Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie pamietacie jak pisalem ze komp czasami sie wieszal podczas wykrywania napedow... wzialem zdrapalem to standardowe "cos" co bylo na radiatorze (boxowym) co niby mialo cieplo przewodzic ;) wzialem proca posmarowalem silikonowa pasta termoprzewodzaca i problem zniknal :)

jeśli proc jest niestabilny - czyli albo mu za ciepło, albo za dużo mhz, albo za mało v - wtedy czasami dysków nie łapie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli proc jest niestabilny - czyli albo mu za ciepło, albo za dużo mhz, albo za mało v - wtedy czasami dysków nie łapie ;)

albo jak sie ramy samoistnie przestawia w biosie, ale bylo o tym juz pisane.

[ot] czy mi sie zdaje czy semprony 2800+ kreca sie lepiej niz 2600+ mowa o tych 64 bit, jak wasze spostrzezenia na ten temat [/ot]

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy można gdzieś w biosie podnieść V dla NB ? jak tak to gdzie :) bo ja to mam szczęście pierwszy K8NS który dostałem to trup ten co teraz mam nie idzie powyżej htt 310 (pamiątki mają jeszcze zapas) w biosie ustawiłem htx3 fsb na 300 i chiałem podciągać do maksa clkock genem ale lipa przy 315 zwiecha o co chodzi gdzie coś pozmieniać? a i czy top preformance ma byc on czy off bo u mnie to nie ma zadnego znaczenia a bios to f17 a i proc idzie na 8x300 na def V nawet jak go daje na 1,55 to nic nie pomaga czyli moim zdaniem to płyta czyli jak ją ruszyc ?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy można gdzieś w biosie podnieść V dla NB ? jak tak to gdzie :) bo ja to mam szczęście pierwszy K8NS który dostałem to trup ten co teraz mam nie idzie powyżej htt 310 (pamiątki mają jeszcze zapas) w biosie ustawiłem htx3 fsb na 300 i chiałem podciągać do maksa clkock genem ale lipa przy 315 zwiecha o co chodzi gdzie coś pozmieniać? a i czy top preformance ma byc on czy off bo u mnie to nie ma zadnego znaczenia a bios to f17 a i proc idzie na 8x300 na def V nawet jak go daje na 1,55 to nic nie pomaga czyli moim zdaniem to płyta czyli jak ją ruszyc ?

 

pozdro

z doswiadczenia wiemy ze podnoszenie V na NB nic nie daje poza zwiekszeniem jego temperatury

moze radiator ci nie odprowadza na tyle ciepla z NB zeby to bylo stabilne, sciagnij go i zmien paste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiemy ze podnoszenie V na NB nic nie daje poza zwiekszeniem jego temperatury

moze radiator ci nie odprowadza na tyle ciepla z NB zeby to bylo stabilne, sciagnij go i zmien paste

witam

 

to chyba jednak pamieci, z tym ze synchro z procem poszły na 235 @ 2,5-4-4-8-1T na 2,8V :mur: a teraz musiałem zmienic dzielnik z 2/1,5 na 2/1,33 i juz nie mam resetów przy htt 320 nic z tego nie czaje ale cóź to dla mnie nowa platforma wiec może jeszcze z tego coś ukręce :)

 

EDIT:

 

lipa jak mam zmniejszony dzielnik pamieci na 2/1,33 to nawet na htt 300 komp mi sie resetuje nie wiesza sie tylko sie zesetuje wróciłem do 2/1,5 zmniejszyłem V na procu do 1,4 i chula aż miło Pi 16 M bez problemów nie czaje tej maszyny :mur:

Edytowane przez biegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co da ci ten 2.5? jest 2 i co? kręcić prawie sie nie da... darzą 2.5 nawet i max htt 220 będzie :P

najniższy mnożnik ht działający na nf3 to 2.5x,

mnożniki mniejsze od 2,5x można o kant du*y roztłuc - poprostu nie działają - mobo nie wstaje, a jeśli wstaje to o/c jest marne.

O ile mi wiadomo tylko bios DFI daje nam możliwość ustawienia takiego mnożnika dla HyperTransport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczenia wiemy ze podnoszenie V na NB nic nie daje poza zwiekszeniem jego temperatury

moze radiator ci nie odprowadza na tyle ciepla z NB zeby to bylo stabilne, sciagnij go i zmien paste

No ja własnie nie jestem tego taki pewien. Ja jak tylko kręce to daje max voltów na proca, memki i właśnie chipset; i jakoś problemów nie ma. A sprawdzać mi sie nie chce czy tyle samo wydusze z gigusia na defaultowym napieciu chipsetu, zawsze wole dać na zapas niż co chwila resetować kompa z powodu jakiś głupich zwiech :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja własnie nie jestem tego taki pewien. Ja jak tylko kręce to daje max voltów na proca, memki i właśnie chipset; i jakoś problemów nie ma. A sprawdzać mi sie nie chce czy tyle samo wydusze z gigusia na defaultowym napieciu chipsetu, zawsze wole dać na zapas niż co chwila resetować kompa z powodu jakiś głupich zwiech :)

jak znajdziesz kiedys troszke czasu to fajnie jak bys to sprawdzil

kazda informacja na temat naszej plytki moze okazac sie cenna

ja nie mam takiej mozliwosci bo proc mnie trzyma i po czesci ramy

jak juz wczesniej pisalem dolozenie dodatkowej kosci zmniejszylo mi oc o 40MHz, a tak ladnie wygladalo 2600MHz ;)

pozdrawiam (:

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprawdziłem :)

z gorszym nawiewem na +0,3v komp zaliczał zwiechy przy HTT ~340

przy +0,1v wesoło działa sobie na 352mhz, i tyleż samo robi na stockowym napięciu.

Czym to jest spowodowane pisałem już wyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to normalne?

u mnie piszczą dość nieźle :D Jak mam ustawione 0,975v przy 1,6Ghz jest cisza, nawet w mocnym stresie... natomiast przy 1,5v już jest nieprzyjemnie

I to jest wina tych 4 cewek? (oponki oplecione miedzianym drutem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cie dobija to zalej silikonem ... tak chyba najłatwiej.

niom, najlatwiej zepsuc.

 

czyli to normalne?

u mnie piszczą dość nieźle :D Jak mam ustawione 0,975v przy 1,6Ghz jest cisza, nawet w mocnym stresie... natomiast przy 1,5v już jest nieprzyjemnie

piszcza, piszcza, jakos je ucisze...

 

I to jest wina tych 4 cewek? (oponki oplecione miedzianym drutem)

jakie oponki ? :) chodzi ci o rdzen ferromagnetyczny ? :D <lol>

Edytowane przez lukasrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to to? Bo jak tam dociskam je ołówkiem przy włączonym kompie to to piszczenie tak nie bardzo ustaje ;)

super glue dawali kropelke na cewke i przechodzilo

 

Przepraszam . Jestem nowy . Jak zadać pytanie na forum ?

odezwij sie na PW to w wolnej chwili ci pomoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi tam nic niepiszczy :D

Tylko czasami mi HDD niewykrywa... odkąd zaaktualizowałem bios do F17. Od wczoraj mam F18 i też czasami niewykrywa jak ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m kompa :/ a wczesniej zawsze wykrywało... ale niechce mi sie już zmieniać BIOSu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po wczorajszym kręceniu procka (htt = 340) zaczął resetmi strzelać. Raz są przy logowaniu a raz po 30min ;/ Teraz lece na htt 200, jak narazie jeszcze nie było resetu :D Jak pochodzi jeszcze z kilka godzin (stabilnie) to się znowu wezmę za kręcenie :D

 

Nie wiem czemu ale ja radiator na NB ma ciągle lekko ciepły, a wszyscy narzekaja że jest gorący :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po wczorajszym kręceniu procka (htt = 340) zaczął resetmi strzelać. Raz są przy logowaniu a raz po 30min ;/ Teraz lece na htt 200, jak narazie jeszcze nie było resetu :D Jak pochodzi jeszcze z kilka godzin (stabilnie) to się znowu wezmę za kręcenie :D

 

Nie wiem czemu ale ja radiator na NB ma ciągle lekko ciepły, a wszyscy narzekaja że jest gorący :blink:

moje rev 2 tez miala lekko cieply, krecilem sporadycznie do benchmarkow, tak na stockowych ustawieniach jechal... i niestety padla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: ciekawa teoria..... :lol:

nom, ciekawa, szkoda ze prawdziwa, calkowite zalatnie silikonem cewek spowoduje ze beda sie piekielnie grzały do tego przenikalnosc magnetyczna spadnie, tak wiec same minusy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom, ciekawa, szkoda ze prawdziwa, calkowite zalatnie silikonem cewek spowoduje ze beda sie piekielnie grzały do tego przenikalnosc magnetyczna spadnie, tak wiec same minusy

nom, ciekawa szkoda ze ta metoda jest bardzo popularna i jeszcze nic nikomu nie padlo na forum :lol:

btw zawsze mozna uzyc lakieru do paznokci :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi po wczorajszym kręceniu procka (htt = 340) zaczął resetmi strzelać. Raz są przy logowaniu a raz po 30min ;/ Teraz lece na htt 200, jak narazie jeszcze nie było resetu :D Jak pochodzi jeszcze z kilka godzin (stabilnie) to się znowu wezmę za kręcenie :D

 

Nie wiem czemu ale ja radiator na NB ma ciągle lekko ciepły, a wszyscy narzekaja że jest gorący :blink:

Witaj w klubie-moje rev 1.1 sie też nie grzeje...zmiana na zalmana to u mnie była mało opłacalna bo to bajer-ledwo ciepławy :wink:

 

widze jednak,że nie jestem jedyny... no i mobo raczej ok bo htt do 342 dojechałem, więcej na razie procesjusz nie fika...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie-moje rev 1.1 sie też nie grzeje...zmiana na zalmana to u mnie była mało opłacalna bo to bajer-ledwo ciepławy :wink:

 

widze jednak,że nie jestem jedyny... no i mobo raczej ok bo htt do 342 dojechałem, więcej na razie procesjusz nie fika...

hmm, u mnie potwornie się grzeje - 1s max ile moge wytrzymać trzymając palucha na radiatorze... nic to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...