Skocz do zawartości
Aquarium

Soltek Sl-k8tpro-939

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś tą płytkę?

 

Soltek SL-K8TPro-939

 

Dołączona grafika

 

typ gniazda socket 939

chipset VIA K8T800 Pro

magistrala 1 GHz HyperTransport

ilość gniazd pamięci 4x DDR

pamieci 4x DDRAM (400,333,266,200 MHz) max do 4 GB

maks. pojemność pamięci 4096 MB

kontroler ATA 3 x ATA 133

kontroler SATA - (2x SerialATA RAID 0, 1 oraz 2x SerialATA 0, 1, 0+1)

złącze AGP x8

zintegrowana karta muzyczna tak (8-kanałowy)

zintegrowana karta sieciowa tak (GigaBit Ethernet)

pozostałe kontrolery FireWire i USB 2.0

ilosc PCI 5

porty zewnętrzne 1x COM,1x LPT,1x RJ45,2x PS/2,1x FireWire,4x USB,Audio,SPDIF in,SPDIF out

 

Relacja z podkręcania:

 

http://www.cluboverclocker.com/reviews/mot...ro939/index.htm - chłopaki dali wysookie noty :D

 

Cena około 400 zeta, wygląda na solidnego następcę SL-75FRN-2 ... Tydzień temu miała miejsce premiera wersji na nowym chipsecie VIA obsługujacym PCI-E ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem do testow. Wypadla raczej slabo, ale z tego co wyczytalem w tej recce to jest juz nowy BIOS co poprawia troche sprawe. W koncu mozna timingi pamieci zmieniac i da sie troszke podkrecic. Jak ja testowalem to nie bylo takiej opcji (tylko CL mozna bylo zmienic :? ) a i o/c ledwie 226MHz :blink: Tak czy siak za 400zl to zbyt duzo. 280 to moze i jest warta :razz:

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem do testow. Wypadla raczej slabo, ale z tego co wyczytalem w tej recce to jest juz nowy BIOS co poprawia troche sprawe. W koncu mozna timingi pamieci zmieniac i da sie troszke podkrecic. Jak ja testowalem to nie bylo takiej opcji (tylko CL mozna bylo zmienic  :? ) a i o/c ledwie 226MHz :blink: Tak czy siak za 400zl to zbyt duzo. 280 to moze i jest warta  :razz:

1228690[/snapback]

No i tyle właśnie kosztuje :) , a ponieważ właśnie przymierzam się do zakupu czegoś taniego pod A64 z S939, to zastanawiam się czy wziąć tą płytkę, czy też lepiej wydać 42 zł więcej i kupić GIGABYTE K8NS nForce3U? OC raczej nie leży w kręgu moich zainteresowań, a szukam po prostu czegoś stabilnego pod ten procesor (z AGP).

 

Pozdrawiam

--

LeHardi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe .... ale to musi być wersja cholernie econo .... z pełnym wyposażeniem kosztuje 400 - http://sklep.tweak.pl/index2.php?id2=menu_...TPRO&kat=&pkat= .... Tym bardziej że S939 MSI K8N NEO2 PLATINIUM NFORCE3 mają za ~530 - tyle co w innych sklepach intern. ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe .... ale to musi być wersja cholernie econo .... z pełnym wyposażeniem kosztuje 400 - 1234321[/snapback]

A zakładając, ze cena jest prawdziwa to co byś wybrał: tego Solteka czy Gigabyte,a (ok. 40 zł więcej)?

--

LeHardi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zakładając, ze cena jest prawdziwa to co byś wybrał: tego Solteka czy Gigabyte,a (ok. 40 zł więcej)?

--

LeHardi

1234432[/snapback]

ja składałem na kilku gigabytach niby ok. ale jedna padła teraz wole MSI ale jak się Soltek na nf3 i VIA-pro pokazały to może tera te bede doradzał??, z mojego nf2 jestem bardzo zadowolony co prawdz trzeba się na niej poznać ale jak już sie tego dokona to i ostre oc. można wycisnąć mam nadzieje że z tymi nowymi jest podobnie?? :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja składałem na kilku gigabytach niby ok. ale jedna padła teraz wole MSI ale jak się Soltek na nf3 i VIA-pro pokazały to może tera te bede doradzał??, z mojego nf2 jestem bardzo zadowolony co prawdz trzeba się na niej poznać ale jak już sie tego dokona to i ostre oc. można wycisnąć mam nadzieje że z tymi nowymi jest podobnie??  :)  :wink:

1234602[/snapback]

Też siedzę na Solteku (też nf2) już półtora roku i bardzo go sobie chwalę. Via nie jest może przeznaczona do kręcenia, ale co za problem za pół roku przesiąść się na pełnoprawne NF4 ultra. Soltek już czeka na mnie do odebrania - jak poskładam wszystko do kupy - napiszę jak to działa :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...