Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę dziwnego wyboru dokonałeś. The plugi rozumiem że dla mega basu? W takim razie czemu Cresyny? Zwłaszcza że jedne to dokanałówki, drugie to pchełki.

Cresyny mam, a że mam 2 playerki a 1 parę porządnych słuchawek to tak nie za bardzo....

Cresyny są bdb, ale mam troszkę ochotę na inne, z większym wykopem - raz na jakiś czas nachodzi mnie na głosne słuchanie ostrej muzyki z duzym "łupem" - nazywam to "odstresowaniem przez łomot". I chyba do tego koss the plug by się nadał. Nie do końca odpowiada mi koncepcja słuchawek dokanałowych - nie lubię tego i jest to mało higieniczne, no ale....

Cresyny są za delikatne do tego. MX300 i MX400 ponoć mają słabszy bas niż Cresy więc odpadają na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cresyny mam, a że mam 2 playerki a 1 parę porządnych słuchawek to tak nie za bardzo....

Cresyny są bdb, ale mam troszkę ochotę na inne, z większym wykopem - raz na jakiś czas nachodzi mnie na głosne słuchanie ostrej muzyki z duzym "łupem" - nazywam to "odstresowaniem przez łomot". I chyba do tego koss the plug by się nadał. Nie do końca odpowiada mi koncepcja słuchawek dokanałowych - nie lubię tego i jest to mało higieniczne, no ale....

Cresyny są za delikatne do tego. MX300 i MX400 ponoć mają słabszy bas niż Cresy więc odpadają na starcie.

No to Sparkami się raczej zawiedziesz. Również słucham "łubudubu" i miałem okazje przesłuchać na Sparkach i ten bas jest "bolący" nie chcę się słuchać. EP 635 dostaniesz za grosze już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje mp3 player

 

cena ~200 zł

 

pojemność 256 niezbyt, 512 optymalnie 1GB być może

wyświetlacz - bez znaczenia

akumulator/bateria - bez znaczenia, prefruje baterie

wygląd, bez znaczenia, fajnie by było jakby był biały

radio i inne bajery - nie potrzebne

 

Na razie brałem pod uwagę

 

Ipod Shuffle - idealny wygląd, jakoś wykonania, waga, rozmiar, jakość dźwięku... ALE wbudowany akumulator to minus, gdzie potem dokupie. Do tego 512MB za 229 zł czyli nie tanio, no i upierdliwe wgrywanie muzyki przez iTunes

 

Creative Muvo TX SE 512MB za 155 zł

Creative MP3 Zen Nano Plus 512MB White za 199 zł

Sansa m240 1GB - 150 zł

 

Pentagram/iRiver/Samsung ?

 

Ma mieć dobrą jakość dźwięki ;> I kółeczko żeby zawiesić na EP635 by było mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz, ja bym się nie zastanawiał i brał iRivera, bez dwóch zdań. Zmieniłem muvo na T30 i różnica jest kolosalna. Słuchawki dostajesz w miarę dobre do niego i wszystko jest pięknie. Wg. mnie to jedyny sensowny wybór.

A to czy kupisz 512, czy 1 GB zależy tylko czy chce Ci się dopłacać parę talarków:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Tylko czy różnica w dźwięku między Sandiskiem a 2x droższym iRiverem faktycznie jest warta takiej kasy? 150 a 300 to jest odczuwalna dla portfela różnica.

 

tak patrze, patrze, i tej sensy to sobie na Epkach raczej nie powieszę (240) a 230 niewiele tansza i 2x mniej pamięci <_< <_<

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaweczki to ja mam dobre, więc te normalne rzuce w kąt od razu.

 

Yyy... T30 - sklep - 300 zł, allegro - 150 zł używane V___V Ja nie chce zadnej uzywanej odnowionej czy bog wie co to V__V a 300 zł za 512MB nie dam V__V

No bo po co dawać 300zł za 512? Jak można dać 310 za 1Gb :P

http://zadowolenie.pl/index.php?action=inf...mp;category=204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktos tam ?:> Pytam, bo niedługo będe brał chyba T30, tyle że własnie z gwarancją potrzebuje.

Ja :P W przyszłym tygodniu prawdopodobnie dostane bo kase do nich wczoraj (albo przedwczoraj- pamięć zawodzi :/) wysłałem ;) Wszystkie przesyłki kurierem wysyłają- 19zł. Wcześniej kumpel kupował u nich coś to przyszło na drugi dzień po wpłacie pieniedzy :F Ale mieli u siebie na magazynie a irivery na zamówienie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta.. Tylko czy różnica w dźwięku między Sandiskiem a 2x droższym iRiverem faktycznie jest warta takiej kasy? 150 a 300 to jest odczuwalna dla portfela różnica.

 

tak patrze, patrze, i tej sensy to sobie na Epkach raczej nie powieszę (240) a 230 niewiele tansza i 2x mniej pamięci <_< <_<

 

IMHO roznica na pewno nie warta, Sansa bardzo ladnie gra!!!

tez sceptycznie podchodzilem przed zakupem tego, ale bylem pozytywnie zaskoczony jakoscia!

 

porownywalem z Zenem, trekstorem, muvo slim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO roznica na pewno nie warta, Sansa bardzo ladnie gra!!!

tez sceptycznie podchodzilem przed zakupem tego, ale bylem pozytywnie zaskoczony jakoscia!

 

porownywalem z Zenem, trekstorem, muvo slim

Ale nie porównywałeś z iriverem, co jest tu chyba najważniejsze.

 

Zależy jak bardzo zależy ci na jakości dźwięku. Połowa moich znajomych nie widzi różnicy między no-namem ze standardowymi słuchawkami a T10+ep-630. Bo to przecież nie ajpod. Jak ci średnio zalezy, to kup sansę. Iriver ma ZDECYDOWANIE lepszą jakość dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Sparkami się raczej zawiedziesz. Również słucham "łubudubu" i miałem okazje przesłuchać na Sparkach i ten bas jest "bolący" nie chcę się słuchać. EP 635 dostaniesz za grosze już...

A czy EP-630 to ten sam "głośniczek" ?? Znalazłem wypowiedzi że tak, ale upewnić się zawsze można ...

Wolę zwykły kabel i czarny kolor.

I jak EP-630 mają się do Sony MDR-ED21LP - cena praktycznie ta sama. Sony to zwykłe pchełki a EP to plugi.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Sarkazz ja bym powalczył o T30 - chyba zbierałeś (tak gdzieś pisałeś) na ESI JULI@, więc wydaje się, ze chciałbyś jak najwyższej jakości dźwięku, czyż nie?

Ta, ale ja jestem zwolennikiem zmierzalności, a dzwiek testowy z Righmarka mozna zgrac na playera, podpiac pod line in albo micro i zmierzyć jakie ma pasmo + odstep od szumu i inne bajery. Wiec średnio wierzę w opinie jak to coś tam rewelacyjnie gra, szczególnie że niektórzy słysza kable, a jeszcze inni odróżniają płyte cd od cdr. Oczywiście nie w ślepych testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, ale ja jestem zwolennikiem zmierzalności, a dzwiek testowy z Righmarka mozna zgrac na playera, podpiac pod line in albo micro i zmierzyć jakie ma pasmo + odstep od szumu i inne bajery. Wiec średnio wierzę w opinie jak to coś tam rewelacyjnie gra, szczególnie że niektórzy słysza kable, a jeszcze inni odróżniają płyte cd od cdr. Oczywiście nie w ślepych testach.

Wg. mnie takie testy można sobie o kant d*** rozbić, tak samo jak wykresy słuchawek. Będziesz słuchał muzyki czy oglądał wykresy?

 

99% ludzi, którzy mają w miarę dobry słuch powie ci, że iriver gra lepiej. Sam jak usłyszysz irivera i sansę tez pewnie to powiesz. Ale będziesz sobie tłumaczył, że sansa jest lepsza, bo rightmark ci tak pokazał? IMHO bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie takie testy można sobie o kant d*** rozbić

Bo? Bo wychodzi na nich co jest dobre a co nie?

 

, tak samo jak wykresy słuchawek. Będziesz słuchał muzyki czy oglądał wykresy?

Wykresy to rzecz elementarna, potem to i tak słychać jak cholera, wiec bez wykresów można się w kanał wpakować

 

99% ludzi, którzy mają w miarę dobry słuch powie ci, że iriver gra lepiej.

Chętnie przeprowadzę ślepy test. Na przykład puszczę 10 razy pod rząd Muvo i nasłucham się jak to za 4 6 i 7 razem było o wiele lepiej, ta średnica i muzykalność. Taaa.....

 

Sam jak usłyszysz irivera i sansę tez pewnie to powiesz. Ale będziesz sobie tłumaczył, że sansa jest lepsza, bo rightmark ci tak pokazał? IMHO bez sensu.

Rightmark nie kłamie. Wykresy nie kłamią. Elektronika i pomiary nie kłamią. Subiektywność i nastawienie kłamie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo? Bo wychodzi na nich co jest dobre a co nie?

Wykresy to rzecz elementarna, potem to i tak słychać jak cholera, wiec bez wykresów można się w kanał wpakować

Chętnie przeprowadzę ślepy test. Na przykład puszczę 10 razy pod rząd Muvo i nasłucham się jak to za 4 6 i 7 razem było o wiele lepiej, ta średnica i muzykalność. Taaa.....

Rightmark nie kłamie. Wykresy nie kłamią. Elektronika i pomiary nie kłamią. Subiektywność i nastawienie kłamie.

Twierdząc, że nie odróżnię muvo od irivera (a tak to zrozumiałem) obrażasz mnie.

 

Dla mnie dobre jest to, co ładniej dla mnie gra, a nie co lepiej wypada na wykresach.

 

Nie masz pojęcia, nie słyszałeś sprzetu, nie wypowiadaj się tym tonem.

 

Rób jak chcesz - możesz sobie kupić nawet no-name. Ja starałem się naprowadzić cię na dobry trop - ale to w końcu twoja kasa. Jak będziesz zadowolony - to dobrze.

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym się tak naprawdę różni c140 od m240 oprócz obudową i wyświetlaczem? Są jakieś różnice w jakości dźwięku? Miałem okazję posłuchać m240, bardzo mi przypadła do gustu - wystarczająco dobrze dla mnie gra. Patrząc na cenę w Agito - 147zł, jestem w 99% zdecydowany brać tą sansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie takie testy można sobie o kant d*** rozbić, tak samo jak wykresy słuchawek. Będziesz słuchał muzyki czy oglądał wykresy?

 

99% ludzi, którzy mają w miarę dobry słuch powie ci, że iriver gra lepiej. Sam jak usłyszysz irivera i sansę tez pewnie to powiesz. Ale będziesz sobie tłumaczył, że sansa jest lepsza, bo rightmark ci tak pokazał? IMHO bez sensu.

Slyszalem irivera T30 (taki czerwony z niebiesko podswietlanym wyswietlaczem, na baterie) na sluchawkach z zestawu i dzwiek mnie absolutnie nie powalil - powiedzialbym wrecz, ze jak dla mnie gral marnie i jest o cala dlugosc za moim obecnym Sony NW-A3000. Ustawienie equalizera na flat w obu przypadkach. Jestem w stanie od biedy zrzucic to na karb kiepskiej jakosci utworow nagranych na T30 (posluchalem chwile odtwarzacza kumpla, nie mialem mozliwosci robienia dokladnego odsluchu ani nagrania czegos swojego), ale z drugiej strony nawet przy MP3 128 kbit/s dzwiek z Sony uwazam za przyzwoity, siegajacy dobrego - czego o iriverze powiedziec nie moge. Druga opcja to marne sluchawki - choc do T30 daja podobno dobry sprzet.

 

Tez bardzo chetnie zobaczylbym wykresy z Rightmarka, bo mam wrazenie, ze bezkonkurencyjna jakosc dzwieku iRivera to taka sama urban legend tego forum, jak ASIO poprawiajace brzmienie w foobarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...