Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość poli_x

pod dosem wgrywanie duzo zabawy...mozna to pod winfoxem zrobic podobno....ale jak to zrobic? skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego biosa od sparkla?

 

no a na dzien dzisiejszy bez zmiany biosa jakie mozna spokojnie zegary ustawic..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem sterowniki 71.84_win2kxp_international ze strony nVidii i jak do tej pory są to pierwsze stery z serii 7x.xx, które na mojej karcie (WinFast A6600TD) nie powodują żadnych problemów w Windowsie. Do tej pory były kłopoty z wyświetlaniem Windowsa a gry i aplikacje 3D były OK.

Piszę dlatego, gdyż ludzie mający podobną konfigurację miali te same problemy a niektórzy nawet (pozdr. Uki :)) odesłali kartę do serwisu.

 

Widać, że problem był jednak programowy i nVidia naprawiła co nieco w sterownikach.

 

Update: Jednak błedy zostały :( Nie widać nieprawidłowej pracy sterowników w sytuacji, gdy właczony jest drugi monitor lub tv. Kiedy wyłaczy się obsługę 2 ekranu pojawiają się błedy w wyświetlanej grafice w Windowsie. A miało być tak pięknie :(

1341802[/snapback]

mi od samego początku działały do [gluteus maximus] pisałem wczesniej podobnie bety z guru3d jak i oficjalne 71.84 działaja do [gluteus maximus] pierdzieli sie grafika w 2 d w wiondowsie tak ze nic nie widac na ekranie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

zainstalowalem sterowniki w wersji 71.84 oraz wlaczylem AGP spread spectrum (wartosc 0.5%, gdyz w ASUSie tylko taka jest mozliwosc) i niestety nie wyeliminowalo to swiecacych pikseli.

Kombinowalem rowniez z FSB spread spectrum (0.5 lub 1.0%) ale takze bez efektu.

1344735[/snapback]

napisz dokladniej jaki masz config.

jak magistrala. pamieci itd itp. bedziem myslec dalej.

a na wszelki wypadek obniz taktowanie proca do standardowego i daj pamieci synchronicznie z procem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

opisalem w mailu problem bezposrednio producentowi producentowi (gdyz doczekac sie odpowiedzi serwisu w Polsce to sie idzie zestarzec .... ) i odpowiedz jaka uzyskalem byla krotka - "this is hardware defected" w zwiazku z czym karte mam odeslac do serwisu do wymiany (lub naprawy, chociaz pewnie to pierwsze).

Tak wiec karte odsylam do serwisu.

Thx za pomoc :)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

to moze zadam inne pytanie :) kto flashował biosa przez winfoxa? na Leadteku 6600 TD i mogl by mi pomoc :>

 

ma ktos moze linka do biosa od sparka?

Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to kilka dni temu. Winfoxem zrobiłem kopię wersji z karty, potem wgrałem ten zmodowany bios do leadteka z większym (1,4) napęciem na rdzeń.

Pamiętaj, że potem Winfox nie pozwoli Ci zmieniać biosu bo go nie rozpozna. Ta opcja będzie niedostępna, jak niektóre inne. Trzeba Winfoxa odinstalować, zapuścić coolbitsa i pogrzebać rivatunerem aby muc spokojnie ustawić np 520/700.

U mnie najstabilniej gdy mam 500/680. Przy 700 pamieci się nie grzeją, ale mam czasem jakieś inne cuda (wyłączenie grafy). Wszystko było opisane tydzień lub dwa wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam...

napiszcie jak wam chodza gry i jakie macie wyniki w 3dmarku 2003

kupilem ostatnio sparkle gf6600 i podkrecilem go 300@540 i pamiecz z 550@630

i mam takie pytanie...

niby w 3dmarku 2003- mam ponad 6000 punktow a jak chce w cos pograc to:

doom3 - ustawia mi na 640x480 i medium

farcry 1024x768 i low!!!!!

a moh:pa 640x480 medium - i tnie sie strasznie...

 

mam athlona 2000+ 512ddr 333 plyta ....

 

i nie wiem... czy na tym kompie z ta karta tak wlasnie te gry maja chodzic?

bo w sumie tak to smigaly tez na starym gf3 ti 200... :/

napiszcie co i jak...

(i nie pizgajcie - jak zadalem glupie pytanie;)

aha karta jest na agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby karta nie była na AGP nie trafiłbys zapewne do tego topicu. U nie giery chodzą bez problemów choć nie wszystkie sprawdzałem. Miałem problem na multiplayerze w CoD, ale dałem większe Vcore na podkręconym procku i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> tego biosa od sparkla?

 

no a na dzien dzisiejszy bez zmiany biosa jakie mozna spokojnie zegary ustawic..?

1345741[/snapback]

nikt mi nie odpowie?  jak tam z tymi zegarami i biosem?

ma ktos moze linka do biosa od sparka?

...umiesz czytać? :unsure: :rolleyes:

Pisałem o zegarach - ktoś mnie nawet lekko sprostował, więc zegary chyba już wiesz jakie ustawić...

A co do BIOSa, to też pisałem Ci już, że to było - podałem +/- numery stron - tam jest DUUUŻO o BIOSach... i linki też są!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

witam...

napiszcie jak wam chodza gry i jakie macie wyniki w 3dmarku 2003

kupilem ostatnio sparkle gf6600 i podkrecilem go 300@540 i pamiecz z 550@630

i mam takie pytanie...

niby w 3dmarku 2003- mam ponad 6000 punktow a jak chce w cos pograc to:

doom3 - ustawia mi na 640x480 i medium

farcry 1024x768 i low!!!!!

a moh:pa 640x480 medium - i tnie sie strasznie...

 

mam athlona 2000+ 512ddr 333 plyta ....

 

i nie wiem... czy na tym kompie z ta karta tak wlasnie te gry maja chodzic?

bo w sumie tak to smigaly tez na starym gf3 ti 200... :/

napiszcie co i jak...

(i nie pizgajcie - jak zadalem glupie pytanie;)

aha karta jest na agp

1346841[/snapback]

sprawdzałem ba Winfascie bez podkrecenia NFS U 2 wszystko full 1024x768 +analising

MOH PA wszystko full 1024

Brother in arms 1024 wszystko full

Driv3r 1024 wszystko na high+analising

gry te wszystkie w tych parametrach chodzily....w sumie dobrze.... moze nie 40-50 kratek :D ale powyzej 20...podkreslam ze to bez podkrecenia takie wyniki...co do gier z podkreceniem jeszcze nie sprawdzalem,dopiero bede podkrecał ale sadze ze po podkreceniu beda chodzily wlasnie tak wporzadku,mam Athlona 2000xp+,512 DIMM (133 mhz) i płyta K7VZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

nikt mi nie odpowie?  jak tam z tymi zegarami i biosem?

ma ktos moze linka do biosa od sparka?

...umiesz czytać? :unsure: :rolleyes:

Pisałem o zegarach - ktoś mnie nawet lekko sprostował, więc zegary chyba już wiesz jakie ustawić...

A co do BIOSa, to też pisałem Ci już, że to było - podałem +/- numery stron - tam jest DUUUŻO o BIOSach... i linki też są!

1346988[/snapback]

mowie o sposobie przez winfoxa wgraniu biosa....bo nikt nie moze mi wytlumaczyc :( w przejrzysty sposob :P a ja sam zaciemny jestem,nie chce spalic 2 dniowej karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

hmmm...

no to co sie dzieje??

system mam po reinstalce...

help please!!

1347009[/snapback]

moze sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

nowe rewelacje z "niechcianymi pikselami"

Po wymianie karty na nowa problem wciaz wystepuje :]

szukajc podejrzanego dokladniej niz poprzednio (moze troche przez przypadek) znalazlem rozwiazanie, jednak nie satysfakcjonuje mnie ono. Juz pisze dlaczego.

1. Piksele NIE wystepuja jesli mam ustawione timingi pamieci na 2.5-2-2-6 a kosci pracuja @ 133 MHz (266 w dualu. memory freq. jest usatwiane na Auto).

2. Piksele wystepuja jesli mam ustawione timingi pamieci na 2.5-3-3-8 (czyli takie, na jakich wg producenta kosci powinny pracowac) a kosci pracuja @ 200 MHz (w dualu bedzie to 400)

3. Jesli ustawie timingi pamieci na 2.5-2-2-6 (czyli tak, gdy piksele przy syswietlaniu nie wystepuja) ale zwieksze czestotliwosc pracy do 200 MHz (400 w dualu) wowczas komputer sie nie uruchamia - musze resetowac bios.

 

Dodam, ze pamieci to TwinMOS 2 x 256 DDR PC3200.

 

W jaki wiec sposob mam ustawic timingi czestotliwosc pracy kosci pamieci, by nie tylko pracowaly na pelnych obrotach (niby po co kupowalem PC3200 jak pracuja mi na 2100 nie powodujac przy tym problemow z grafika uhm) i z pelna wydajnoscia, ale by nie powodowaly "niechcianych pikseli" w wyswietlanej grafice ?

A moze problem jest bardziej zlozony i to nie tylko wina timingow i ustawienia fsb ale. Hm. moze TwinMOSy maja jakies problemu w pracy z GeForcem 6600 ?

Prosze o pomoc i rade

dzieki, pzdr.

 

edit // przy ustawieniach timingow 2.5-3-3-7 i pracy kosci @ 166 piksele nie wystepuja. Zdaje sie ze maja miejsce tylok przy pracy @ 200 MHz.

Edytowane przez NewUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

witam wgrałem BIOSA nowego do karty....no i sprawa wyglada tak ze jak recznie chce zmienic zegary na 500/680 (bo tyle moge max...) to mimo wszystko po restarcie kompa mam 500/580....jak to zmienic...?zeby sie nie zmienialy

 

jeszcze pytanie jak nic nie robie temperatura wynosi 45-47 stopni podczas stresu (po wynikach 3dMark2k3) temepratura wzrasta do 55 stopni max...)czy to dobra temepratura?czy za wysoko?

Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze pytanie jak nic nie robie temperatura wynosi 45-47 stopni podczas stresu (po wynikach 3dMark2k3) temepratura wzrasta do 55 stopni max...)czy to dobra temepratura?czy za wysoko?

1347550[/snapback]

hehe zaprzeczasz sam sobie :P

 

tak temp masz fajna nie przejmój sie a poza tym sterowniki nowe źle pokazuja wartość temp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pyrko a czy moglbys zmierzyc napiecia na tym ukladzie apl 1581 u siebie to taki z 5 nozkami nie da sie go przeoczyc mierzysz to biorac minus na nozke 2 od lewej i sprawdzasz na kolejnych nozkach czyli 3,4,5 i ewentualnie bys podal mi jakie masz wyniki thx z gory

1342461[/snapback]

jak wstane to pomierze ci te napiecia pewnie - teraz wrocilem z knajpy i jestem pijany :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie czy Artici Cooling Silencer rev 3 wejdize na GF 6600 Leadtek'a? Bo właśnei stwierdziełm, ze mozę go przemontuje, ale musze byc an 100% pewien!

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

No i po przerabianiu....i w koncowych wynikach z szyny 300/550 po vmodzie uzyskalem 515/681 mhz w testacj 3dMark

3dMark 2k3 - 6000 pkt

3dMark 2k5 - 2700 pkt

Mam Athlona 2000xp+ 512mb (133 mhz) i płyta K7VZA więc sadze ze wyniki bardzo ładne....żadnych artow nie mialem podczas testowania,juz wiecej z niego nie wyciagnie? widzialem ze maja po 550/700> aaa i temperatura w stresie nie przekracza 55 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. [/b]Piksele NIE wystepuja jesli mam ustawione timingi pamieci na 2.5-2-2-6 a kosci pracuja @ 133 MHz (266 w dualu. memory freq. jest usatwiane na Auto).

2. Piksele wystepuja jesli mam ustawione timingi pamieci na 2.5-3-3-8 (czyli takie, na jakich wg producenta kosci powinny pracowac) a kosci pracuja @ 200 MHz (w dualu bedzie to 400)

3. Jesli ustawie timingi pamieci na 2.5-2-2-6 (czyli tak, gdy piksele przy syswietlaniu nie wystepuja) ale zwieksze czestotliwosc pracy do 200 MHz (400 w dualu) wowczas komputer sie nie uruchamia - musze resetowac bios.

 

1347360[/snapback]

podstawowe pytanie, pamieci masz puszczone synchronicznie z procesorem?jesli nie to tak je ustaw (mysle oczywiscie ze plyte mas zna nforcie)

mi sie wydaje ze tego athlona masz puszczonego @133 mhz na fsb i osynchro pyszczasz pamiec .. przy @133 mhz wszystko jest OK -praca synchroniczna z proc.

@166 jeszcze sie nic nie dzieje, ale przy @ 200 juz jest za duza roznica.

jesli chcesz miec te 200 mhz na pamieciach to ustaw procka tez 8mnoznik i 200 magistrale.

ewentualnie daj najwieksze wartosci na spread spectrum ... ale to spowoduje spadek wydajnosci systemu - zauwazalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowe pytanie, pamieci masz puszczone synchronicznie z procesorem?jesli nie to tak je ustaw (mysle oczywiscie ze plyte mas zna nforcie)

mi sie wydaje ze tego athlona masz puszczonego @133 mhz na fsb i osynchro pyszczasz pamiec .. przy @133 mhz wszystko jest OK -praca synchroniczna z proc.

@166 jeszcze sie nic nie dzieje, ale przy @ 200 juz jest za duza roznica.

jesli chcesz miec te 200 mhz na pamieciach to ustaw procka tez 8mnoznik i 200 magistrale.

ewentualnie daj najwieksze wartosci na spread spectrum ... ale to spowoduje spadek wydajnosci systemu - zauwazalny

1348697[/snapback]

W tej sek. pamieci mam puszczone asynchronicznie.

Co do proc - zgadza sie - pracuje @133 MHz (jest to Athlon Xp 2000+).

Gdy ustawiam proc. 8 x 200 - komputer nie startuje i musze zresetowac bios.

Tak wiec proc. zdaje sie ze musi pracowac @133, ale w takim razie co z pamieciami ? Moge je ustawic @166 i timingi 2.5-3-3-7 - wowczas nie ma niechcianych pikseli w grafice a calosc dziala.

Czy w takim wypadku nie ma mozliwosci puszczenia pamieci @200 przy pracy procesora @133 ? Taki fakt jest zdaje sie wynikiem ogolnej konfiguracji komputera, tzn. niskie fsb dla procesora przy wysokim dla pamieci, zgadza sie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej sek. pamieci mam puszczone asynchronicznie.

Co do proc - zgadza sie - pracuje @133 MHz (jest to Athlon Xp 2000+).

Gdy ustawiam proc. 8 x 200 - komputer nie startuje i musze zresetowac bios.

Tak wiec proc. zdaje sie ze musi pracowac @133, ale w takim razie co z pamieciami ? Moge je ustawic @166 i timingi 2.5-3-3-7 - wowczas nie ma niechcianych pikseli w grafice a calosc dziala.

Czy w takim wypadku nie ma mozliwosci puszczenia pamieci @200 przy pracy procesora @133 ? Taki fakt jest zdaje sie wynikiem ogolnej konfiguracji komputera, tzn. niskie fsb dla procesora przy wysokim dla pamieci, zgadza sie ?

1348925[/snapback]

no to ustaw proca i pamieci na takiej samej magistrali ...

nie musisz miec tylko ustawien @133 lub @166. moze byc jakie kolwiek inne (zwieksz napiecie na procku, jesli zwiekszasz jego magistrale- masz zablokowany mnoznik )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ustaw proca i pamieci na takiej samej magistrali ...

nie musisz miec tylko ustawien @133 lub @166. moze byc jakie kolwiek inne (zwieksz napiecie na procku, jesli zwiekszasz jego  magistrale-  masz zablokowany mnoznik )

1348956[/snapback]

 

Jadro mojego Athlona 2000 to Palomino, wiec chyba za duzo go sobie nie podkrece.

Cos mi sie zdaje ze najlepiej bedzie pozostac przy cpu @133 a pamieci @166 przy timingach 2.5-3-3-7

Edytowane przez NewUser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

jaką karta musiala by mieć temepratura żeby,ze tak powiem bedzie jej źle....tzn nie jest juz jej wskazana...i bardzo bedzie jej skracało zywtoność wie ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką karta musiala by mieć temepratura żeby,ze tak powiem bedzie jej źle....tzn nie jest juz jej wskazana...i bardzo bedzie jej skracało zywtoność wie ktos?

1349324[/snapback]

Mi raz jak zmieniałem radiator i ten od pentiuma 4 zakładałem źle się dopioł i radiator nie stykał do rdzenia. Cały dzień komp chodził i jak sprawdziłem temperaturę była 110'C i nic się z kartą nie stało. Myślę że 140'C to max dla tej karty. Najlepiej nie mieć powyżej 80'C - do tej wartości jest bezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawdzałem wszytkie stery do plyty tez i dalej wlancza sie cos takiego

mam gf 6600td nowka chieftec 360W,esc k7vtn ver5,athlon2,6xp+

po formacie dalej tak samo

Dołączona grafika

Edytowane przez Miecho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawdzałem wszytkie stery do plyty tez i dalej wlancza sie cos takiego

mam gf 6600td nowka chieftec 360W,esc k7vtn ver5,athlon2,6xp+

po formacie dalej tak samo

(obrazek)

1349497[/snapback]

Zrob to, czego ja nie zrobilem gdy moje piksele szalaly

- przejdz sie z karta do jakiegos kolegi i sprawdz, czy na innym kompie tez sa te defekty - jesli tak - wymien w serwisie karte na nowa (mi zrobiono to od reki, nawet nie sprawdzajac czy rzeczywiscie mam problem z karta), jesli nie - tzn. ze cos z konfiguracja kompa nie tak :)

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...