Skocz do zawartości
sebasw

Odtwarzacze mp3

Rekomendowane odpowiedzi

@BezbronnyPL

Bierz je(tylko uważaj na niby wer. OEM-zróby na 100%).

Co do słuchawek -niezła izolacja, po kilku dniach zaczynają bardzo ładnie grać.Nie będziesz chciał wrócić do pchełek.

 

to co powiedziałeś tzn że słuchawki dopiero po kilku dniach zaczynają działać w 100% ? bo ja kupiłem jak wyżej napisałame EP-635 jak najbardziej nie żałuje ale odczuwam niewielką różnicę między standartowymi w iaudio G3 a między tymi creativami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz je(tylko uważaj na niby wer. OEM-zróby na 100%).

Co do słuchawek -niezła izolacja, po kilku dniach zaczynają bardzo ładnie grać.Nie będziesz chciał wrócić do pchełek.

W cenie do 100zł nie można w chwili obecnej kupić lepszych słuchawek(tego typu),zresztą nawet droższe modele dokanałówek np.Sony Mdr-ex51/71 w zgodnej opini większości testrów/posiadaczy grają dużo gorzej.

 

Ostatnio nawet AKG,wprowadził ten model do swojej oferty pod własną banderą,po Sennheiser,to druga wielka firma która doceniła tę konstrukcję.

 

Aczkolwiek mają one (EP-630) kilka wad-mikrofonowanie (słychać nawet wiatr wiejący w kabelki w cichszych fragmentach muzyki),ale i tak polecam je z powodu j.w.

@bronislaw1

Po praru dniach grają ...bardziej klarownie,dźwięk ,a szczególnie niske tony są mniej "nachalne".

Jeżeli czujesz że nie grają dobrze to:

-zmień gumki na mniejsze( standardowe są średnie).

-pokombinuj z EQ.EP-630 grają skrajami pasm(czyli niskimi i wysokimi tonami),np.podbij środek-czyli ~1000Hz

 

Generalnie raczej mało prawdopodobne ,żebys nie slyszał różnic,ponieważ standardowe sluchawki dodawane do iAudio to badziewie,więc albo masz kiepskie mp3(raczej wątpię),albo jeszcze nie ustawiłeś/dostroiłeś EQ.

Zawsze możesz właczyć BBE,mach3Bass itp.

Recenzje porownawcza t10 i Samsunga już mam dawno napisana-tylko nie mam czasu na odsłuchy..ale już niedługo ...

 

ale ja już próbowałem zmieniać gumki na male ale na średnich i na małych nie widze różnicy dźwięk różni sięod standartowych słuchawek tym że standartowe mają takibardziej płaski dźwięk a creative są takie bardziej basiaste , ale jednak różnice słychać ale nie dużą chociaż nie wiem może to też od opdowiednich ustawień zależy jeśli chodzi o EQ to próbowałem zmieniać ale jakoś mi to nie szło nie znam się na tym hehe a BBE mam ustawieon na 5 a Machbass na 10 a w EQ dałem na normal czyli wszystko na 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj można też się pytać o odtwarzacz mp4? tyle tego na allegro i nie wiem który wybrać :P na ten cel mam ok 400zl. Kupi coś dobrego za tą kasę? mp3 już się znudziła, a codzienne 2h dojazdy do szkoły wymagają lepszej rozrywki :P interesuje mnie wersja bez słuchawek - mam sesennheiser mx300, ew później zmienię na jakieś lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułatwie Ci wybór.

Wszystkie playery MP4 z allegro to kupa szmelcu-z przewagą kupy.

 

To tak w skrócie.

 

Ale jest wyjątek->Meizu M6

ten player ma elektonikę iriver Clix,i z tego co można przeczytać na "zagramananicznych" forach wymiata-jakością dźwięku i obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tutaj można też się pytać o odtwarzacz mp4? tyle tego na allegro i nie wiem który wybrać :P na ten cel mam ok 400zl. Kupi coś dobrego za tą kasę? mp3 już się znudziła, a codzienne 2h dojazdy do szkoły wymagają lepszej rozrywki :P interesuje mnie wersja bez słuchawek - mam sesennheiser mx300, ew później zmienię na jakieś lepsze ;)

mp4? Zachciało Ci sie filmów za 400zł? Muszę Cię rozczarować - szkoda kasy. Na pocieszenie masz fajnego linka - Link, przeczytaj sobie trochę (aha i zwróc uwagę na drugi post, takie 2 ładne zdjęcia :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, na jakiej stronie rzetelnie jest poddany testowi odtwarzacz Sansa c140, przymierzam się do wymiany mojego playera SanDisk-a M230 i nie wiem czy się opłaca. Kusi mnie przede wszystkim cena 215zł w MM :rolleyes: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 600zł to tylko taki ipod http://www.allegro.pl/item132557640_ipod_n...ilver_2gb_.html

 

Może sprecyzujesz o co ci chodzi mówiąc Ipod? Czy chodzi ci o Odtwarzacz z wyświetlaczem kolorowym czy po prostu odtwarzacze marki Ipod.

http://www.allegro.pl/item132260417_hit_3_...m_za_darmo.html to nie jest to samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, na jakiej stronie rzetelnie jest poddany testowi odtwarzacz Sansa c140, przymierzam się do wymiany mojego playera SanDisk-a M230 i nie wiem czy się opłaca. Kusi mnie przede wszystkim cena 215zł w MM :rolleyes: .

Na Twoje PC jest b.dobry test.Autor pojechał Sanse ale IMO miał w 100% racje,ostatnio miałem wątpliwą przyjemność posłuchać Sansy C140.Nie dość ,że jest cichy,to brzmi ...pominę to milczeniem.

Zresztą seria C,bazuje na starej(ale glośnej) serii M.Czyli tak naprawdę zmienisz tylko obudowę,zyskasz kolorowy wyświetlacz...

 

Może zabrzmi to nudnawo ale kup iriver t30,różnica między sansą a iriverem ,to przepaść.Zupełnie nie rozumiem dlaczego Sansa cieszy się taką estymą,chyba tylko dlatego że ma najlepszy stosunek możliwości do ceny...

 

Zresztą dopóki nie porówna się swojego playerka do czegoś lepszego ,to trudno sobie wyobrazić różnicę w jakości dzwięku.Wiem to z autopsji-myślałem ,że pierwszy player gra dobrze dopóki nie usłyszałem drugiego,z drugim -to samo. O ile mogę się zgodzić ,że sansa m gra lepiej od np.muvo,to już seria c gra raczej nie gra już lepiej (IMHO ).

 

Co do najnowszej serii "e"-na stronie komputronik.pl jestparę niezbyt pochlebnych opinii na ich temat.

 

Jeżeli oczekiwałeś odpowiedzi -"bież SANsE,jest super,muwie ci sansa jest the best,mam go dzwięk jest boski nawet się nie zastanawiaj!!!tylko sansa!!!"

-popartej jakimś linkiem,z fajną recką to sorki-ale staram się byc obiektywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tylko jedna rzecz ciekawi apropo Sandiska. Kolega ma taką Sansę: http://www.allegro.pl/item131004894_sandis...w_f_v_lodz.html

I pewnie mi nie uwierzycie - ona jest głośniejsza od mojego T10.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--> Luk@s

Z tym to różnie bywa, tez mialem okazje sluchac tego sandiska, porownywalem go z moim samsungiem yp-u2 ktory ma 20mW/kanał a sandisk jak wiemy 10mW. Samsung niby grał tylko troszke głośniej ale jak podlaczylem tonsile sd-409 (które bardzo ciezko rozbujać) to samsung poradził sobie z nimi bez problemu a na sandisku prawie nie było nic slychac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sansa serii M na niezłą moc na wyjściu(już nie pamiętam ile...).

Ale wydaje mi się ,że nie chodzi tylko o głośność ,ale o dynamikę.Na Samsungu musialem głośniej sluchać ,by usłyszeć te same detale co na t10.Zresztą ,zaraz po przesiadce na irivera ,od razu go przyciszałem jednocześnie nie odniosłem wrażenia ,że coś przez to tracę...

Takie różnice łatwiej wychwycić np.póżnym wieczorem,wtedy okazuje się ,że nawet na głośności 5-8 (iriver)można sluchać -i co ważniejsze- słyszeć wszystko.

 

A dzisiaj zgubiłem małe gumki do EP-630(jakoś zakladałem plecak i się zsunęły...szlag mnie trafił).

Jakby ktoś wiedzial,miał,kogoś,ktoś ,gdzieś takie gumki do odsprzedania to może dać znać...

Bo coś widze, że będe musial kupić nowe sluchawki...w vobis jest promocja EP-630+MuVo 128 mb-za 120zl-chyba się skuszę...

A było tak pięknie-nawet sluchałem Sennów PX 100 w MM,a tu k... taki zonk .

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na tych samych słuchawkach i tej samej piosence... Więc raczej nie ma wytłumaczenia, które zrobiłoby Irivera głośniejszym. No chyba, że czegoś nie wiem.

Pierwsze co mi się nasuwa to ustawienie proporcjonalnego poziomu głośmości. Chodzi mi mniej więcej o to że jak jeden player ma skale 40 a drugi powiedzmy 30 to ustawiasz np. na pierwszym 20 a na drugim 15.

 

Na więcej o tej godzinie nie wpadne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to było na fulla :) Wiem, że to trochę samobójcze ustawiać maksymalną głośność - zwłaszcza, że na Epkach to robiłem, no ale czego się nie robi, żeby porównać. Jeszcze jak kiedyś będę miał okazję to potestuję i porównam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich!!!

Chciałbym kupic spbie odtwarzacz za ok 500-600PLN ale...

No właśnie, potrzebuje dość specyficznego wydaje mi sie plejrka bo słuchałbym na nim przede wszystkim setów które jak wiadomo maja po 60 min. i wiecej. I teraz pytanko czy dostane sprzet w którym przewijanie utworów odbywa sie za pomoca suwaka (cos jak np. foobar) czy choćby co 10 min.? chodzi mi o to żebym nie zapuscił kozonków czekając na przewiniecie się seta do powiedzmy 28 minuty. A druga sprawa to czy istnieje opcja kontynuowania odtwarzania w danym punkcie po wyłaczeniu mp trójki? Coś jak resume w discmanach:) Nie bic za pytania od razu bo zielony w tym jestem a wybaczcie 59 stron nie mam czasu (i checi) przegladac!

Z góry wielkie dzieki za merytoryczne;p odpowiedzi!

Pozdr

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@teps86

z suwakiem to bedzie cieżko ale chyba wiekszosc playerów ma regulowana szybkosc przewijania, ja w samsungu yp-u2 na maksymalnej szybkosci przewijam 10 minut w ok. 3 sekundy wiec z tym nie bedzie problemu,

wznawianie utworu też mam, po wlaczeniu playera automatycznie ładuje sie plik ktory wczesniej sluchalem, oczywiscie w tej samej sekundzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zes mnie pocieszył! wielkie dzieki;p Dzisiaj gadałem tez z panem z Mega Avansu i on oczywiście powiedział że na szybkie przewijanie nie ma absolutnie szans... To teraz zwracam się z pytaniem do posiadaczy iriverów T10/30 czy wystepuje tam funkcja ustawienia szybkości przewijania i funkcja wznawiania utworu?

 

EDIT: juz to ze maja wznawianie znalazłem!:D

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...