Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Na mój chłopski rozum nie chodzi wcale o 5.1 jako takie, tylko o jakość satelit, które po prostu muszą być gorsze niż w zestawie 2.0 za tą samą cenę. W takim wypadku pomysł z podmianą chociaż przednich satelit wydaje się idealnym rozwiązaniem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też chyba pójść na kompromis i kupić do tego słuchawki jakieś porządne. Mam teraz Shure SE530, ale to dokanałówki, a w domu słuchałbym przez coś większego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dopłaty nie wchodzą w grę. ;( Naprawdę taka kaszanka jest z 5.1 do muzyki? Nie ma żadnej niekosztownej metody chociażby częściowego zrekompensowania tego?

te satelity były by wypas gdyby je umieścić w większych obudowach na forach DIY swego czasu te głośniczki co sa w satelitkach logów były bardzo wychwalane ale są małe :( grają nieźle ale ni jak to porównać do dobrego stereo może przejawiamy mały fanatyzm ale nie gra to jak trzeba no chyba zę w mało wymagających gatunkach muzyki choć pewnie jak nie miałeś nic lepszego to będziesz zachwycony a za pół roku dorzucisz jakieś kolumny i będziesz jeszcze bardziej zadowolony i będziesz miał dobre stereo + suba z regulacją a w razie potrzeby wszelkie dekodery szmery i bajery i niesamowitą wielofunkcyjność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. ja słucham przeróżnych odmian Rocka, Reggea, Rapu i Metalu. Co do jakości jestem wybredny. Przywykłem już do dobrego dźwięku, bo dużo kasy naprawdę włożyłem w swoim życiu w słuchawki i odtwarzacze(Q-jays, Shure SE-530PTH np.), ale bez przesady, nie będę w nich 24/7 słuchał i potrzebuję czegoś. Skoro kupuję nowy sprzęt komputerowy to potrzebne mi też będą głośniki. ;) Też właśnie tak chciałbym zrobić jak Ty opisałeś. Dzięki za radę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się czepiacie, że 5.1 nie jest do muzyki. Osobiście preferuję gdy muzyka mnie "otacza" Tył mam delikatnie ściszony i jak dla mnie jest lepiej niż sam przód.

A co do wymiany przednich satelit to ważną rolę odgrywa metraż pomieszczenia, w którym będą sie znajdować te głośniki. Jeżeli masz mały pokój to daj sobie spokój z jakimiś wymianami satelit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się czepiacie, że 5.1 nie jest do muzyki. Osobiście preferuję gdy muzyka mnie "otacza" Tył mam delikatnie ściszony i jak dla mnie jest lepiej niż sam przód.

A co do wymiany przednich satelit to ważną rolę odgrywa metraż pomieszczenia, w którym będą sie znajdować te głośniki. Jeżeli masz mały pokój to daj sobie spokój z jakimiś wymianami satelit...

Primo dla 5.1 potrzerbujesz DVD audio nagrane w 5.1;] i wtedy mozesz mowic o muzyce ktora cie otacza, koncert na czyms takim naprawde potrafi urwac jądra. Ale na 99% ty sluchasz mp3 ktora smieszny szum blaster konwertuje na pseudo 5.1 i sie cieszysz ze cie cos tam otacza....

secundo z5500 nie nadaje sie do sluchania MUZYKI w prawdziwym znaczeniu tego slowa

dziekuje za uwage;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego tak się czepiacie, że 5.1 nie jest do muzyki. Osobiście preferuję gdy muzyka mnie "otacza" Tył mam delikatnie ściszony i jak dla mnie jest lepiej niż sam przód.

A co do wymiany przednich satelit to ważną rolę odgrywa metraż pomieszczenia, w którym będą sie znajdować te głośniki. Jeżeli masz mały pokój to daj sobie spokój z jakimiś wymianami satelit...

Czepiamy się nie do generalnie wszystkich zestawów 5.1, tylko do kiepskiego 5.1 (takiego które nie potrafi reprodukować przekonującego naturalnością, dokładnego dźwięku). Słyszałem Z-5500 ... gra nieprzekonująco ... artysta nie wychodzi i nie staje przed nami zupełnie przy słuchaniu tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo dla 5.1 potrzerbujesz DVD audio nagrane w 5.1;] i wtedy mozesz mowic o muzyce ktora cie otacza, koncert na czyms takim naprawde potrafi urwac jądra. Ale na 99% ty sluchasz mp3 ktora smieszny szum blaster konwertuje na pseudo 5.1 i sie cieszysz ze cie cos tam otacza....

secundo z5500 nie nadaje sie do sluchania MUZYKI w prawdziwym znaczeniu tego slowa

dziekuje za uwage;]

Ehh... Wiem o co Ci chodzi na 5.1 to tylko audio DTS itp itd, Jednak tak jak napisałem wyżej jest to moje zdanie i uwierz mi gdybym chciał mógłbym słuchać na zestawie stereo, jednak mimo wszystko wolę nawet jak taka mp3 jest odgrywana z 5.1 glośników niż z 2.1 czy 2.0 . Nie staraj się narzucać komuś swojego zdania. Z5500 nie nadają się do muzyki? Nie nadawać to może się łyżka do krojenia marchewek, ale nie głośniki odtwarzające dzwięk ;)

 

Czepiamy się nie do generalnie wszystkich zestawów 5.1, tylko do kiepskiego 5.1 (takiego które nie potrafi reprodukować przekonującego naturalnością, dokładnego dźwięku). Słyszałem Z-5500 ... gra nieprzekonująco ... artysta nie wychodzi i nie staje przed nami zupełnie przy słuchaniu tego.

Chyba za dużo oczekujesz od sprzętu za 1k :P Edytowane przez nuras_en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to się właśnie robi swap frontów ;) aby słuchać muzyki i nie pchać się w chińskie badziewie i myśleć będzie działać czy się zepsuje a do tego można sobie 5.1 zapuścić do gierek. Ale takich akcji znowu nie zrobisz na badziewiu pokroju Geniusów czy tanich logów czy kretów ja jestem zajebiście zadowolony po swapie frontów i centrala ale w sumie grosze dałem bo jest wyprzedaż w fotoaudio bo u mnie w mieście za kody ex-566 to trzeba dać ch.. wie ile :lol2: jak za mokre zboże :) ale jak za taką taniochę to fajnie się sprawują ale jak ktoś nie chce dodawać to faktycznie na Z-5500 słychać co gra więc warto dorzucić trochę grosza i zobaczyć jak właściciel solówek 6/7 robi O_O nie wspominając o właścicielach gienków 2.0 którzy robią tak O_o ale ale jednak taka opcja to dużo więcej kasy niż solo :( i docelowo do innej grupy osób którzy mają zabawki które potrzebują spdif np. właściciele konsol czyli ja :) tu wybór albo Z-5500 ( i możliwość rozbudowy po jakimś czasie ) i grają o niebo lepiej niż straszliwe zintegrowane zestawy DVD które grają cicho i z d...y a ich ogromny wzmacniacz 750W ma radiatorek niczym na GF 5200 i mały wentyl :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkurencja dla Z-5500 dostępna tutaj >> http://www.denikomp.pl/produkt.php?&na...12&id=10801

http://www.infosoft.pl/product.php?id=1124...p;categorie=289

(co prawda trzeba dopłacić 200-300 zł względem Logów).

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki tak teoretycznie mialbym dostep do Chinskiego stuffu (znajomy w Chinach siedzi) co sie oplacaloby sciagnac a co nie jest dostepne u nas, i na czym moznaby troszke zarobic?

Widzialem wzmaki lampowe ciekawe, no i glosniki ciekawe (cos ala microlab) jak wroce dam linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to się właśnie robi swap frontów ;) aby słuchać muzyki i nie pchać się w chińskie badziewie i myśleć będzie działać czy się zepsuje a do tego można sobie 5.1 zapuścić do gierek. Ale takich akcji znowu nie zrobisz na badziewiu pokroju Geniusów czy tanich logów czy kretów ja jestem zajebiście zadowolony po swapie frontów i centrala ale w sumie grosze dałem bo jest wyprzedaż w fotoaudio bo u mnie w mieście za kody ex-566 to trzeba dać ch.. wie ile :lol2: jak za mokre zboże :) ale jak za taką taniochę to fajnie się sprawują ale jak ktoś nie chce dodawać to faktycznie na Z-5500 słychać co gra więc warto dorzucić trochę grosza i zobaczyć jak właściciel solówek 6/7 robi O_O nie wspominając o właścicielach gienków 2.0 którzy robią tak O_o ale ale jednak taka opcja to dużo więcej kasy niż solo :( i docelowo do innej grupy osób którzy mają zabawki które potrzebują spdif np. właściciele konsol czyli ja :) tu wybór albo Z-5500 ( i możliwość rozbudowy po jakimś czasie ) i grają o niebo lepiej niż straszliwe zintegrowane zestawy DVD które grają cicho i z d...y a ich ogromny wzmacniacz 750W ma radiatorek niczym na GF 5200 i mały wentyl :lol2:

Wiesz jak do g***a dosypiesz cynamonu nie otrzymasz szarlotki...akurat koda którą wymieniasz do ekstraklasy nie należy...Fakt faktem lepsze to od oryginału ale wyszedł mix ciężkostrawny, lepiej było juz ten zestaw kody 5.1 dorwać bo cenowo wyszłoby podobnie.

Swoja droga jak obszedłeś fakt że kody mają zwrotnice w sobie, a monitorki z Zetek nie. Przecież w tym momencie to sub (wzmak/zwrota w środku) i dźwiękówka odpowiednio dzielą sygnał (to do suba a to do satelit) się okaże że teraz te kody grają tragiczniej niż by mogły bo mają dziwnie pasmo pocięte....w dobrych ampach 5.1 masz do wyboru podział (kolumna podłogowa, satelitka, kolumna podstawkowa) dzięki czemu nie ma żadnych ograniczeń.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki patent czytałem dawno temu na DIYaudio.com jako w Zetkach po zmianie, zwrotnica w głośnikach zupełnie nie przeszkadza za to warczeli na to, że sub odciana dopiero przy 120hz ale przy chęci zachowania ztek i ich możliwości dekodowania DTS96/24 w 2005 rok :D i chęci słuchania nuty polecali ten sposób bo dawał dobre efekty jak na ilość włożnej w to kasy.

Ta koda to żadna ekstra klasa przecież wiem ale za 195 zeta głośniki + central za 140zł w promocji to się całkiem opłacało szczególnie, że jakość wykonania jest całkiem dobra a w tej cenie to co mogłem <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> VK ? co to to nie :)

Widzę będziesz teraz się czepiał :) no ale cóż jestem przygotowany na takie reakcje bo swap jak widać jest kontrowersyjny :)

Zestaw kody nie wyszedł by mi taniej bo raz amp 700zł+same kody z subem z 1,5-1,7k na tych Ex-566 i jak to się ma do do 1k + 360zł po około roku dorzucone do Zetek ? a zawsze za jakiś czas przecież mogę sobie dokupić reszte jak mi się zechce a za Zetki kupić ampa ale nie czuje potrzeby a przecież głośniki Kody nie znikną cały czas będe je miał :) chyba że sprzedam.

A co by mogło być to można gdybać :) jest mi dobrze jak jest, a mógłbym gdybać jakby mi mogło być ze sprzętem za 15k ale po co ? rozumiem parcie do lepszego sprzętu ale musi być ta chęć tak jak z laskami jak potrzebujesz ładniejszej/lepszej to zmieniasz choć może to kiepskie porównanie może lepsze będzie jednemu wystarczy, że jeździ Volkswagenem innemu się Mercedes zamaży albo masz za małe mieszkanie potrzebujesz większego to zmieniasz jak nie to siedzisz w tym samym.

A sam efekt poprawy osiągnołem względem oryginału i o to chodzi :D średnica się pojawiła, pojawiła a do usłyszenia Maximum Armor nie potrzebuje zestawu lepszego niż Z-5500 tak jak nie potrzebuje Tri-SLI czy CrossfireX a wystarczy jedna karta aby zobaczyć efekt na armorze :) a przy nastawieniu na gaming audio naprawdę styka.

Ps.

"jak do g***a dosypiesz cynamonu nie otrzymasz szarlotki" a to jest dobre powiedzenie ale może trochę za ostre :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby z-5500, które u nas są uznawane za komputerowy hajend wśród 5.1 za tysiaka były trochę podobne do np. Swans M20-5.1MKIII, to nie byłoby takich dylematów jak brak średnicy i swap satelit, gdyby...

Dołączona grafika

 

M60-5.1

Dołączona grafika

Niezły wypas :grin:

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś potrzebuje koniecznie małych rozmiarów do plumkania przy kompie, a nie potrzebuje większego basu (mają 3-calówki) ani karty dźwiękowej (podłączane przez USB) to ciekawym wyborem są Alesisy M1 Active 320 USB (ok 390zł). Trochę więcej niż Creative T series, ale z pewnością dużo lepiej.

http://dane.lauda-audio.pl/prod/8953/GAZETA.pdf - opis

http://dane.lauda-audio.pl/prod/8953/m1act...usb_back_lg.jpg - tył.

http://www.youtube.com/watch?v=CIjGD1hoIgU...feature=related

 

tutaj ciekawa dyskusja nt. monitorów:

http://www.eis.com.pl/virtual/modules.php?...31&forum=19

Edytowane przez elektrykk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie Geniusy 1250X.

Nadarzyła się okazja by je sprzedać po dobrej cenie.

 

W związku z tym mam pytanie co mogę zamiast nich kupić (oczywiście coś lepszego).

W grę wchodzą tylko zestawy 2.0, bo dla mnie to najlepsze rozwiązanie.

Rozważałem Geniusy 3000A, lecz nie wiem jak sprawa stoi z ich wykonaniem.

Będzie to grało na integrze w lapku.

 

Czy jest coś lepszego w tej cenie?

Mógłbym się naciągnąć na Solo6c (głośniki blisko uszu i nie ma sensu brać 7c) jeżeli byłaby naprawdę duża poprawa jakości dźwięku.

 

Może jednak jest coś lepszego, do czego nie będę musiał dużo dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra a jak jest z wykonaniem tych 3000A.

Jeżeli buczenie jest takie samo jak w 1250X to zniosę je :).

 

Solo jednak są dla mnie trochę za drogie i myślę, ze nie wykorzystam ich w pełni na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może Vigoole C2038? ;] Tańsze od Solo 6C, zagrają od nich może nieco ,,gorzej,, ale za to powinny lepiej zagrać od 3000A. Klik. IMO warto dołożyć względem Geniusów.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no coś ciekawego:).

Skłaniałbym się nawet ku dołożeniu trochę kasy, a kupieniu czegoś solidnie wykonanego.

Wyżej z ceną już myślę nie ma co się pchać z moją dźwiękówką.

 

Jest coś jeszcze dobrego w podobnej cenie?:)

 

EDIT

 

W Infosofcie jeszcze w moim zasięgu są Microlab SOLO1.

Gorzej to zagra od Vigooli C2038

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, :rolleyes:

 

Szukam zestawu 2.1(w ostateczności 2.0),do kompa (do muzy,gier filmów),z zewnętrznym wzmacniaczem lub nie,byleby miało wyjście słuchawkowe.Chodzi mi o porządny zestaw,taki żeby satelitki były porównywalne do Microlabów Solo 4c,5c(o ile coś takiego w ogóle jest),dźwiękówke mam Xonara DX.

Myślałem o Edifier S730,C3,S2000(nie ma słuchawkowego),ale w Polsce nici,a na sprowadzaniu się nie znam i się troszkę boję.

Nie stać mnie na próbowanie oraz niepewne produkty.Jeśli chodzi o posłuchanie,to nie mam gdzie lub nie wiem gdzie.Byłem w MediaMarkt,ale było tam wszystko tak po podłączane,że występowały jakieś sprężenia,sprzężenia lub inne zakłócenia :rolleyes:,i wszystko grało tragicznie.

 

Proszę o rady oraz informację.Liczę na waszą wiedzę i doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się dużo o głośnikach Solo 6C i 7C, jednak planuję stworzyć porządne (ale niedrogie) kino domowe. Chciałbym zatem jakiś dobry zestaw głośników 5.1 - od razu z wbudowanym wzmacniaczem lub plus wzmacniacz. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o audio, ale usłyszałem u znajomego dobry zestaw 2.0 i już swoich Creative 5.1 5100 prawie nie włączam, a już na pewno nie do muzyki ;)

 

Przechodząc od razu do meritum, poszukuję głośników 5.1, które:

1. dobrze sprawdzą się w filmach i grach - to wiadomo

2. zagwarantują przyjemny odbiór płyt DVD-Audio/SACD 5.1 (np. Porcupine Tree)

3. pozwolą na delektowanie się muzyką stereofoniczną, przy wyłączeniu satelitek (centralny i tył) i ew. subwoofera

 

Zdaję sobie sprawę, że wymagam dość dużo ;) Mój pokój ma wymiary 352x253, więc super-mocny zestaw być nie musi, choć lubię muzyki słuchać dość głośno.

 

Znalazłem takie coś:

http://www.infosoft.pl/product.php?id=1124...p;categorie=290 (Vigoole A5041 5.1)

na allegro często pojawiają się takie paskudztwa:

http://www.allegro.pl/item543425211_kino_d...iki_bk_199.html

Czy takie zestawy by się nadawały? Który z nich lepszy (zdaje mi się, że ten pierwszy to lepsza marka)? Co innego byście polecili?

 

Cena jest, oczywiście, ważna, ale powiedzmy, że do 1000zł bym się chciał zmieścić.

 

 

PS: strasznie mało widzę np. na allegro zestawów 5.1 z "normalnymi" głośnikami, a nie tylko popiskującymi kilkuwatowymi satelitkami + gigantyczny subwoofer... czy takich "porządnych" zestawów 5.1 jest naprawdę tak mało, czy tylko szukam nie tam, gdzie trzeba?

 

edit: znalazłem jeszcze takie coś: http://www.eukasa.pl/rtv/sklep/378274/sony/sony-ss-fcr4000/

Ciekawi mnie, że centralny głośnik oraz tylne są tak małe, a mają tak dużą moc - coś tu chyba nie gra ;) Rozumiem, że do takiego zestawu konieczny jest amplituner... czy i takie urządzenie moglibyście polecić? Może nie takie za 1000zł, choć wiem, że z tymi głośnikami cena zestawu znacznie przekroczy budżet. Nie ma tutaj też subwoofera, ale nie wiem, czy jest on tak naprawdę potrzebny ;)

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...