Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam duzego problema, a raczej kumpel ma... wlasnie wracam do niego, zlozyl identyko konfig jak ja, k8ns 1.1 + semp 2600+, pod podlaczeniu poprostu sie nie wlacza... oczywiscie zasilanie podlaczone, diody w sieciowce migaja, ale przycisk power nie reaguje. :unsure:

Na mobo swieca sie 2 diody pomaranczowe, jedna pod gniazdem procesora, przy wtyczce cpu_fan, druga w okolicach gniazda 20 pin. Procek box, byl fabrycznie zapakowany, plytka uzywka, kupiona w sklepie. Podlaczone wszystko prawidlowo lacznie z power sw i po wcisnieciu power nic sie nie dzieje... jak by mobo byla uwalona, to przynajmniej powinny sie napedy wlaczyc, wiatraczki a tutaj zero reakcji. Spotkal sie ktos z takim czyms ? Czy te diody nie wskazuja jakiejs usterki i moze prez to jest blokowany start, w manualu nic nt. diod nie znalazlem.

Btw plyta jest troszke pofalowana, wg. sprzedawcy ze sklepu dzialala, jesli sie nie wskrzesi to idzie na gware.

Macie jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe podlaczylismy wszystko, jeszcze jakies 10' przed zmontowaniem nowej platformy ten zasilacz dzialal na abicie nf7 i sempronie 2300+... co z tymi diodami, wskazuja one cos, czy tak sie swieca dla zasady ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to zasilacze ?? :wink:

Kolega ma codegena 300w... cicho wiem, wiem co myslicie, ale ciagnal semprona 2300@1,9ghz 1,7v, wiec tutaj sie powinien chociaz odpalic komp nie ? ;]

 

Btw powiedzcie mi, gdzie w biosie sie ustawia command rate ? W a64 tweaker tez nie moge odszukac, to sie jakos inaczej nazywa ? (moze 2t timing ?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez taki semp 64 1,6ghz @ 1.4v zjada mnie voltow od semprona 2300+ @ 1.9ghz 1.7v wiec to nie tego wina !!! ;/

Kom sie wogole nie odpala, swieca sie te cholerne diody na mobo i lanie, ale nie odpala ! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez taki semp 64 1,6ghz @ 1.4v zjada mnie voltow od semprona 2300+ @ 1.9ghz 1.7v wiec to nie tego wina !!! ;/

Kom sie wogole nie odpala, swieca sie te cholerne diody na mobo i lanie, ale nie odpala ! ;]

a ten codeshit to ma dodatkowa wtyczke 4PIN?? bo chyba nie ma jej... wiec wtedy mozna se poftykac... trza przelotke, ale juz lepiej zasilke kupic bardziej cywilizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten codeshit to ma dodatkowa wtyczke 4PIN?? bo chyba nie ma jej... wiec wtedy mozna se poftykac... trza przelotke, ale juz lepiej zasilke kupic bardziej cywilizowana.

Ma wtyke 4 pin, to nie od tego chyba zalezy, czy komp sie odpali, czy nie... sam nie mam tej wtyki i jakos smiga mi na podkreconym procu bez problemu.

Chodzi o 2 pomaranczowe diody, ktore sie swieca na mobo, wskazuja zapewne jakis error i uniemozliwiaja wlaczenie kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma wtyke 4 pin, to nie od tego chyba zalezy, czy komp sie odpali, czy nie... sam nie mam tej wtyki i jakos smiga mi na podkreconym procu bez problemu.

Chodzi o 2 pomaranczowe diody, ktore sie swieca na mobo, wskazuja zapewne jakis error i uniemozliwiaja wlaczenie kompa.

ODpal tak tego kompa ... czyli w takim stanie jak jest po włączeniu ... czyli domyslam sie ze wiatraki sie krecą itp. ale płyta nic nie robi. Tak wiec zostaw go tak włączonego na pare minut. Jak ja przeszedłem z AXP i nf2 na Sempa tez mieałem za peirwszym razem takiego zonka. Komp sie nie odpalał ... juz byłem podłamany. Zostawiłem go tak a on po paru minutach sam wystartował. Nie wiem jakim cudem ale nagle zaskoczył sam z siebie. Od tamtej pory nie mam zadnych problemów, a wtyczki 4pin wcale nei są tej płycie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej napisał komp poprsotu nie startuję wiec ten sposób odpada. u mnie pali się jedna diódka..koło ramu.. i tak chyba powinno być.. bo jak czytam z instrukcji: "RAM_LED

Do not remove memory modules while RAM_LED is on. It might cause short or other unexpected

damages due to the stand by voltage. Remove memory modules only when AC power cord is

disconnected."

ja to bym z tą płyta poleciał do serwisu i niech sprubują odpalić..myśle ze walnięta.

command rate.. c^1 i schodzisz do 3 wiersza (to co sie pojawiło) noi tam chyba ostatnia opcja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODpal tak tego kompa ... czyli w takim stanie jak jest po włączeniu ... czyli domyslam sie ze wiatraki sie krecą itp. ale płyta nic nie robi. Tak wiec zostaw go tak włączonego na pare minut. Jak ja przeszedłem z AXP i nf2 na Sempa tez mieałem za peirwszym razem takiego zonka. Komp sie nie odpalał ... juz byłem podłamany. Zostawiłem go tak a on po paru minutach sam wystartował. Nie wiem jakim cudem ale nagle zaskoczył sam z siebie. Od tamtej pory nie mam zadnych problemów, a wtyczki 4pin wcale nei są tej płycie potrzebne.

 

jak wyżej napisał komp poprsotu nie startuję wiec ten sposób odpada. u mnie pali się jedna diódka..koło ramu.. i tak chyba powinno być.. bo jak czytam z instrukcji: "RAM_LED

Do not remove memory modules while RAM_LED is on. It might cause short or other unexpected

damages due to the stand by voltage. Remove memory modules only when AC power cord is

disconnected."

ja to bym z tą płyta poleciał do serwisu i niech sprubują odpalić..myśle ze walnięta.

command rate.. c^1 i schodzisz do 3 wiersza (to co sie pojawiło) noi tam chyba ostatnia opcja..

No wlasnie, plytka ani drgnie, swieca sie 2 ledy, jeden przy cpu_fan 2gi przy wtyczce 20 pin, kolo ramu.

U mnie za to nic sie nie swieci na mobo, ale dziala ok. ;]

Mobo kumpel oddal albo dzisiaj, albo odda jutro. Dziwny przypadek, doprawdy dziwny. ;]

 

edit

 

A mam jeszcze takie pytanko. U mnie w biosie nie trzeba wciskac ctrl+f1, aby miec dostep do wszystich opcji typu: htt, vcore itp. A czytalem, ze dopiero po wcisnieciu tej kombinacji, powinno sie to uaktywnic.

Obecnie ustawilem sobie 250x8 co daje 2ghz. Ramy ustawilem tak dzielnikiem, ze w biosie pokazuje, ze sa taktowane 414mhz a mimo to w windowsie pokazuje rowne 400mhz, wiec jak to jest ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się osiągnąć 2,4GHz przy takowaniu pamięci 440MHz i podniesionym napięciu +5%. Wskoczyłem z wcześniejszej wartości 2,34Ghz i 470MHz RAM. Uważam to za dobry wynik. Wynik w SPI - 16min. Takowanie FSB 302MHz.

To taki mój mały sukces, tym bardziej że za 200-250zł oczekiwałem od tej płyty 2GHz, które by mnie satysfakcjonowało a otrzymałem wynik jeszcze lepszy. Musiałem się pochwalić ;-)

 

Teraz do meritum. Jaki opłaca się radiator na chipset? Na allegro widziałem niebieskie zalmany, dość wysokie co troche nie jest mi na ręke. Poszukuje w przystępnej cenie (współczynnik cena/jakość) czegoś dobrego. Doradźcie coś!

 

Ostatnia sprawa.

Na płycie są 2 miejsca na podpięcie wentylatorów: CPU_FAN oraz SYS_FAN. Pod ten drugi mam podpięty wentyl na procesor (dzięki temu obroty sięgają 6k obrotów), natomiast CPU_FAN chłodzi karte graficzną. Chciałbym podpiąć jeszcze 1 wentylatorek z nawiewem ogólnym na wnętrzności lecz nie mam pojęcia gdzie go podpiąć i jak to zrobić. Czyżbym musiał to wpychać w wolnego molexa? Prosiłbym o wyjaśnienie tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ctrl+1 pokazuje tylko te nowe menu.. ustawienia napieć timingów htt itp jest też w niezaawansowanym menu ;)

z ramami to tez podobnie mam.. niby w biosie 450 a w windzie mam gdzies 2*218. kurde a dziś pryszly a allegro samsungi uccc i co? zwalone :/

 

2,4ghz to praktyczne norma, ale zawsze taki wynik cieszy ;)

a po co Ci tenradiator? aż tak Ci sie grzeje?

co do wentyli to jest duzo roznych mozliwosci podłaczenia..sa przejsciowki, mozna samemu zrobic, mozna takową kupic, mozna do molexa podlaczyc..

6k obrotów.. i po co Ci tyle? zrób albo kup jakiś panel do regulacji obrotów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Semprona 3000 i K8NS rev 1.0. Mam problem z Cool & Quiet, a właściwie to ze zmianą mnożnika spod Windowsa. Niezależnie od programu, w którym staram się to zrobić od razu zawiesza się komputer. Próbowałem również na niepodkręconym procesorze i to samo.

 

Dlaczego tak się może dziać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Athlon64 3000+ (s754) + Artic Cooling Freezer 64, Gigabyte K8NS , 2x 512 Kingson ddr400 (wnet moze 1giga Samsung UCCC) 420Chieftec, 6800 Leadteka..... do jakiego stopnia moge podrecic procka i ram zeby chdzilo bezpiecznie i stabilnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca do takiego stopnia, zeby go nie spalic, patrz na temperature, staraj sie nie przekraczac 50*c w stresie. ;]

Co do ramow, to ustaw najgorsze timingi i sprawdz ich max fsb, zobacz na co je stac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem obalić pewien mit o tej płycie, dokładnie o wersji 754 rev. 2.0 (bo taką mam). Wiele osob w tym lub innym watku na forum 'głosiła' ze sa problemy z dwustronnymy pamiatkami... wydało mi sie to dzwine zeby nowy technicznie sprzet (no moze juz nie taki nowy :lol2: ) miał taki problem. Postanowiłem to sprawdzi i zakupiałem sobie dwie kosci 512 good ram'ow na kosciach infineon be-6 (polecam temat), oczywiscie dwustronne. Wsadzilem jedna kosc - dziala, wsadzam druga tez nie ma żadnego problemu! Tylko hit zmienilo sie na 201 mhz, co zrobiło sie automatycznie... z ciekawosci wsadzilem swoja 3 stara kosc 256 jenak jednostornna i tez ruszyla. Pytanie jest wiec takie, dlaczego inny uzytkownicy mieli z tym problem? Moze to zalezy od revisji lub biosu? innych pomysłów nie mam :blink:

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem obalić pewien mit o tej płycie, dokładnie o wersji 754 rev. 2.0 (bo taką mam). Wiele osob w tym lub innym watku na forum 'głosiła' ze sa problemy z dwustronnymy pamiatkami.

No problemy to sie zaczynają tworzyć dopiero przy trzech kościach. Przy dwóch wszystko da sie załatwić zamianą slotów :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, złożyłem szwagrowi sprzęcik na GB K8NS-939 z Sempem 3000+ i mam pytanie, jak na tej mobo wyłączyć podawanie napięcia na port PS2 po wyłączniu kompa. Bo trochę wkurza świecąca cały czas mysz.

 

Jeśli było to już na forum to przepraszam, ale macie już trochę stron natworzone i nie mam siły się przekopywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem obalić pewien mit o tej płycie, dokładnie o wersji 754 rev. 2.0 (bo taką mam). Wiele osob w tym lub innym watku na forum 'głosiła' ze sa problemy z dwustronnymy pamiatkami... wydało mi sie to dzwine zeby nowy technicznie sprzet (no moze juz nie taki nowy :lol2: ) miał taki problem. Postanowiłem to sprawdzi i zakupiałem sobie dwie kosci 512 good ram'ow na kosciach infineon be-6 (polecam temat), oczywiscie dwustronne. Wsadzilem jedna kosc - dziala, wsadzam druga tez nie ma żadnego problemu! Tylko hit zmienilo sie na 201 mhz, co zrobiło sie automatycznie... z ciekawosci wsadzilem swoja 3 stara kosc 256 jenak jednostornna i tez ruszyla. Pytanie jest wiec takie, dlaczego inny uzytkownicy mieli z tym problem? Moze to zalezy od revisji lub biosu? innych pomysłów nie mam :blink:

 

bardziej to zalezy od pamieci... zobacz ile bankow masz obsadzonych podczas staru kompa na czarnym ekranie juz za postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

ja mam takie pytanko, jestem posiadaczem tej plyty od roku wersja rev 1.1 czy tam 1.2 ;] i moje pytanie brzmi natepujaco czy mozna gdzies do tej plyty podlaczyc czujnik tak zeby pokazywało temperature np w speed fan??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No problemy to sie zaczynają tworzyć dopiero przy trzech kościach. Przy dwóch wszystko da sie załatwić zamianą slotów :wink:

nie zmienialem niczego, zadnych slotow. Włożylem do 1 i 2 i wszytko działa. Ktoś pisał ze w instrukcji też coś piszą na ten temat- niczego sie nie doszukałem!

 

bardziej to zalezy od pamieci... zobacz ile bankow masz obsadzonych podczas staru kompa na czarnym ekranie juz za postem

sory ale zbytnio nie rozumiem o co Ci chodzi :blink: pamiec wyglada tak.

Edytowane przez Luca Brasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Jesli podlaczysz wiatrak w ktores z 3 gniazd 3 pinowych bedziesz mial monitoring obrotow.

no to wiem ale ja chce czujnik przylozyc np do chipsetu i zeby mi pokazywalo temp w speed fan jest taka mozliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmienialem niczego, zadnych slotow.

Przecież napisałem że przy problemach dopiero można sobie poradzic zmianą slotów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Jest jakis chcetny kto by chcial kupic ta plytke?? Mam do sprzedania rev 1.1 piszcie na gg 6803518!!jeszcze 13 mies gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...