Skocz do zawartości
Hitman4PL

Wszystko O Asrock K7vt4a+

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tę płytę (tylko chyba bez + coś mi się wydaje) przez 3 tygodnie jak mój Epox poszedł na serwis. Płytka superstabilna, nie miałem z nią najmniejszych problemów (czego o Abitach i Epoxach powiedzie nie moge :-/) Nawet wykrywała poprawnie mojego Mobila. Jedyna bolączka to to, że Max FSB to 166. Ale o dziwo jeśli o wydajnośc chodzi radziła sobie świetnie, pomimo że wyniki w markach były niższe o 1,5 do 2 k od wspomnianych płyt, to gry chodziły wyśmienicie (Płynnie - co jest najlepszym dowodem na to że te cyferki w smarkach nijak się mają do rzeczywistej wydajności). Dodatkowo płytka obsługiwała bez problemu moje badziewne noname'owe pamięci 333 na full speed, czego Epox już robic nie chce przy tych samych timingach i komp nie jest do końca stabilny (zbieram kase na wymiane pamięci). Minusem płytki są oczywiście słabe możliwości OC (w biosie to tam wiele nie pozmieniasz, no i zakres napięc dla proca za wąski - mój mobilek smażył się bez potrzeby na 1,65 zdaje się). Więc jeśli chcesz wyciskac z kompa dziesiąte poty, to raczej nie na tej płycie, ale jeśli interesuje cie bezproblemowa, STABILNA praca kosztem niewielkiego spadku wydajności i tych kilku cyferek niżej na końcu 3dmarka to jak najbardziej polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez posiadam te Mobo calkiem niezla wymienili mi ja z ASRock K7S8X r.3.0 ktory sie spalil (ale to wina zasilki <_< ).Obecnie mam na niej Semprona 2200+@2600+(9x210) na vcore 1,68 i full stabile dam wiencej to czasami sie zawiesza.Widzialem goscia ktory na tym mobo sempronem 2200+ ciagnol 230 fsb :razz: ,przydaly by sie jakies shackowane biosy do niej :rolleyes: pozatym stabilna i wydajna aaa i jescze jedno bios 1,20 zarówno jak i 1.30 nieobsluguje semprona 2800 przynajmniej mi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam tego asrocka i jutro wymieniam go na ASUS A7N8X-E-DELUXE nF2-ST/SCA/6CH:) Co do płyty to jak za te pieniądze bardzo stabilna:) ten plus znaczy że ma pełną obsługę ddr 400. Na fsb 200 u mnie śmiga elegancko, ale cóż poto mam semprona żeby go więcej pokręcić:) Mam nadzieję że tym asusie wyciagne z 230:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bylbym wdzieczny gdyby ktos zapodal www z nieoficjalnym biosem do tego wynalazku :D sam szukam i niemge znalezc :mad: albo vmod do tej mobo bylbym bardzo wdzieczny B) z góry dzikuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiegos noname z 2002 roku :mur: spalil sie w listopadzie 2004 na konfigu duron 1200@1320mhz,256ddr pc266 ,asrock k7s8x r,3.01 kurde taka fajna plyta i do piachu poszla :sad: ,teraz mam chieftec 1136h 360 wat :razz: aaa tamten zasilacz zabra do piachy proca i plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

1.Ludziska jak zmienic mnoznik proca na tej plycie, nie widze w biosie takiej opcji ???????

2.Wie ktos co to jest Hybrid Booster w przypadku tej plyty, co on daje, a przede wszystkim jak go uruchomic ??????

3.Czy sa jakies zmodowane biosy ???????

4.Czy jedyna opcja zmiany napiecia na procu to te % ??????

(moze jakis program pod winde zmieniajacy FSB w locie komus dziala ????)

 

Dzieki za odp.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik w odblokowanych prockach mozna zmienic zworami(poczytaj w manualu),hybird booster dziala sam neiwiem jak ale to jest funkcja do lepszego podkrencania,raczej ta funkcja jest juz automatycnzie wlaczona :lol: ,biosów niewidzialem a szukam i szukam,opcja w biosie jest zmiany napiecia 5% i 10% nazywa sie vcore costam to tyle pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1231460[/snapback]

Bios stary jak swiat :)

Powinien wejsc bez problemu bo jest support FSB 166, ale jak chcesz krecic, to polecam cos na nforce2.

Zobacz na stronie producenta powinien byc CPU support

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale włąsnie sęk w tym ze nie mam zadnego innego biosu wgranego niz ten orginalny z płyty WEJDZIE czy nie:( bo prawie 500zł poszło by sie walic:( a zbierałem na to uu:/

1232528[/snapback]

Wejdzie bez problemu, ale i tak wziolbym XP2600, czestotliwosc ta sama czyli 2083, a miedzy 512cache, a 256 niema roznicy (zobacz na moj podpis) wiem cos o tym. A za 100zl dokupisz ramu, albo zaoszczedzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta ciagnie z szyny 5V czy z 12V?? Planuje kilka kompow w pracy zlozyc na niej (S2200+) i sie zastanawiam, czy stare zasilki 250W pociagna (maja mocne 5V i dosc slabe 12V, ale sa markowe - FSP albo CW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi ci o to czy posiada dodatkowe zasilanie proca na +12v to niema tego gniazda, jest tylko standardowe ATX.

Płytka bardzo stabilna, a co najwazniejsze za grosze, bardzo polecam do kompów biurowych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od około miesiąca jestem posiadaczem tej płyty (wcześniej miałem ECS K7s5a, który poszedł do piachu) i musze powiedzieć, że płyta jest taka sobie. Szczegóły:

1. Nie chciała współpracować z pamięciami Elixir 256MB 400 tzn. na tych pamięciach uruchamiała się za 2, 3, 10 razem, dopiero wymiana na TwinMos 512MB pomogła.

2. Po dwóch tygodniach wysiadł prawy (chyba) kanał w karcie dźwiękowej.

3. Wydajność w porównaniu do K7s5a jest mniejsza. Różnica w 3d 01 jest następująca przy takich samych ustawieniach, sterach itp.: ECS => 5800, ASRock => 5500 - 5600 mimo iż test read/write w AIDA32 na ASRock wypada lepiej.

 

 

Mógłby mi ktoś powiedzieć ile wynosi częstotliwość PCI przy FSB 150 i 200. Chodzi mi o to czy przy tej częstot. FSB uruchamia się jakiś dzielnik PCI/FSB?

 

@ridczak

sprawdzałem na swojej płycie napięcia miernikiem i mogę ci powiedzieć, że zasilanie proca idzie z linii +5V

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tia chyba nie uzykam odpowiedzi na moje pytanie.

 

Dla potomnych:

gdyby to kogoś interesowało, było mu przydatne itd. w biosie naszej płyty można ustawić napięcia pamięci na Low, Normal i High. Na Low napiecie wynosi 2,6V natomiast na Normal i High 2,72V (zmierzone miernikiem). Także jeżeli chcecie dać lekko odpocząć pamięci lub obniżyć pobór prądu (niewiele ale zawsze) to ustawcie Low.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktos wyedytowal bios bardzo prosze o przeslanie mi go na KosoWoj@interia.pl albo jakby ktos znalaz jakis zmodowany bios prosze o link kurcze niemoge nigdzie znalesc:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od około miesiąca jestem posiadaczem tej płyty (wcześniej miałem ECS K7s5a, który poszedł do piachu) i musze powiedzieć, że płyta jest taka sobie. Szczegóły:

1. Nie chciała współpracować z pamięciami Elixir 256MB 400 tzn. na tych pamięciach uruchamiała się za 2, 3, 10 razem, dopiero wymiana na TwinMos 512MB pomogła.

2. Po dwóch tygodniach wysiadł prawy (chyba) kanał w karcie dźwiękowej.

3. Wydajność w porównaniu do K7s5a jest mniejsza. Różnica w 3d 01 jest następująca przy takich samych ustawieniach, sterach itp.: ECS => 5800, ASRock => 5500 - 5600 mimo iż test read/write w AIDA32 na ASRock wypada lepiej.

Mógłby mi ktoś powiedzieć ile wynosi częstotliwość PCI przy FSB 150 i 200. Chodzi mi o to czy przy tej częstot. FSB uruchamia się jakiś dzielnik PCI/FSB?

1305727[/snapback]

No to teraz o ASROCKu :-)

1. Ja właśnie złożyłem drugiego koma na ten płycie i póki co (2 godziny) śmiga spoko. Ten drugi jest właśnie na Elixirach 256MB 400 CL3 - Wszystko jest wporządalu, może to była kwestia BIOSu

2. Hmmm, u mnie wszystko śmiga ładnie

3. No ja niestety nie testowałem pod kątem wydajności, ale nie spodziewałbym się cudów. To jest typowy LowEnd do biura, internetu itp

 

POdsumowując uważam, że płytka jest naprawdę warta uwagi. Pierwszego kompa, którego na niej złożyłem używa moja czternastoletnia siostra, a skoro jeszcze go nie zepsuła to znaczy, że to porządne mobo... ale w końcu to ASUS :wink: switenie nadaje sie do podstawowych konfiguracji, nie marudzi ze sprzętem i jest bardzo stabilna. POLECAM! (Mam nadzieje, że nowsze ASROCKi są równie dobre)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc mam wazne pytanie!! MIalem plyte k7vt4a+ i w servisie wymienili mi na k7vt4a pro i w tej wersji pro nie wiem gdzie sie zmienia napiecie, prosze jak ktos wie niech powie. A i jeszcze jedno jak sie wgrywa nowy bios moze ktos wie?

Z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka!

 

Odgrzebuję ten temat, ażeby zadać bardzo ważne pytanie ;)

 

Otóż czy płyta ta obsługuje FSB200MHz bez żadnych problemów? Czytałem, że niby tylko do 166/333 da radę magistralę zapodać, jednak u mnie w opisie na płycie przy zworkach jest opisane jak je ustawić, aby uzyskać 133, 166 i 200MHz... czy znaczy to, że mogę śmiało kupić jakiegoś Bartona na FSB200 i się nim cieszyć (lub podkręcić jakiegoś wolniejszego proca z 166 na 200)? Jestem zupełnie zielony jeśli chodzi o jakieś tam dzielniki itp. (ale się uczę ;))...

 

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K7VT4A+ oficjalnie wspiera szyne fsb166mhz oraz DDR400mhz ale wielu osobom udaje się osiągnąc fsb200mhz na tej mobo tyle że pci wynosi wtedy 40mhz co może (ale nie musi) być zabujcze dla twojego HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 212 Mhz fsb,czyli co ?? przy 200 nie ma pci/agp 33/66 tylko 40 ??myslalem ze jest blokada przy 200 Mhz.a jest jakis bios do atego asrocka co daje zmieniac napiecie wiecej niz na +10%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 212 Mhz fsb,czyli co ?? przy 200 nie ma pci/agp 33/66 tylko 40 ??myslalem ze jest blokada przy 200 Mhz.a jest jakis bios do atego asrocka co daje zmieniac napiecie wiecej niz na +10%

1439264[/snapback]

Biosu zhakowanego niema !

Masz zworkami ustawione FSB200 i podciagniete do 212 czy ze 166 wyciagnoles ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 212 Mhz fsb,czyli co ?? przy 200 nie ma pci/agp 33/66 tylko 40 ??myslalem ze jest blokada przy 200 Mhz.a jest jakis bios do atego asrocka co daje zmieniac napiecie wiecej niz na +10%

1439264[/snapback]

Mając fsb:212mhz masz pci taktowane na 42,4mhz a agp na 84,8mhz i nie ma żadnej blokady, via blokade dała dopiero przy KT880.

A co do biosu to faktycznie narazie nie ma nic takiego.

 

Jak ci działa komp przy tak wysokim fsb i jaki masz twardy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając fsb:212mhz masz pci taktowane na 42,4mhz a agp na 84,8mhz i nie ma żadnej blokady, via blokade dała dopiero przy KT880.

Kto widział? Sprawdził ktoś oscyloskopem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...