Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a jakies modowane biosiki z lepszymi timingami albo cosik? bo w sumie ciezko sie szuka takich rzeczy w necie a ja jzu planuje zmane chlodzenia na samorobny tzn planuje radiator od P4 tylko jescze nie mam koccepcji jak go zamontowac macie jakies propozycji moze ktos ma jakeis zdjecia jak ktos tez sam zroobil chlodzonko?

zmienilem bios i mam teraz 550/1251 ( no moze 1270 tez sie chyba da nie sprawdzalem) przedytem mialem 578/1220 czyli spadla mi mozliwosc oc na gpu uuu

 

 

kurcze mam prpoblem z mierzeniem napiecia GPU a mianoowicie kurcze brak dostepu do tego miejsca:) a wszystko jest spowodowane przez ogromego tehermaltake'rsa Beetle! hehe ale moze jak nawinie sie jakis inny komputerek bo u brackiego za duzo kombinacji z odlaczaniem kabli:) to sprawdze a po podlaczeniu zaislki pod zasilacz AT jakos nie zadziałała niesttey nie moglem tez sprawdzic napiecia

 

s.w.a.t a wiesz ile te galaxy kosztuje troskze drogie ja bym bral nadal mojego leadteka dobry i tani:)

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WinFast'y są dobre...Wg mnie najlepsze, za taką cenę :) Mając pół roku 6600 z rewizji A1 wiem, co mówię :]

A coś, jak Palit, Daytona czy X-Power są niewarte niczego...Co do Galaxy - też dobre, ale ja wolę WinFast'a :D Wcześniej miałem PixelView, jeszcze wcześniej Pine...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"V-GPU mod-znajdż układ ISL6549CB(po przeciwnej stronie GPU).Pod układem ,jest grupa 4 rezystorów."Zainteresuj" się R510-jego rezystancja wynosi 600Ohm.Domyślne napiecie dla GPU=1,33V.I teraz zmniejsz ołówkiem jego rezystancję -KAŻDE 10 (dziesięć)Ohmów MNIEJ to 0.03V więcej na rdzeniu.Czyli

590=1.36V,580=1,39V,570=1,42V"

Dla gigabyte 6600 DP Silent Pipe na Hynix 4ns odpowiednikiem tego rezystora jest R655.Czy ktoś to potwierdzi.Było by miło.

Ja tego nie sprawdze- mam Leadteka.Teoretycznie moznaby zamalować go nieznacznie ołówkiem i sprawdzic napiecie/podatność na podkręcanie.Ale to pod warunkiem ze PCB Giabyte nie rózni się od referencyjnej plytki NV(takiej jak w Leadteku).Przykładowo Asus ma zupelnie inną płytke drukowaną-ale tam to widac na pierwszy rzut oka.Także trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie sprawdze- mam Leadteka.Teoretycznie moznaby zamalować go nieznacznie ołówkiem i sprawdzic napiecie/podatność na podkręcanie.Ale to pod warunkiem ze PCB Giabyte nie rózni się od referencyjnej plytki NV(takiej jak w Leadteku).Przykładowo Asus ma zupelnie inną płytke drukowaną-ale tam to widac na pierwszy rzut oka.Także trzeba uważać.

 

Teoretycznie to powinien być to ten rezystor gdyż po prostu podpowiada mi to zdrowy rozsądek i większe możliwości o/c - większe wydzielanie ciepła :rolleyes: Teraz napięcie na gpu mam w okolicy 1.42V więc jest spoko.Jakby co zawsze mogę zwiększyć - mam dobre chłodzenie.Najgorzej jednak jest z pamięciami bo na razie nie znalazłem rezystora odpowiadającego za napięcie :sad: .Jakby ktoś był tak miły i poszukał tego na swojej karcie(oczywiście tej samej co ja mam) to by było miło. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja sobie zaaplikowałem do mojej gigabyte 6600 Turbo force na agp, bios sparkle i z 430 mogę podkręcić na 510 do tego bezbronny zapodałem timingi na hynixy 2,5 i z 710 mogę na 720 ale wiecej mam punktó w 3dmarku bo na 730 malutkie arty w mother nature, tylko martwi mnie to że na standartowym chłodzeniu miałem po oc na 430 aż 88C więc postanowiłem zainwestować w Pentagrama xc 80alcu i teraz mam na 510 w stresie 75C a w idle 56C a przewiew w budzie dobry czy nie jest to za wysooka temperatura czy nie mam za mało punktów karta którą przesmarowałem to Arctic silver 5 bardzo cieniutką warstwa(może za cieńką) do tego wentyl dobrze przylega bo np czuje jak go dotkne że się dość grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja sobie zaaplikowałem do mojej gigabyte 6600 Turbo force na agp, bios sparkle i z 430 mogę podkręcić na 510 do tego bezbronny zapodałem timingi na hynixy 2,5 i z 710 mogę na 720 ale wiecej mam punktó w 3dmarku bo na 730 malutkie arty w mother nature, tylko martwi mnie to że na standartowym chłodzeniu miałem po oc na 430 aż 88C więc postanowiłem zainwestować w Pentagrama xc 80alcu i teraz mam na 510 w stresie 75C a w idle 56C a przewiew w budzie dobry czy nie jest to za wysooka temperatura czy nie mam za mało punktów karta którą przesmarowałem to Arctic silver 5 bardzo cieniutką warstwa(może za cieńką) do tego wentyl dobrze przylega bo np czuje jak go dotkne że się dość grzeje.

To ja mogę lepiej kręcić rdzeń :D ale tylko dlatego że zaaplikowałem mu większe napięcie.Za to pamięci kręce w granicach 720 czyli tak samo jak ty.Na razie więcej nie zapodam bo potrzeba więcej napięcia i dobre chłodzenie na pamiątki którego nie posiadam :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakie masz napięcie bo ja chyba 1,4 po tym biosie do tego jakie masz chłodzenie i temperatury.

Będe miał koło 1.45-1.5V :-P .Bliżej nie podam bo mi miernik padł :mur: Chłodzenie lekko :D zmodyfikowany zalman 80hp-d,a temperatury też ci nie powiem bo mam walnięty czujnik w rdzeniu karty i nie odczytuje jej poprawnie :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem karty pod AGP, a dokladniej nad Galaxy GeForce 6600GT AGP Zalman (np. tu - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79332847 - nieco ciezka do dostania - moze macie jakies linki?:)) albo Gigabyte GeForce 6600 AGP 256MB Silent Pipe - co byscie polecili?

 

Do posiadaczy kart Galaxy z Zalmanem - jak jest z glosnoscia tej karty? W specyfikacji niby jest 18,5dB ale kto wie...

 

No i jak jest z jakoscia kart Galaxy ogolnie? Bo mimo wszystko nazwa nieco egzotyczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem karty pod AGP, a dokladniej nad Galaxy GeForce 6600GT AGP Zalman (np. tu - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79332847 - nieco ciezka do dostania - moze macie jakies linki?:)) albo Gigabyte GeForce 6600 AGP 256MB Silent Pipe - co byscie polecili?

 

Do posiadaczy kart Galaxy z Zalmanem - jak jest z glosnoscia tej karty? W specyfikacji niby jest 18,5dB ale kto wie...

 

No i jak jest z jakoscia kart Galaxy ogolnie? Bo mimo wszystko nazwa nieco egzotyczna...

Ten Zalman widzę ubogi - ALU...Więc nic wielkiego.

Ja wciąż polecam Leadtek'a - WinFast'a.

Galaxy też złe nie jest.Unikać należy Palit'ów, X-Power'ów i Daytona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Zalman widzę ubogi - ALU...Więc nic wielkiego.

Ja wciąż polecam Leadtek'a - WinFast'a.

Galaxy też złe nie jest.Unikać należy Palit'ów, X-Power'ów i Daytona

Tylko Leadtek nie ma (przynajmniej teoretycznie) takiego cichego chlodzenia... a na ciszy zalezy mi najbardziej... dlatego myslalem o Gigabyte z Silent Pipe, ale chyba sie nie oplaca jak za ~100 zl wiecej mam Galaxy z chlodzeniem Zalmana...

 

moim zdaniem dołożyć troszeczkę i brać już lepiej to http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78015196

Jesli juz mialbym tak myslec to dolozylbym jeszcze troche i wybral 6800LE Leadteka, ktory, jak mi sie wydaje, ma lepsza renome i przyjemniejsze dla ucha chlodzenie...

 

Jakbyscie znalezli gdzies jakiegos innego cichego 6600/6600GT/6800/6800LE (albo nawet jakiegos radeona?) na AGP - prosze o linki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad kupnem karty pod AGP, a dokladniej nad Galaxy GeForce 6600GT AGP Zalman - nieco ciezka do dostania - moze macie jakies linki?:)) albo Gigabyte GeForce 6600 AGP 256MB Silent Pipe - co byscie polecili?

 

Do posiadaczy kart Galaxy z Zalmanem - jak jest z glosnoscia tej karty? W specyfikacji niby jest 18,5dB ale kto wie...

 

No i jak jest z jakoscia kart Galaxy ogolnie? Bo mimo wszystko nazwa nieco egzotyczna...

jesli chodzi o dostepnosc galaxy to są one dostepne w necie przeciez.wiatrak na niej jest dosyc cichy,chociaz dla mnie byl i tak za glosny-zalozylem na niego blok i teraz jest miodek.co do nazwy trzeba sie zgodzic-nie brzmi ufnie,jednak nie zaluje zakupu i szczeze polecam innym graczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam pytanie,

moj gf 6600GT ma taktowania 525/1100

to dlaczego 6800LE ma taktowania 300/700 ?

 

i dlaczego ten 6800LE ma 2.2 - 2.8 NS ? :o

Edytowane przez S.W.A.T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78015196 to nie jest wcale fenomenalne w tej cenie! wiec sie nie oplaca!

zmienil ktos juz chlodzenie na 6600Gt czy nie ? ja juz mam zakupione prawie radiatorek od p4 lezy u brackiego w sklepie:0 heheh i na to wentylatorek dam 60x60 tylko nie wiem jak go zamontowac chyba wywierce w nim odpowiene dziury co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Galaxy z Zalmanem,uważam że jest to lepszy wybór niz np.Leadtek.Chlodzenie Leadteku 6600(GT),jest co prawda dość ciche, ale kiepskiej jakości wiatrak ,szybko staje się głośny jak dostanie trochę kurzu,nasmarowanie go, czy tym podobne zabawy w zasadzie nic nie dają.

Zalman co prawda jest aluminiowy,ale jest to bądż co bądź ZALMAN czyli wysoka jakość,powierzchnia oddawania ciepła jest większa niż typowych wiatraków.Jedynie GB ze swoim SilentPipe jest konkurencją dla tego Galaxy,ale cena GB odstrasza-chyba ,że komuś bardzo zależy na ciszy.

Tego Zalmana można spowolnić modyfikując bios(lub za pomocą RT),także będzie b.cichy.

A Galaxy?To dobra firma,ma kilka ciekawych konstrukcji -np.w niektórych wer.GT podwójny BIOS,podwójne złącze DVI(rzadkość w tej klasie kart).Przyglądając się PCB widzę nawet ,że stosuje więcej wyższej jakości kondensatorów.

Ta firma jest odpowednikiem tego czym parę lat temu był Ganiward-czyli fabrycznie podkręcone wersje,w dobrej cenie,czesto niższej niż karty innych producentów.Teraz Gainward,to drogie i przeciętne karty.

Nigdy nie byłem zwolennikiem żadnej firmy,miałem Gainwarda,Msi,Prolinka,GB,Sparkla(kolejność przypadkowa).Wybieram to co jest lepsze lub ma lepszy stosunek cena /wydajność.Jedynie unikać trzeba wynalazków o których już była mowa.

A Leadtek ma wpadki z filtrami i czesto obraz na monitorze ma kiepską jakość(słaba ostrość na monitorach podłączanych przez D-SUB),także pomimo ogolnie wysokiej jakości wykonania i niezłej ceny także ma/może mieć wady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak możecie porównywać 6800le@12/6 do 6600gt on ma pamiątki 2,2-2,5 i spokojnie lecą przyjamniej na 950 u kumpla 1030 do tego szyna 256bit a rdzeń już tak dobrze sie nie kręci więc dla mnie 6600gt za 620 jest nieopłacalny w stosunku do 6800, a dałem pierwzsszego lepszego linka do allegro z 6800le do tego skąd wiesz że ten leadtek 6800le ma ciche chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom nie zawsze leca tak wysoko npo i pattrz jescze na taktowanie gpu ale zagadzam sie z toba z tymi 256 bitami do daje kopa ale nie jest taki fenomen aby tyle kasy dawac lepiej x800GTO kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A więc dzisiaj dostałem 6600 Winfasta karta podkręcona do 535/600 i wyniki w 3dmarku 2003 tylko 2 tysiące już niewiem co mam robić kombinowałem ze sterwonikami, zmieniłem biosa od płyty głównej, format dwa razy już brak mi pomysłów pomożcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam GeForce 6600GT Galaxy AGP, Athlon XP 1800+@166x11,5 , 1024MB DDR, ASrock K7S8X r3.01, W biosie AGP włączonr FW,SA też, w 3D mark 2003 spoko 7700, ale w 2001SE mam tylko 11800, nawet jak ustawię szynę procka na 200Mhz i dam mnożnik 10 to wynik sie nie poprawia. W Quake3 Arena demo 001 mam 199 fps , na wszystkie opcje na maxa i 1024x768 32bity. Nie wiem czyżby sam chipset płyty głównej miał wpływ na tak niskie wyniki? Większość ludzi z tym Asrockiem ma okolo 1000-1500 pkt w 2001SE mniejszy wynik niż ludzie z nForce2. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam GeForce 6600GT Galaxy AGP, Athlon XP 1800+@166x11,5 , 1024MB DDR, ASrock K7S8X r3.01, W biosie AGP włączonr FW,SA też, w 3D mark 2003 spoko 7700, ale w 2001SE mam tylko 11800, nawet jak ustawię szynę procka na 200Mhz i dam mnożnik 10 to wynik sie nie poprawia. W Quake3 Arena demo 001 mam 199 fps , na wszystkie opcje na maxa i 1024x768 32bity. Nie wiem czyżby sam chipset płyty głównej miał wpływ na tak niskie wyniki? Większość ludzi z tym Asrockiem ma okolo 1000-1500 pkt w 2001SE mniejszy wynik niż ludzie z nForce2. O co chodzi?

To ten chipset spowalnia twojego kompa.Człowieku zmień sobie płyte to zobaczysz o co chodzi.Zobacz mój wynik i złap sie za głowe.Nie weim czy wynik 7700 w 2003 jest dobry ale ja na zwykłej 6600 mam tyle samo co ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...