Skocz do zawartości
KaziQ

Gigabyte Ga-k8nf-9 Nf4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wodnik.

ja też swoją zakupiłem w grudniu 2006, sądzę jednak że ogranicz mnie kiczowate chłodzenie mostka

na nb mozna by jajka smazyc :mur: nie raz sie nim poparzylem... :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam od kilku dni płytę Gigabyte K8nf9 i występuje na niej problem z dźwiękiem.

Podłączam głośniki /zestaw 2.1/ pod zielone wejście /out/ i nic nie słychać.

W programie dołączonym do sterownika SoundEffect jest test, włączam go i ukazuje się błąd

"The audio devices may not be connected properly"

Zauważyłem też że zamiast wykryć jako głośniki wykrywa jako "stereofoniczne wejście liniowe"

Zmieniam w ustawieniach na "zasilanie głośnika" ale dźwięku nadal brak.

Podłączyłem pod niebieskie wejście i zmieniłem go w ustawieniach jako line-out i ... działa.

Z tego wynika że głośniki są OK.

Czy jest możliwe że jedno wejście jest uszkodzone?

Co to w ogóle może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czy w moim przypadku jest sens zmiany radiatora?

Mam tego 'firmowego' gb i owszem jest goracy jak diabli ale nic sie w sumie z kompem nie dzieje (chociaz kto wie zaraz pod nim jest zasilka grafy i moze przeciez ja delikatnie ogrzewac;-))

 

Jak zamontujesz to napisz czy cos to dalo bo ja sie waham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

mniejesza temp na nb = wieksze oc.

 

@Dziadek_bober

Nawiasem mowiac twoj proc sie marnuje na tej plycie ;)

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie zastanawiam czy w moim przypadku jest sens zmiany radiatora?

Mam tego 'firmowego' gb i owszem jest goracy jak diabli ale nic sie w sumie z kompem nie dzieje (chociaz kto wie zaraz pod nim jest zasilka grafy i moze przeciez ja delikatnie ogrzewac;-))

 

Jak zamontujesz to napisz czy cos to dalo bo ja sie waham.

U mnie jak jest upał na dworze to czasami mam reseta jak dzialam dlugo, a mam zamontowany dodatkowy nawiew w obudowie. Jutro kupie zalmana, zamontuje i sie okaze czy to przez temp. sa te resety i malo MHz z procka <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku plyta nie ogranicza procesora wiec problem z OC mnie nie dotyczy.

Chodzi mi o efektywnosc zmiany radiatora.

 

Poki co radiator jest naprawde goracy (cos jak czajnik krotko po ugotowaniu wody) ale w koncu mam to szczescie miec za oknem ok 40 C w sloncu ale mam zaluzje otwarta obudowe i dosc spory przewiew wiec sie nie resetuje.

No ale procek juz po kosciach dostaje w tej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem zalmana ale dzisiaj nie mam czasu juz testowac...

Panowie ten zalman jest tak goracy jak oryginalny radiator :mur: Nie wiem czy nie zmienic spowrotem na tamta blaszke i nie zalozyc wiatraczka :?

Edytowane przez Dziadek_bober

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Zalman ma wieksza powierzchnie odprowadzania ciepła.. To że jest goracy tzn. ze bardzo dobrze te ciepło odbiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety przyczyna slabego OC jest plyta glowna :mur: Zmniejszylem mnoznik na procku, dalem kilka MHz wiecej nie nie wstaje. A najleprze jest to, ze nie chce mi wstac na ustawieniach jakie mialem do tej pory :blink: Dziwna ta plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety przyczyna slabego OC jest plyta glowna :mur: Zmniejszylem mnoznik na procku, dalem kilka MHz wiecej nie nie wstaje. A najleprze jest to, ze nie chce mi wstac na ustawieniach jakie mialem do tej pory :blink: Dziwna ta plyta.

zwieksz napiecie mostka mi pomoglo bo przy 2.7 ghz komp sie krzaczyl na deflautowym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak....

 

Corsair DDR500 2x1GB - nominalnie powinny pracowac z predkoscia 500, timingami 3:4:4:10, 1T i napieciem ok 2.7V ....

 

oczywiscie, zeby rozowo nie bylo to nie dziala tak

napiecie daje 2.8-2.85 i timingi badz auto badz ustawiam recznie tak jak trzeba i pamieci sypia bledami po paru sekundach memtesta, BSOD wyskakuja baaardzo czesto itp..

zmienialem 1T na 2T, kostki przekladalem w slotach - bez rezultatu

 

Zjechalem z dzielnikiem pamieci tak, zeby kosci pracowaly z zegarem 460mhz - sytuacja taka sama jak powyzej

 

dopiero po ustawieniu zegara na 417 mhz jest ok - stabilnie

 

ale to przeciez duuuzo ponizej nominalnych parametrow pracy kostek

 

nie mam pojecia co zle robie, czy moze kostki sa walniete. Sprawdzic u kogo rowniez ich nie mam.

 

Ktos mi poradzil, ze to moze kontroler pamieci w procku nie wyrabia - obnizylem wiec takty procka - bez rezultatu - nie wiem co robic dalej

 

 

konfig

 

A64 @ 2507 mhz/ 320 GB RAID 0/ 2x 1GB DDR500 Corsair /Gigabyte GA-K8NF-9

GALAXY 7600 GS ZALMAN @GT 630/1630 Mhz 256MB 1.2 ns / Tacens Valeo 480W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety przyczyna slabego OC jest plyta glowna http://poradnik.telewizor.eu/elektronika.php :mur:

Mam te płyte główną na F10 i mi się spokojnie kręci Athlon64 2000MHZ na 2600 przy Vcore 1.45 :huh: bez żadnego dodatkowego chłodzenia na radiator Mobo. Oczywiście kręce ClockGenem(For Nforce4) bo w biosie się nie da kręcić powyżej FSB 214 MHZ.

Edytowane przez KUKA1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory że odgrzewam kotleta ale chciałem zapytać w imieniu mojego znajomego , który to posiada taką płytę (niestety nie wiem jaka rev.) czy obsługuje ona procesory dwurdzeniowe? Znajomy chce własnie kupić taki procesor póki jeszcze są i nie jest pewien czy będzie działał. Aha i jeszcze jedno jakie najlepiej chłodzenie na niego włozyć żeby pasowało w tej płycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TranceLover płyta moim zdaniem w porównaniu do np.Kn9 to straszna paść ma swoje fochy, tak czy inaczej mówiąc oględnie to Giga shit. W testach ma walla na 290mhz i lipa z wyciskania 7 potów z procka, no ale co tam sprzęt nie mój na szczęście tylko kolegi więc niech on się zastanawia co sobie kupił, hehe.

A teraz takie pytanko do posiadaczy tej płytki , chcę zainstalowac nowy dysk sata2 , partycje już sobie porobiłem i czy przy wgrywaniu windy płyta go zobaczy czy trzeba jej zapodać stery przy ładowaniu windy (F6) i z dyskietki ze strony producenta /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Mam kilka pytań. Może ktoś mi pomoże.

 

1. W jaki sposób spr jaki mam konkretnie model płyty? Pytam, ponieważ everest wykrywa ją pod nazwą K8NF-9/Ultra, CPU-Z widzi ją jako K8NF-9, natomiast na laminacie płyty jest również K8NF-9.

 

2. W jaki sposób spr rev. płyty. Everst i CPU wskazuje rev xxxx, natomiast rev. chipsetu jako A3.

 

Z everestu i CPU-Z wynika, że płyta posiada bios F6.

 

3. W jaki sposób zaktualizować bios. Co prawda jest tutaj świetny opis, jednak ja wolałbym dokonać aktualizacji z poziomu windows. Z tego co zdążyłem w tym wątku przeczytać to należy ustawić deflautowo bios i przygotować do flashowania. Bardzo bym prosił o szczegółowy opis jak tego dokonać.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...