Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko - ktorych sterownikow uzywacie? tych z plytki czy tych ze strony nvidii? Zauwazylem ze np zupelnie rozne sa sterowniki dzwieku.

 

Mam tez problem z karta sieciowa - dosyc czesto sa jakies bledy (na poprzednich plytach sie to nie zdarzalo) - tez tak macie? uzywa ktos z was moze Privoxy (tam najlepiej to widac)?

 

Czy instalowaliscie sterowniki do USB? mam dziwne wrazenie ze czesc portow to USB1.1 a czesc 2.0, czy to mozliwe iz tak jest sprzetowo?

Stery najnowsze ze strony nv.

Z lanem nie mam problemow, proxy nieraz uzywam i n/p.

Usb sa wszystki 2.0. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko - ktorych sterownikow uzywacie? tych z plytki czy tych ze strony nvidii? Zauwazylem ze np zupelnie rozne sa sterowniki dzwieku.

Wydaje mi się, że w paczkach z nvidia.com są sterowniki tylko do dźwięku nVidiowego, a na K8NS jest przecież Realtek bodaj 850, więc instalacja sterowników nVidii mijałaby się z celem - o ile w ogóle doszłaby do skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w paczkach z nvidia.com są sterowniki tylko do dźwięku nVidiowego, a na K8NS jest przecież Realtek bodaj 850, więc instalacja sterowników nVidii mijałaby się z celem - o ile w ogóle doszłaby do skutku.

A to tego nie wiem, bo nigdy nie uzywam zintegrowanych dzwiekowek. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem F17 i F18, wyszło na to, że F18 na moim sprzęcie dużo lepiej wypada :)

Postanowiłem przetestować jeszcze inne, może uda się jeszcze więcej wysisnąć. Wiecie, które wersje biosów do K8NS są jeszcze udane?

Czy wyjdzie kiedyś F19?

ja swoje 2.8ghz wydusiłem na f17...f18 dawał gorsze wyniki...mozę to zalezy od konkretnych częsci w kompie...

 

Kurde martwio mnie 1..Zbieram części do kibla, mam winbondy wieć będzie modzik płyty i mozę zasilatora...Niestety bez mrozów to jakoś nie widze zrobienia tych 2.8 ghz.... kurde xczemu nie ma mrozów maju? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w paczkach z nvidia.com są sterowniki tylko do dźwięku nVidiowego, a na K8NS jest przecież Realtek bodaj 850, więc instalacja sterowników nVidii mijałaby się z celem - o ile w ogóle doszłaby do skutku.

Jak najbardziej instalacja sterow do dzwieku ze strony nv nie mija sie z celem. Sprobuj to sie przekonasz. Duzo lepszy soft do ustawienia dzwieku w porownaniu z tym badziewiem na plycie dolaczonej z mobo.

Sam dzwiek rowniez jest lepszy po instalacji sterow nV.

Wydaje mi sie, a wiem bo sprawdzilem to dwie odmienne rzeczy, takze lepiej pisac jak sie wie, a nie domniema. B)

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w paczkach z nvidia.com są sterowniki tylko do dźwięku nVidiowego, a na K8NS jest przecież Realtek bodaj 850, więc instalacja sterowników nVidii mijałaby się z celem - o ile w ogóle doszłaby do skutku.

ja jakos od poczatku jade na sterach nvidi i wsio dziala i powiem ze jest lepsze niz to cos od realteka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o tej kosci 1GB? czy kosc dual channel nie bedzie sprawiac problemow w tej plycie?

niby dlaczego ? dual to tylko lepiej selekcjonowane kosci, przyklad kosc z tasmy produkcyjnej o numerze np 7250 i kosc 7251 beda koscmi dual channel, sam mam takie kostki 2 x512 i smiga wszystko ladnie

 

ja jakos od poczatku jade na sterach nvidi i wsio dziala i powiem ze jest lepsze niz to cos od realteka

 

to prawda wyraznie lepszy dzwiek

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego ? dual to tylko lepiej selekcjonowane kosci, przyklad kosc z tasmy produkcyjnej o numerze np 7250 i kosc 7251 beda koscmi dual channel, sam mam takie kostki 2 x512 i smiga wszystko ladnie

Przecież ta płyta nie obsługuje DUAL'a. Sam posiadam GA-K8NS i wiem że duale nie śmigają na niej. I nie są to pamięci o kolejnym numerze seryjnym!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta płyta nie obsługuje DUAL'a. Sam posiadam GA-K8NS i wiem że duale nie śmigają na niej. I nie są to pamięci o kolejnym numerze seryjnym!!

 

ke ? nie musisz mi mowic ze dual na niej nie chodzi, to nie ta platforma...

 

Jemu chodzilo (chyba) o to czy jesli kupi pamieci w wersji dual to czy beda normalnie dzialac !

 

Pamieci dual sa to pamieci o kolejnym albo zblizonym numerze seryjnym, sa to kosci bedace jak najblizej siebie na waflu krzemowym dzieki czemu maja bardziej zblizone do siebie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpie ostatnio na nadmiar czasu i postanowilem sprawdzic ktory bios jest lepszy f17 czy f18, jako ze wiekszosc sadzi ze 17 od dluzszego czasu uzywalem tego biosu, roznic wiekszych jesli chodzi o menu miedzy nimi nie ma no to zabralem sie za oc, przy biosie f17 max dla pamieci jaki udalo mi sie osiagnac to 235MHz 3-3-3-8 1T, przy f18 mam juz 237MHz z takimi samymi timiingami jak w poprzednim, wzrost tylko 2MHz ale przy benchmarkach zawsze to 2MHz wiecej, dodatkowo czas dostepu do pamieci mierzony everestem2006 zmniejszyl sie z 48ns do 46ns, kolejny plus... jutro kolejne testy tym razem sprawdze osiagi procka narazie stabilnie mialem 2520MHz w normalnej temp pokojowej, dovoltuje jeszcze procka i sprawdze czy pamieci nie pojda jeszcze moze troszke ale ogolnie jak narazie dla mnie wygrywa F18

ps.w razie pytan stabilnosc pamieci sprawdzana memtestem, pozniej spi16m, i prime 95 przez godzine na wiecej nie mialem czasu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy ze musialbym kupic dwie kosci 1GB aby byl ten dual (pomijam ze 754 nie obsluguje)? czy tez ten 1GB to 2x512MB?

Bo mam teraz dwie kosci 512MB, wszystko dziala ok, ale widze ze cena w/w pamieci jest zblizona, wiec chcialem wymienic dwie kosci na jedna. Ale jesli 1GB oznacza 2x512 no to zupelnei bez sensu by bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to znaczy ze musialbym kupic dwie kosci 1GB aby byl ten dual (pomijam ze 754 nie obsluguje)? czy tez ten 1GB to 2x512MB?

Musisz mieć dwie kości tej samej pojemności (BTW, gdzieś mi się obiło że jakiś chipset nie ma takiego wymogu - ważne aby suma pojemności na obu kanałach była identyczna - ale co to za chipset - nie pamiętam...), najlepiej identyczne pod kątem producenta i timingów. Czyli albo 2x512 Mb, albo 2x1 GB. Ja po prostu do moich 2x512 MB Kingstona dokupiłem w przypływie gotówki drugie Kingstony 2x512, bez jakiegoś specjalnego dobierania - dwie kolejne kostki z półki i chodzi bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boze.... ludzie... K8ns ani zadna inna płyta pod amd64 nie obsługuje bespośrednio pamięci, zaden chipset nie ma kontrolera pamięci ponieważ jest on w PROCESORZE!!

 

@woytaz

 

procki s754 nie obsługują ECC!! ale tego mogłeś dowiedzieć się z googli!

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cierpie ostatnio na nadmiar czasu i postanowilem sprawdzic ktory bios jest lepszy f17 czy f18, jako ze wiekszosc sadzi ze 17 od dluzszego czasu uzywalem tego biosu, roznic wiekszych jesli chodzi o menu miedzy nimi nie ma no to zabralem sie za oc, przy biosie f17 max dla pamieci jaki udalo mi sie osiagnac to 235MHz 3-3-3-8 1T, przy f18 mam juz 237MHz z takimi samymi timiingami jak w poprzednim, wzrost tylko 2MHz ale przy benchmarkach zawsze to 2MHz wiecej, dodatkowo czas dostepu do pamieci mierzony everestem2006 zmniejszyl sie z 48ns do 46ns, kolejny plus... jutro kolejne testy tym razem sprawdze osiagi procka narazie stabilnie mialem 2520MHz w normalnej temp pokojowej, dovoltuje jeszcze procka i sprawdze czy pamieci nie pojda jeszcze moze troszke ale ogolnie jak narazie dla mnie wygrywa F18

ps.w razie pytan stabilnosc pamieci sprawdzana memtestem, pozniej spi16m, i prime 95 przez godzine na wiecej nie mialem czasu,

bardzo milo z twojej strony ze przeprowadziles taki test, czekamy na kontnuacje

a moze gb nie bawem zaskoczy nas F19 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, czytajcie ze zrozumieniem

chce sie dowiedziec czy oferta (to akurat Proline) 1GB dual to jest cena za 1 moduł 1GB czy za dwa moduły 512 dające _w sumie_ 1GB

 

To ze nie ma duala w Gigabyte K8NS to kazdy wie i nie ma potrzeby pisac po raz dziesiaty tego samego

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, czytajcie ze zrozumieniem

chce sie dowiedziec czy oferta (to akurat Proline) 1GB dual to jest cena za 1 moduł 1GB czy za dwa moduły 512 dające _w sumie_ 1GB

 

To ze nie ma duala w Gigabyte K8NS to kazdy wie i nie ma potrzeby pisac po raz dziesiaty tego samego

To jest bankowo 2 X 512 :)LINK

LINK

LINK

Edytowane przez mcgron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@woytaz

 

procki s754 nie obsługują ECC!! ale tego mogłeś dowiedzieć się z googli!

obslugują...tylko plytko plyta musi byc na nf4...na k8ne ecc działają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika mcgron

 

Do użytkownika mcgron

 

Do użytkownika mcgron

 

Działają Twoje pamięci 2 x 512 RAM Twinmos idelnie na płycie gigabyte k8ns ?

 

Jutro odbieram płytę gigabyte k8ns i będę montował na niej

2 różne Twinmosy dwustronne (nie dual).

Będą działać te pamięci ?

Edytowane przez danywatt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten test nic mi nie udowodnil, bo sam juz na swoim sprzecie stwierdzilem, ze lepiej sie kreci (MI) na F17.

Na F18 procek szedl na 2,6Ghz a teraz na 2,8Ghz (F17)... Pamieci w obu tak samo :)

a jednak cos udowodnil, gdybys zapytal ktory bios jest najlpeszy 99% ludzi zgodnie by stwierdzila ze F17, a tak nie zawsze jest

 

dzisiaj pomeczylem troche proca ale nie mialem az tyle czasu wiec dalem tylko max napecie i sprawdzalem do ilu przejdzie spi16M udalo mi sie dojsc do 2536MHz czyli o 16 wiecej niz na F17 znowu roznica niewielka ale zawsze jakas roznica

 

Do użytkownika mcgron

 

Działają Twoje pamięci 2 x 512 RAM Twinmos idelnie na płycie gigabyte k8ns ?

 

Jutro odbieram płytę gigabyte k8ns i będę montował na niej

2 różne Twoinmosy dwustronne (nie dual).

Będą działać te pamięci ?

jak sa dwustronne to moga byc problemy ale nie musza

 

bardzo milo z twojej strony ze przeprowadziles taki test, czekamy na kontnuacje

a moze gb nie bawem zaskoczy nas F19

fajnie by bylo ale nie liczylbym na to przynajmniej niebawem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obslugują...tylko plytko plyta musi byc na nf4...na k8ne ecc działają

 

Znalazłem pdf ze specyfikacją, rzeczywiście semprony s754 obsługują ramy ECC. Tyle ze w domowych zastosowaniach nie ma sensu dopłacac do ecc.

 

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/31805.pdf

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do użytkownika mcgron

 

Do użytkownika mcgron

 

Do użytkownika mcgron

 

Działają Twoje pamięci 2 x 512 RAM Twinmos idelnie na płycie gigabyte k8ns ?

 

Jutro odbieram płytę gigabyte k8ns i będę montował na niej

2 różne Twinmosy dwustronne (nie dual).

Będą działać te pamięci ?

Sorki ze tak pozno ale musialem wybyc na chwilke z domku.U mnie wygladalo to tak. Jakies pol roku temu kupilem Sempa mobo ASUS K8N i 512 Ram takie jak w sygnaturce i wszystko bylo cacy za wyjatkiem O.C.Jakis miesiac temu postanowilem zafundowac sobie nowa grafe i dokupic drugi ramik.I tu zaczely sie schody poprostu po dolozeniu drugiego ramu czestatliwosc ustawila sie na 333 i za zadnego ciula nie chciala isc na 400 nie mowiec o 450.Chlopaki w serwisie zaglowali tymi ramami na wszelkie mozliwe sposoby i nic. Pojedynczo cacy jako dwa zonk nadmienie ze zasadzili do ASUSA dwa ramy jednostronne i bylo cacy tylko z tymi Twinmosami i nie tylko z innymi dwostronnymi byl ten sam problem maks to 333.W kurzylem sie oddalem ASUSA do reklamacji .Ale jak tu zyc bez kompa co najmniej trzy tygodnie wiec po przeczytaniu paru recenzji postanowilem zaufac Gigabitowi wybralem K8NS zapodalem mu te dwa moje Twinmosy i victoria wszystko poszlo jak nalezy pamieci prawidlowo rozpoznane i O.C bez zarzutow.Ja na swoim przykladzie moge powiedziec ze taka konfiguracja dziala pamieci nie byly kupione jako do dualu nawat laminat ich jest nieco inny.Pozdrawiam.Przepraszam za ewentualne bledy ortograficzne bo to jest moja slaba strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pdf ze specyfikacją, rzeczywiście semprony s754 obsługują ramy ECC. Tyle ze w domowych zastosowaniach nie ma sensu dopłacac do ecc.

 

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty..._docs/31805.pdf

jak doplacac skoro ramki ecc na allegro są cholernie tanie?;]]]]

1gb mozna łyknąc za 200ziko :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doplacac skoro ramki ecc na allegro są cholernie tanie?;]]]]

1gb mozna łyknąc za 200ziko :mrgreen:

true...

kiedyś były tanie winbondy, przez was teraz żałuje że ich nie wziąłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpoznać czy pamięć jest dwu czy jednostronna jeżeli mam do czynienia z ofertą czy to w salonie komputerowym czy w sklepie internetowym? Wiem czym one się różnią (moduły pamięci są na dwóch lub na jednej stronie pamiątki) ale jak to sprawdzić w ofercie ???

 

I JESZCZE BARDZO MOCNO BYM PROSIŁ POCHWALCIE SIĘ JAKIE MACIE PAMIĘĆ 1GB POD GA-K8NS(754)? CHCĘ KUPIĆ A NIE WIEM ZA BARDZO JAKĄ PAMIĘĆ BO JUŻ SIĘ SPALIŁEM NA DUALU 2X512 TWINMOSA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...