Skocz do zawartości
qqrydza

Barton 2500, gf6800, soltek 75frn3-l bios, temp. i problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa jest następująca:

po zmianie grafiki na 6800 zdarzają się restarty komputera(wcześniej 5900xt i wszystko było cacy),rzadko ale jednak.Postanowiłem zrobić update biosa z myślą o poprawie współpracy sprzętu.Nic to nie pomogło. Zawsze fsb ustawione na 200 i przy okazji nowego bios'a chciałem sprzwdzić czy mogę ustawić większą wartość magistrali.Niestety.Komp restartuje się zaraz po starcie.Wróciłem więc do oryginalnego bios'a.

I teraz, czy macie jakiś sprawdzony bios odpowiedni do owerclocking'u, który pasowałby do mojej płyty?

Może już ktoś spotkał się z podobnym problemem(restarty kompa)?

 

Jeszcze coś na temat temperatury procesora:

Wczoraj przewaliłem na tym forum masę tematów związanych z poruszanymi tu zagadnieniami i zauważyłem iż gro użytkowników przyjmuje temp:cpu die za odczyt z socket'u, a absII za odczyt z rdzenia procesora co wydaje mi się błędną interpretacją(oczywiście zapoznałem się z "manual'em" zawartym na stronie producenta) gdyż jak byk tam stoi "absII-external cpu temperature".Oznacza to zewnętrzną temperaturę procesora.Wnikałem w to, ponieważ doszukiwałem się w temp. powodu restartów komputera, ale wszystko wydaje się być w normie.

 

O.k, to chyba tyle.

Pozdrawiam i przesyłam życzenia świąteczne z miasta Łodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

restarty moga byc zwiazane ze slabym zasilaniem. nowa grafa jest sporo wydajniejsza i moze miec wiekszy pobor mocy. Oczywiscie nie musi byc to powodem ale jesli masz mozliwosc przetestowania innego zasilacza( lepszego najlepiej:) ) to probuj. JAkie masz zasilanie obecnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...