Skocz do zawartości
ziomal155

Wszystko O Msi Kt880 Delta-fsr

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tą płytę od tygodnia mój sempron 2300 pracuje FSB 200 czyli 1900MHz temperatura po tym podkręceniu wzrosła o jeden stopień w spoczynku i o 2 w stresie ma fajny program dołączony do płyty za pomocą którego można regulować FSB, Vcore CPU, Vcore MEM, Vcore AGP oraz regolacje obrotow wentyli program bylo trzeba z update'ować bo oszukiwał o 4C. Pozatym bios muli chodzi jak mucha w smole na zmiane FSB 100 na 200 zajmuje dobre 15min chodzi super wolno niewiem co się dzieje zrobiłem update biosu i nadal to samo pozatym ma dzwięk 5.1 ale nie wiem jakiej jakości ponieważ niewykrywa tego dzwieku w biosie jest włączony. Ma blokade PCI/AGP za co duży plus można FSB ustawić max do 280 ale pewnie w zeczywistosci tyle nie wyciagnie ma duzy radiator na cchipsecie i obo wyjscie na wentylator 3pin pozaty komp chodzi mi już łącznie 144 godziny bez restartów jak nic na nim nierobie czyli 16/24 godzin chodzi Prime95 i się komp nie zawiesił nawet nie muli jeszcze odczyt z pamieci no-name 2780MB/s

 

No i moje 2 pytania

 

1. Dlaczego bios muli

 

2. Dlaczego nie wykrywa dzwięku(płyta napewno go obsługuje)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i mam jeden problem. Mianowicie ta plyta kloci mi sie z audigy jak wyjme to dziala zintegrowany dzwiek jak wloze to nie dziala (w biosie jest ENABLED). Ma ktos moze jakies pomysly ?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te plytke od ok. 2 tygodni i nie mam z nia zadnego problemu. BIOS nie muli (wgrany najnowszy). Co do dzwieku to sprawdz czy nie jest w BIOS'ie wylaczony, u mnie po wgraniu BIOS'u dzwiek sie wylaczyl, wystarczylo wejsc do BIOS'a i go wlaczyc. Co do mulenia BIOS'u to spotkalem sie z czyms takim kiedys, ale na innym kompie, bylo to spowodowane przez karte graficzna (GF 2 MX 64 MB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam te plytke od ok. 2 tygodni i nie mam z nia zadnego problemu. BIOS nie muli (wgrany najnowszy). Co do dzwieku to sprawdz czy nie jest w BIOS'ie wylaczony, u mnie po wgraniu BIOS'u dzwiek sie wylaczyl, wystarczylo wejsc do BIOS'a i go wlaczyc. Co do mulenia BIOS'u to spotkalem sie z czyms takim kiedys, ale na innym kompie, bylo to spowodowane przez karte graficzna (GF 2 MX 64 MB).

1260849[/snapback]

Tak?! Na Rivie 16mb nie muli bios nigdzie... a na GF2MX muli? Może dlatego że nie ma DX8 wsparcia? Hmm, albo T&L słabe? Aaa... vertex shader nie ma ;(... ale riva też nie ma... .Co Wy gadacie wogóle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak?! Na Rivie 16mb nie muli bios nigdzie... a na GF2MX muli? Może dlatego że nie ma DX8 wsparcia? Hmm, albo T&L słabe? Aaa... vertex shader nie ma ;(... ale riva też nie ma... .Co Wy gadacie wogóle :D

1261090[/snapback]

Dokladnie jak piszesz, na Rivie TNT 2 M64 nic nie mulio w BIOS'ie, po wlozeniu GF2 MX w BIOS'ie jak i czystym DOS'ie zrobil sie straszny zamul. Mozesz w to nie wierzyc, ale moj kumpel ma tak do dzisiaj. Tez nie wiem co ma grafa do mulenia BIOS'u, dla Ciebie jak i rowniez dla mnie tez to jest dziwne, ale to fakty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę płytkę sama w sobie jest niczego sobie. Dźwięk w miarę dobry. Mankamentem są słyszalne szumy z bodajże stabilizatorów napięcia przy silnym obciążeniu procesora a może raczej :unsure: grafiki???

 

Kolejny problem to w moim przypadku z uzyskaniem fsb powyżej 200 na athlonie mobile, pamięciach twinmos dual 2x256 (400) cl 2,5, grafika gigabyte ati 9550. przy 200 bez względu na mnożnik i napięcia proc. gry się sypią. Stabilnie jest około 175-180 fsb z nastawieniem na 175 ;) ale podobnie było też na msi kt330 ultra2c z pamięciami 333 kingstona ten sam proc ta sama grafa do 175 ok. póżniej zwisy w grach. Myślę,że to problem gdzieś na linii grafika - ram.

teraz stabilnie chodzi na 175x12,5 vcore 1,6. temp max 48 w stresie. Problem jest niezależny od ustawień zegara karty graficznej (gpu teraz 330 pamięć grafiki 202x2- maxymalnie szło stabilnie bo więcej nie próbowałem 424-225).

 

Dodam, że system wstaje nawet na 200x11 i x12 i prime 95 chodzi bez błedów, wywalają się gry i 3d mark. :mur:

 

Jak ktoś ma pomysł jak to cudo zmusić do działania z fsb 200 i wyżej mnożnik około 11-12 proszę o sugestie.

 

Trochę testów tej płyty znajdziecie na: http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/..._DELTA-FSR.html

 

btw nic mi nie wiadomo o muleniu biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na tej plycie puscilem Semprona 2200+ na FSB 200 (9x200) uzyskujac Sempa 2500+. Wieksze magistrale sprawdze w pozniejszym okresie, bo nie mam teraz na to czasu. Po podkreceniu komp chodzi stabilnie, bez zadnych zwiech itp. Przeprowadzilem test na Unreal Tournament 2004, HL2, NFSU, 3D Mark 2001 i wszystko OK.

Edytowane przez Javi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. tesh posuadam ta plytke. i9 wszystko byloby ok gdy nie wyjście SPDiF. chodzi o to ze moja poprzednia plyta asus na kt400 tesh takie miala i jak podlanczalem do kina domowego wsio smigalo jak ta lala. a tutaj za chiny nie moge zmusic tej plytki by obslugiwalo 6 glosników. aha i jeszcze przez taki durny program jak Vinyl Deck po kazdym załączeniu kompa mam emulacje jakiegos pomieszczenia np emuluje mi ze jestem na stadionie albo w hali i dzwiek jest starszny. czeba to wyłączać non stop. to sa jedyne minusy. a plusy to dobre funkcje oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma pomysł jak to cudo zmusić do działania z fsb 200 i wyżej mnożnik około 11-12 proszę o sugestie. 

 

1269967[/snapback]

Może masz za słaby zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wy tu opisujecie MSI na KT880 jak to muli w biosie a ja wam powiem tak.Troszkę już zajmuję się składaniem PC, ale taki przypadek to pierwszy: oto tydzień temu składałem zestaw sempron 2500 , 2x512MB ram, ASUS A7V880 [ także jak ta na KT880] .Ustawiłem bios płyty , oraz procek 10,5x200 przy 1,75V ,zainstalowałem system i wszystko było ok .Zacząłem sprawdzać płytę i procek pod kątem stabilności przy włączonym pomiarze napięć i temperatur i po ok 3 min testów program pomiarowy zaczął pokazywać głupoty i rozjechane napięcia [ podświetla na czerwono].Początkowo myślałem iż poleciał zasilacz MODECOM 350W PFC , ale weszedłem do biosu i tu porażka bios strasznie zaczyna mulić i każda zmiana opcji w biosie pociąga za sobą przeładowanie obrazu [ podobna sytuacja jak wygląda wolne przeładowanie strony internetowej] , sprawdzam napięcia ale tu wszystko ok. Uruchamiam system wszystko ok . Długie testy też niczego nie wniosły , ale bios jak mulił tak muli.Bardzo ciekawa sytuacja bo do dzisiaj PC działa ok , prime 10godz. pracy także przeszło bez problemu ,tylko ten mulący bios.

Teraz widzę iż na MSI problem mulącego biosu także istnieje .Może to jakiś problem mostka , lub czegoś co się uszkadza bo zaznaczam na początku było ok i problem mulącego biosu nie występował.

:mur: Zapomiałem dodać:

Teraz po zmianie:

+

Saphire ATI9550@9600 [410/570 Mhz]

stabilnie 215x10,5 V=1,9V

 

-

mulący bios

Edytowane przez MORSZCZACHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MORSZCZACHA

sprawdz czy na magistrali 166 tez to wystepuje? (dam głowe uciac ze nie z maja płyta było to samo)

sprawa dodatkowego dzwieku - z tego co potestowałem na asusie najlepszy jest ostatni slot pci na samym dole (za cho@#@$*** nie wiem czemu) dotyczy to wiekszosci kart rozszezen na pci zwłaszcza z fbs 200.

przypuszczam ze kt880 nie ma blokady dzielnka a dodajac w biosie robia człowieka w bambuko.

 

Manexus

miałem podobny problem wyłacz duala i sprawdz czy 3d marki chodza normalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kt880 ma blokade ,tylko producenci plyt w wiekszosci przypadkow jej nie wykorzystali

zaluja dwoch kwarcow qrde :P

asus ma niby miec blokade - gdzies tam niby sprawdzali i poszly sluchy ,wiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ustwailem fsb powyzej 200 i wsio smiga. plusem jest to ze mam pamieci 266 i jak ustwaie na 200 to one nadal ida na 266. czyli jakis tam dzielnik dziala i to samo jest w przypadku fsb 133 166 i 200. podejzewam ze jak ustwaie na na 266 to tesh wstanie ale moj procek juz nie :lol: nnie mam nic obsadzonego na pci. powiedzcie mi jeszcze jedno dlaczego ostatni slot na pci jest koloru pomaranczowego???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamcar

w suumie to kt880 to wielka nie wiadoma pod wzgledem o/c ,bo malo ludzi chcacych przetestowac to ma

ja licze ze kreci sie tak jak kt600 ,wiec fsb na poziomie 230-240

asus ma w biosie 227 i tyle idzie bez zajakniecia - jest watek o asusie

 

MSI kt6 wyciagalo fsb rzedu 230 ,wiec kt8 tez tyle powinno bo to w sumie ta sama plyta tylko z innym chipsetem

 

fungier

ten ostatni slot to pewnie jakis wymysl MSI ,badz to slot ktory moze dzialac w specyfikacji pci 2.2 (czyli 66MHz) - dokladnie nie wiem ,ale od czego jest instrukcja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z instrukcji:

"The orange PCI slot also work as communication slot. which allows you to insert the communication card"

 

watek o asusie tez sledze:)

 

no to kolejne pytanie do uzytkownikow: czy na ta plyte wejdzie pentagram 80, bo dzisiaj sie moze przejde po ta plyte:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma wzmainki o tym ze inny kolor slotu to jest cos innego. fajne sa funkcje w biosie automatycznego krecenia proca. polega to na tym iz jest skala 6 stopwina (od 1-15%) wzrost w czasie rzeczywistym predkosci proca. nie wiem jak to dziala ale np w stresie komp przestawia sie z 133 na 141 np mhz i dziala stabilnie. tzn proc ok. ale jak pamieci to wytrzymuja.(no name 266) przy mojej starej mobo asus na kt400 gdy ustawilem na 15 fsb juz dzialy sie smieszne rzeczy a tu teraz jest stabilnie. i zauważylem tesh ze jest poprawiona elektryka :lol: tzn mam zasilke 300wat podobno to jest to fortron 250wat i mam 9800pro i na poprzednim mobo zdazaly sie restarty, wylanczanie monitora, zwiechy(dodam ze z inna grafa sie to nie robilo)i na tej plycie jeszcze ani jedej zwiechy a proc podkrecony i wsio smiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chodzi ten cały ABIT?

1290999[/snapback]

hmm

KV7 chodzi dobrze ,tylko troche zrzenili ze pamieci mozna ustawic max 2.8v - przydalby sie vmod

gdzies tam osiagali fsb nawet 250 ,kumpel ma zablokowany mnoznik w 2200+ wiec nie smiga ekstremalnie z fsb ,ale za to zasilanie wytrzymuje po 1.95v i nie zaniza jak DFI :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby powiedziec kulturalnie ta plyta to niezle gowno narazie wiecej 215mhz *10 nie poszlo:/ jak sie uspokoje to napisze cos wiecej Q2

1291847[/snapback]

moze to nie wina plyty tylko pamieci ci juz nie wyrabiają? a ten sempron ma zablokowany mnoznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron mial odblokowany ratio, mem na 229 biegaly na inny mobo na kt600 to ten msi to porazka totalna jak sie ciesze ze mam Abita ;] u mnie sie nawet odpalaly na 230 ale potem prime sypalo a na tym badziewi kt88o nawet nie mobo nie bootowalo

 

TO MOBO NIE NADAJE SIE DO KRECENIA :]

 

btw badziewna regulacja napiec dla proca skok z 1.85 na 2 v sic !! przy mem jest lepiej instrukcja nadaje sie na papier toaletowy mobo kolorewe nawet robi dobre wrazenie ale na tym pozyty sie koncza problem nawet z dostanie sie do biosu rozne dziwne kombinacje

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ,daj jej popracowac jakis czas

nie ma co sie denerwowac - kumpel mial gorzej bo DFI LanParty B nie chciala chodzic wiecej jak fsb220 ,teraz dwa tygodnie popracowala i juz troche ponad fsb230 chodzi :D

co do regulacji napiecia to rzeczywiscie z 1.85v na 2v to padaczkowato ,ale ma przynajmniej do 2.3v ,a nie jak moja dfi :/ tylko do 2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...