokladnie takich samych ustawieniach... Dodam ze wczoraj wszystkie testy poszly plynnie bez ciec oprocz tego ze zlotymi smokami na karuzeli :wink: a dzis polowa sie tnie czyli norma :huh:

 

Wiec pytam co do cholery w biosie moze tak wplynac na wydajnosc grafiki???!!! Jak ustawic bios pod kontem max wydajnosci 3D??? I czy jakas inna okolicznosc moze tak zmienic wydajnosc kompa<nie wiem moze zasilacz mial jakis staly skok nap czy cus>??? Prosze pomozcie to wczoraj bylo fajne a nie moge tego poworzyc... Dzis prawie caly bios przerylem zmieniajac parametry, potem wina i 3d mark... I max to 9700ptk :mur:

 

PLZ pomocy

ctr f1 masz T1 ?

timingi ?

antywir ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e musiales pomieszac jakies ustawienia w grze albo w sterach do grafy, instalnij od nowa winde z najnowszymi sterami do mobo/dzwieku i grafy, u mnie w kazdej aplikacji notuje wzrost wydajnosci a przesiadlem sie tez z nie bye gowna bo z Abita NF7-S i Thortona 2000+ @ Barton 3200+

 

a porownanie mojej starej i nowej platformy mozna przeczytac tutaj - http://www.pctest.pl/index.php?option=com_...id=134&Itemid=3 golym okiem widac przyrost wydajnosci :P jest tez orownanie wlasnie w fear !

 

p.s porownanie robilem jeszce na mobo rev 2.0 i innym taktowaniu ramow :P czyli z nieco nizsza wydajnoscia :] niz obecnie.

 

w twoim tescie:

 

athlon64 ma 9*281=2540Mhz

barton3200+ ma 9,5*222=2120Mhz

 

postaw tego bartona jak athlona 9*281

 

i wtedy zrób testy jestem pewien ze barton zrobi lepszy wynik w 3dmarku

oczywiscie oboje to wiemy ze nie postawisz tak bartona na żadnej płycie

 

ten test jest do d...

 

prównanie w fear :) eh te 3fps widac gołym okiem ehhehe

 

pozatym widac gołym okiem ze ten barton dogania a643000+ który jest na 10*200

 

wiec niemow ze to niemozliwe....

Edytowane przez GenetiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było barton to wydajna bestia.

ALE nie porównujmy procesorów po MHz bo to bez sensu. A64 ma inną architekture.

 

A tak swoją drogą to sam przesiadłem się z bartona @ 2 GHz na Venice @ 2 GHz i wzrost wydajności w większości gier jest zauważalny. Może nie jakiś rewelacyjny, ale zawsze coś. Dodatkowo jestem jestem zadowolony z rzeczy prozaicznej - cisza i chłód. A64 nie wymaga takiego chłodzenia jak barton.

 

P.S.

a643000+ który jest na 10*200

a64 3000+ jest na 9*200 = 1800 MHz Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miazga przeciez to inny chipset ... to wogole komp nie powinien wstac(poprawcie mnie jak sie myle :) ) a pozatym nowe a pozatym procki do nowych 3d mark nie maja wplywu :wink:

ja to z braku czasu (i lenistwa :rolleyes: ) wcale nie robilem formata, tylko zapodalem ghost'a z nf2 i bartka i wsio chodzi na nf3 i s64 :D (po zaktualizowaniu sterow ofc,ale bez czyszczenia dc)

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak77: nic nie stoi na przeszkodzie, zeby freezer nawet gdy procek jest obciazony chodzil na minimum ;) wtedy nadal pozostanie cichy :)

co do zasilaczy to racja, be-quiet pod obciazeniem jest slyszalny, ale czytalem na tym forum opinie paru osob, ktore byly po przesiadce z be-quieta na tagana i jednak twierdzili, ze tagany sa nieco glosniejsze.

Ja mówię o Taganach z jednym dużym wiatrakiem 14cm bodajże, tymi Easy Con. Ale ogólnie nie jest to zbyt duża różnica, dobra koniec OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUKASRZ

 

Mam timingi ok... Chodzi mi o to ze zmienialem tego wieczoru tylko parametry o ktorych pisalem... A od wczoraj nic nie ruszone... Wiec pytam czy jakies inne czynnki moga miec wplyw na to... No i jak ten bios ustawic aby 3d bylo najbwydajniejsze... Jak sie dobiera ten agp aperture do konfigu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...