Skocz do zawartości
DeathEvil

winchester 3000+ nowy krol OC!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

W nadziei, że znajdę to info, co nam tutaj zacytowałeś, wbiłem w przeglądarkę serie proca, różnie potrafią sie zachowywać 2.4GHz, 2.6GHz.

Kolo moim zdaniem miał farta, lecz jeżeli więcej takich proców będzie, to sam będę szukał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ustawiłem procka na 9x244 zeby było stabilne tzn, przechodziło 1,5h prima95, 3dmarki i gry potrzebuje 1,5v:( i przy takich ustawieniach mam 41 w windzie a 49-51 w grach itp, max co wksoczylo w primie to od czasu do czasu na sekundke 53stopnie a tak to 49 - 51 tez. Czy to nie zaduzo? tzn czy na takich ustawieniach i takich temperaturach komp moze spokojnie chodzic i nie musze sie bac ze cos siądzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś duża masz tą temperature... Ja mam w windowsie 35 - 37*C, a w grach 38 - 49*C!!! (ustawienia 9x 246) Mam BoXowy cOOler tylko, że MOBO jak w podpisie!

Edytowane przez Gr3jli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

Może ram ? Ja na NF2 miałem tak Prime95 chodziło, SuperPI chodziło a 3DMark01 się wywalał, zapuściłem GoldMemory i już all było jasne, bo 3DMark01 jest bardzo wrażliwy na błędy ramu.

1366401[/snapback]

Bardzo prawdopodobne. ;)

Ale to co teraz mam czyli, taktowanie z podpisu mi wystarcza. Teraz odkładam forse na to co prezentuję poniżej:

http://members.chello.pl/xt/a64/celica1.jpg

http://members.chello.pl/xt/a64/celica2.jpg

http://members.chello.pl/xt/a64/celica3.jpg

 

A chcę kupić tę Celicę po wakacjach. (w chwili obecnej konkretnie ten samochód należy do chłopaka siostry. ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moj pierwszy post na tym forum. zaznaczam jednak, ze czytam je uwaznie juz od jakiegos czasu- w duzej mierze dzieki wam mam teraz takiego kompa. :wink:

 

dobra, zabieram sie za pisanie moich osiagniec.

Winni 3000+@ 240x9... wiecej nie puszcza SuperPi(raz przeszlo 1M na 245 B) ). zeby w windzie bylo stabilnie moze isc nawet 265x9, wiecej nie probowalem.

zastanawia mnie jednak, dlaczego tak slabo sie kreci... pamieci ustawilem na 2/3(266mhz), HTT zmniejszylem do 3x, napiecia procka nie ruszalem, zablokowalem szybkosc AGP i PCI... nie wiem, moze moje chlodzenie juz nie wyrabia? wg CoreCenter dolaczonego z MB mam 51*C w stresie na BOXie po podkreceniu.

 

jakies uwagi? moze cos sie da jeszcze wykombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Greebgu a jaka masz serie tego winiego? nie mow ze jakiegos z 2005 no chyba ze juz sa E0 w sprzedazy :D (hhmmmm chyba jednak nie bo lepiej by ci poszlo z oc )

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie chodzi, ze ten no... nie patrzylem jak montowalem. :oops:

jedyne co moge wam zaoferowac to to co podaje CPU-Z.

 

Revision:DH8-D0

Stepping:0

 

a napiecie to chyba nie to... tak mi sie przynajmniej wydaje. dopoki mam BOXa to nie bede napiecia zwiekszal bo tylko procka spale. :wink: kupi sie lepszego wentylka to pomyslimy. na 1,45V nic nie dawalo- takie same wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, posiadam procka athlon 3000+ s939 tydzien produkcji to 0505 wiec niby duzo nie mozna by sie spodziewac ale mi sie udalo go podkrecic do 2430 mhz i przeszlo super pi 4M wiecej nie chcialo mi sie czekac sproboje jeszcze cos wiecej wycisnac, najwiecej ile udalo mi sie osiagnac to 2520 ale nie przechodzil super pi odrazu blad wywalal :(

aha plytka dfi lanparty ultra-d pamieci kingstony cl3 zasilacz modecom 400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jendo pytanko. czy na 1,5V nic sie mojemu Winniemu nie stanie? :wink: bo boje sie troche o Niego... jest taki piekny i nowy... az strach go tracic. :lol:

 

bede mial czas to sie pobawie z prockiem. dzisiaj wykrecilem na maxa pamieci i grafe. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooodkrecilem go, oh yeah, podkrecilem. :D 2400mhz. :lol: na napieciu 1,55V. wiecej idzie ale SuperPi nie liczy, bledy wyskakuja. no i temperaturka troche duza... 62*C. :lol:

 

jak moge screena dac? :) ma ktos moze FTPa dla biednej duszyczki? :-P

 

EDIT

jest juz 270x9... wiecej na tym napieciu nie pojdzie;) screena oczywiscie tez zrobilem. :lol: wezme jakies lepsze chlodzenie to my dam jeszcze troche V i moze na 280x9 bedzie stabilnie. :wink: 2430mhz!!! :D

Edytowane przez Greebqu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooodkrecilem go, oh yeah, podkrecilem. :D 2400mhz. :lol: na napieciu 1,55V. wiecej idzie ale SuperPi nie liczy, bledy wyskakuja. no i temperaturka troche duza... 62*C. :lol:

1367350[/snapback]

Jesli zamontujesz lepsze chlodzenie bedzie lepiej, sam posiadam 3200+ i na boxowym kulerze pracowal max cos wlasnie ok 2400mhz - niezaleznie od napiecia.

Zapodalem mu bloczek i chodzi 2520 Mhz przy 1.52v - przy 2600 mhz potrzebuje do stabilnosci nie wiem czy pelnej :) wiecej niz 1.6v.

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Greebqu:

 

62stC a AMD mówi ze maksymalna temperatura to 65stC, wnioski wysnuj sam… I kurde od kiedy SuperPI oznacza ze proc jest w pełni stabilny…

1367482[/snapback]

Akurat SuperPi da ci najszybciej odpowiedź, czy system MEM/CPU/NB jest stabilny bez zbytniego grzania proca, jak np. robi to prime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że SuperPI potrafi przejść sobie i na takich taktowaniu co ci Prime95 wywali na samym początku a co za tym idzie nie jest w pełni stabilne bo jak by było to i Prime95 by chodziło no ale dzisiaj jest jakaś moda na SuperPI, a co niektórym to nawet SuperPI nie potrzebne…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe kiedy zaczna sprzedawac procki amd ktore nie przechodza restrykcyjnych testow.

podobno wywalaja wszystkie proce ktore maja nawet jeden tranzystor niedzialajacy choc nie chce mi sie w to wierzyc ( lol a jest ich kilkadziesiat milionow)

zacznie sie wkoncu sprzedaz tych niby uszkodzonych procow po bardzo atrakcyjnych cenach oczywiscie

kilka uszkodzonych tranzystorow podobno niewiele obniza wydajnosc podczas tworzenia grafiki 3d( co tam jezeli jeden piksel bedzie sie swiecil zamiast czerwonego na niebieski :)) ale juz na operacjach matematycznych na liczbach pierwszych czy zmiennoprzecinkowych juz sa lekkie problemy........

 

nie wysnulem tych mnioskow sam tylko przeczytalem gdzies ale juz zapomnialem gdzie to bylo :)

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...