Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam takie pytanie czy ktos spotkal sie z takim czyms

ze po wgraniu nowego biosu dzieje sie takie cos

po dluzszym przestoju kompa naprzyklad przez noc

wlanczam komp i nic nawet glosniczek biosu sie nieodzywa

tylko lampka hdd swieci sie calyczas i nawet reset w obudowie

niepomaga tylko wylonczenie zasilacza pomaga a potem

komp wlancza sie i dziala poprawnie lecz zdaza sie ze bezposrednio po

uruhomieniu przy duzym obciazeniu zwis a potem dziala jusz bezproblemu

mam bios F2 i niedziala mi

zazadzanie energia (CPU)i smartfan a na nowszym biosie dziala ale

jest wlasnie ten problem czy ktos moze mi cos podpowiedziec

moze to wina zasilacza bo mam kiepski ?? :mur: :mur: :mur: a

jeszcze na starym biosie wszystko ok

Smart fan działa na F2 i C'n'C też tyle że do smart niemasz dostępu tz. możesz włączyć i wyłączyć. A żażądzanie energią to C'n'C chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe bo u mnie jak dam F3

to dopiero CPU zwalnia a tak zero reakcji i

w ET5 pokazuje mi jakies 1000mh jak jest ok

a to ze funkcja w biosie jest smartfan to przeciesz

wiem ale nic niedaje bo wentyl na cpu wogule

niezwalnia ? :mur: :mur: wiec prosze o jakies porady

Edytowane przez mumia24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam kilka pytan ktore raczej nie padly w tym temacie, przeczytalem ok 60% i rozmowa kreci sie wokolo krecenia lub nietypowych problemow a ja mam pytania ktore mniee trapuja choc pewnie wiekszos uzna je za totalnie lamerskie. jezeli macie jakies artykuly ktore odpowiadaja na moje pytania to chetnie przeczytam choc jezeli beda w innym jezyku niz pl to raczej nieprzeczytam.

 

zakupilem sobie wlasnie zestaw ga-k8nf-9 z sampronem 3000 + spire i potrzebuje pomocy gdyz juz od dawna nie orjetuje sie co i jak sie ustawia co jest czym, niemam juz czasu na nadrabianie kilku letnich brakow, z tad kilka

pytan z niskiej polki:> pomozcie.

 

1. przez dolaczony windowsowy programik zrobilem upgrade biosu do F10, jak dlamnie niewiele sie zmienilo ale niech bedzie. jak obtymalnie mozna ustawic ten bios, narazie niechce podkrecac nic.

2. jak lepiej ustwic cooler, wlanczajac opcje smart cooling czy recznie ustawic zakresy a jelzei ustawiac zakresy temperatur to jakie?

3. da sie ustawic by cooler nie przyspieszal do max przy wlanczaniu pc?

- jak wlaczyc opcje cpu smart fun control, mam disable.

 

4. mam wiatraka na obudowie, jego kabelek jest za krotki do 2 3-pinowego wejscia na wiatrak (przy gniezdzie na procesor), czy da sie to jakos obejsc bez sztucznego przedluzania przewodu, czy da sie ustawic by regolacja obrotow obejmowala 2 wyjscie na wiatrak a nie tylko 1.

5. ten radiator na czipsetcie strasznie sie grzeje no i jest totalnie w $%#@ miejscu przez co nieda sie doniego podlaczyc wiatraczka, (moj gf6600 nachodzi na radiator) rozwiazal ktos ten problem inaczej niz przez wc?

6. mam zasilacz chieftec'a 420W jak myslicie uciagnie on 2 nagrywarki, 2 hd, gf6600 i S3000? sweo czasu byl tu gdzies link do kalkulatora ale on jest srednio aktualny.

7. z zasilacza wyskakuje mi 3-pinowa koncowka taka jak od wiatrakow czy jes to koncowka pozwalajaca monitorowac zasilacz z obrotami wiatraka? jezeli tak to czy sie to da podlaczyc pod ta plyte?

8. jedyne napiecia jakie odczytuje to 12v i 3,3v a gdzie 5v? czy to wina zlego monitoringu czy moze zasilacz sie psuje?

9. jak wam sie sprawuje ta sieciowka ktora jest wbudowana, jest z nia problem pod linuxem?

10. dlaczego trzeba sterowniki gigabajtowe by mozna bylo kozystac z usb w ver 2.0.? w starszej plycie gigabyta aby miec usb 2.0 trzeba bylo wprawdzie podlancac slednia ale windows standardowo je podinstalowal i bylo ok.

11. czy dobrze zrozumialem ze program x-press recovery to taki odpowiednik ghosta tylko suportowany przez firme i plyte gigabyt?

12. czy top performance duzo zwieksza wydajnosc? czy sa jakies problemy z ta opcja?

13. co to jest "ur2 duplex mode"

14. co to i czym sie rozni "on chip mac lan" od "on chip lan boot rom?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. jak lepiej ustwic cooler, wlanczajac opcje smart cooling czy recznie ustawic zakresy a jelzei ustawiac zakresy temperatur to jakie?

 

Ja osobiscie uzywam do fan Easy Tune5 ze stronki Gigabyte!

 

4. mam wiatraka na obudowie, jego kabelek jest za krotki do 2 3-pinowego wejscia na wiatrak (przy gniezdzie na procesor), czy da sie to jakos obejsc bez sztucznego przedluzania przewodu

Bez sensy jak za krotki to za krotki podlcz pod koncowke molex na 5 V

 

5. ten radiator na czipsetcie strasznie sie grzeje no i jest totalnie w $%#@ miejscu przez co nieda sie doniego podlaczyc wiatraczka, (moj gf6600 nachodzi na radiator) rozwiazal ktos ten problem inaczej niz przez wc?

 

To nie jest probem lecz uklon masz pasywne chlodzenie wedlog gigabyte chipset moze dzialac normalnie do temp 120*Jeednym slowem olej to Ja mam magistrale 300 i pasywne chlodzenie i nie ma problemu!!

 

6. mam zasilacz chieftec'a 420W jak myslicie uciagnie on 2 nagrywarki, 2 hd, gf6600 i S3000? sweo czasu byl tu gdzies link do kalkulatora ale on jest srednio aktualny.

 

Hmm mam podobny zestaw i jest ok!

 

8. jedyne napiecia jakie odczytuje to 12v i 3,3v a gdzie 5v? czy to wina zlego monitoringu czy moze zasilacz sie psuje?

 

Ponoc volty w biosie sa wpisane na stale wiec sprawdzaj w win za pomoca programow!

 

10. dlaczego trzeba sterowniki gigabajtowe by mozna bylo kozystac z usb w ver 2.0.? w starszej plycie gigabyta aby miec usb 2.0 trzeba bylo wprawdzie podlancac slednia ale windows standardowo je podinstalowal i bylo ok.

 

Hmm u mnie OK 6.70 stery z nvidia.com!

 

12. czy top performance duzo zwieksza wydajnosc? czy sa jakies problemy z ta opcja?

 

Byl gdzies post o tym ponoc zwieksza jedynie napiecie na szynie olej to!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardzo ciekawe bo u mnie jak dam F3

to dopiero CPU zwalnia a tak zero reakcji i

w ET5 pokazuje mi jakies 1000mh jak jest ok

a to ze funkcja w biosie jest smartfan to przeciesz

wiem ale nic niedaje bo wentyl na cpu wogule

niezwalnia ? :mur: :mur: wiec prosze o jakies porady

 

Jaki masz cooler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaD_LU

6. mam zasilacz chieftec'a 420W jak myslicie uciagnie on 2 nagrywarki, 2 hd, gf6600 i S3000? sweo czasu byl tu gdzies link do kalkulatora ale on jest srednio aktualny.

 

Zobacz na sygnaturkę moją. Żadnych problemów niemam a teraz CPU przekręciłem o 100Mhz.

 

edit

Teraz HTT 240Mhz, RAM cl2,5 T1 392MHzDDR, HTx3. Żadnych zwiech. Prime95 30min i dalej nie testowałem. Temp proca w stresie na box ok 50 i co jest najdziwniejsze w idle ma 30 stopni a wcześniej 34-35???.

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do rev.A2 i rv.A3 obecnie przesiadlem sie z msi na K8NF-9 nforce4 x4 i teraz tak mysle czy nie lepiej bylo przesiasc na Ultra niz ten 4 x4? Chodzi o HT 2000(1000) ,a nie jak to w K8NF-9 Nforce4 x4 tylko 800(1600) , czy warto wymienic plytke jesli mam jeszcze mozliwosc i doplacic pare zlotych.

Przeczytalem dzis wszystko to co tu napisano o tej plycie i powiem ze inne marki maja te same problemy ,a nawet wiecej problemow jest z nimi.np MSI Neo2 Platinum Nforce3 niby fajnie wszystko ale dawala pokosciach ,gubila ustawienia itp duzo rzeczy walilo sie. Obecnie zainstalowalem system i tu mile zaskocznie wszystko super dziala na default ustawieniach, nie bawialem sie jeszcze w podkrecanie bo i grafika sie podniecalem na pci-e (przed maialm agp) wiec troche potestowalem i zalmanka zalozylem , jest cicho!!!

Pytanie wziac nowa plytke Ultra ? tylko dla HT 1000 i seriala 2, czy warto? bo inne dobrodziejstwa Nforce4 nie sa mi potrzebne jak na razie no i jak jest z tym rev.A2 i A3 bo u mnie na A3 i tak nie moge ustawic ht 1000 .

Co siedzi w tych rev.A2 i A3?

 

Pozdrawiam

 

A64 3000+,Winfast 6600GT, K8NF-9 nforce4x4, Chieftec 420 DF PFC 2xHD120,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie co do rev.A2 i rv.A3 obecnie przesiadlem sie z msi na K8NF-9 nforce4 x4 i teraz tak mysle czy nie lepiej bylo przesiasc na Ultra niz ten 4 x4? Chodzi o HT 2000(1000) ,a nie jak to w K8NF-9 Nforce4 x4 tylko 800(1600) , czy warto wymienic plytke jesli mam jeszcze mozliwosc i doplacic pare zlotych.

Przeczytalem dzis wszystko to co tu napisano o tej plycie i powiem ze inne marki maja te same problemy ,a nawet wiecej problemow jest z nimi.np MSI Neo2 Platinum Nforce3 niby fajnie wszystko ale dawala pokosciach ,gubila ustawienia itp duzo rzeczy walilo sie. Obecnie zainstalowalem system i tu mile zaskocznie wszystko super dziala na default ustawieniach, nie bawialem sie jeszcze w podkrecanie bo i grafika sie podniecalem na pci-e (przed maialm agp) wiec troche potestowalem i zalmanka zalozylem , jest cicho!!!

Pytanie wziac nowa plytke Ultra ? tylko dla HT 1000 i seriala 2, czy warto? bo inne dobrodziejstwa Nforce4 nie sa mi potrzebne jak na razie no i jak jest z tym rev.A2 i A3 bo u mnie na A3 i tak nie moge ustawic ht 1000 .

Co siedzi w tych rev.A2 i A3?

 

Pozdrawiam

 

A64 3000+,Winfast 6600GT, K8NF-9 nforce4x4, Chieftec 420 DF PFC 2xHD120,

Jeżeli zależy ci na HT 1000 to zostń przy tej i ustaw w biosie x5. Ja na nią nie nażekam. Jedynie przydał by się sprzętowy firewall B). Zrasztą jak będziesz się bawił w kręcenie proca to i tak będziesz musiał obniżyć HT żeby coś konkretnego wykręcić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam następujący problem, proszę o pomoc.

takie mam odczyty na sisoft sandra:

 

http://img227.imageshack.us/img227/9202/wachania5ha.jpg

 

problemy widzę 2:

1. dziwna temperatura 70 stopni..?

2. koszmarne skoki napięcia -5 i -12.

 

mój system w sigu

Jestli chodzi o 70* to jest to martwy czujnik! Bylo to juz poruszane kilka razy!

 

Skoki napiecia mysle ze musisz sprawdzic innym programem i porownac ale prawdopodobnie to tez blad odczytu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestli chodzi o 70* to jest to martwy czujnik! Bylo to juz poruszane kilka razy!

dzięki, ulżyło mi :)))

 

Skoki napiecia mysle ze musisz sprawdzic innym programem i porownac ale prawdopodobnie to tez blad odczytu!

w innych programach (np. evereście) zazwyczaj wogóle nie podaje tych innych napięć.

a jeśli podaje to tak samo jak tu - chaotycznie i bez sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, ulżyło mi :)))

w innych programach (np. evereście) zazwyczaj wogóle nie podaje tych innych napięć.

a jeśli podaje to tak samo jak tu - chaotycznie i bez sensu

 

Heh mam pytanko widze ze masz 2x512 twinmosy! Ja jestem bardzo z nich nie zadowolony nie chodzi na cl3 (NATYCHMIASTOWY ZWIS I RESET BIOSU) i wogole sie nie kreca jak jest u ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy ci na HT 1000 to zostń przy tej i ustaw w biosie x5. Ja na nią nie nażekam. Jedynie przydał by się sprzętowy firewall B). Zrasztą jak będziesz się bawił w kręcenie proca to i tak będziesz musiał obniżyć HT żeby coś konkretnego wykręcić :lol2:

Wlasnie zmienialem HT na 5x w biosie i nie widac HT 1000 pod everstem ani cpu-z, jest ta opcja w biosie ale dalej HT pracuje na wrosci 800.

To mnie dziwi wlasnie skoro jest zmiana a rev chip jest A3 to mozliwe ze poszloby ale ciagle jest 800?

Bios F11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienialem HT na 5x w biosie i nie widac HT 1000 pod everstem ani cpu-z, jest ta opcja w biosie ale dalej HT pracuje na wrosci 800.

To mnie dziwi wlasnie skoro jest zmiana a rev chip jest A3 to mozliwe ze poszloby ale ciagle jest 800?

Bios F11.

 

sprwadź innym programem. a może nie zapisałeś ustawień? Albo jakiś inny programik zmienia ci w windzie spowrotem na 800?

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienialem HT na 5x w biosie i nie widac HT 1000 pod everstem ani cpu-z, jest ta opcja w biosie ale dalej HT pracuje na wrosci 800.

To mnie dziwi wlasnie skoro jest zmiana a rev chip jest A3 to mozliwe ze poszloby ale ciagle jest 800?

Bios F11.

Ale po co ci te 1000 "sztuka dla sztuki"?? 1000 a 600 nie ma zadnej roznicy w wydajnosci ! Jest o tym caly artykol jak znajde link dam ci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to kolega ma racje :wink:

Tak zgadzam sie ze to jest bez znaczenia ale wiecie jak to sie kupuje cos nowego to sie sprawdza co mozna a czego nie mozna ustawic.Zaciekawilo minie czy faktycznie mozna ustawic HT na 1000 bo w nowym biosie widze ze opcja jest:) ,a poza tym plytka stabilna , jakna razie:)

Ide do biosu i jeszcze raz sprawdze te ustawienia jeszcze raz, :)

Jak jest u was mozecie to swobodnie zalaczyc?

Pozdrawiam

 

Wlaczylem 5x ale nadal nie pokaze mi 1000 tylko 800 mimo ze w biosie zalaczylem, czy wy macie tak samo? zawsze mam 800,na K8neo2 Platinum mozna bylo swobodnie manewrowac oczywiscie Nforce3 250 Ultra, wiedze ze jesli plyta nie jest Ultra to nie ruszy tym mnożnikiem.

Edytowane przez Wild555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaczylem 5x ale nadal nie pokaze mi 1000 tylko 800 mimo ze w biosie zalaczylem, czy wy macie tak samo? zawsze mam 800,na K8neo2 Platinum mozna bylo swobodnie manewrowac oczywiscie Nforce3 250 Ultra, wiedze ze jesli plyta nie jest Ultra to nie ruszy tym mnożnikiem.

Mam wlaczone 4x 244 co daje grubo ponad 800. Taki wynik podaje mi Everest wiec mysle ze nie musisz zmieniac na ultre :)

 

Dołączona grafika

 

 

P.S.

Oczywiscie to ciagle nie jest mnoznik x5, ale jeszcze nigdy go nie potrzebowalem, gdyz zawsze moj procek pracuje jako podkrecony.

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem BIOSa na F10, od tego czasu komp nie wyłącza się normalnie. Po naciśnięciu "zamknij system" winda wyłącza się elegancko, monitor i dyski się gaszą, a wiatrak na pprocku dalej działa i lampki w obudowie się świecą. Po ponownym uruchomieniu nie ma scandiska, ale to wszystko jest dosyć wnerwiające.

:mad: Jeszcze za lewy jestem, ma ktoś jakąś radę (szczególnie propos wyłączania kompa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie dlaczego po podkreceniu komp sie restaruje i winda laduje sie za 2-3 razem Moze da sie to jakos wylaczyc nie zmieniajac ustawien??

 

Ostatnio wymieniłem BIOSa na F10, od tego czasu komp nie wyłącza się normalnie. Po naciśnięciu "zamknij system" winda wyłącza się elegancko, monitor i dyski się gaszą, a wiatrak na pprocku dalej działa i lampki w obudowie się świecą. Po ponownym uruchomieniu nie ma scandiska, ale to wszystko jest dosyć wnerwiające.

:mad: Jeszcze za lewy jestem, ma ktoś jakąś radę (szczególnie propos wyłączania kompa)?

Miamel podobny problem a to nie byla wina biosu tylko syfu w rejestrze Jak go przeskanowalme komp noormalnie sie juz zamykal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by co macie - kiepski, bo programowy - dowód ;)

 

post-107243-1139314485_thumb.jpg

Osobiscie nie wiem Ale kolega kupil pamieci za 600zl na dfi nie moze przekroczyc 210mhz mimo ze dawal nawet 4v jedynie moze zejsc z timingami a same napiecie nie daje mu nic bo i na 2,8 ida tak samo! Mysle ze to zalezy od kosci nie ktore lubia napiecie i sie krea na inne to nie dziala! moje zwykle kingstony 3cl np ida na 225 na 2,8v a 2,5cl twinmosy niby lepsze nawet 205 nie ida! A i jeszcze jedno twinmosy nie odpalaja sie na 3cl jesli ktos wie dlaczego niech da znac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł mi zasilacz Chiftek-360W. Był na gwarancji więc wymienili mi na Chiftteca 420-320DF. Właśnie go zamontowałem i tu niemiła niespodzianka... temperatura na chipsetie 70-75 stopni przy otwartej obudowie. Widzę że koledzy mają takie zasilacze, jak u Was ta temp? Dodam że ten zasilacz ma 24 pin. gniazdo zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem - z poziomu bios'u za cholere nie idzie podkręcić procka - max szyna 210-215 potem resety na wykrywaniu dysków.

 

Wiem, że inni mieli podobne problemy i pomogła zmiania biosu - miałem już F1, F6, F11 i wszędzie to samo.

 

Zmieniałem mnożnik HT na x2, procka na x6 itp.

 

Co ciekawe w windowscie clockgen'em ustawiam szyne na 250 i pięknie śmiga wszystko. (Mnożnik HT x4, pamięć na 1.66)

 

Macie jakieś pomysły bo podkręcanie szyny przy każdym uruchomieniu kompa jest lekko irytujące...

 

Mój komp - A64 3000 Venice, GA-K8NF-9, 2x512 Kingston, Galaxy 6600GT Ultimate, Chieftec 360 DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem - z poziomu bios'u za cholere nie idzie podkręcić procka - max szyna 210-215 potem resety na wykrywaniu dysków.

 

Wiem, że inni mieli podobne problemy i pomogła zmiania biosu - miałem już F1, F6, F11 i wszędzie to samo.

 

Zmieniałem mnożnik HT na x2, procka na x6 itp.

 

Co ciekawe w windowscie clockgen'em ustawiam szyne na 250 i pięknie śmiga wszystko. (Mnożnik HT x4, pamięć na 1.66)

 

Macie jakieś pomysły bo podkręcanie szyny przy każdym uruchomieniu kompa jest lekko irytujące...

 

Mój komp - A64 3000 Venice, GA-K8NF-9, 2x512 Kingston, Galaxy 6600GT Ultimate, Chieftec 360 DF

Było to omawiane, spróbuj odpalić z wiatrakiem na nb :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło. Ale trudno - moge podkręcać z poziomu windowsa - jakoś to przeżyje.

 

Jest niestety jeden tego minus - podkręcam, wyłączam kompa, włączam ponownie - nie zaskakuje, trzeba go wyłączyć i jeszcze raz włączyć i dopiero się odpala...

 

Same problemy z tą płyta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...