Skocz do zawartości
ziomal155

Wszystko O Msi Kt880 Delta-fsr

Rekomendowane odpowiedzi

kazdy element elektroniczny musi sie wygrzac jakis czas -procesor ,chipset ,nawet kondensator :D

co z regulacjami napiecia?? masz mozliwosc ustawienia ramu na 3.3v ,masz regulacje napiecia chipsetu - skorzystaj z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadajcie co chcecie. plyta jest ok. widzialem gorsze(oc, napięcia itd) do plyty dostalem taki kontroler z diodami LED na sledziu. podpina sie to do plyty i 4 diody swieca na zielono i podobno gdy cos w systemie jest nie tak swieca sie niektóre na czerwono. tylko które odpowiedzialne sa za co?? :lol: jak bootoje kompa to fajnie mrugają co oznacza ze testuje :? . moze ktos znalazl odpowiedzi po co, i jak te kolory??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max co wydusilem z mojego proca to 211*10. ale wsio przez ram. mam zwykly 256 266ddr. z reszta to tesh kres mozliwosci proca. nawet jak zmienisze fsb i dam wiekszy mnoznik to i tak max idzie do 2170 mhz

 

 

amax fsb jaki udalo mi sie osiagnac na tej mobo przy tych p[amieciach(działający windows) to 225

Edytowane przez fun gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadajcie co chcecie. plyta jest ok. widzialem gorsze(oc, napięcia itd) do plyty dostalem taki kontroler z diodami LED na sledziu. podpina sie to do plyty i 4 diody swieca na zielono i podobno gdy cos w systemie jest nie tak swieca sie niektóre na czerwono. tylko które odpowiedzialne sa za co?? :lol: jak bootoje kompa to fajnie mrugają co oznacza ze testuje :? . moze ktos znalazl odpowiedzi po co, i jak te kolory??

1294044[/snapback]

no przeciez w instrukcji powinno byc to zamieszczone, pamietam na kt400a tez bylo cos takiego ale jak w wiekszosci takich post kontrolerow za wiele to nie daje i byly tylko zielone diody, odpowienie sekwencje a nie pojedyczne diody odpowiadaja za poszczegolene kroki bootowania, co do jakosci tego mobo juz sie wypowiedzialem, co do napiec mierzyles miernikiem bo softa to sobie mozna w glebie wsadzic

 

Dołączona grafika

 

nie watpliwe wady

- brak otworow dookalo soca na blok

- smieszna kontrola napiecia dla porca duzy przeskok pomiedzy 1.85 a 2v

- brak miejsca pod agp

- skromne uklady zasilania

- niezrozumiala instrukcja ( wszyskie objasnienia sa bezposrednio opracowana na podstawie nazw poszczegolnych opcji )

- watpliwa blokada pci

 

zalety

- ciekawe rozlozenie mosfetow mozna je latwo schlodzic ( tylko pytanie po co jak sie nie da dobrze podkrecac)

- "kolorowy" wyglad

- pasywne chlodzenie na nb

- dobrze oznaczone polaryzacje diod kontrolnych hdd power

 

w tym przedziale cenowy moze i jest atrakcyjna w stosunku do ecs ale dokladajac pare zl mozna miec nf7 ktore pomimo starszej konstrukji jest wydajniejsze ;]

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge

co tak jedziesz na ta plyte - gdyby nie brak otworow to sam bym ja kupil ,chociaz powszechnie wiadomo ze zygam na MSI

co do regulacji napiecia to owszem zbabrali te 1.85-2.0v ,ale vmeme ma lepsza niz twoj abit

 

przetwornica tez w nf7 nie lepsza - z ta roznica ze tu sa 2 fazy ,a w abicie 3 - liczy sie stabilnosc zasilania- przyznam ze nie wiem jak z tym na kt8 ,ale skoro nie wiem to nie jade na to ; w abicie nf7 jest z tym srednio i zeby nie bylo to powiem ze w DFI LP/IN jest tragicznie :P

 

brak miejsca pod agp :lol: - ales ze wymyslil ,tak samo durne jak i w druga strone - wiecej miejsca miedzy agp i dimm niz a nf7 :]

 

brak wiatraka na NB to bardziej minus - choc w sumie obojetne bo i tak zazwyczaj chlodzenie trzeba zmienic - tu o tyle lepiej ze mozna dolozyc sam wiatrak wiec jest taniej

 

no i swietnego rozlozenia gniazd zasilania to nie zauwazyles :P ,na DFI i abicie KD7 nie gorzej jest ,ale w juz abit w nowszych plytach sie nie popisal

 

o ile nie lubie MSI o tyle KT6 i KT8 uwazam za bardzo udane modele (zwlaszcza ze Epox i Abit nie odpowiedzialy z pelna para swoich mozliwosci na chipsety kt600 i kt880)

tylko tych dzior mi brakuje :(

 

a kt8 vs. nf7 - no coz dokladajac mala sumke pieniedzy dostajemy plyte bez niczego i zeby osiagnac poziom wyposazenia kt8 trzeba dolozyc jeszcze conajmniej 160pln (sata 100pln + GLAN 60pln)

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"no i swietnego rozlozenia gniazd zasilania to nie zauwazyles ,na DFI i abicie KD7 nie gorzej jest ,ale w juz abit w nowszych plytach sie nie popisal" no nie wiem czy takie swietne mi teraz przeszkadza nawet kable zasilajace do dyskow wiec zapewne ulozenie atx kolo mem napewno nie jest idelany rozwiazaniem bo chyba nie ma takiego miejsca na to zlacze zeby zaspkajalo potrzeby uzytkownikow roznych bud

 

"ale vmeme ma lepsza niz twoj abit" moze i bardziej dokladne ale czy to jakos przeklada sie na mozliwosci oc mobo napewno w jakims malym stopniu tylko jesli na tym ciezko sie podkreca nie widzialem jeszcze zeby ktos mial na tym fsb >23o albo aby ta mobo zawiatala do jakiegos rankingu super pi to tak do malucha dodawac bagaznik 500l bo wiadomo ze tego nie pociagnie ;]

 

co do sata to sie moge zgodzic ale powiedz mi po co komu gblan :?: skoro nawet 2 polaczone krosowo kompy na takich lanach z trudem osiagaly transfer 16mb a wymiana wiec wymiana switchy tez sie nie oplaca dla takich korzysci w porownaniu do kosztow jakie to ze soba niesie

 

natomiast nie dziwie sie ze abit i epox nie odpowiedzialy na takie konstrukcje poniewaz zywotnosc soc a juz sie konczy nie ma co ukrywac imo ten chipset wprowadzony jest na ta platforme na sile ale to jest tylko moje subiektywne odczucie i biorac pod uwage mozliwosci nf2 ktory jest jak wspominalem wiele starszy od 88o bo chyba mozna tak powiedziec i w dodatku w wielu testacha przewyzsza mozliwosci vi'i albo nie wiele odstaje pozostaje dla mnie cooltowym chipem na ta podstawke :) ma on tez swoje wady ale jak spojrze w przeszlosci na badziewne uklady via pod celka to juz po prostu niechce wracac do znakow tej firmy przynajmniej narazie nvidia w swoich produktach stara sie zawrzec wiekszosci najlepszych osiagniec i rozwiazan co jednak przeklada sie na koszty tych ukladow. dla mnie via pozostanie firma dla niezbyt wygorowanych uzytkownikow, dla ktorych przedwszystkim liczy sie cena

 

ps jade po tym mobo z tego wzgledu ze

1. jestem zrazony do chipow via bo w egzemplarzach jakie mialem byly problematyczne

2 w drodze do sklepu po to mobo sie przeziebilem wiec nastepne nie przyjemne doswiadczenia

edit

kolejny minus to poziomo umiejscowione gniazda ata

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia

ja jestem zrazony do nf2 - bo jeszcze nie spotkalem egzemplaza bezproblematycznego

VIA kiedys robila slabe chipy ,ale sie wyrobila przez lata

NV jeszcze sie nie wyrobila ,a drugi NF jest tego przykladem - NV wprowadza nowe rozwiazania ;spoko ,ale moze VIA nie moze sobie pozwolic na takie problemy chipsetow jak blad RTC czy brak kompatybilnosci z roznymi kodekami ,SO ,programami

jak by nie patrzec VIA sprzedaje wiecej ,wiec mialaby wiecej zwrotow

i dlatego via jest tansze - bo sprzedaje wiecej ,nf2 jest drogi bo mniej tego produkuja ,nf1 byl jeszcze drozszy i gorszy od kt266a (ledwo dawal rade sis735)

wiec wybacz ale pozostane zrazony do NV

 

jest takie miejsce umieszczenia ATX ktore zadowoli wszystkich -> patrza abit KT7

 

dla mnie kultowym chipsetem sA jest KT266A - nie dlatego ze to via ,tylko dlatego ze plyta na tym chipsecie jeszcze dawno przed nf2 wycisnela fsb226 (Epox 8KHA+) ,choc AMD761 tez sobie radzil (Epox 8K7A ,fsb ~210)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to testy faza druga idzie 10x215 1,85V a pamieci 2,9V narazie stabilne (czytaj 3 test Prime) teraz juz na spokojniej,

 

Gniazdo ATX w tej plycie mi nie przeszkadza, ale nie wiem gdzie ty sie doszukales pionowo zlokalizowanych gniazd ATA :blink:

ale jedno mnie zastanawia tj blokada dzielnika tzn w biosie opcja: "Stop unused PCI/DIMM clock" bo to chyba o to chodzi, wiec jak nie ustale (enable/disable) Everest pokazuje w zakladce plyta glowna:

Rzeczywista częstotliwość taktowania 72 MHz (QDR) co razy 3 daje 215 ok, czyli jakby blokada nie dzialala

 

ps w trzecim tescie sie wysypal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programom i tak nie mozna wierzyc ,u mnie sandra pokazywal na Abicie KD7-E pci 50 przy fsb200 ,a bylo pci40 (plyta na KT333CF ,czyli KT400)

 

no plyta ci slabiutko idzie - zwiekszales napiecie na NB ??

no i do testow fsb to zmniejsz mnoznik na 9x (tyle ma przeciez sempron 2200+ ; BTW jak odblokowales mnoznik na Sempronie ??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest haczyk w tym screnie??

podales wartosci ,ale nie zatwierdziles zmian :> ? :-P

 

aha

czyli poprostu zrobiles procka na Mobile - czyli klasyk ,a juz myslalem ze masz jakis nowy super sposob <_<

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linoge

OK - pokoj

zreszta juz za pozno by sie klocic/dyskutowac co lepsze na sA ,bo ten socket niestetu juz zakonczyl swoje krolowanie

 

mamcar

to ja mialem podobnie z Sandra po paleniu mostkow w Athlonie

moje nieofijalne max na 8KHA+ to fsb 289 czy 295 - musialbym poszukac screnow 8)

max rzeczywiste to tylko fsb200 ,bo wiecej to bios beta trzeba wrzucic (w oficjalnym na 200 skonczyla sie skala :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamcar

ale rowniutko rozlozona pasta :P - malo jej ale rowno lezy

moge cie pocieszyc ze na KT7 mialem duzo mniej i to w jednym rogu - a odkrylem to po 3 latach uzytkowania

nie widzialem potrzeby sprawdzania bo i tak siedzial tam wiatraczek (pierwsza plyta z wiatraczkiem na NB)

ale to odkrycie nauczylo mnie zeby zawsze sprawdzac co jest pod radiatorem NB zanim wloze plyte do obudowy

tylko na DFI nie patrzylem bo i tak wiadomo ze jest glut taki jak na wszystkic nf2 - strasznie badziewiacki ten glut ;niedlugo zmiana na paste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB odnosnie dziur na sruby->

1296712[/snapback]

wiem o tej zapince ,ale to dodatkowe 20pln ,a ja mam blok wlasnej roboty i czasami mogloby cos zahaczyc :D

zreszta do poki sa do wyboru plyty z dziorami to robi sie ciekawiej

jakbym nie mial wyboru to bym oczywiscie byl zdany na zapinke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz za słaby zasilacz?

1288818[/snapback]

W końcu się udało. zainstalowałem AC vga silevcer rev3 na grafie Gigabyta, dołożyłem radiatory na pamięci i problem zniknął (wcześniej było firmowe pasywne chłodzenie przyklejone taśmą z przekładką aluminiową), teraz bez prolemu lata ponad 200 nie próbowałem więcej niż 215.

W tej chwili mam 200x11,5@1.675V 49c w stresie po 1 godz w prime 95 i stoi ;) (możliwe, że proc ze słabej serii). Na wyższych mnożnikach i magistralach czasami wingroza nie wstaje -pomaga drastyczne podbicie vcore. Myślę, że wymiana zasiłki też mogła by pomóc. Teraz mam Colorsit 350watt i napięcia raczej stabilne. Brak kasy nie pozwala na nic lepszego :(

 

No i w końcu brak zwisów w grach B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh czy ktos ma jakis pomysl co sie moze grzac na tej plycie?? teraz mam w popkoju 5*C i wlasnie przechodzi trzeci test 9X218 wczesniej by wysypalo po 10 sekundach, dopiero takie chlodzenie jest wystarczajace, wczesniej dwa wentylatory i radiatory nie dawaly rady (jak mi rece sie ogrzeja to zamieszcze zdjecie gdzie i jak) dotknalem chyba wszystkich elementow na mobo i zaden mnie nie oparzyl, niektore byly cieple ale bez przesady zeby przez to sie Prime wywalal (btw 1 i 3 rodzaj testow przechodzil tzn. nie jakies rock stable ale mozna powiedziec ze w miare stabilny byl bo nie mialem wiecej czasu) wiec stawiam na temp bo tak jak mowilem wczesniej do zasilki nie mam watpliwosci (choc dzisiaj powinna byc jeszcze inna to sie tez przetestuje)

 

edit:to wlasnie to chlodzenie + jeszcze radiator na SB

 

Dołączona grafika

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pll? zreszta zobacz czy w ogole cieply zanim cos na to zalozysz

edit: no i mozesz sprobowac poprzekladac pamiec do innych gniazd.moze te pierwsze jest ..

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po 18 minutach wysypal sie. Temp system:16 CPU:27 HDD:17

probowalem wszystkich trzech bankow pamieci i w kazdym to samo tzn przy 220 chodzi max 10 sekund po czym wywala, wiec zastanawiam sie czy cos moze sie rozgrzac w takim czasie do jakiejs duzej temperatury, tym bardziej ze tak jak mowilem nic mnie nie parzylo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo zauwazylem ze kazdy kolejny test po wysypaniu poprzedniego chodzi dluzej, nie wiem od czego to tez zalezy :| Po restarcie komputera znow najkrocej dziala na poczatku :|

Edytowane przez mamcar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...