Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

No to mnie prawie przekonałeś do Leadteka. Ostatnie pytanko. Jak myślicie co jest wydajniejsze ?? Jak się bardziej memki podkręci czy rdzeń ?? I jeszcze jedno. Można kupić Sparkla 6600 z memkami 3.6ns czyli "chyba" lepiej niż w standard Sparkle i Leadtek !! I te 3.6ns się będą lepiej kręciły ;) Ale się chyba skłonię ku leadtekowi jednak :lol:

 

EDIT:

Tak się przygladałem 3 stronki do tyłu i zobaczyłem że Leadtek się dobrze kręci jak się zrobi Vmoda biosem :D I że ktoś tego biosa dobrego ma. To chłopie wrzuć tego biosa najlepiej na jakąś stronkę żeby każdy posiadacz GF 6600 Leadteka mógł sobie spokojnie zassać :wink: Już jestem przekonany żę biorę LEADTEKA :)

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy ja dobrze widze ale na zdjęciu są chyba kwadratowe pamięci! wiec chyba tak!  co do mojego wyniku 520/680 to tak się zastanawiam czy jak bym niezałozyl radiatorów na pamieci to moze by poszły na 700.

1354692[/snapback]

za ta cene uwazam ze jest to "blad" w opisie a jak sie patrzy na a6600td to od gory wydaje sie ze pamieci sa bga , a tak naprawde to tsop tak wiec ja mysle ze to ddr

 

 

a teraz co do twoich pamieci laudini

 

mozesz liczyc na wzrost oc TYLKO wtedy gry teraz masz bardzo gorace pamieci - wtedy mozna sadzic ze temp je blokuje , ale uwazam ze radiatory nic nie zmienia , zapewnia tylko troche bardziej komfortowe warunki pracy pamieci :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ta cene uwazam ze jest to "blad" w opisie  a  jak sie patrzy na  a6600td  to od gory wydaje sie ze pamieci sa  bga  , a tak naprawde  to  tsop  tak  wiec  ja mysle ze to  ddr

a  teraz co do twoich pamieci laudini

 

mozesz liczyc na wzrost oc  TYLKO wtedy  gry teraz masz bardzo gorace pamieci - wtedy mozna sadzic  ze  temp je blokuje  , ale uwazam ze radiatory nic nie zmienia  ,  zapewnia  tylko troche bardziej komfortowe warunki pracy pamieci :>

1354796[/snapback]

No włąsnie wydaje mi sie że niesą one aż takie ciepłe ale zaraz je jeszcze troche w jakiejs grze rozgrzeje i zobacze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Można kupić Sparkla 6600 z memkami 3.6ns czyli "chyba" lepiej niż w standard Sparkle i Leadtek !!

1354729[/snapback]

niemazle kazdy leadatek ma Hynixy 3.6 byly wersje z Samsungami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość nowy1

Czy ktos miał 5900xt i wymienił na 6600 i czy jest zauważala różnica w działaniu gier ?

czy jest sens wymieniać fx 5900xt na 6600?

Edytowane przez nowy1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie musisz wiele doplacac to jest sens.

 

PS> Niech ktos wystawi gdzies ten mod leadteka na napiecie 1.4, albo wysle mi go na adres mrmoro@o2.pl - to sam go wystawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy Ci co chca bios no Leadteka WinFast-a 6600TD AGP pisac na bossdrum@o2.pl !!!

Bios jest oryginalny od Leadteka (nie od Sparkla) po v-modzie !!!

Voltaz jest podniesiony z 1.3 na 1.4

Z tego co sie orjentuje nie tylko Voltaz jest dzwigniety... :-)

Wgrywac z DOS-a lub z WinFoxa (ale ta druga metoda nie zawsze dziala)

Ja osobiscie wygrywalem przez WinFoxa ale slyszalem ze nie wszystkim przez WinFoxa chcial sie wgrac !!!

U mnie jak na dzien dzisiejszy bios chodzi wysmienicie !!!

Rdzen pracuje na 515 mHz a pamieci sa taktowane na 699 mHz (ale to nie sa ostatnie poty karty) :-)

W moim WinFascie zmienilem fabryczne chlodzenie gdyz nie nadaje sie one ta przetaktowania tej karty...

Polecam moim zdaniem najlepsza firme to chlodzenia kart i nie tylko (ZALMAN-a)

Ja na swoja karte dalem ZALMAN-a ZM-VF700Cu

Temp. caly czas czyma sie na poziomie 53 stopni !!!

Ps.: Bios ma oczywiscie odblokowany pomiar temperatury :-)

Pozdrawiam... bossdrum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Wszyscy Ci co chca bios no Leadteka WinFast-a 6600TD AGP pisac na bossdrum@o2.pl !!!

Bios jest oryginalny od Leadteka (nie od Sparkla) po v-modzie !!!

Voltaz jest podniesiony z 1.3 na 1.4

Z tego co sie orjentuje nie tylko Voltaz jest dzwigniety... :-)

Wgrywac z DOS-a lub z WinFoxa (ale ta druga metoda nie zawsze dziala)

Ja osobiscie wygrywalem przez WinFoxa ale slyszalem ze nie wszystkim przez WinFoxa chcial sie wgrac !!!

U mnie jak na dzien dzisiejszy bios chodzi wysmienicie !!!

Rdzen pracuje na 515 mHz a pamieci sa taktowane na 699 mHz (ale to nie sa ostatnie poty karty) :-)

W moim WinFascie zmienilem fabryczne chlodzenie gdyz nie nadaje sie one ta przetaktowania tej karty...

Polecam moim zdaniem najlepsza firme to chlodzenia kart i nie tylko (ZALMAN-a)

Ja na swoja karte dalem ZALMAN-a ZM-VF700Cu

Temp. caly czas czyma sie na poziomie 53 stopni !!!

Ps.: Bios ma oczywiscie odblokowany pomiar temperatury :-)

Pozdrawiam... bossdrum

1356511[/snapback]

moze 33 stopnie? :) ja na seryjnym w pocie czola mam 53 stopnie na 519/690

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki lepiej wgrać??

Od Sparkle czy od WinFast-a zmodowanego

 

THX

1356748[/snapback]

Moim zdaniem lepiej wgrac ten bios od WinFasta bo V-modzie

nie bawic sie we wkladania nie biosu od innej karty...

(to jest moje zdanie na ten temat)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta w sumie masz racjie. Po co wkładać bios nie od tej grafiki jak od tej jest dobry?? THX za pomoc

1356951[/snapback]

U mnie bios chodzi idealnie...

Teraz karta dopiero pokazuje na co ja stac...

choc nie podkrecilem jeszcze do konca ale widac ze mozna z niej naprawde duzo wycisnac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka karte byście bardziej polecili 6600 Ladatec czy 9800??

Karta ma być dla siorki. Ale może ja ją przejmne i będę katował. Więc dla siorki a w kontekście dla mnie :lol:

 

THX oczywiście bedę się starał wgrać nowy bios do 6600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej wgrac ten bios od WinFasta bo V-modzie

nie bawic sie we wkladania nie biosu od innej karty...

(to jest moje zdanie na ten temat)

1356916[/snapback]

u mnie nie było tak świetnie,wszystko otwierało się wolniej,a każde wejście w zakładkę karty powodowało gaśnięcie monitora na ok.2s. w trakcie pisania karta chciała włączyć wygaszacz ekranu co również powodowało gaśnięcie monitora,na wszelki wypadek wgrałem z powrotem oryginalny bios tym bardzie ,że jakiegoś ogromnego przyrostu wydajności nie było-DOOM3 1-2 klatki przy 500/700 w porównaniu do430/700,3d03-wzrost o ok. 300pkt

też ci gasł monitor?

Pozdro

Edytowane przez aamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bios chodzi idealnie...

Teraz karta dopiero pokazuje na co ja stac...

choc nie podkrecilem jeszcze do konca ale widac ze mozna z niej naprawde duzo wycisnac...

1357093[/snapback]

Chyba poczekam na jakiś nowszy,bo z tym trochę strach,chociaż temperatura rdzenia po godzinie half lifa -55 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba poczekam na jakiś nowszy,bo z tym trochę strach,chociaż temperatura rdzenia po godzinie half lifa -55 stopni

1357313[/snapback]

Nowszy? nie wiem po co tu owszy bios jak ten jest odpowiednio zrobiony i nic sie z nim nie powinno dziac...

Mi tam on odpowiada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ten bios o bossdruma jest swietny mam ustawione 550/715 i w koncu zniklo zwalnianie w undergroundzie 2 ten oryginalny bios leadteka jest cos chyba niedopracowany szkoda tylko ze zniklo flashowanie biosu w winfoxie powrot do oryginalnego bedzie trudny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wgrywalem tego bisoa od bossruma ale otwoorzylem go w nibitorze i tam funkcje zmiany napiec sa odblokowane, poza tym zauwazylem to ze plik z biosem zajmuje ciut mniej nioz oryginalny z winfasta. Nie wiem pewnie sie myle ale wydaje mi sie ze to jest zmodyfikowany bios od winfasta ale GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać czy można wyedytować bios winfasta 6600gt i załadować do non gt ? Co wy na to ? GT ma zmienne voltowanko.Mój bez zmiany biosu chodzi tylko na 300@429\550@700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem zapytać czy można wyedytować bios winfasta 6600gt i załadować do non gt ? Co wy na to ? GT ma zmienne voltowanko.Mój bez zmiany biosu chodzi tylko na 300@429\550@700.

1358090[/snapback]

 

gdzies na poczatku to bylo i komus chodzilo tylko trzeba timingi zmienic w romie, a co do biosow to mam 6600 winfasta i chodzilem na biosie tym z mozliwoscia zmiany napiecia a teraz mam skarka bios obydwa chodzily identycznie podobnie sie podkrecaly i przy obydwu nie wykrywa monitora dobrze, tylko monitor domyslny ale to nie przeszkadza instaluje stery (infa) monitora recznie i wszystko smiga oki (n)a odydwu biosach karta normalnie chodzila na 550/350 wiecej nie podkrecalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzucilem na dobry serwer

MODYFIKOWANY BIOS

do winfasta (i od winfasta) posiada modyfikacje v gpu na 1,4V, oraz temperature trick .

 

wysokich czestotliwosci ( bios pochodzi od Dawida O. :) )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pyrko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na podkręcanie może mieć wpływ zasilacz (300W chieftec) jeśli na domyślnych ustwawieniach karty jest ok. Pytam bo probuje zniwelować następne objawy nie możności dojścia do >=500 na rdzeniu (bios vmod leadteka ten pierwszy co się pojawił.)

ps. pyrko sprwadzałeś ten bios u siebie,czy nie ma żadnych problemów z nim?

 

Ciekawe jest jeszcze jedno dam rdzeń np. na 470 Pacific assault, brothers chodza bez zarzutu natomiast splintela nawet powyżej 400 rdzenia nie mogę dać bo dyskoteka się robi. co jest ?.to samo z hl2. :blink:

Edytowane przez Ishartes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam Winfasta 6200TD@6600 400/670 i zastanawiam sie czy moge wgrac bios od 6600 ten zmodowany na 1,4V.

Wczoraj wgrałem bios od Sparkla zmodowany i musiałem bronic sie nvflashem pod DOSem bo mi w windowsie zacinał sie mocno i robił reset po minucie.

Na tym standardowym chłodzeniu w trybie 2D 59 stopni a podczas stresu nawet 110. Chyba przydałoby sie zmienic chlodzenie...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często przewijał sie wcześniej problem z artefaktami pojawiającymi się obrazie wyświetlanym na kartach z serii GF6600 w Windowsie na sterach z serii 7x.xx.

Tak jak już się zastanawialiśmy z UKI na privie, że mogłoby to być winą nieprawidłowej współpracy karty graficznej z płytami głownymi opartymi na chipsecie KT880 i jak widać pod spodem nie tylko my zaobserwowaliśmy tą dziwną zbieżność. Tak więc jeżeli ktoś ma płytę opartą na tym chipsecie (ja mam) i problemy z obrazem niech się nie przejmuje - to normalne :D. Najprawdopodobniej następne Hyperiony coś zmienią.

 

 

Cytaty z czeskiego forum:

 

Autor: AK-47

Titulek: Neverim 71.84

Odebírat reakce:

Datum: 30. března 2005,12:27:06

Ja je nainstaloval na mojem (Asus A7V880 + XP-Mobile@2200Mhz + inno3D 6600GT a rozsypal se obraz ihned po restartu jeste pred nastavenim klonovani pro TV. Lidi mne radili ze to je fošnou, tak jsem natocil nejnovejsi BIOS, kde opravdu psali ze opravuje chyby v texturach a DX9 ale stejne to delalo naprosto to same....

Zlate 66.93 rulezz!

 

Odpovědet

Autor: rote

Titulek: Mam to same

Odebírat reakce:

Datum: 30. března 2005,18:26:28

A7V880,3200+,LE.6600GT a to same jak nainstaluji tyhle ovladace,vsechny ikony na plose se rozmazou a dela to ruzne gr.artefakty ve vsem!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często przewijał sie wcześniej problem z artefaktami pojawiającymi się obrazie wyświetlanym na kartach z serii GF6600 w Windowsie na sterach z serii 7x.xx.

Tak jak już się zastanawialiśmy z UKI na privie, że mogłoby to być winą nieprawidłowej współpracy karty graficznej z płytami głownymi opartymi na chipsecie KT880 i jak widać pod spodem nie tylko my zaobserwowaliśmy tą dziwną zbieżność. Tak więc jeżeli ktoś ma płytę opartą na tym chipsecie (ja mam) i problemy z obrazem niech się nie przejmuje - to normalne :D. Najprawdopodobniej następne Hyperiony coś zmienią.

Cytaty z czeskiego forum:

 

Autor: AK-47

Titulek: Neverim 71.84

Odebírat reakce: 

Datum: 30. března 2005,12:27:06

Ja je nainstaloval na mojem (Asus A7V880 + XP-Mobile@2200Mhz + inno3D 6600GT a rozsypal se obraz ihned po restartu jeste pred nastavenim klonovani pro TV. Lidi mne radili ze to je fošnou, tak jsem natocil nejnovejsi BIOS, kde opravdu psali ze opravuje chyby v texturach a DX9 ale stejne to delalo naprosto to same....

Zlate 66.93 rulezz!

 

Odpovědet 

Autor: rote

Titulek: Mam to same

Odebírat reakce: 

Datum: 30. března 2005,18:26:28

A7V880,3200+,LE.6600GT a to same jak nainstaluji tyhle ovladace,vsechny ikony na plose se rozmazou a dela to ruzne gr.artefakty ve vsem!!!!!!

1359698[/snapback]

Nvidia Nforce RZĄDZI!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...