Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Te 87 stopni to mi pokazuje w tym programie ze sterowników, np. w SpeedFanie i innych programach jest około 10 - 14 stopni mniej (bo one pokazują temperaturę z trochę innego miejsca). Poza tym w jakimś tam teście pisali, że temperatura kart dochodziła im do 100 stopni i nic się nie działo... Zresztą napisane jest, że automatyczne wyłączenie karty następuje dopiero przy 127 stopniach, więc 87 to chyba nic strasznego... Nie mam za bardzo jak sprawdzić czy karta jest ciepła, bo mi ją zasłania wentylator od procesora :wink:, a od dołu boję się, że trafię na wiatraczek i go połamię :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki ze zadam takie pytanko zastrzelicie mnie ale nie mam zbytnio dzisaj czasu na czytanie tych wsyztski tu stron a szukam dobrego biosu do ledateka 6600GT AGP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, naprawdę głupota...Kupiłem kartę w lipcu, a chłodzenie w grudniu.Gdybym miał od razu na GT, to bym kupił GT...Głupotą jest kupić chłodzenie, które jest na tyle dobre, że za rok będę mógł je przełożyć na nowszą kartę...Oj, ja głupi, zamiast palić kartę przy 80 *C trzymam ją poniżej 60 *C :/ Mam rewizję A1 i nie omieszkam wycisnąć z niej jak najwięcej.Aha, głupie było tez założenie choćby radiatorków BGA...Może lepiej, jak kości sa całkiem odsłonięte?Przecież lepiej mieć jakiekolwiek chłodzenie, niż nie mieć go wcale.A nic lepszego by mi sie pod Pentka nie zmieściło, no i te radiatorki były razem z XC-80 Cu...Jestem lamer, ponieważ myślę przyszłościowo, no i głupi byłem, mając 500 zł kupić kartę za 500, zamiast poczekać 4 lata i kupić w tej cenie 7800 GTX SLi...O ludzie, nie wiem, czy to ta wigilia, czy za wczesne spożycie karpia, ale coś wam musiało zaszkodzić <_< :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarifari zgodze się że to dużo... ale pokazałem przykład kumpla który na gt niekręconym ma podobna temperature ! więc co producent zaprojektował złe chłodzenie!!!!!!!!!!?

pozatym powtazam ORGANOLEPTYCZNIE w zyciu nie powiedziałbym ze rdzen ma ponad 70 stopni! imho ten czujnik jest cos zwalony ! ( powtarzam winfox okolo 10 stopni mniej pokazywał)

ps powtarzam jakie chłodzenie polecacie niedrogie!:)

no zdarza sie ze nawet renomowanym producentom cos nie wyjdzie :) ale najlepiej wlansie sprawdzac organolpetycznie przykladajac do karty jakas wrazliwa czesc ciala ;) najlepiej palec :P czujniki czesto zle pokazuja temp. mi winfox np zaniza o kilkanascie stopni temp gpu w porownaniu do temp w sterach :/

a co do wysokich tempereatur... kumpel zmienil proca z durona chyba cos kolo 800mhz na athlona 2000+ palominio, tylko ze... chlodzenia juz nie zmienil i zalozyl to od durona :o :D nie wiedzialem o tym - mysle: czujni zwalony zle pokazuje bo temp mial 130!!! :o stopniw speedfanie, no ale dotykam radiatora i sie oparzylem, podjechalismy po whisper rocka i temp spadla do 56 stopni, ale kilkumiesiecznym dozynaniu proca w takei tempteraturze prime na nowym chlodzenia i tak walil bledami ze szkoda gadac - dyfuzja termiczna, ciekaw jestem ile mu ten proc jeszcze pozyje :)

Edytowane przez jarifari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, naprawdę głupota...Kupiłem kartę w lipcu, a chłodzenie w grudniu.Gdybym miał od razu na GT, to bym kupił GT...Głupotą jest kupić chłodzenie, które jest na tyle dobre, że za rok będę mógł je przełożyć na nowszą kartę...Oj, ja głupi, zamiast palić kartę przy 80 *C trzymam ją poniżej 60 *C :/ Mam rewizję A1 i nie omieszkam wycisnąć z niej jak najwięcej.Aha, głupie było tez założenie choćby radiatorków BGA...Może lepiej, jak kości sa całkiem odsłonięte?Przecież lepiej mieć jakiekolwiek chłodzenie, niż nie mieć go wcale.A nic lepszego by mi sie pod Pentka nie zmieściło, no i te radiatorki były razem z XC-80 Cu...Jestem lamer, ponieważ myślę przyszłościowo, no i głupi byłem, mając 500 zł kupić kartę za 500, zamiast poczekać 4 lata i kupić w tej cenie 7800 GTX SLi...O ludzie, nie wiem, czy to ta wigilia, czy za wczesne spożycie karpia, ale coś wam musiało zaszkodzić <_< :lol2:

nie napisales wczesniej co keidy kupiles :P to troceh tlumaczy wywalenie dodatkowej stowy do tej grafy, a co do myslenie przyszlosciowego... po pierwsze ja np. nie zamierzam za rok zmieniac tej grafiki (nie gram az tyle :) a jesli juz ja kiedys bede zmienial to przejde na platfomre a64 z pci-e x16 a wtedy jest duze prawdopodobienstwo ze taki pentagram nie bedzie pasowal do nowych kart, nie mowiac o sli... nie lepiej bylo przerobic jakis stary wiatrak z procka? duzo ludzi tak robi, jesto tym nawet przyklejony topik, a na pamieci radaitor z jakiegos pentium 100 pociac na 8 czesci i mamy idealnie zakryte memki :) (zrobilem tak na r9550 - wiatrak z durona, na pamieciach pociety jakis stary radiator - jako ze nei robilem vdimm moda to nic nie daly pryz kreceniu, wiec teraz sa na moim abicie na mosfetach :) a radeon u brata, ale on nie ma pojecia o oc wiec dla niego to zadan roznica :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio, naprawdę głupota...Kupiłem kartę w lipcu, a chłodzenie w grudniu.Gdybym miał od razu na GT, to bym kupił GT...Głupotą jest kupić chłodzenie, które jest na tyle dobre, że za rok będę mógł je przełożyć na nowszą kartę...Oj, ja głupi, zamiast palić kartę przy 80 *C trzymam ją poniżej 60 *C :/ Mam rewizję A1 i nie omieszkam wycisnąć z niej jak najwięcej.Aha, głupie było tez założenie choćby radiatorków BGA...Może lepiej, jak kości sa całkiem odsłonięte?Przecież lepiej mieć jakiekolwiek chłodzenie, niż nie mieć go wcale.A nic lepszego by mi sie pod Pentka nie zmieściło, no i te radiatorki były razem z XC-80 Cu...Jestem lamer, ponieważ myślę przyszłościowo, no i głupi byłem, mając 500 zł kupić kartę za 500, zamiast poczekać 4 lata i kupić w tej cenie 7800 GTX SLi...O ludzie, nie wiem, czy to ta wigilia, czy za wczesne spożycie karpia, ale coś wam musiało zaszkodzić <_< :lol2:

co do zakupu chłodzenia nic nie mam ! dla mnie warto kupić cos niz ciac bawic sie jakims zlomem miedziano aluminiowym;]

Ale biorąc pod uwagę twoją wypowiedź niby masz na wszystko wytłumaczenie przemyslane dzialanie itd...ale KTO POWIEDZIAL ZE MASZ MIEC GOLE PAMIECI!! dla mnie to glupota nawalac BGA, owszem radiatorki byly w komplecie no to je sprzedaje ( pewnie masz jakiegos kumpla z BGA) i kupuje normlne radiatorki ! jak nie wejda jak wejda wystraczy porozginac. A te bga daly ci tyle chodzby wcale ja na golych mam 666 pamieci... bycmoze nierownomierne oddawanie ciepla na kosci powoduje jej slabe OC...

Moze zaloz chlodzenie na polowe jądra procesora? albo polwe GPU? bo po co cały pokrywac....

no offence

pozdrawiam i zycze wysokich wynikow :)) w kreceniu

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zakupu chłodzenia nic nie mam ! dla mnie warto kupić cos niz ciac bawic sie jakims zlomem miedziano aluminiowym;]

Ale biorąc pod uwagę twoją wypowiedź niby masz na wszystko wytłumaczenie przemyslane dzialanie itd...ale KTO POWIEDZIAL ZE MASZ MIEC GOLE PAMIECI!! dla mnie to glupota nawalac BGA, owszem radiatorki byly w komplecie no to je sprzedaje ( pewnie masz jakiegos kumpla z BGA) i kupuje normlne radiatorki ! jak nie wejda jak wejda wystraczy porozginac. A te bga daly ci tyle chodzby wcale ja na golych mam 666 pamieci... bycmoze nierownomierne oddawanie ciepla na kosci powoduje jej slabe OC...

Moze zaloz chlodzenie na polowe jądra procesora? albo polwe GPU? bo po co cały pokrywac....

no offence

pozdrawiam i zycze wysokich wynikow :)) w kreceniu

Mały szkopuł - ja mam 4 ns, Ty 3,6 ns...Niby nic, a jednak :) Pobawię się jeszcze timingami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały szkopuł - ja mam 4 ns, Ty 3,6 ns...Niby nic, a jednak :) Pobawię się jeszcze timingami...

sorki:) nie zauważyłem:) ! moja wina:P no pobaw pobaw:)

Wesołych świąt wszystkim życzę:) i udanych wynikow OC:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :) (wesołyh swiat:D) mam taki mały problem. Wczoraj kupiłem GeForce 6600 TF agp i jest maly problemik gdy chce podniesc zegary w sterownikach przy 460 daje testuj i pisze ze nie moze zaakceptowac i zmniejsza do standart mysle hmm do dobra sciagam rivaatunera podonosze rdzen do 500 mhz daje test... a tu " The Driver Feild to past internal test with clock fraquency you ar about to set. Please decresa clock fraqency and try agein" hmmm zastanawiam sie czy to moze byc przez sterowniki ? mam orginalne z płytki był bym wdzienczy za jakies bez tej blokady z góry dziekuje :) (taktowanie karty to nie jak w normalnych GF6600 300,250 a 400,250)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :) (wesołyh swiat:D) mam taki mały problem. Wczoraj kupiłem GeForce 6600 TF agp i jest maly problemik gdy chce podniesc zegary w sterownikach przy 460 daje testuj i pisze ze nie moze zaakceptowac i zmniejsza do standart mysle hmm do dobra sciagam rivaatunera podonosze rdzen do 500 mhz daje test... a tu " The Driver Feild to past internal test with clock fraquency you ar about to set. Please decresa clock fraqency and try agein" hmmm zastanawiam sie czy to moze byc przez sterowniki ? mam orginalne z płytki był bym wdzienczy za jakies bez tej blokady z góry dziekuje :) (taktowanie karty to nie jak w normalnych GF6600 300,250 a 400,250)

a zmieniałeś biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów :) (wesołyh swiat:D) mam taki mały problem. Wczoraj kupiłem GeForce 6600 TF agp i jest maly problemik gdy chce podniesc zegary w sterownikach przy 460 daje testuj i pisze ze nie moze zaakceptowac i zmniejsza do standart mysle hmm do dobra sciagam rivaatunera podonosze rdzen do 500 mhz daje test... a tu " The Driver Feild to past internal test with clock fraquency you ar about to set. Please decresa clock fraqency and try agein"

Po pierwsze ,Riva Tuner nie działa niskopoziomowo przy podkręcaniu zegarów w kartach FX5xxx,GF6xxx,jedynie w starszych GF3/4,wiec czy podkrecasz rivą czy w zakładkach sterownika, nie ma absolutnie żadnego znaczenia-działa to w ten sam sposób.Po drugie ,problem nie jest związany ze sterownikami tylko z GPU.Oznacza to ,że NIE MOŻE on poprawnie działać z takimi ustawieniami,ponieważ nie przechodzi wewnętrznego testu sterownika.Można to ominąć wyłączając test za pomocą RT,ale tylko jeśli masz zamiar bić rekordy w 3d markach,a nie do codziennego użytku.

Innymi słowy-jak podkręcasz zwykły procesor i NIE PRZECHODZI on "torture test" w Prime95 ,to logiczne ,że jest niestabilny i albo należy go odkrecić albo podbić Vcore i sprawdzać dalej.Oczywiście są też tacy którzy twierdzą ,że mają błedy w Prime95 ale komp im hula aż miło-to jest własnie analogia do testu sterownika(wg. tych osób skoro wszystko działa to jest ok.).Większość wyłącza ten test myśląc ze jest to blokada przed OC,lub coś w tym stylu,nie zdając sobie sprawy ,że grozi to niestabilnością sprzętu lub walką z BSOD w windowsie.Ja sobie tego nie wymyśliłem-twórca Rivy tuner-Unwinder- wyrażnie o tym pisze.Sterowniki Nvidii dysponują zabezpieczneniem na wypadek niestabilności tzw."Robust Channels" ,jest to odpowiednik "VPU Recovery" w kartach ATI.Działa to w ten sposób ,że gdy GPU przestaje odpowiadać na polecenia sterownika Robust Channells restartuje sterownik/obniża częstotliwość GPU(przechodząc np.w tryb Low power 3D).Ale z doświadczenia wiem ,że nadmierne OC raczej sutkuje totalną zwiechą bez żadnego ostrzeżenia(6600 nie ma trybu low power 3d).Zrobisz jak uważasz-jak wyłączyć test znajdziesz w paru postach wczesniej.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedz:) mam jeszcze pytanie gdzie moge znalezc bios do mojej karty tylko ze z 1,4 na core i czym go moge wgrac jesli nie posiadam stacji dyskietek??? (nie wiem dlaczego ale moja karta czujnik temperatury ma odblokowany:/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na tym forum-ewentualnie może ktos Ci go(bios 1,4V) prześle.

Co do flashowania->tu znajdziesz program flashcd(Bootable CD->1,44).

Za pomoca tego programu oraz UltraISO(wersja 30dn. w zupelności wystarczy)przygotujesz płyte startową zawierającą program flasciach!acy (nvflash 5.13 lub 5.25)bios 1,4 oraz inne,np.standartowy bios wteż warto umieścić by nie kombinować drugi raz w razie problemów.Wszystko jest opisane w pliku readme.Nvflach można zassać stąd.

Co to odblokowanej temperatury,to w tej chwili już nie ma znaczenia ponieważ Riva tuner 15.8 ma wtyczkę do odczytu temperatury z diody termicznej,także już nie trzeba modyfikować BIOS-u.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo :D ale przydał by mi sie dokladny opis co w ktorym programie zrobic i linki (nie mam stacji dyskietek) (mam jedna partycje fat 32) bardzo bym prosił bo nieumie tego zkumac mimo dlugiego zastanawiania sie nad tym wsyzstkim :(( z góry dziekuje

Edytowane przez egus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że umiesciłem ten problem jako osobny temat a moderator wskazał link z tym tematem więc opisze mój problem tutaj jeszcze raz.

 

Wczoraj wieczorem z moja kartą graficzną gigabayte geforce 6600 stało się coś dziwnego. Mianowicie grałem sobie w gta san andreas a w tle ściągała mi się muza z netu. Nagle gra pare razy gra ładnie przychaczyła więc ją zpałzowałem nacisnąłem alt+tab okazało się że już ściąganie jest zakończone więc wyłączyłem przeglądarkę rozłączyłem się z netem i powróciłem do gry. I tu się zaczyna problem poniewaz zauważyłem że samochody są wyblakłe, przejścia w odcieniach wyrażne jednym słowem jak w 16 bitach (ale nie do końca) podczas gdy gram w 32 bitach. Zmiana rozdzielczi nie pomogła, przeinstalowanie sterowników też nie. Co więcej zauważyłem ze na przykład gdy sie ładuje gta to te wszystkie obrazki są takie jakby całe z pikseli zbudowane. Gra działa w 32 bitach ale przejscia są widoczne w kolorach a jak sie przerzuci na 16 bitów to jest jeszcze gorzej. Tak samo jest w Black & White 2, wszystko jest bardzo blade z daleka a gdy się przybliży chowańa to wręcz widać na nim piksele. Nigdy nie miałem takiego dziwnego problemu, tym bardziej że taki stan zrobił się nagle.

 

Jeżeli taki problem był poruszany w tym temacie to napiszcie na której stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "prosbe" moda przenosze pytanko tutaj.

 

To moj pierwszy post, wiec witam wszystkich. Przeczytalem juz nie wiadomo ile stron o GF6600 na tym forum i nie znalazlem nic co by przypominalo moje problemy, wiec zakladam nowy temat.

 

Na swieta kupilem sobie Leadtek Winfast GF 6600 TD 128/128. Wszystko jest w porzadku do czasu gdy nie odpale jakiejs gry. W HL2 Lost Coast jest wszystko ok do czasu gdy nie wejde do kosciolka i nie powybijam szyb, dostaje cos takiego, ogolnie HL2 czestuje mnie czasami takimi kwiatkami. Czesto zdarzaja sie zepsute czcionki HL2,Earth 2160. Doom 3 chodzi dobrze do czasu gdy na ktoryms z monitorow w grze nie wyswietla sie jakis filmik, wtedy gra strasznie przycina, a na tych monitorach widac biale kreski. To samo widze na filmikach gdy wlaczam gre(logo ID software, raven). Demo Quake 4 lubi mi zjadac tekstury ze scian.

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Chodzi o to, ze rozne bledy wystepuja na roznych sterownikach. Na tych z plyty dostarczonej z karta, nie ma problemow z HL2, ale za to w ogole nie moge odtwarzac filmow w windowsie , znikaja tez te kreski z poczatkowych filmow w Doomie3. Na najnowszych sterach od NVidii dzialaja filmy ale sa problemy w HL2 .

 

Windows XP swiezo po formaci, najnowszy DirectX, reszta sprzetu* sprawna, bo wszystko ladnie dzialalo z poprzedni karta.

 

* Athlon 2500+

Gigabyte GA7N-400L nForce2

2x256 DDR Kingston Dual chanell

Zasilacz to jakis noname 350W

 

Pytanie brzmi czy to wina karty i mam ja odniesc do sklepu czy moze cos innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że umiesciłem ten problem jako osobny temat a moderator wskazał link z tym tematem więc opisze mój problem tutaj jeszcze raz.

 

Wczoraj wieczorem z moja kartą graficzną gigabayte geforce 6600 stało się coś dziwnego. Mianowicie grałem sobie w gta san andreas a w tle ściągała mi się muza z netu. Nagle gra pare razy gra ładnie przychaczyła więc ją zpałzowałem nacisnąłem alt+tab okazało się że już ściąganie jest zakończone więc wyłączyłem przeglądarkę rozłączyłem się z netem i powróciłem do gry. I tu się zaczyna problem poniewaz zauważyłem że samochody są wyblakłe, przejścia w odcieniach wyrażne jednym słowem jak w 16 bitach (ale nie do końca) podczas gdy gram w 32 bitach. Zmiana rozdzielczi nie pomogła, przeinstalowanie sterowników też nie. Co więcej zauważyłem ze na przykład gdy sie ładuje gta to te wszystkie obrazki są takie jakby całe z pikseli zbudowane. Gra działa w 32 bitach ale przejscia są widoczne w kolorach a jak sie przerzuci na 16 bitów to jest jeszcze gorzej. Tak samo jest w Black & White 2, wszystko jest bardzo blade z daleka a gdy się przybliży chowańa to wręcz widać na nim piksele. Nigdy nie miałem takiego dziwnego problemu, tym bardziej że taki stan zrobił się nagle.

 

Jeżeli taki problem był poruszany w tym temacie to napiszcie na której stronie.

podobne objawy mialem keidys po zmianie sterow, textury nagel staly sie pixelowate, wiec wskazywaloby to na stery, dziwne jest tylko to ze to sie stalo tak nagle, moja prpozyjca: zainstaluj oryginalne sterowniki z nvidii a jak dalej to nie pomoze to zostaw te stery i przeinstaluj gre

 

Na "prosbe" moda przenosze pytanko tutaj.

 

To moj pierwszy post, wiec witam wszystkich. Przeczytalem juz nie wiadomo ile stron o GF6600 na tym forum i nie znalazlem nic co by przypominalo moje problemy, wiec zakladam nowy temat.

 

Na swieta kupilem sobie Leadtek Winfast GF 6600 TD 128/128. Wszystko jest w porzadku do czasu gdy nie odpale jakiejs gry. W HL2 Lost Coast jest wszystko ok do czasu gdy nie wejde do kosciolka i nie powybijam szyb, dostaje cos takiego, ogolnie HL2 czestuje mnie czasami takimi kwiatkami. Czesto zdarzaja sie zepsute czcionki HL2,Earth 2160. Doom 3 chodzi dobrze do czasu gdy na ktoryms z monitorow w grze nie wyswietla sie jakis filmik, wtedy gra strasznie przycina, a na tych monitorach widac biale kreski. To samo widze na filmikach gdy wlaczam gre(logo ID software, raven). Demo Quake 4 lubi mi zjadac tekstury ze scian.

 

Jest jeszcze jedna sprawa. Chodzi o to, ze rozne bledy wystepuja na roznych sterownikach. Na tych z plyty dostarczonej z karta, nie ma problemow z HL2, ale za to w ogole nie moge odtwarzac filmow w windowsie , znikaja tez te kreski z poczatkowych filmow w Doomie3. Na najnowszych sterach od NVidii dzialaja filmy ale sa problemy w HL2 .

 

Windows XP swiezo po formaci, najnowszy DirectX, reszta sprzetu* sprawna, bo wszystko ladnie dzialalo z poprzedni karta.

 

* Athlon 2500+

Gigabyte GA7N-400L nForce2

2x256 DDR Kingston Dual chanell

Zasilacz to jakis noname 350W

 

Pytanie brzmi czy to wina karty i mam ja odniesc do sklepu czy moze cos innego.

na poczatku wydawalo mi sie ze to moze byc uszkodzenei gpu, ale na roznych sterownikach sa rozne uchybienia w obrazie dlatego stawiam na zasilacz - jaka miales wczesniajsza karte? i ile masz hdd i napedow optycznych i wogole innych sprzetow w kompie? zakldam ze dodatkowe zasilanie do karty jest podpiete :) na starej grafei zasilacz mogl wyrabiac a teraz juz goni resztkami sil...

 

rozumiem tez ze karta nie byla podkrecana?

 

na koniec:

Wesolych Swiat Bozego Narodzenia zycze Wszystkim (mimo ze to juz polmetek ;) no i rece hucznie Sylwestra wiwat polecamy ;-]

Edytowane przez jarifari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak dodatkowe zasilanie podpiete :)

 

Poprzednia karta to Radeon 9000 Pro. W kompie jest jeden HDD + nagrywarka CD+FDD+ sluchawki :P. Karta nie podkrecana, swiezutka (mam nadzieje) ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedzieć co sądzicie o Geforce 6600 Xpert vision 128 bit 128MB (Agp). Wiem że gdzieś juz to pewnie było ale nie moge sie dokopać.Prosze o recenzje lub jakies linki potrzebne mi wszystko na jej temat.

 

ehh a pytales google? :-]]]

 

 

Czy jest jakiś sposób żeby zlikwidować przycinki ok. 3s w grach które występują gdy temperatura gpu karty dojdzie do ok. 60'C.

wydaje mi sie ze to kwestia biosu, po wgraniu zmodowanego biosu z odblokowanym termometrem, w sterach jest zakldakd aod temretaruy a tam widnieje coc takiego jak: Prog opoznienie procesora i tam wartosc w stopniach C - ja mam 145 C ale w oryginalnym biosie moze byc mniej, np. 60C, albo jest to problem chipsetu na mobo, jest tu przykleojny topik o freezach - tam poszukaj odpowiedzi

post-114674-1135602444_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazyłem dzis że problem z obrazem jest u mnie teraz nie tylko w grach, występuje tez przy ogladaniu filmów np. divix. film który przedtem był ostry teraz wyglada jakby był cały posklejany z pikseli, są widoczne bardzo wyrażne przejścia takie fioletowe plamy. Obraz jest w 32 bitach poza tym ten film wygladał normalnie przedtem. Sterowniki juz sprawdzałem różne i na kazdych jest tak samo teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczysciles dokladnie twardego ze sterownikow od ati ? uzyj driver cleaner cos w tym stylu zeby miec pewnosc ze nie ma starych sterownikow a najlepiej to zrob formata :)

Hehe zrobilem formata :) Windows jest swiezutki.

Zauwazylem jedna conajmniej dziwna rzecz. We wczesniejszym poscie wspominalem o bialych kreskach w filmikach w Doomie3. Ten screenshot to jedyny jako udalo mi sie zrobic. Pstryknalem ich ze 20 i kreski widac tylko na jednym. Najdziwniejsze jest to ze kiedy probuje nagrac je FRAPS'em, kreski znikaja, zaraz po tym jak wcisne przycisk nagrywania, kiedy wylacze nagrywanie, kreski znowu sie pojawiaja :blink:

 

Ktos napisal ze to moze byc wina zasialacza. Aktualne to jakis noname 350W, kompletnie nie znam sie na zasilaczach stad pytanie czy moze Codegen 300W bedzie lepszy od tego noname'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciaż jeszcze bojuje z moim 6600 od ciulatego TwinTech'a i ostatnio sie zastanawiam czemu arty znikaja jak włącze software shaders? Czy to jest równoznaczne z po prostu kompletnym wyłączeniem akceleracji sprzetowej karty czy jak? Bo jeśli tak to pewnie jednak jest walniete coś w GPU a wciąż mam nadzieje ze uda mi sie znaleść jakiś przegapiony szczegół ktory pozwoli mi ta karte doprowadzic do używalności ale najpierw musz wiedzieć co jej dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe zrobilem formata :) Windows jest swiezutki.

Zauwazylem jedna conajmniej dziwna rzecz. We wczesniejszym poscie wspominalem o bialych kreskach w filmikach w Doomie3. Ten screenshot to jedyny jako udalo mi sie zrobic. Pstryknalem ich ze 20 i kreski widac tylko na jednym. Najdziwniejsze jest to ze kiedy probuje nagrac je FRAPS'em, kreski znikaja, zaraz po tym jak wcisne przycisk nagrywania, kiedy wylacze nagrywanie, kreski znowu sie pojawiaja :blink:

 

Ktos napisal ze to moze byc wina zasialacza. Aktualne to jakis noname 350W, kompletnie nie znam sie na zasilaczach stad pytanie czy moze Codegen 300W bedzie lepszy od tego noname'a?

Wg mnie błędy są, jak już ktoś zauważył skutkiem kiepskiego zasilacza :] A co do tego, czy Codegen 300 W starczy, odpowiadam, że raczej nie...Kup coś mocniejszego, chociaż tu nie chodzi o moc, ale o stabilne trzymanie napięcia...Zresztą mając kiepski zasilacz, nie tylko grafa cierpi, ale także inne podzespoły...Ja Ci osobiście polecam Fortrona - taki, jak mój w zupełności starczy, ponieważ u mnie na mocno kręconym 6600 (a będzie jeszcze więcej) spokojnie wystarcza.Na Allegro są za 55-60 zł.Jeśli wolisz coś mocniejszego, to również Fortron lub Delta, np 400 W, ale pogrzeb w necie, jak się zachowują tam napięcia.No chyba, że wolisz coś z wyższej półki, jakiegoś Antka, Szefa czy Neo, ale to już jest wydatek ok. 200 zł...Oooo, tak działa mój Fortron :] Klik!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie błędy są, jak już ktoś zauważył skutkiem kiepskiego zasilacza :] A co do tego, czy Codegen 300 W starczy, odpowiadam, że raczej nie...Kup coś mocniejszego, chociaż tu nie chodzi o moc, ale o stabilne trzymanie napięcia...Zresztą mając kiepski zasilacz, nie tylko grafa cierpi, ale także inne podzespoły...Ja Ci osobiście polecam Fortrona - taki, jak mój w zupełności starczy, ponieważ u mnie na mocno kręconym 6600 (a będzie jeszcze więcej) spokojnie wystarcza.Na Allegro są za 55-60 zł.Jeśli wolisz coś mocniejszego, to również Fortron lub Delta, np 400 W, ale pogrzeb w necie, jak się zachowują tam napięcia.No chyba, że wolisz coś z wyższej półki, jakiegoś Antka, Szefa czy Neo, ale to już jest wydatek ok. 200 zł...Oooo, tak działa mój Fortron :] Klik!

Hmm Fortrona jakos w sklepach znalezc nie moge, a na przesylke z allegro nie chce mi sie czekac :wink:

Co powiecie o tym? Zaznaczam ze kompletnie sie nie znam, wiec jak cos jest nie tak to mowcie. :) Z tego co wyczytalem to ma dobra opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...