Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pioorek

No wlasnie testy przechodzi na tych zegarach.

Nie jestem jakims bajkopisarzem ;]]

Moze bios zmienie ale bezbronny cos pisal ze wszystk osie wali na tym biosie innym... zasilka - feel350w, kupuje fortrona na allegro i tak.

Komp czasem sie wiesza (2 razy m isie dzisiaj zdazylo), ogolnie to jest ok.

 

Wgralem garta wlasnie przedchwila bo go nie mialem... panowie narazie nie sieje paniki potestuje, moze za duze OC itp...

Ale macie jakas rade na ten problem z monitorem ci mi sie wylacza w tej grze...? Na poprzedniej grafie bylo wszystko najs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak założyłem 6600 do kompa kupiłem nowa zasiłke 350w a tera se leży w piwnicy bo je zasłaba 6600 + p4 3,0 wkur......o mnie resty i kupiłem 500w i spokoj ate takty to troche wysokie jeśli biosik orginał 410-420/ 600 to mozliwe że polata a chłodzonko mam takie http://www.proline.pl/shop.php?prodid=TITAN+TTC+M1AB + to na ramie http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81537767 astery 82 ...piknie ida i je 100pkt w 3 dmarku więcej niż na 7.... biosik z tąd 1,5v http://egielda.com.pl/?str=art&id=371

Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no moja chodzila na takich zegarach na default biosie :) ale wybieralem karte z 2 :)

co do fortona to mysle ze styka. u mnie walil sie dziwek - zwisy byly. ale wgralem starszy bios do mobo i luzik. (nowe biosy do msi to pomylka)

 

czy tylko jedna girka sie rznie? ja wgralem gart od asus-a bo ten ze strny nvidi powodowal freezy (niby ten sam na www asusa a dziala mega zong)

 

a jak temperatura tej karty moze sie przegrzewa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Narazie po wgraniu garta jest git nic sie nie wiesza choc kto wie...

Jezeli ktos by wiedzial co z tym monitorem to prosze mowic ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, kupiłem Galaxy GeForce 6600 256MB na AGP, i rdzeń się kręci świetnie 300@485 ale z pamięciami kiepsko coś 400@440 i nie chce iść dalej :( Nie przechodzi testów w rivatunerze jak i w właściwościach karty. Mógłby ktoś kto ma taką kartę napisać mi czy ten typ tak ma czy akurat moja karta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie po wgraniu garta jest git nic sie nie wiesza choc kto wie...

Jezeli ktos by wiedzial co z tym monitorem to prosze mowic ;]

monitor daje resta przez to że 1 grafa nie wyrabia za mocno podkręcona 2 zasiłka za słaba sprawdz napięcia w biosie a co do nowszych biosow to one są po to aby wycisnąć więcej z karty i zwiększa sie pobur prądu jak słaba zaciłka to i są fajne resty czy zwiechy Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Problem zniknal, kiedy zainstalowalem stery do plyty glownej od dzwieku (myslalem ze kx'y wystarcza ale jednak nie ;)).

Narazie chodzi stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich

kupilem 2 dni temu AOpen GF 6600 DV256 Geforce 6600 256MB DDR AGP 4X/ i lapy mi opadly przy odpaleniu pierwszej gry. wywalaja takie artefakty ze nic nie widac (direct 9.0c i najnowsze stery via i nvidia). nocki zarywam zeby znalesc cos w sieci i wszystko co udalo mi sie ustalic to:

- nie jest to wina zasilania

- sterownikow

- walnietej pamieci

 

jedyny kolo ktory cos sensownego napisal (hmm) to tyle ze kupil 5 takich kart (pewnie do kafejki czy cos) i tylko 1 mu dziala poprawnie. rozni sie od innych BIOSEM!!! to tylko przypuszczenie ale dzialajacy bios to: (5.43.02.16.a3) na mojej karcie jest 5.43.02.80.00 czyli nowszy??? nie czaje.

pytanko mam takie:

1. czy ktos mial problem artefaktow na gf6600? (orginalna NIE krecona)

2. czy mozna probowac wladowac bios innego producenta (5.43.02.16.a3 - aopen gf6600 dv256 AGP - nie moge znalesc)

3. czy ktos probowal juz ebnac karte graficzna z mlotka i wywalic przez balkon?

pozdrawiam

simon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

simbaD

 

jak kupiles dziwolaga to teraz masz. masz dwa wyjscia zgrac i zaladowac bios z tej dzialajacej karty... lub wgrac biosa od wersji 128mb (obnizajac taktowanie ram). ale ja bym sie raczej z ta karta nie bujal tylko bym ja oddal i wymienil na ledateka, asusa lub cos innego bardziej popularnego....

 

ja sie wkurzylem na RT i podkrecilem karte w biosie. Pisalem wczesniej o obnizaniu taktowania w 3d marku 2005 do ustawien biosa - teraz juz mi nie obniza. :) a w RT zrobilem downclocking dla 2d i gra. wzrost w 3d marku mam z 2100 do 3300 punktow czyli masakra!!!! nie wiem ale ten RT jakos tak koslawo u mnie dziala. (a spadki zegarow obserwowalem monitorem temp z RT, moze ktos sie z tym spotkal??? i zauwazylem ze im nowsze stery tym bardziej koslawo dziala RT - obnizalo mi zegary nawet w grach. wygladalo to tak - gra leci spox, freez, i ustawienia biosowe czyli 300gpu :(

 

a co na tych modowalnych biosach nie dziala LCD?? ja mam modowalny od ASUS-a i ktos pisal ze wszystko lata jak ta lala. na razie mam CRT wiec mnie to rybka, ale kiedys bedzie LCD, a nie usmiecha mi sie dsub :(

 

a podam jescze moj wynik dla 2003 3dsmarka to 7250 3d markow, czyli calkiem ladnie (ale nie pamietam na jakich sterach bo ostro wahlowalem nimi)

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Moj wynik 3dmarka05:

2044 pkt...

Na jakich zegarach to robiles?

BIOS 1.4v?

 

No nie... stubbs the zombie nadal nie dziala... nie mam juz sily do tej karty -_- jak go przienstaluje to dziala, ale wylacze kompa, wlacze to juz nie dziala i wyskakuje ten napis: HZ ?

 

W T F?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cosik malo tych pkt bez krecenia winno byc ok 5000 a HZ kojazy mi sie z hercami ustaw orginał 300/ 550 i poprobuj nadal sa resty? O sory przeoczyłem że to mark 05 a myślałem że 03 także nie wiem ile mam w 05 ja testuje w 03

Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5000 markow to powinno byc ale w 2003 3d marku a nie 2005 ;) 1897268[/snapback]

Moj wynik 3dmarka05:

2044 pkt...

Na jakich zegarach to robiles?

BIOS 1.4v?

 

No nie... stubbs the zombie nadal nie dziala... nie mam juz sily do tej karty -_- jak go przienstaluje to dziala, ale wylacze kompa, wlacze to juz nie dziala i wyskakuje ten napis: HZ ?

 

W T F?

bios 1.4v jest na edysku - kilka postow wczesniej jest login i haslo (i moj bios tam tez jes asusagp14.rom czy jakos tak

w 3d marku 2005 nie dzialalo mi podkrecanie z rivatunera mogelm ustawic ile chcialem a i tak gpu wracalo mi do ustawien producenta wiec ustawilem w biosie na stale GPU 540MHz RAM na 670MHz a rt zaniza mi teraz gpu w 2d i gra.

 

zanim zminilem w biosie na stale wartosci dla gpu i ram mialem identyczny wynik jak ty

 

sprobuj wylaczyc fast write w biosie mobo. moze ci sie winda kaszani??? albo masz cos za mocno OC, procek, ram trudno powiedziec ....

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winfast ma 2 takty 2D i 3D dla CPU a dla pamiątek są wspulne takty prubowałem różnych kombinacji w podkręcaniu i doszedłem do takiego wniosku że karte najlepiej podkręcić do 500/600 najwiekszy przyrost pkt w 3 d marku powyzej tych ustawień to bardzo mały przyrost pkt rzędo do max 100 a i karta chodzi na granicy maxa na tomiast podkrącenie szyny o ok 7% to jest barzo malutko i nikomu nie szkodzi z ploca 3gh masz 3,2 za to w 3d marku jest wzrost o ok 1000 pkt{ w zależności od kompa } może to się komu przyda a dlaczego nie 1,5? ja go wgrałem i piknie lata

Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Zainstalowalem starsze stery go karty (81.85) i gra sie uruchomila, nie wiem czy potem nie padnie znowu... ale nie mam dzwieku w niej teraz ;/ w fear jest.

Wysiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem starsze stery go karty (81.85) i gra sie uruchomila, nie wiem czy potem nie padnie znowu... ale nie mam dzwieku w niej teraz ;/ w fear jest.

Wysiadam.

chyba nowsze pisalem ze na 8.... piknie lata i jest wiecej w 3d pkt niz na 7...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starsze bo mialem wczesniej 81.90 czy cus takiego, wiec starsze ;)

 

I lipa dzwieku ni ma ;/ maslalemo 82...

jak o dzwiek to nie z grafa raczej plyta gl stery od ka. dzwiekowej a stery 82... a sa juz 83... nie testowałem ich bo nara dobrze komp lata Edytowane przez Malinabend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ludzie? Macie cos takiego jak ja? Wkurza mnie to troche ;\

 

http://img495.imageshack.us/my.php?image=shot00113jx.jpg

 

Taka lodowa skorupa jakby na przedmiotach,scianach,pojazdach itp. Jak ide to ona sie tak naklada... moze jakas opcja to wlacza/wylacza. Macie tak?

Na tym screenie tak sobie widac o co chodzi, ale zobaczcie na celownik, i potem porownajcie lewa strone od celowniak i potem prawa (chodzi mi o sciane).

 

 

Problem z dziwkiem rozwiazany... co poradzicie na to? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie? Macie cos takiego jak ja? Wkurza mnie to troche ;\

 

http://img495.imageshack.us/my.php?image=shot00113jx.jpg

 

Taka lodowa skorupa jakby na przedmiotach,scianach,pojazdach itp. Jak ide to ona sie tak naklada... moze jakas opcja to wlacza/wylacza. Macie tak?

Na tym screenie tak sobie widac o co chodzi, ale zobaczcie na celownik, i potem porownajcie lewa strone od celowniak i potem prawa (chodzi mi o sciane).

Problem z dziwkiem rozwiazany... co poradzicie na to? ;/

zaladuj starsze stry z serii 71.21 u mnie sprawiaja naj mniej klopotow. te najnowsze to pomylka freezy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jak wsadzę do kumpla komputera swoją kartę to nic mu się nie stanie? Bo ma zasilacz tylko Chieftec 300W przy takim konfigu:

Athlon 1700

Mobo nie wiem jakie

768ram

DVD nagrywarka

2 Dyski

A ja muszę sprawdzić, czy moja karta jest faktycznie walnięta... Kiedyś wsadzałem podobną do Codegena 300W i wytrzymał :wink: tylko reszta konfigu była trochę mniej prądożerna... Ale chce się tak upewnić, na pewno nic kumplowi w komputerze nie pie...lnie jak wsadzę tą kartę?

Oczywiście karta to PixelView GeForce 6600GT. Dotychczas kumpel miał tylko GF4 MX440, więc raczej mało prądożerna :wink: Proszę odpowiedzcie mi szybko bo za godzinę wychodzę! Dzięki z gory!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wkurzylem na RT i podkrecilem karte w biosie. Pisalem wczesniej o obnizaniu taktowania w 3d marku 2005 do ustawien biosa - teraz juz mi nie obniza. :) a w RT zrobilem downclocking dla 2d i gra. wzrost w 3d marku mam z 2100 do 3300 punktow czyli masakra!!!! nie wiem ale ten RT jakos tak koslawo u mnie dziala. (a spadki zegarow obserwowalem monitorem temp z RT, moze ktos sie z tym spotkal??? i zauwazylem ze im nowsze stery tym bardziej koslawo dziala RT - obnizalo mi zegary nawet w grach. wygladalo to tak - gra leci spox, freez, i ustawienia biosowe czyli 300gpu :(

Dziwna sprawa to co opisujesz,wyglada na to ,że odpala się u Ciebie mechanizm "Robust Channels"-w przypadku wystapienia jakijś problemów z gpu,może on(RCh) zrestartować GPU bądz zmniejszyć mu taktowania.Sczerze powiedziawszy nigdy osobiście nie zaobserwowałem tej sytuacji-ale nie jestes pierwszą osobą ,ktora to sygnalizuje.

Za pomocą RT można sprobować temu zaradzić:RT->power User->NVIDIA->overclocking->enable performance level forcing(wartość 1/set to 1).

Osobiście dla wygody takze zmodyfikowałem swoj bios ale ,to co masz ze swoją kartą to troche dziwne(a może nie).

 

Mam pytanie, jak wsadzę do kumpla komputera swoją kartę to nic mu się nie stanie? Bo ma zasilacz tylko Chieftec 300W

No jasne ,że NIC mu sie nie stanie ,6600GT to ok .45W "w stresie" więc Chief powinien dac spokojnie rade(no chyba ,że CPU też ciągnie z linii 12V ale i tak nie powinno być problemów-takie PSU mają odpowiednie zabezpieczenia przeciw przeciążeniowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa to co opisujesz,wyglada na to ,że odpala się u Ciebie mechanizm "Robust Channels"-w przypadku wystapienia jakijś problemów z gpu,może on(RCh) zrestartować GPU bądz zmniejszyć mu taktowania.Sczerze powiedziawszy nigdy osobiście nie zaobserwowałem tej sytuacji-ale nie jestes pierwszą osobą ,ktora to sygnalizuje.

Za pomocą RT można sprobować temu zaradzić:RT->power User->NVIDIA->overclocking->enable performance level forcing(wartość 1/set to 1).

Osobiście dla wygody takze zmodyfikowałem swoj bios ale ,to co masz ze swoją kartą to troche dziwne(a może nie).

ustawilem w biosie jest git. dziwne jest to ze jak odpale RT i ustawie mu down clocking dla 2d to mam freezy i coda.... wiec olalem to 2d / 3d i katra caly czas lata na max OC. chip sie nie grzeje wiec olewka.... i tak pewnie za rok bede sie jej pozbywal, a ma ona 3 lata gwary wiec looz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to jest kosmos ze sprzet jednego producenta zle ze soba wspolpracuje - zauwazylem ze im stery starsze tym lepiej ...... ogolnie ostry zong. ale jak mam ustawione w biosie na stalke i nie kombinuje z RT to jest wszystko oki. a jeszcze jedno mam mod bios na 1.4v i jak odpalam asus smartdoctor to mi pokazuje ze mam napiecie 1,3v co raczej jest niemozliwe......

 

a moze to jest spowodowane biosem ktorego uzywam.... 54.43.02.39.as17 te ze storny e gieldy sa w wersji 5.43.02.27.SN a ty jakiej uzywasz???

 

bo oryginalny byl taki VGA BIOS Version 5.43.02.61.AS03

Edytowane przez adam1004a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

nic sie nie stanie ;)

 

OK wgram te starsze stery... ale dziwne nikt nie ma z tym klopotu ;/ Kurde !

 

A mozesz zapodac link bo wszedzie szukam i nie ma tak starych...?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to jest spowodowane biosem ktorego uzywam.... 54.43.02.39.as17 te ze storny e gieldy sa w wersji 5.43.02.27.SN a ty jakiej uzywasz???

 

bo oryginalny byl taki VGA BIOS Version 5.43.02.61.AS03

Ja używam orginalnego bios-u-tyle, że zmodyfikowałem mu timingi,uaktywniłem diode termiczną ,zmieniłem TV -OUT na system PAL(z NTSC) i ustawiłem zegary na 420/650.A mam zrobionego vmoda na GPU-1,45V- idzie tylko na 510 (mem 740)-ale mnie to w zupełności wystarcza.Jeszcze vmodzik na Vram i powinno być lepiej.Z tym 1,4 miałem 550 na GPU ale z racji problemów pozbyłem się tego,zresztą pisałem ,ze ten biosik to tak naprawdę nie wiadomo od jakiej jest karty,bo takie spotykałem na Gainwardzie,a w biosie można sobie zmienić Vendor ID i zrobic z tego np.MSI itp.więc chociazby z tego względu ,że nie wiem w 100% od ktorego producenta jest ten bios 1,4V,nie używam go.

A w wer.GT napięcie GPU jest dokładnie 1,45V ,choć nie u wszystkich producentów tak byc musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Co jakis czas gdy gram w counter-strike'a 1.6 (w nic innego nie gram :P) zwisa mi co jakis czas komp na 15-20 sekund, po czym wszystko wraca do normy... poprostu zamraza sie nic nie da sie zrobic.. po chwili wszystko wraca do normy i moge grac dalej... wie ktos co to moze byc? Moze karta sie przegrzewa... pasywne chlodzenie.. stoi nieopodal kaloryfera :P obudowe otworze to nic nie daje..

Chodzi mi o to czy tak w ogole by sie dzialo w przypadku przegrzewania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...