Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

nom niestety nie moge znalesc nigdze biosu z napeicie 1,4V lub 1,5V dla 6600GT nom standardowo przeciez leadtek ma 1,3V z tego co czytalem! a i mam pytanko czy mozna bios wgrac tak jak do plyty glownej uruchamiach program w windowsie i sie laduje i tylko resecik i juz jest oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki jzu wsyztsko wiem jak co i gdzie! poprostu kwestia jest taka ze jak sie robi pierwszy az to sozk! pamietam jak do plyty wgrywalem hoho ile strachu! a teraz! bosze ile razy sie ti juz robilo tyle plyt juz mialem i do kazdej wgrwalem nie jednego ! a najeiwecej w abicie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję...A patrze na Twojego siga i widzę " ( vmod>gpu 1.7v|mem 3.1v).Dovoltowałeś pamięc na karcie?A GPU aż 1,7 V? :blink: Ja mam 560 na rdzeniu.Daję więcej, to Coolbits nie przechodzi testu.Dałem w NiBiToRze 1.5 V i dalej to samo...Co z tym? :| A z tym RAM'em, to jak to dovoltować? No i w ogóle jakie masz pamięci? Ile ns? :]

napiecie podniesione za pomocą ołóweczka :] GPU| MEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Częstotliwości ustawione dosyć wysoko, ale co z tego jak brakuje karcie energii - za mały woltaż.Czy ktoś ma tego geforca co ja mam i znalazł punkty lutownicze na których można zmierzyć napięcie zarówno na gpu jak i mem??Jeżeli tak to niech mi pomoże bo ta karta potrafi więcej niż te 525x700!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wgarlem wlasnie bios rev.0.2 i jzu sie lepiej karta kreci tzn memki bo chyba gpu mi spadlo i co moja karta ma 1,3V napiecie co mam dokladnie zmienic aby bylo 1,4V bo tam jest tyle opcji do wyboru opisujcie jaki chcecie program znajde je na dysku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.Częstotliwości ustawione dosyć wysoko, ale co z tego jak brakuje karcie energii - za mały woltaż.Czy ktoś ma tego geforca co ja mam i znalazł punkty lutownicze na których można zmierzyć napięcie zarówno na gpu jak i mem??Jeżeli tak to niech mi pomoże bo ta karta potrafi więcej niż te 525x700!!!

Wszystko to już było-wczesniej

Zresztą timingi też już byly przerabiane-dodam tylko ,że niestety najwazniejszych timingów nie da sie wyedytować,tzn.ściślej mówiąc b.trudno znależć odpowiednie wartości np.hex edytorem.Ale jeszcze troche i bedą rozpracowane-paru gości już się tym zajmuje ,także z chwilą gdy będzie można wyedytować większość ,pamięci powinny lepiej się podkręcać.

Oczywiście nie zawsze lużniejsze timingi gwarantują podniesienie zegarów pamieci(bo to zalezy od wielu innych czynników).

Również wyższe zegary nie zawsze zapewnią np.wzrost punktów w 3dmarkach,ale za to zapewnią większą przepustowość pamięci np.DDR 680=10880 Mb/s a DDR 740=11840.

Oznacza to ,że w jakiejś gierce mamy FSAAx2 "za darmo".Albo kilka klatek więcej jak kto woli.

Co do punktow pomiaru- w topicu dla 6200 ktoś je podawal dla GF6200 Leadteka,a ponieważ 6600 i 6200 tego producenta mają identyczne PCB, punkty pomiru są takie same.Zresztą na VR-zone jest przykład Vmoda A6600TD jak bedę miał czas zapodam linka.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia z FX-sami sie juz nie powtórzy,karty NV są naprawdę niezłe,ale nowe seria X1000 jest po prostu bardziej przemyślana, umożliwia np.korzystanie FSAA przy włączonym HDR(w standardzie OpenEXR)co kartach NV jest niemożliwe, można też korzystać z tzw. MRT -odroczonego cieniowania- również przy odpalonym FSAA.Jak nietrudno zgadnąć, tego produkty nv również nie potrafią. Ale jest to problem posiadaczy 6800/7800.-zresztą połowiczny, bo HDR to mało która karta ciągnie z zadowalającym FPSem.

Jeżeli masz Leadteka A6600TD to mod ołówkowy jest bardzo prosty

V-DDR mod->zlokalizuj układ APL1581(prawy górny róg po stonie GPU)pod nim jest rezystor R84,jego rezystancja wynosi 90ohm.teraz za pomocą ołówka -ale jak najbardziej miękkiego(np.7B może być za twardy)musisz zmniejszyć jego rezystancję o 5-6 Ohm(nie więcej!).Standardowe V modułów na Leadteku wynosi 2.6V.Ale MUSISZ mieć miernik-inaczej nie sprawdzisz czy obniżyłeś rezystancję!

V-GPU mod-znajdż układ ISL6549CB(po przeciwnej stronie GPU).Pod układem ,jest grupa 4 rezystorów."Zainteresuj" się R510-jego rezystancja wynosi 600Ohm.Domyślne napiecie dla GPU=1,33V.I teraz zmniejsz ołówkiem jego rezystancję -KAŻDE 10 (dziesięć)Ohmów MNIEJ to 0.03V więcej na rdzeniu.Czyli

590=1.36V,580=1,39V,570=1,42V

Ja mam obecnie 1,378V na rdzeniu=475MHZ na orginalnym biosie(przedtem 430max)

Napięcia mierzyłem miernikiem,żeby nie było niedomówień-ale jak zmierzyć napięcia?

Musisz mi uwierzyć na słowo-bo musialbym zrobić zdjęcia punktów pomiaru -a w tej chwili nie mam jak.Ale miernik MUSISZ mieć, do zmierzenia rezystancji R510 po zamalowaniu go ołówkiem!Inaczej możesz dowalić np.1.55V!(masz pentagrama-ale ryzyko uszkodzenia GPU jest).Baw się dobrze i daj zanć jak postępy!

nom nawet sprytne:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno-R84 sprawdzałem dwoma miernikami- rezystancja wynosiła 90Ohm,oczywiście nie znaczy to ,że tak być musi-moge miec beznadziejne mierniki,albo w nowszych wersjach ,producent zmienil nieznacznie specyfikacje( gdzieś mi przemkneło ,że ktos zgłaszal ,że rezystancja jest większa).Tego moda,mam 7-8miesięcy i działa w 100%.Wole mieć po prostu orginalny BIOS,to tyle ...

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom to bedzie trzeba sie pobawic:)

a biosika nie znalazles zadnego?

 

fajne chlodzonko

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jak ma sie takie cos na to po v-modach mozna miec 31C i zegar 658/1380

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie -karty PCI-E mają inne PCB,ale mozna spróbować tego moda-Inno3d

Co prawda jest do karty innej firmy,ale dotyczy najprawdopodobniej wszystkich 6600GT bazujących na referencyjnej płytce PCB(tak.jak Leadtek).Punkty pomiaru są zaznaczone,wiec sprawdzenie napiecia nie powinno byc problemem.Standartowe V powinno wynosić wedle tego opisu ok.1.45V a zmniejszenie rezystancji tego rezystora(A)o każde 50 Ohmów da +0,1V na rdzeniu.

O biosach do GT z wiekszym V nawet nie słyszałem,pozostaje ołówek/lutowanie.

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie -karty PCI-E mają inne PCB,ale mozna spróbować tego moda-Inno3d

Co prawda jest do karty innej firmy,ale dotyczy najprawdopodobniej wszystkich 6600GT bazujących na referencyjnej płytce PCB(tak.jak Leadtek).Punkty pomiaru są zaznaczone,wiec sprawdzenie napiecia nie powinno byc problemem.Standartowe V powinno wynosić wedle tego opisu ok.1.45V a zmniejszenie rezystancji tego rezystora(A)o każde 50 Ohmów da +0,1V na rdzeniu.

O biosach do GT z wiekszym V nawet nie słyszałem,pozostaje ołówek/lutowanie.

U mnie to niestety nie sprawdza egzaminu, tzn napiecie sie podnosi, nawet zwiekszyłem do 1.7 i 1.8V w 3D ale temperatura byla wysoce przesadzona a mozliwosci OC jednak duzo nie wzrosły ;| Rewizja A4 być może to jest powód, nie wiem sam. Najpierw musze pomyśleć nad chłodzeniem a dalej bede sie bawił. Na rynku jest juz jakis ciekawy cooler dla 6600GT nie rujnujący budżetu ?;] no chyba że koś ma sposób na niezłą samoróbe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety,nie jesteś pierwszą osobą która zgłasza ,ze Vmod niewiele daje.Na zagranicznych forach pełno jest osób ,które o tym piszą tzn.podniesienie napiecia praktycznie nic nie daje albo uzyskują marne 20Mhz wiecej na rdzeniu.Prwdopodobnie jest to wina Rev.A4.Co prawda na A4 na 100% znajdą się świetnie podkręcające się GPU,ale tu już trzeba mieć szczęscie-albo poprosić w sklepie o wyselekcjonowanie takiego egzemplarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 142 podawałem komuś linka do egieldy z biosami 1,4 i tym niby 1,5(bo z tego co mi widomo 1,5 i tak nic nie zmienia).

Prawda :) Próbowałem nieskutecznie.Ani MHz mi to nie dało, więc wróciłem do 1.4 V.

Zmieniłem Timing Set 1 na to, co podawałeś wcześniej - teraz mam 560/660.

Ustawiłem to już w BIOS'ie i na tym będę działać.Wynik 3DMarka03 to 6944 :]

Może kiedyś spróbuję pencil moda, to wtedy zaaplikuję te timingi 2,8 ns, ale na razie starczy :D

Niestety chłodzenie pamięci jest ubogie - radiatorki BGA na pamięciach TSOP. Ale ze mnie :lol2:

Ale były za darmo, więc lepsze to, niż całkiem gołe pamięci, a pod Pentagrama nic lepszego się nie mieści :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kiedyś spróbuję pencil moda, to wtedy zaaplikuję te timingi 2,8 ns, ale na razie starczy :D

Timingi 2,8 czy nawet 2,5 można zastosować zastosować bez vmoda,one są tylko lużniejsze i nic poza tym.Ale z tego co zauważyłem ich zastosowanie przynajmniej u mnie nic nie daje(740 i ani troche więcej).Pozostaje poczekać na rozpracowanie wszystkich timingów,bo poki co mozna edytować tylko niektóre.Jak bedzie mozna zmienić parametr np.CL to juz bedzie dobrze- i prawie na pewno bedzie mozna zegary pamieci jeszcze podciągnąć.

Słabe podkręcanie moze tez wynikać ze słabej konstrukcji układu zasilania G-DDR(np.zbyt małej pojemności kondensatorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BezbronnyPL

 

A jakiś timingset dla 6600GT ;] znasz ciekawy ? Bo z tego co widze to tu wszedzie sie przewijają na 6600 ;]

Timingset ?Najpierw musisz wiedzioec z ktorego zestawu korzysta karta ,można to bardzo łatwo sprawdzić za pomocą NiBitora 2.5/2,6.File->open bios->otwierasz bios ->timings->autoselect timings.wtedy program wykryje zestaw z ktorego korzysta sterownik(np.Timingset 1/2/3/4/5/6/7).Edytować nalezy tylko i wyłacznie zestaw który zostanie wykryty-innych nie ma sensu.A jakie wpisać?Najlepiej spisz oznaczenie pamieci-zobaczymy czy w ogole da się coś zrobic.

Jestem chory więc teoretycznie mam troche czasu-teoretycznie.

Tak w ogóle

To jest/był topic dla 6600 z połaczenia z GT wyszedł tylko zamęt-pytaja goście o mody i rózne takie,a później wychodzi ,że jeden ma wer.GT inny że non GT ale PCI-E i dlatego ciągle jest zamieszanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 660 okazało się beeee.Battlefield 2 zamiast być szybszym, zwolnił.Zapewne się grzały (choć artów nie było).Zmieniłem na 650 i na tym na razie pozostane.Jak odkryją wszelkie tajemnice timingów, to popróbuję :]

Edytowane przez S.T.4.L.K.3.R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze troszke odbiegne od tematu.

Ale jakiej firmy GeForce 6600GT byscie mi doradzili kupic na AGP?

Ja myślałem o Galaxy, bo ma pamieci 1.9ns i cena jest dosyc niska, ale ta firma jakos za mna nie przemawia:(

Edytowane przez wizner5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"V-GPU mod-znajdż układ ISL6549CB(po przeciwnej stronie GPU).Pod układem ,jest grupa 4 rezystorów."Zainteresuj" się R510-jego rezystancja wynosi 600Ohm.Domyślne napiecie dla GPU=1,33V.I teraz zmniejsz ołówkiem jego rezystancję -KAŻDE 10 (dziesięć)Ohmów MNIEJ to 0.03V więcej na rdzeniu.Czyli

590=1.36V,580=1,39V,570=1,42V"

Dla gigabyte 6600 DP Silent Pipe na Hynix 4ns odpowiednikiem tego rezystora jest R655.Czy ktoś to potwierdzi.Było by miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...