Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem wlasnie na kupnie tej plyty i mam pytanko. Bo czytalem test na egieldzie, i musze przyznac ze rev.2.0 jest dosc slabsza od 1.1 bo np. napiecie procka podaje w % a nie liczbach. I chce sie dowiedziec czy istnialaby szansa gdzies dostac nowa 1.1 i czy ewentualnie da sie zmienic w niej bios na podobny do takiego jaki jest w 1.1 tzn. bez procentow?Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem wlasnie na kupnie tej plyty i mam pytanko. Bo czytalem test na egieldzie, i musze przyznac ze rev.2.0 jest dosc slabsza od 1.1 bo np. napiecie procka podaje w % a nie liczbach. I chce sie dowiedziec czy istnialaby szansa gdzies dostac nowa 1.1 i czy ewentualnie da sie zmienic w niej bios na podobny do takiego jaki jest w 1.1 tzn. bez procentow?Pozdrawiam!

Jesli chodzi ci tylko o te procenty to nie wiem czy jest sens szukania gdzies uzywanej plyty 1.1 czy nie lepiej kupic 2.0 i sie przyzwyczaic do procentow :P co za problem 1.4V + 10% policzyc tym bardziej ze sa tam do wyboru 3 opcje: +5%, +7,5% i +10% - takze nie boj sie nie bedziesz mial duzo liczenia i szybko sie oswoisz :P

 

A jesli ci zalezy tak bardzo to moze ktos na allegro wystawi, ktos tam wiem ze wystawial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz problemy z procentami to zamień na promile a potem przez 10 podziel :P chyba ze z promilami też ciężko :P

ja to na Twoim miejscu bym kupił jedną kostke.. bo w sumie po co dwie? niewiadmo jak sie beda zachowyywało, nie ma i tak zadnego duala, a w pzyszlosci przy zmianie platformy zostawszi sobie pamiec i potem np druga kupisz aby miec 2gb ;) takie moje zdanie. aha a co do pamieci to bym kupil jakiegos samsunga uccc.. na allegro ktos sprzedaje po 159zł bodajze.. na ta płyte w sam raz.. przy malych napieciach masz prawie pewne 250mhz na jakis 3-4-4-8..ale jak wiadomo to jeszcze wszystko zalezy od.. blablabla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem - właśnie zaczynam z OC i jestem na razie newbie w temacie - męcze się z czymś takim:

 

Gigabyte K8NS rev2.0 BIOS F18

Semp 2800+

Ram noname

Freezone 80al/cu

 

dochodzę do 260 i dalej ani rusz - jak dam np 265 to nawet nie dochodzi do sprawdzania dysków przy starcie systemu :cry:

 

Próbowałem z zwiększonym napięciem: dla procka +7.5% i pamięć +0,1V

HT x 3

Dzielnik pamięci miałem na auto - bo nie wiem czemu na manualu to już wogóle nie mogłem nic zrobić:(

 

Co mam zmienić żeby przeskoczyć do 300Mhz?? a może to pamięci mnie spowalniają - może ich timingi zmienić...?? i jak ustawić częstotliwość RAMu na manualu - ma być koło 400 tak?? bo jak np było 420 i ja zwiększałem dzielnik, a przez to pamięć spadała do np 390 to już system nie wstawał :cry:

 

Co lepsze F17 czy F18??

 

Help plz - wyśle piwo przez gg :-P

Temat się tak rozrósł że ciężko coś znaleźć;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak ramy, zeby w biosie bylo okolo 400. Timingi wez ustaw 3-3-3-9 (cl-trcd-trp-tras) dla pewnosci. Na 260 to spokojnie powinien smignac bez zmiany v. Jaki masz ramy, pc3200 czy pc2700 ?

 

Aha jeszcze jedno pytanko o rail-moda.

Da sie tym jakos sterowac, czy moge tylko osiagnac 3,3v bez mozliwosci zbicia napiecia (jakies potencjometry or sth) ?

 

I na koniec odpowie ktos wreszcie jakie sa zasadnicze roznice mieczy f17 i f18 ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw tak ramy, zeby w biosie bylo okolo 400. Timingi wez ustaw 3-3-3-9 (cl-trcd-trp-tras) dla pewnosci.

co do timingow to na poczatku zostawilbym standardowe. czasem pamieci bywaja kaprysne, swego czasu mialem u siebie kosc, ktora chodzila tylko na cl2.5, na cl3 nawet komp nie wstawal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosow to wiekszosc poleca F17 ja rowniez. Od nowosci mialem F18 i nie moglem na moich "mieszanych" pamieciach ustawic ht 300x3, ba nie moglem 3x250 - teraz na F17 smiga mi to na 300mhz ale nie jest to zbyt stabilne. Co gorsza co wlaczam kompa to reaguje inaczej. Ale jakos chodzi. Mysle nad zmiana ramu na jedna kosc. A z wizualnych roznic nie zauwazylem zadnych, jedynie post inaczej troche startuje :>

 

Z kolei ja mam takie pytanie.

Duzo ludzi tutaj pisze ze im pamieci ida na 220-250mhz czyli efektywnie 440-500mhz ma sie rozumiec? Te osoby maja jakies wypas pamiatki czy takie moje zwykle Kingstony DDR 400Mhz tez moga smialo z taka czestotliwoscia pracowac na codzien ?

Edytowane przez dave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do biosow to wiekszosc poleca F17 ja rowniez. Od nowosci mialem F18 i nie moglem na moich "mieszanych" pamieciach ustawic ht 300x3, ba nie moglem 3x250 - teraz na F17 smiga mi to na 300mhz ale nie jest to zbyt stabilne. Co gorsza co wlaczam kompa to reaguje inaczej. Ale jakos chodzi. Mysle nad zmiana ramu na jedna kosc. A z wizualnych roznic nie zauwazylem zadnych, jedynie post inaczej troche startuje :>

Thx B)

To jeszcze takie jedno pytanko dla pewności - nie będzie problemu z zflashowaniem BIOSu na F17 QFlashem z pod windy jak mam już F18??

 

Ps. PC3200 ofkoz;D

Edytowane przez arcydraco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx B)

To jeszcze takie jedno pytanko dla pewności - nie będzie problemu z zflashowaniem BIOSu na F17 QFlashem z pod windy jak mam już F18??

nie powinno byc (ja tak zrobilem)

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei ja mam takie pytanie.

Duzo ludzi tutaj pisze ze im pamieci ida na 220-250mhz czyli efektywnie 440-500mhz ma sie rozumiec? Te osoby maja jakies wypas pamiatki czy takie moje zwykle Kingstony DDR 400Mhz tez moga smialo z taka czestotliwoscia pracowac na codzien ?

Zwykłe Kingstony 400MHz. U mnie śmigały na 469MHz, teraz troszke mniej.. Zapraszam do zlustrowania mojego konfigu ze stopki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe Kingstony 400MHz. U mnie śmigały na 469MHz, teraz troszke mniej.. Zapraszam do zlustrowania mojego konfigu ze stopki.

Hm sprobuje w takim razie wykrecic je mocniej, zawsze sie do 400mhz ograniczalem bo sie balem ze uszkodze ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jakie masz oznaczenia na kosciach, w dziale forum 'pamieci ram' masz kilka topickow o pamieciach 256mb i 512mb, jak tam zapytasz to jest kilka os. , ktore to ogarniaja i powiedza Ci, ile mnie jwiecej sie z tego wycisnie i na jakich timingach, napieciu. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duzo ludzi tutaj pisze ze im pamieci ida na 220-250mhz czyli efektywnie 440-500mhz ma sie rozumiec? Te osoby maja jakies wypas pamiatki czy takie moje zwykle Kingstony DDR 400Mhz tez moga smialo z taka czestotliwoscia pracowac na codzien ?

ja swoje kingstony na kosciach elpidy puscilem w pelni stabilnie na 235MHz 3-3-8-3 wiec zle nie bylo ale jak bedzie z twoimi pamieciami niie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to przwda ze jak krece przez szyne to zwiekszam takze pamiec i karte??

mam ga k8ns v 2.0 F-17 i proc amd Sempron 2,5 64 i narazie wykrecilem 7x220mhz = 1540 ale razem z tym pamiec ram ma juz 440 mhz. moje sie ze jak jeszcze o 20 poeniose to mmi sie wykrusza. pamieci TWINMOS 512 ddr 400mhz

 

pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy ta płytka obsluguje pamieci ECC? Na stronce gigashitu nic nie udało mi sie znaleść ;]

Napisz @ do supportu.

 

no ale jak obnizyc pamiec jak krece procka przez szyne??

mam juz 7x230 to pamiec juz na 460mhz :/

 

pozdro :D

Ustaw odpowiedni dzielnik w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam probem który zapewne znacie i który był już tutaj tysiące razy opisywany.

Ja bym chciał jednak żeby mi ktoś krok po kroku wytłumaczył czy jest możliwe podłączenie

2x512DDR PC400 pod GA-K8NS ??? Mój model płyty to: GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0),

BIOS (F18). Nie mogę odpalić DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5. Jedna pamięć

chodzi tylko na trzecim slocie (na innych nie) a druga nie działa wogóle. Sprawdzałem na

innym kompie i obie pamięci są sprawne w 100%. Proszę o pomoc -- jak można podłączyć obie

pamięci jednocześnie ?? !! ?? (próbowałem też na 2x512MB PC400 Kingston CL 2.5. ale na Kingstonach

to nawet jedna kostka nie działa)

 

--------------- DLA TEJ OSOBY KTÓREJ RADY I PORADY ZAOWOCUJĄ TYM,

ŻE OBIE PAMIĘCI MI RUSZĄ MAM NAGRODĘ 60 ZŁ (przeleję na wskazane konto) !! !! !! ----------

Edytowane przez TatoMuminka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam probem który zapewne znacie i który był już tutaj tysiące razy opisywany.

Ja bym chciał jednak żeby mi ktoś krok po kroku wytłumaczył czy jest możliwe podłączenie

2x512DDR PC400 pod GA-K8NS ??? Mój model płyty to: GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0),

BIOS (F18). Nie mogę odpalić DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5. Jedna pamięć

chodzi tylko na trzecim slocie (na innych nie) a druga nie działa wogóle. Sprawdzałem na

innym kompie i obie pamięci są sprawne w 100%. Proszę o pomoc -- jak można podłączyć obie

pamięci jednocześnie ?? !! ?? (próbowałem też na 2x512MB PC400 Kingston CL 2.5. ale na Kingstonach

to nawet jedna kostka nie działa)

 

--------------- DLA TEJ OSOBY KTÓREJ RADY I PORADY ZAOWOCUJĄ TYM,

ŻE OBIE PAMIĘCI MI RUSZĄ MAM NAGRODĘ 60 ZŁ (przeleję na wskazane konto) !! !! !! ----------

 

musza dzialac.... wgraj najnowszego biosa F18

 

jesli to nie pomoze to bedzie ciezko, jesli pamieci sa dwustronne i wgranie biosa f18 nie pomoze to bedziesz musial je sprzedac i kupic dwie jednostronne ! wtedy gwarantuje ze bedzie all dzialac :] jesli twoj kumpel ma jednostronne pamieci to mozesz je u siebie sprawdzic, beda chodzic !

 

 

pozdrawiam

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna pamięć chodzi tylko na trzecim slocie (na innych nie) a druga nie działa wogóle. Sprawdzałem na innym kompie i obie pamięci są sprawne w 100%.

a nie przypuszczasz, ze sloty moga byc uszkodzone?

skoro kosc dziala tylko w jednym slocie..? troche dziwnie to pachnie.

 

lukasz: napisal, ze ma bios f18 wiec nie w tym problem.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsungi 2 x 512 dwustronne i działaja elegancko na wszystkich slotach (mam bios F17)

 

czy płyta obsługuje dual channal? bo teraz obecnie jade na single, bo ja kurde nie moge ustawić na dual ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musza dzialac.... wgraj najnowszego biosa F18

 

jesli to nie pomoze to bedzie ciezko, jesli pamieci sa dwustronne i wgranie biosa f18 nie pomoze to bedziesz musial je sprzedac i kupic dwie jednostronne ! wtedy gwarantuje ze bedzie all dzialac :] jesli twoj kumpel ma jednostronne pamieci to mozesz je u siebie sprawdzic, beda chodzic !

pozdrawiam

 

Jak napisałem mam wgranego najnowszego BIOSA F18. No działają u mnie jednostronne na wszystkich trzech slotach (płyta jest nowa na gwarancji). Czyli nie da się nic zrobić żeby ruszyły DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5 ?? ?? ?? Mam także dwie nowe kostki DDR 512MB Pc-400 Kingston ale tutaj to już żadna nie działa.

Edytowane przez TatoMuminka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam probem który zapewne znacie i który był już tutaj tysiące razy opisywany.

Ja bym chciał jednak żeby mi ktoś krok po kroku wytłumaczył czy jest możliwe podłączenie

2x512DDR PC400 pod GA-K8NS ??? Mój model płyty to: GA-K8NS nVidia nForce3-250 (rev.2.0),

BIOS (F18). Nie mogę odpalić DDR 2x 512MB Dual PC-400 TwinMos CL 2.5. Jedna pamięć

chodzi tylko na trzecim slocie (na innych nie) a druga nie działa wogóle. Sprawdzałem na

innym kompie i obie pamięci są sprawne w 100%. Proszę o pomoc -- jak można podłączyć obie

pamięci jednocześnie ?? !! ?? (próbowałem też na 2x512MB PC400 Kingston CL 2.5. ale na Kingstonach

to nawet jedna kostka nie działa)

 

--------------- DLA TEJ OSOBY KTÓREJ RADY I PORADY ZAOWOCUJĄ TYM,

ŻE OBIE PAMIĘCI MI RUSZĄ MAM NAGRODĘ 60 ZŁ (przeleję na wskazane konto) !! !! !! ----------

probowales bawic sie w rozne sloty np wlozyc pamiec w 1 i 2 jak nie pojdzie w 1 i 3 itd. jesli nie pomoze moze wloz ta kosc co dziala wejdz do biosu i ustaw Comand rate na 2 i wloz ta 2kosc jesli nie pojdzie znowu baw sie w zmiane slotow jesli to nie pojdzie chyba bedziesz musial sie zaopatrzyc w jedna kosc 1GB albo kosci jednostronne

czy płyta obsługuje dual channal? bo teraz obecnie jade na single, bo ja kurde nie moge ustawić na dual ;/

na s754 nie ma dualu i zadna plyta ci w tym nie pomoze to zalezy od procka Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, trudno ;/

 

a na slotach zdarza trzeba mocno nacisnac kosci pamieci na sloty bo jak za lekko bo nie włacza komp pokombinuj troche ale nie za mocno !! i ustaw na auto w biosie pamieci i na 2T

 

ta płyta to najgorsza jakiego widziałem na O/C

 

najlepsza płyta według mnie to: Abit Nf7-S v2.0 ale niestety po dwa lata... spaliłem po włozeniu spalonego procesora :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...