Skocz do zawartości
pmp

:!: niezidentyfikowany problem

Rekomendowane odpowiedzi

panie i panowie. mam dosyc dziwny problem, mianowicie:

 

ABIT KT7A-Raid v1.3 + AMD Athlon XP 2100+ + 512MB mushkin 2-2-2, + Prolink 4200 128mb/vivo (z radiatorkami na pamięciach), Windows XP SP1 + dx 8.1b

 

cały sprzęt działa milutko, pamięci przechodzą 5 dniowe testy memtestem zarówno w 2-2-2 jak i 3-3-3 (nie rozwiązuje to jednak kłopotu). zasilacz to enermax 365w, procesor w stresie nie przekracza mi 45 stopni, karta graficzna napewno sprawna (na innych systemach działa bez kłopotu testowane w98/w2000).

detki 30,82/40,71, napięcia z zasilacza w 100% poprawne (zarówno według wskazań płyty jak i ręcznie mierzone multimetrem).

 

a w czym rzecz. wszystko działa dobrze póki nie odpale jakiś gier - co ciekawe 3d mark 2001 przechodzi całonocny benchmark/demo bez kłopotu z dobrym wynikiem.

 

kiedy uruchomie jakąs giere niezaleznie czy to opengl/direct3D topo jakis 2-3 minutach wyrzuca mnie na pulpit windowsowy.

 

kiedy do mojego komputera wkładam inną karte (4400 leadtek) dzieje się dokładnie to samo.

 

a teraz zagwozdka. na windowsach 98/me (2000 nie sprawdzałem) ten problem nie występuje i zadna gra ani nic innego się nie wysypuje, zarowno na mojej grafice (niekręconej/kręconej) jak i 4400.

 

unreal 2003 wyskakuje na pulpit z komunikatem o błędzie w dx - żeby zgłosić to do ms :>

 

jakieś propozycje ? :!: :!: :!: :!: :!: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios do płyty głównej mam oczywiście najnowszy - 9R, a w changelogu jest:

 

* usunięcie problemu kompatybilności kart graficznych AGP na bazie chipów NVIDIA GeForce4 Ti z systemem Windows XP

 

 

jednak to nie usuwa żadnego kłopotu który u mnie występuje.

 

początkowo myślałem że może to wina innych sterowników (bo w kompie mam jeszcze scsi/tuner/audigy/net/usb20) ale nawet po wyjęciu wszystkich kart oprócz graficznych, wyłączeniu raida, kłopot jest dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys byl taki patch do tego, zeby gry nie wychodzily na pulpit w Windowsie Xp , na procach AMD . Ale niestety nie moge go znalezc teraz , pamietam ze komus na forum dawalem .

Powiedz mi jeszcze czy te problemy nie pojawily sie czasem po zainstalowaniu SP1 ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze dla tych którzy chcielibymi napisać że to wina grafiki że ta standardowy cooler zmieniłem na gf4 booster tt + as3 więc, pozatym już nadmieniałem że działa na innch systemach bez zająknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - mam to samo :evil: . Podobnie się działo na GF4MX440 i GF2MX400. Sądzę że ... nie wiem co .... wymieniłem już chyba wszystko i zaczynam podejżewać napięcie w gniazdku :twisted: - żartowałem :P

 

BTW czy zauważyliście że ostatnio dużo ludzi ma podobny problem. Miałem też tak na Antku 1700 i na zasilce 400W i bez kart muzycznej i na starej karcie graficznej PCI Matrox Millenium (2MB :D ). Ale na win 98 nie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faq! W ogóle coś ostatnio i same restarty i wywalanie na pulpity i do tego na platformach AMD, nie chciałbym sugerować, ale może do polski trafiły się jakieś niewypały (głupio to brzmi,bo pod 98 nie ma problemu, ale na forum aż chuczy od tego, to retstart, to tamto to srrrrramto....)

 

O co tu chodzi? 8O 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faq! W ogóle coś ostatnio i same restarty i wywalanie na pulpity i do tego na platformach AMD, nie chciałbym sugerować, ale może do polski trafiły się jakieś niewypały (głupio to brzmi,bo pod 98 nie ma problemu, ale na forum aż chuczy od tego, to retstart, to tamto to srrrrramto....)

 

O co tu chodzi? 8O  8O

Mi sie ten kurewski SP1 nie podoba , cos mi sie wydaje ze tam duzo nakrecili , ja nie mam problemu z kompem , jedynie CT jak zawsze chodzilo zajebiscie to teraz zatrzymuje sie obraz a dzwiek leci dalej, UT 2003 chodzi dobrze wiecej gier nie posiadam .

Ogolnie wydaje mi sie ze cos specjalnie microshit pokrecil , a jedyna rada dla osob ktorzy graja w gry , to niech sobie instaluja win98 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzurpator > via 4-in-1 testowałem 4.42V i 4.43

 

rush > a skąd wiesz że takiego nie mam ? co za arogancja :evil:

natomiast pamięci są sprawne. zreszta na innych to samo.

 

 

jotmar > istniało przed powstaniem sp1 do wxp. aktualnie juz jest to zawarte w sp1 a instalacja pre-sp1 patcha konczy sie instalacja ze juz to jest zainstalowane

 

dr. zepsuj > bez różnicy czy sp1 czy nie kłopot wciąż jest

 

moje spostrzeżenie - zmieniłem płytę główną na solteka 75KAV - też na KT133A - i dokłądnie ten sam objaw (wypad w pulpit pod xp/pod w98 nie)

później jeszcze znalazłem znajomego z asusem a7v133 i o dziwo to samo.

 

wniosek - jakiś babol z KT133A/Windows XP/GF4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...