Skocz do zawartości
qma999

Intel czy AMD?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam zamiar kupic nowy komputer...ale mam dylemat. Nie wiem jaki procesor wybrac :( Zawsze byłem fanem intela, ale z tego co widze to w wiekszosci testów lepiej wypada AMD64...Zastanawiam sie nad 2 procesorami (oba po ok.750zl):

 

AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939)

Intel Pentium 4 520 (LGA775) 2.80E GHz HT (Prescott)

 

Ktory jest lepszy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zalezy do czego bedziesz uzywal tego kompa.

jesli bawia cie gry, filmy, internet to bralbym athlona64.

jesli uzywasz kompa do jakiejs zaawansowanej kompresji czy reneringu to p4 bedzie lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp ma rok i taka konfiguracje:

plyta glowna- Asus A7V8X-x

procek- AthlonXP 2400+

grafa Ati Radeon 9200 128/128

ram- 1x 256mb Elixir 400Mhz i 1x 256mb Kingston 400Mhz

napedy- LG DVD16x, LG 52x24x52

zasilacz- Tracer :) 300W :/

dysk- Seagate 80GB 2mb 7200

Co mozna zmienic zeby wszystko szbciej chodzilo. Z kasa ostroznie prosze!! :wink:

Po pierwsze zasilacz, żeby się nic nie sfajczyło :D No i do tego grafa jeżeli lubisz pograć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiedź kolegii Black'a jest tu w 100% na miejscu, ponieważ spór między zwolennikami Intela a zwolennikami AMD był, jest i zawsze bedzie :)

 

Jednak ja tak ukradkiem chcialem dodać, ze daje plusa AMD za cene :) która dla zwykłego "polskiego" śmiertelnika jest zjadliwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesdz ptrzez bawienie sie profesjonalne? 99% uzytkownkow tweakasraka deklaruje sie ze potrezebuje procka do obrobki agrafiki, a jak dochodzi co do czego, to okazuje sie ze potyrzebuja kompa do gier tyklko i wylacznie. Jak sdla mnie 99% uzytkownikow to bajeranci i oszusci. Mam nadzieje, ze Tu zaliczas z sie do tego 1 %

 

ZXtresztya tak n aptrawde to prowokacvja, antyek cz intelek to wsio radno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% uzytkownkow tweakasraka deklaruje sie ze potrezebuje procka do obrobki agrafiki, a jak dochodzi co do czego, to okazuje sie ze potyrzebuja kompa do gier tyklko i wylacznie. Jak sdla mnie 99% uzytkownikow to bajeranci i oszusci. Mam nadzieje, ze Tu zaliczas z sie do tego 1 %

chcialem wniesc poprawke:) 99% uzytkownikow tweak'a to overclockerzy kupujacy AMD bo jest to wydajny i tani sprzet w porownaniu do intela a jeszcze jak sie wykreci magiczne proce jakim BYL A1700+(az lezka w oku staje)jest BartonM no i A64:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał A64, ze względu na cenę no i jak wyjdzie windows 64-bit to proc go obsłuży, a wydajność prawie ta sama, no fakt, że AMD lepiej w grach i multimediach, ale w profesjonalniejszych zastosowaniach to Intel, chociaż różnice wydajności w tych procach to jak dla mnie "nic ważnego" bo pare sekund mnie niezbawi albo kilka fpsów więcej w Q3, także AMD:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie topic bez sensu nigdy nie uzyskasz jednoznacznej odpowiedzi BTW na chwile obecna IMHO bralbym intela AMD64 jest jeszcze tak wielka niewiadoma ze trudno powiedziec cos jednoznacznego. Z relacji testow wynika iz w koncu AMD dorobilo sie konkretnego kontrolera pamieci jak i hdd (w dualu konkuruje a nawet bije intela mowa oczywiscie o s939) dla mnie jedynym madrym rozwiazaniem jesli chodzi o A64 bit bedzie nf4 SLI jednak poki co jest pare doslownie pre plyt na rynku na tym chipsecie w Polsce jak zwykle pierwsza dostepna to Asus A8N speeda napewno da SATA II i 2 x PCI-E. Jednak wydajnosc awaryjnosc podatnosc na o/c wyjasni sie dopiero nie wczesniej jak na wiosne wiec na chwile obecna Prescott + konkret mobo jak i pamiatki to chyba najsluszniejsze rozwiazanie.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ATHLON 64Bit mam takiego w 2 kompie (taty) i chodzi miodzio :) P O L E C A M !!!

1205231[/snapback]

o funny man! wiesz moj barton @2,5ghz tez chodzi miodzio... porownywales ten procesor np z prescottem?? a moze ten drugi chodzi bardziej miodzio...?? a moze jednak nie...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...