Skocz do zawartości
kucyk

Epox 9nda3+

Rekomendowane odpowiedzi

w stresie czyli super pi 16mb max 50 st , seti od kilku godzin temp stoi na 46st , wentyl na radiatorku 2800rpm i w dodatku mam crystala 120mm na przedzie budy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakies 10C - 15C lepiej niz ja. Lece na boxsie, nawet na tej paście od boxa, mysle coby nie zmienić, może by to cos dało.

 

Wku.rwie sie strasznie jak nie bede mial stabilnie 9x300.... na procu 0441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sam nie wiedzialem ze bede mial 9x300 , liczylem na 9x280 no max to 9x290 , a tu 9x300 i to na takim napieciu jeszcze ;]

1284824[/snapback]

daj napięcie 1,55v i próbuj wyżej (mam tą samą serję) a co do chłodzenia mam pentagrama QVC-100 w stresie 40 w idle 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska blagam o pomoc !!!!!!! Kurcze zmienilem platforem z epoxa 8kda3J na 9KDA3J i procka z AMD64 3000+ (754)

na AMD 64 3000+ winchester 939, procek podkreca sie wysmienicie seria ADA 3000DIK 4BI CBBHD 0450UPNW

na szynie HTT 300MHz chodzi bez podnoszenia napiecia na 8x300 = 2400MHz super stabilnie, a max zegar jaki narazie uzyskalem to 9x292= 2628MHz rowniez super stabilnie, udalo mi sie rozniez uruchomic procka i wejsc do windowsa na szynie 315x7 = 2205MHz, nawet wlaczylem superPI i wszystko gra ale zaskoczyla mnie jedna sprawa. I jestem doslownie bezradny.POMCY!!!

 

Chodzi o to ze wyniki we wszystkich programach testujacych sa beznadziejenie niskie, np w Sisofsandrze czy PCMarku

ustawilem procka na deafult 9x200 w biosie wszystko nie podkrecone i jak w Sisoftsandrze zrobie benchmark procka to

mam 3000Mflopsow, kurde jak sobie porownam z tam podanymi innymi prockami to wychodzi jak Athlon XP 1600+ w Pcmarku 2002 wynik procka mam troche ponad 3000pkt, na swoim A643000+ 754 mialem ok 7000, O CO CHODZI?????

 

tak sobie mysle czy to nie jest winny ten cool n quiet ale mam go wylaczonego w biosie, wprawdzie wgrywalem najnowszy bios, wiec moze on cos powalil, BLAGAM was pomyslcie o co chodzi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam hynixy D43 i chodza mi stabilnie na fsb 270 3-4-4-8 przy 2,8V przy synchro (200)

 

jak ustawie dzielnik 166 to nawet na FSB 200 niechca isc dziwne a kilka dni wczesniej dzialaly.

 

Chcialem kupic A-daty 2 x512 na tccdd ale wyczytalem, ze kiepsko dzialaja z epoxem.

Ale pozanimi nie mam pojecia co kupic kwota 1100 PLN Moze jakies wskazowki?

 

Czy jest roznica jak sie ustawia w bosie opcje fastest

czy wogle zmieniacie ta opcje do wysokiego fsb?

 

A i proc mi dziala na 300 x9 pod windowsem przez clock generator

a za cholere nie moge zladowac win na tym ustawieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo , tylko jak dam mem na 133 to plyta wogule wstanie , szkoda bo jakbym dal 166 i 300x9 to mem na 245 smiga no ale taki urok ze nie dziala ten dzielnik dla pamiatek , epox obsluguje bardzo dobrze wszystkie pamieci tylko ze gorzej jest z ustawianiem timingow , ja mam fastes ustawione caly czas , za 800zl zakup sibie 2x512 hyperX albo zwykle albo UL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ryjek mam usmiechniety od ucha do ucha :)

 

dzila mi juz 300x9 2700

 

Mam taki sam procek jak verb i cos czuje, ze to bardzo dobra serja CBBHD 0450 WPBW.

 

Verb roywin mi o jakie ramz ci chodzi "albo zwykle albo UL"

 

Przez cly czas to pamieci mnie trzymaly.

 

Kaska juz lezy na nowe ramy (1000 PLN) tylko jakie kupic?

Moze jednak a-dty beda dobrze chodzi jak epox wypusci nowego biosa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przy jakich ustawieniach dziala wam fsb 340 bo w moim przypadku tylko w jednym przypadku komp smiga na tej szynie :P

i zastanawiam sie czy to u wszystkich co by oznaczalo ze to ewidentnie wina biosu czy tylko u mnie :P

 

pozdr :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam znalezc sobie pamieci na winbondach - np rapra ma infineona zapinacego na 3,3V 256Mhz 5-2-2-2 1T do sprzedania za dobra cene jak na jego osiagi. Na starych dobrych winbondach wciaz nie ma konkurencji, chyba ze bardzo komus zalezy na 2 x 512 bo jak winbond to tylko 2 x256Mb.

 

A ULK HyperX to scierwo, lepiej juz Adate albo Gskille, chociaz podobno kontroler dual w A64 ma problemy z pamieciami dwustronnymi i przez to zdaje sie takie smiesznie slabe osiagi.

Edytowane przez De_Xter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No juz sobie poradzilem z problemem, okazalo sie ze wina byla karta dzwiekowa SB audigy2 zs, jak ja wyciagnalem z PCi to wszystkie wyniki wrocily do normy, wiec wlozylem ja w zlacze obok i wszystko juz gra,, widocznie gryzlo sie przerwanie IRQ z jednym z plyty glownej i robil sie balagan, teraz juz wszystko gra.

Jutro w pracy umieszcze screeny z wynikow, narazie udalo mi sie uzyskac maxymalna predkosc procka 2610MHz w ustawieniu 9x290MHz , a najwyzsza szyne moge ustawic 320MHz, 8x320=2560MHz, wszystko na napieciu podniesionym, o 0,15v czyli 1,55v. Mowie o czywiscie o pelnej stabilnosci Prime 16M przeszedl caly i marki, maksymalnie moge ustawic proca na 9x300 co daje 2700MHz ale Pi wywala sie po 5 min. nawet jak podniose napiecie do 0.3v (1,7v) wiecej juz sie boej, temp w idle 29-30stp w stresie 41-42. Wyniki w markach od razu pdskoczyly ;) w 3Dmarku 2001 mam ponad 27.000 w 3dmarku 2003 ponad 13.000 , wynikw aquamarku3 78FPS

jutro poumieszczam screeny

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o czyms takim jak Vmod nie slyszales ?

1287765[/snapback]

zacofany to ja nie jestem , nie kazdy chce modowac swoja plyte i robic rozne przerobki z roznych wzgledow ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23--> mam prosbe czy moglbys sprawdzic czy pojdzie ci fsb wyzej 320 na mnozniku x6 u mnie wlasnie tylko na tym mnozniku idzie powyzej obecnie jade na 6x340 ?

pozdr :)

1287879[/snapback]

 

no zobacze, ale mam slabe pamieci wiec podnoszac FSB bede musial ostro zmniejszyc zegar pamieci, generalnie jade na 9x290 = 2610 i pamiec mam ponizej 200MHz w biosie na 133 wiec nie najlepiej, jak juz dam FSB powyzej 300 to juz musze pamiec ustawic w biosie na 100, wiec w sumie nic mi to nie daje, jak bede mial lepsze pamiatki juz niedlugo wtedy bede ostrzej krecil. A do tego wkurzylo mnie to ze nie chce mi wstac komp jak mam zapelnione 3 banki (bo mam 3 kosci po 256MB) i na trzech [gluteus maximus], moge tylko 1 sztuke, 2 sztuki albo 4 , wiec obecnie jade na 2 x256 a to malo pamieci ;(, ale kupuje 2 x512 i wtedy bedzie git.

 

Powiedzcie mi jakie napiecie moge dac max na winchesterze, na poprzednim procku socket 754 jechalem na 1,7v i wszystko bylo ok, tutaj narazie max dalem raz 1,7 ale to tylko zeby system postawic na 2700MHz teraz na 9x290 mam 1,55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23--> mam prosbe czy moglbys sprawdzic czy pojdzie ci fsb wyzej 320 na mnozniku x6 u mnie wlasnie tylko na tym mnozniku idzie powyzej obecnie jade na 6x340 ?

 

właśnie ustawiłem 6x340 i poszła tylko po co? gorsza wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacofany to ja nie jestem , nie kazdy chce modowac swoja plyte i robic rozne przerobki z roznych wzgledow ....

1287817[/snapback]

No moze nie jestes, ale chcesz miec fajne rezultaty nic nie ryzykujac, zupelnie jak dziewica "Chcialabym, ale sie boje..."

No risk no fun, albo trza bylo kupowac DFI i by bylo takie napiecie dostepne.

 

Ktos pytal czy ULK to takie samo TCCD jak Adata - w teorii tak, w praktyce Adata nieco lepiej sie kreci. A najlepszy ofkorz Gskill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba podjolem decyzje chce zamowic to:

G.SKILL PC4800/3200 F1-3200DSU2-1GBLA 1024MB kit

DDR400, CL 2,0-2-2-5 / DDR600, CL 3-4-4-8 @ 2,65-2,85V

cena 289 euro

 

Seria LA jest chyba lepsza niz LE?

 

Czy moze cos innego mowicie bracia bo jutro zamawiam.

Edytowane przez siwmad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi23--> mam prosbe czy moglbys sprawdzic czy pojdzie ci fsb wyzej 320 na mnozniku x6 u mnie wlasnie tylko na tym mnozniku idzie powyzej obecnie jade na 6x340 ?

 

właśnie ustawiłem 6x340 i poszła tylko po co? gorsza wydajność

1288019[/snapback]

 

 

nie chodzi mi o wydajnosc chodzi o to czy idzie wam plytka wyzej niz 320 u mnie tylko na tym mnozniku smiga powyzej tej szyny tak wiec jezeli u wiekszosci wystapia te same objawy epox musi sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ostro za poprawienie biosu bo troche tych bagow sie juz nazbieralo

-niedzialajace HTT ponizej x3

-problem z dzielnikami pamieci

-no i jezeli to sie ptwierdzi to niedzialajacee mnozniki powyzej fsb320

 

w sumie to jezeli ktos biegle wlada angielskim mozna by bylo meila napisacdo epoxa :P

 

pozdr:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o wydajnosc chodzi o to czy idzie wam plytka wyzej niz 320 u mnie tylko na tym mnozniku smiga powyzej tej szyny tak wiec jezeli u wiekszosci wystapia te same objawy epox musi sie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> ostro za poprawienie biosu bo troche tych bagow sie juz nazbieralo

-niedzialajace HTT ponizej x3

-problem z  dzielnikami pamieci

-no i jezeli to sie ptwierdzi  to niedzialajacee mnozniki powyzej fsb320

 

w sumie to jezeli ktos biegle wlada angielskim mozna by bylo meila napisacdo epoxa :P

 

pozdr:)

1288385[/snapback]

u mnie oprócz HT2 wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam chyba jakis rekord co???? SZYNA 360MHz

Dołączona grafika

 

niestety jest niestabilny ale nie az tak bardzo PI wywala sie dopiero po 11 minutach, no ale niestabilny jest.

wydaje mi sie jednak ze to wina poprostu HTT bo mam usyawione na 3x a to juz za duzo, na 2x komp wogole nie wstaje

generalnie komputer wstaje mi tez na 370MHz ale juz winda sie nie uruchamia, Ale to nie jest moje ostatnie zdanie

bo pamieci tez mnie ograniczaja, niedlugo bede mial lepsze, jezeli winda mi wchodzi na 360MHz i Pi biega 10min to ustabilizuje to na pewno ;)

 

generalnie najwyzszy zegar stabilny jak pisalem mam 2610MHz (290x9)

a tutaj macie wyniki

pozdro

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

no nie chce mi procek wiecej biegac uruchamia sie nawet na 2790MHz (310x9) ale juz winda nie wstaje

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...