Skocz do zawartości
johny16

6800 I Underground 2

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe, może faktycznie wystarczyłoby pogrzebać w czymś, aby wyłączyć obsługę ps3 i wtedy n4su2 dostałby kopa - tak jak z riddickiem i jego 2++ ?

Tyle, że jak w rivatunerze wymusiłem obsługe max. ps2 to nie miało to wpływu na grę :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny46, .... kto ci takich pierdół naopowiadał że 6800 to POTĘGA???

Eh... Potęga mozemy nazwać (w tej chwili oczywiście) 2x6800ultra na SLI. To jest ca. 10.000 w marku'05 i to JEST POTĘGA.

samo 6800 jest niestety za cienkie rzeby ciągnąć gierki "WSZYSTKO NA FULL" w rozdzielczościach powyżej 1024x768.

O enginie NFS_U2 nie bede się wypowiadał, powiem tylko że u mnie na 6800LE@6800GT gram na 1024x768 na full i zero problemów. Na 1280x960 troszku już cięło, ale tylko troszku: ktoś inny mógł tego nie zauważyć, ale ja jestem przewrażliwiony :).

Tak że: zmoduj sobie 6800@6800 GT i wtedy spradx.

 

pozdro

1223331[/snapback]

W polskich realiach 6800 to jednak potega... No oczywiscie SLI to juz nie powiem, ale nei ma co nazekac. Moja karta wszystko ciagnie na full przy tej rozdzialce i jakos nie mam problemow...

 

A co do mulenia... Juz tyle razy sie pisalo ze to wina gry, choc ja nie mam takich "efektow" i wszystko chodzi elegant :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości odpaliłem dziś NFS U2 w 1600x1200 i wsjo na maxa w grze - także AA i anizo (w sterach AA na aplikacje, reszta na max) na i na mojej grafie @ 560/560 (proc 2Ghz ) miałem 27-40 FPS. przeciętnie 33 ...

1223848[/snapback]

czyli ta gra ma skopany silnik:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma co narzekac na 6600GT. :)

 

A tak poza tematem to moze mi odpowiecie na to pytanie:

 

Czytalem troche na temat GF6200. Pisali ze karta ma korzystac z ramu kompa, bo sama ma malo - zeby obnizyc koszta...

No i tak patrze na allegro i widze 6200 za ~400zl ze 128MB ramu. No wiec chyba jednak niekoniecznie uzywa pamieci kompa bo sporo ma swojej...?

No i jeszcze jedno-oplaca ja sie wymienic ze starej GF4MX? Czy moze cos innego lepiej kupic? Da sie ja jakos odblokowac na 6600, czy to wogole inny rdzen? Pytam sie bo musze wymienic mojej Pannie grafike malym kosztem i nie wiem co brac R9600SE czy GF6200. Nie potrzeba mi tu wypas karty, bo Sims2 nie ma wielkich wymagan ;)

 

PS. Gralem u niej w NFSU2 (na 4mx!!), oczywiscie w 800x600 detale na medium i... W sumie nienajgorzej. W kazdym razie nie mulilo 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6200 moze miec mozliwosc korzystania z RAMu (specjalna wersja karty).

 

6200 da sie odblokowac na 6600 (a nawet podkrecic na 6600GT, przynajmniej rdzen) bo to ten sam rdzen. Zerknij na www.egielga.com.pl jest tam artykul na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze w cenie ~400zl nVidia nie ma sobie rownych (jesli przerobic 6200 na 6600...)?

1224120[/snapback]

Na to by wygladało - ja tam jestem zwolennikiem kupowania kart właśnie max do 400zł mój 9550XT@9600Xt tez mnie tyle kosztował :) i na razie mi styka a ten 6200 jeżeli wszystkie dadzą sie odblokowąć to jest bardzo interesujący byle by kiepskich pamieci do nich nie dawali :-P :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kufa, tylko ze 6200 korzystające z ramu pieca będzie tylko na pcix......

jak juz czytacie to uwazniej....

jak wy chcecie miec transfer w 2 strony naraz na agp , gdy tylko pcix to obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole korzystanie z RAMu systemowego to porazka - nie dosc, ze wolniejszy to jeszcze spowalnia reszte.

 

A ze karta jest z definicji przeznaczona do systemow niskobudzetowych, gdzie RAMu jest nie za wiele, to moze byc niewesolo...

 

Swoja droga, oczyma wyobrazni juz widze te kompy w Auchan czy innym takim z "rewelacyjnym" 6200 wspoldzielacym 256MB RAM z Windowsem i reszta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, przecież to tylko jedna gra, która skacze na GF, wniosek jest oczywisty - brak optymalizacji pod nVidie, ja osobiście przeszedłem prawie całego NFSU2 na 9550@9600Pro i musze powiedzieć że grało się lepiej niż na tym co mam teraz, ale nie przejmuje się tym, bo we wszystkich innych grach 6800 wyprzedza radka o kilka długości...

 

Co do gier które działają mi "tak jak powinny na high endzie"czyli 1024x768 AAx4 AFx16 są to

 

- prince of persia 2

- medal of honor pacific assault

- chronicles of ridick (shader 2.0)

- unreal tournament 2004

- lord of the rings - battle for middle earth

- doom3

- deus ex 2

- vampire bloodlines

 

Co do tego że nvidia ma kłopoty z silnikiem vertexów, to włączcie sobie demo technologiczne farcry 2, które było robione pod X850, jest tam mnóstwo oświetlenia a mimo to nie ma żadnych przycięć, żadnych zwolnień, jedyne co zauwarzyłem to brak wody w ostatniej scenie, ale to pewnie wina braku 3dc i poprostu woda już się nie mieści do pamięci. Ma ktoś może modyfikowane 71.24 DNA?? Tam została wymuszona obsługa 3dc na serii 6800 i myśle że wtedy była by woda.

 

Jak ktoś może niech to sprawdzi, ja ostatnio zmieniałem stery z 5x i już nie chce mi się robić tego kolejny raz.

 

PS. Odczuwam też "zwolnienia" w Children of the Nile... ale tak bywa, na moim świętej pamięci 9700@9800XT takich zwolnien było o wiele więcej, chociaż wtedy na rynku nie było niczego lepszego niż 9800XT :mur: i teoretycznie wszystko powinno działać w 1024x768 AAx4 AFx16. Moze jakiś patch do tej gry załatwi sprawe.

Edytowane przez J-A-J-O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do gier które działają mi "tak jak powinny na high endzie"czyli 1024x768 AAx4 AFx16 są to

 

- medal of honor pacific assault

- vampire bloodlines

 

 

1224432[/snapback]

w to akurat ci NIE UWIERZE bo sam mam tez 6800 i nie opowiadaj ze MOH dziala ci z AAx4 i AFx16....w 1024x768 i max detali potrafi przyciac....a AAx4 i AFx16??? u mnie w MENU cielo!!!!!! a co dopiero w grze...

 

Vampire - nie gralem ale z tego co wiem to ludzie na super hiper wypasionych sprzetach narzekaja na plynnosc...a co dopiero na 6800...

 

tylko ze to wszystko z powodu niedopracowanych engineow...ale fakt faktem ze nie powinienes "sciemniac" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to akurat ci NIE UWIERZE bo sam mam tez 6800 i nie opowiadaj ze MOH dziala ci z AAx4 i AFx16....w 1024x768 i max detali potrafi przyciac....a AAx4 i AFx16??? u mnie w MENU cielo!!!!!! a co dopiero w grze...

 

Vampire - nie gralem ale z tego co wiem to ludzie na super hiper wypasionych sprzetach narzekaja na plynnosc...a co dopiero na 6800...

 

tylko ze to wszystko z powodu niedopracowanych engineow...ale fakt faktem ze nie powinienes "sciemniac" :lol:

1224560[/snapback]

 

i na 2 x 256 ramu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, ze w cenie ~400zl nVidia nie ma sobie rownych (jesli przerobic 6200 na 6600...)?

1224120[/snapback]

 

1. Jeszcze nie ma 6200 na AGP (ma być w lutym)

2. wersje na AGP nie będą współdzieliły RAMU podobnie jak te werje PCI-ex które mają 128 MB i więcej

3. 6200 to generalnie 6600 ;) z wolniejszymi pamiątkami (4 ns zamiast 3,6), patrząc na wersje PCI-ex można odnieść wrażenie że karty są w tej samej cenie (widziałem MSI 6600 w sklepie za 430 zł w promo, a 6200 za 420 zł). Tak więc chyba lepiej 6600 . Za to w 6200 pewnie po zmianie biosu nie trzeba będzie się bawić w odblokowywanie RIVA Tunerem

4. Karty na AGP będą droższe - bo postek PCI-->AGP troszke kosztuje

5. Pewnie zanim cena spadnie do 400-430 zł miną ze dwa miechy.

6. W tej chwili dla kogoś kto nie ma kasy najbardziej opłacalnym zakupem jest Asus R9550GE - za 280 zł mamy radzia 9600 taktowanego 450/500 rdzeń 600-620 pamięci (a więc coś pomiędzy pro i XT)

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to akurat ci NIE UWIERZE bo sam mam tez 6800 i nie opowiadaj ze MOH dziala ci z AAx4 i AFx16....w 1024x768 i max detali potrafi przyciac....a AAx4 i AFx16??? u mnie w MENU cielo!!!!!! a co dopiero w grze...

 

Vampire - nie gralem ale z tego co wiem to ludzie na super hiper wypasionych sprzetach narzekaja na plynnosc...a co dopiero na 6800...

 

tylko ze to wszystko z powodu niedopracowanych engineow...ale fakt faktem ze nie powinienes "sciemniac" :lol:

1224560[/snapback]

Rzeczywiście masz racje, MOHPA działa w AAx2 AFx16 - z rozpędu tak napisałem

W Vampire Bloodlines długo nie grałem, ale pierwsze kilka minut gry działało właśnie tak jak napisałem

 

 

i na 2 x 256 ramu  :rolleyes:

1224762[/snapback]

Ramu mam 768, nie pisze tego w podpisie bo jest porzyczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w to akurat ci NIE UWIERZE bo sam mam tez 6800 i nie opowiadaj ze MOH dziala ci z AAx4 i AFx16....w 1024x768 i max detali potrafi przyciac....a AAx4 i AFx16??? u mnie w MENU cielo!!!!!! a co dopiero w grze...

1224560[/snapback]

mi tak dziala :lol:

 

do tego taki doom3 bez podkrecania karty, 1024/ultra high smiga 96fps w timedemo :}

riddick srednio 60-70fps (70% czasu gry stale 85) w 1024/full(shader 2.0)/max anizo

 

a i WoW chodzi BARDZO PLYNNIUTKO :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johny46, .... kto ci takich pierdół naopowiadał że 6800 to POTĘGA???

1223331[/snapback]

 

Jak to kto ludzie na forum tak się podniecali 6800 same ochy i achy, testy w necie jaki to niby gforce 6800 jest super i do grania w rozdziałkach do 1280 wystarczy spokojnie, no więc wyrzygałem przeszło 1000 zł bo na wersję GT troche dużo trzeba było dorzucić i teraz myslę że trzeba było jeszcze pokombinować troszkę i kupić 6800GT 256mb bo na tej karcie dopiero można pograć w 1280 (monitor 19" sami rozumiecie) :angry:

Edytowane przez johny16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos bredzisz... nie wiem czemu panuje na tym forum idiotyczna IMHO moda na uwazanie za badziem i zlom karty za mniej niz 1.5k - bo przeciez za wolna i oczy bola od patrzenia na grafike w max detalach... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos bredzisz... nie wiem czemu panuje na tym forum idiotyczna IMHO moda na uwazanie za badziem i zlom karty za mniej niz 1.5k - bo przeciez za wolna i oczy bola od patrzenia na grafike w max detalach... :?

1225138[/snapback]

Nie uważam tego za badziew jeśli ktos gra w rozdzielczości 1024 to jest super niestety u mnie na 19" monitorze w 1024 wszystko jest wyraźnie kwadratowe o 800x600 nie wspomnę. Zresztą gram bez AA czas włącze anizo ale to w zależności jaka gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam monitor 19'' i gram tylko w 1024x768 - a to ze względu na moje oczy, przy takiej rozdziałce mam 100Hz, a przy 1280x1024 już 85Hz. Jak dla mnie ta rozdzielczość jest optymalna i już się do niej przyzwyczaiłem, ba, mam nawet taką na pulpicie.

 

Tobie tez polecam przezucenie się na tryb 1024, lepiej skorzystać z AA niż z większej rozdziałki. W niektórych grach napisy, hud staje się nieczytelny w większych rozdzielczościach i trzeba bardzo wysilać wzrok by je odczytać. Pozatym stosując taką rozdziałke można siedzieć dalej monitora (minimum to 50cm) ja jednak staram się siedzieć 90-100cm od niego... Może stwierdzisz że jestem za bardzo ostrożny - powiem ci tak, ty też się taki staniesz, gdy zauwarzysz jak szybko taki monitor może popsuć ci wzrok :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam monitor 19'' i gram tylko w 1024x768 - a to ze względu na moje oczy, przy takiej rozdziałce mam 100Hz, a przy 1280x1024 już 85Hz. Jak dla mnie ta rozdzielczość jest optymalna i już się do niej przyzwyczaiłem, ba, mam nawet taką na pulpicie.

 

Tobie tez polecam przezucenie się na tryb 1024, lepiej skorzystać z AA niż z większej rozdziałki. W niektórych grach napisy, hud staje się nieczytelny w większych rozdzielczościach i trzeba bardzo wysilać wzrok by je odczytać. Pozatym stosując taką rozdziałke można siedzieć dalej monitora (minimum to 50cm) ja jednak staram się siedzieć 90-100cm od niego... Może stwierdzisz że jestem za bardzo ostrożny - powiem ci tak, ty też się taki staniesz, gdy zauwarzysz jak szybko taki monitor może popsuć ci wzrok :rolleyes:

1225248[/snapback]

Na razie wzrok mam sokoli :-P ale zobaczymy jak długo a różnicy w odświeżaniu powyżej 85 Hz ludzkie oko podobno nie wyłapuje. A tryb AA jakoś do mnie nie przemawia wolę pograć bez tego niech się popiszą ci co robią gre a nie zwalają wszystko na grafę żeby wszystko wyostrzyła i wygładziła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie wzrok mam sokoli  :-P  ale zobaczymy jak długo a różnicy w odświeżaniu powyżej 85 Hz ludzkie oko podobno nie wyłapuje.

Niestety te 85Hz to średnia statystyczna. Tak samo jak wzrost 177cm i waga 76kg dla typowego meńciźny. Jedni to widzą inni nie. Ja niestety też nie mogę zejść poniżej 100Hz bo przy 85Hz przy każdym monitorze nie wytrzymuje dłużej niż 1-2 godzinki.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm ja mam max 85 Hz na 1200x1024 <_< taki monitor :lol:

 

ale do rzeczy, fajnie poczytac o 6800 czy x800 6600 czy 9800 ale to kupa kasy ktora mi szkoda wydac na kompa, zaopatrzylem sie wiec na Asus 9550 GE, troszku podtaktowalem, ale bez przesady z 250/400 na 375/550 i nfsu2 no coz, fps nie mierzylem, z ciekawosci zapodalem max detale w 1024 i co? slaydy <_< przelaczylem sie wiec na 800x600 i wylaczylem jedna opcje detali cos z kontrastem i gra dostala kopa, nie wale sciemy o jakichs tam 40 fps czy cos, nie mierzylem tego , ale gra chodzi b. ladnie nie przycina nie zamula napewno ma ponad te 15 klatek, takie cos bym wylapal, zrobcie wiec mzoe maly test, wylaczcie ten kontrast i sprawdzcie fps, moze to blokuje silnik lub cos, w sumie dosc duzo zmienia to w wygladzie gry ale dla mnie wyglada to niespecjalnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda mniej więcej tak:

2005-01-22 02:36:23 - speed2

Frames: 2797 - Time: 60000ms - Avg: 46.617 - Min: 32 - Max: 57

Pomiar zrobiony w pierwszym lepszym wyścigu.

Nie jest źle, ale czasem liczba klatek spadnie poniżej 30.

Ustawienia 1248x1024 FSAA4x AF16x max detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm ja mam max 85 Hz na 1200x1024  <_<  taki monitor  :lol:

 

ale do rzeczy, fajnie poczytac o 6800 czy x800 6600 czy 9800 ale to kupa kasy ktora mi szkoda wydac na kompa, zaopatrzylem sie wiec na Asus 9550 GE, troszku podtaktowalem, ale bez przesady z 250/400 na 375/550 i nfsu2 no coz, fps nie mierzylem, z ciekawosci zapodalem max detale w 1024 i co? slaydy  <_<  przelaczylem sie wiec na 800x600 i wylaczylem jedna opcje detali cos z kontrastem i gra dostala kopa, nie wale sciemy o jakichs tam 40 fps czy cos, nie mierzylem tego , ale gra chodzi b. ladnie nie przycina nie zamula napewno ma ponad te 15 klatek, takie cos bym wylapal,  zrobcie wiec mzoe maly test, wylaczcie ten kontrast i sprawdzcie fps, moze to blokuje silnik lub cos, w sumie dosc duzo zmienia to w wygladzie gry ale dla mnie wyglada to niespecjalnie

1228913[/snapback]

Nie jestem pewny czy powyłączeniu contrastu wydajność się zmienia ale napewno po wyłączeniu light trils czy jakoś tak wydajność wzrasta i to nawet sporo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co powiecie na to ?

Gram w NFSU:2 zawsze tylko w 1280x1024 i max detalach, ale AA i Anizo wylaczone. Przy standardowym taktowaniu CPU i Radka czesto widze 25 fps. Ale wystarczy, ze podkrece CPU do 3 GHz (nie ruszajac przy tym Radka W OGOLE !!!) i z licznika nie schodzi 30-35 fps bez wzgledu na to co by sie dzialo :blink:

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...