Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

A co z tymi dwim kostkami ram w rev 2.0, bo mnie to intersuje. Sam mam dwie kostki pamieci.

Jest duży problem gdyż bardzo ciężko jest uruchomić jakiekolwiek 2 kostki pamięci. Z jedną nie ma problemu (nie mówiąc o tym że sloty są jakieś dziwaczne gdyż trzeba pamięć na chama wciskać żeby ruszyła).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duży problem gdyż bardzo ciężko jest uruchomić jakiekolwiek 2 kostki pamięci. Z jedną nie ma problemu (nie mówiąc o tym że sloty są jakieś dziwaczne gdyż trzeba pamięć na chama wciskać żeby ruszyła).

na paru egzemplarzach k8ns rev2.0 mialem 3kostki pamieci i zadnych problemow nie bylo....u kumpla do dzis lata 3x256....u mnie bylo 1x512 i 2x256 a potem 2x512 i 256mb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez posiadam rev.2.0 tej plyty pamieci 2x512mb geil i smiga wsio az milo bez roznicy w ktorym porcie siedza nie ma zadnych problemow do tego proc sempron 2800+ :D wsio kupione w znak.pl polecam dobre ceny fachowa obsluga i dobra (czyt.dluzsza) gwarancja w porownaniu z niektorymi sklepami czy gielda komp. :) od poczatku wszystko dziala w 100% zadnych problemow jak czytam ze niektorym nie dziala sieciowka, to chyba mam dobry egzemplarz wow,albo co bo i nawet niezle sie wsio kreci na biosie F17 (oryg.F18) wykrecilem procka na prawie 2.6ghz stabilnie wiecej spod biosu nie idzie chyba ze clockgen ale zasilke mam za slaba i nie chce jej pociagnac do krainy wiecznych snow ;)

Edytowane przez Optics

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że też masz wersje rev2.0 i 2 kingstony. Hmmm..możesz się podzielić uwagami jak tego dokonałeś?

Jak tego dokonalem? :lol: Normalnie. Kupilem, zamontowalem miedziane radiatory "AKASA" i wsadzilem 1 kosc w slot1 a druga w slot2. Odpalilem i dziala

post-10156-1144914871_thumb.jpg

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś w końcu wie o ile ta płyta przekłamuje temp?. U mnie przy ok 45 stopniach się procek wywala też tak macie pewnie z 10 stopni więcej jest.

at u mnie max temp przy chlodzeniu pasywnym to 46C i komp potrafi przy tej temperaturze zalapac freeza choc czasami chodzil tak dluzszy czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem komp mi sie samoistnie wyłącza bądz restartuje. Czasem podczas oglądania divixa niekiedy podczas gierzenia ale potrafi równiez sie zrestartowac podczas zwyczajniej pracy w windowsie. Problem nasilił sie po dołożeniu kolejeniej kostki ramu (512 Mb by Kingston KVR400x64C3A). Kosci sa z tej samej rodziny. Mem test nie wykazuje żadnych błedów. Posiadam nastepująca konfiguracje :Gigabyte K8NS rev. 2.0 + AMD Ahlon 64 3000 (Venice) + 2 x 512 Kingston + Radeon 9550 Gigacube ver 2.0. Zasilacz to feel 350 W. Może ktos miał podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby to był zasilacz, mam podobną konfiguracje, ale zasilacz to feel 300W. Choć feele są cieniutkie...Odpal jakiś program typu Prime95 i sprawdź stabilność

Może ktoś wytłumaczyć co to za nowa opcja pojawiła się w biosie F19 ?? ta "Hummer Vid Control " można tam zmienić napięcie, tylko czego ??

Edytowane przez jawoks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam następujący problem komp mi sie samoistnie wyłącza bądz restartuje. Czasem podczas oglądania divixa niekiedy podczas gierzenia ale potrafi równiez sie zrestartowac podczas zwyczajniej pracy w windowsie. Problem nasilił sie po dołożeniu kolejeniej kostki ramu (512 Mb by Kingston KVR400x64C3A). Kosci sa z tej samej rodziny. Mem test nie wykazuje żadnych błedów. Posiadam nastepująca konfiguracje :Gigabyte K8NS rev. 2.0 + AMD Ahlon 64 3000 (Venice) + 2 x 512 Kingston + Radeon 9550 Gigacube ver 2.0. Zasilacz to feel 350 W. Może ktos miał podobny problem??

 

bede stawial na zasilacz tym bardziej ze po dolozeniu kolejnej kostki ramu problem sie nasilil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte k8ns ma karte dźwiekową 7.1? W "standardzie" są tylko 3 wyjścia audio... a gdzie pozostałe?

Jakiego dokładnie śledzia mam kupić?

 

aha - i co musze dokupić do tego gigabytka (GA-8SGXL) by mieć możliwość podłączenia głośników 5.1? (ma karte 5.1, ale ma tylko 3 wyjścia :(, też jakiś śledź jest potrzebny, tylko nie wiem jaki :])

 

Prosiłbymn o jakieś linki które pomogą mi zakupić własciwy śledź

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do k8ns da sie podłączyć 5.1 bez śledzia.musisz po rprostu w windzie za pomocą dołączonego progsa reealteka przekonfigurować wejscia-wyjścia. Nie będziesz miał ani wejscia ani wyjśca słuchwkowego ale za to 5.1...

jak dokupisz śledzia to mozesz mieć zestaw 7.1 lub/i wejsćia wyjścuia na dodatkowe rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do k8ns da sie podłączyć 5.1 bez śledzia.musisz po rprostu w windzie za pomocą dołączonego progsa reealteka przekonfigurować wejscia-wyjścia. Nie będziesz miał ani wejscia ani wyjśca słuchwkowego ale za to 5.1...

jak dokupisz śledzia to mozesz mieć zestaw 7.1 lub/i wejsćia wyjścuia na dodatkowe rzeczy

no w k8ns tak, ale w tym drugim modelu.... on jest na sisie

więc jakiego śledzia musze kupić żeby mieć te 7.1 w k8ns ( takie coś? http://allegro.pl/item98091023_gigabyte_sp..._side_nowe.html )

a jakiego żeby mieć w GA-8SGXL (takie coś? http://allegro.pl/item98246703_sledz_spdif...t_gigabyte.html )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w k8ns tak, ale w tym drugim modelu.... on jest na sisie

więc jakiego śledzia musze kupić żeby mieć te 7.1 w k8ns ( takie coś? http://allegro.pl/item98091023_gigabyte_sp..._side_nowe.html )

a jakiego żeby mieć w GA-8SGXL (takie coś? http://allegro.pl/item98246703_sledz_spdif...t_gigabyte.html )

ten pierwszy sledz by sie zgadzal bo sa takie wyjscia jak potrzebujesz a i wtyczka bedzie pasowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Dawno mnie tu nie bylo, bo nie bylo zbytnio ku temu powodu- wszystko chodzilo spoko, nawet "zaginiony" naped (w biosie) znow sie pojawil...

Myslalem, ze bedzie tak nadal, jednak dzisiejsze czyszczenie pc kompletnie mnie dobilo... Odlaczylem komputer od pradu, przeczyscilem komputer (duzo pylu w nim bylo po ostatnim remoncie) podlaczam do pradu... i ? Chodza wiatraki... ale nie zalacza sie komputer (monitor wygaszony, nie ma charakterystycznego *beep* na starcie).

Pomimo, iz ramow nie ruszalem od razu postanowilem cos z nimi zrobic - wyciagnalem 1 kostke... beep i wszystko gra... wtedy zaczela sie moja 1,5h zabawa ze zmianami slotow...

Juz myslalem, ze oprocz 2 slotu, teraz i 1 nie bedzie dzialal... Mysle, "fajnie... plyta nie ma roku, a 2 sloty juz nie dzialaja"...

Zzrezygnowany odpalilem komputer na 1 kosci... przeczytalem w tym temacie, iz nie jestem odosobniony w kwestii problemow z koscmi, troche sie uspokoilem... jednak cos mnie tknelo... na chama poraz xxx (nie liczylem ;) ) ktorys poszly obie kosci... cud...

 

Nie bojcie sie wkladac kosci znacznie mocniej niz wam sie wydaje to za stosowne... i nie dziwice sie, ze kosci zdaja sie "nie pasowac" do slotow...

 

"sprawdzone" na k8ns rev.2 + 2x512mb twinmos

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosc musi 'wskoczyc' do slotu, 2 zapinki musza sie zamknac i to cala filozofia. Nieraz wchodzi troche z oporem, ale wejsc musi.

Ależ błyskotliwa uwaga...doprawdy... :?

Nie wiem czy rozumiesz o co chodzi, ale podpowiem ze kosc nalezy docisnac pomimo wskoczenia do slotu i zamkniecia obu zapinek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcal;e nie sjt tak łatwo. mnie apre razyn a k8ns zdzaryło sie,zę zatrzski zaskoczyły a komp nie bootował. Odkryłem,ze czasem środek kosci nie do końca włazi w slot mimo,ze zapinki askakują,. Warto po zaskoczeniu dopchnać jestszcze w środku w slot...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak z instalacją niebieskiego zalmana na mostku w połączeniu z gigabyte 6600gt. Bede musiał cos obcinać czy wejdzie to jak ulał. Przynam sie ze nie chce obcinać nic, i chciałbym cos z pasywniaka.

PS.Jakim programem sprawdze temp mostka?

Edytowane przez gregor_bs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak z instalacją niebieskiego zalmana na mostku w połączeniu z gigabyte 6600gt. Bede musiał cos obcinać czy wejdzie to jak ulał. Przynam sie ze nie chce obcinać nic, i chciałbym cos z pasywniaka.

PS.Jakim programem sprawdze temp mostka?

Zadnym programem nie sprawdzamy bo po prostu nie działa ;]]]]

Co do zalmana to ja przy 6800musialem sie pozbyc dwoch zeberek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SŁUCHAJCIE STAŁ SIĘ CUD !! !! !!

 

Udało mi się na mojej GA-K8NS uruchomić po dwóch miesiącach od zakupu 2x512 TwinMos !!

AAAAAAA :D :D :D

 

Zasada jest taka:

W biosie (musi być F19) dajemy voltage na 0,2, a DramTiming na 2T,

następnie obie kostki wkładamy do slotów na siłę, ile nam matka natura tej siły dała to wszystko musi pójść na to aby pamięć docisnąć na maxa w sloty. Ja osobiście użyłem do tego celu młotka i poszło. Chodzą mi ładnie obie na 400 mhz w 2 i 3 slocie.

 

Dziękuję bardzo Wam wszystkim a w szczegołności autorom i twórcom tego forum bo bez tego chyba by mnie szlag trafił z tą płytą i pamięcią.

 

Jeszcze raz dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko co do zintegrowanej sieciowki. Czy tez macie takie ciekawe rzeczy jak ja: pod winxp raz na jakis czas wyskakuje okienko, ze kabel sieciowy jest odlaczony a net dziala??

ja mam takie trzaski i na moment nie dziala net a po chwili wraca do normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemy z wbudowana sieciowka, pisalem o nich

Ostatnio mam tez problemy z hibernacja - tzn nie dziala. Klikam "hibernacja" i komputer sie wiesza (komputer niepodkrecony)

Coraz mniej mi sie podoba ta plyta :(

Sproboje jeszcze wymienic 2x512 na 1x1GB RAM, moze to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problemy z wbudowana sieciowka, pisalem o nich

Ostatnio mam tez problemy z hibernacja - tzn nie dziala. Klikam "hibernacja" i komputer sie wiesza (komputer niepodkrecony)

Coraz mniej mi sie podoba ta plyta :(

Sproboje jeszcze wymienic 2x512 na 1x1GB RAM, moze to cos pomoze

u ciebie sie wiesza a u mnie restart ;) narazie pobawie sie jeszcze rev1.1 zobacze jak tam jest ale zmienie w miare szybko na dfi bo jakos nie mam cierpliwosci do tego czegos ja mam 512MB w jednej kosci wiec chyba nie pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można najławiej i bez wymiany wiatraka podkręcić Semprona 3000+ na GA-K8NS rev2 ???

Obecnie chodzi mi on na ustawieniach fabrycznych czyli ma moc 1,8 a z tego co wiem to można

wyciągnąć z niego aż 2,6. Wiatrak był razem z prockiem w pudełeczku (wersja box).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu dobrze wietrzyc obudowe ;]

 

trzeba tylko pamietac o htt 3x jezeli chcesz mocniej podkrecic...

 

ja na boxie bardzo czesto mam procka podkreconego na 2,4GHz (przy +7,5% napiecia)

 

nie zaobserwowalem zadnych problemow

 

 

TatoMuminka

pamietaj jednak jeszcze o timingach Twoich Twinmosow (chyba nie masz takich samych)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...