Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

SAVER, naucz sie w koncu bo to nie trudne- pisze sie MHz.

Heh dobra już poprawilem :)

 

Sugestie- daj 166MHz na pamieci i krec dalej HT.

1374457[/snapback]

Dzięki :) Ustawiłem HTx4 i pamięci na 166. Przy HTx5 komp wstawał,ale po dłuuugim bootowaniu i powracał w windzie do pierwotnych wartości(200x9).

 

Jak na razie na HTx4 doszedłem do FSB 250 co daje mi 2250 MHz :D

 

P.S. Jednak przy tej częstotliwości nie do końca jest stabilny(wiesza sie np. 3d mark 2003). Ale bede próbował dalej :-P

 

 

Dopisano(2:33)

 

Ostatecznie jak narazie chodzi stabilnie na FSB 240 :D

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie :P Napiszcie mi tak w skrocie czy jesli przesiade sie z mojego bartonika i NF7-S na A64 i MSI to bede z tej plyty zadowolnony. Jak dla mnie NF7-S jest bardzo dobra konstrukcja i chce wiedziec czy bardziej mi sie bedzie oplacalo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> MSI czy EpoXa do OC. Dzieki za odpowiedz B)

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema panowie :P Napiszcie mi tak w skrocie czy jesli przesiade sie z mojego bartonika i NF7-S na A64 i MSI to bede z tej plyty zadowolnony. Jak dla mnie NF7-S jest bardzo dobra konstrukcja i chce wiedziec czy bardziej mi sie bedzie oplacalo ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> MSI czy EpoXa do OC. Dzieki za odpowiedz  B)

1375409[/snapback]

Ja się przesiadłem z NF7 i bartona i jestem zadowolony z tej zamiany, jeśli chodzi o OC to chyba jedna z najlepszych płyt na nForcie3.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuc lepiej szyne 230 i 1.9v ;) ja nie widze takiej kosmicznej roznicy w dzialaniu gier.poczekaj na E0 wtedy napewno bedzie warto.

1375447[/snapback]

No wlasnie zmieniam dlatego bo wychodzi E0 ;) A moj procek teraz nie wyciagnie wyzej niz 200 FSB, powyzej lapie zwichy :( Na A64 E0 tak by styklo 10x300 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się przesiadłem z NF7 i bartona i jestem zadowolony z tej zamiany, jeśli chodzi o OC to chyba jedna z najlepszych płyt na nForcie3.

pozdr,

1375479[/snapback]

Potwierdzam :) Jeszcze radzę wgrać nowy bios(1,5) i najnowszy sterownik do procesora : http://www.amd.com/us-en/Processors/Techni...71_9706,00.html

 

Wtedy nie ma żadnych problemów ze stabilnością. U mnie pomogło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam :)  Jeszcze radzę wgrać nowy bios(1,5) i najnowszy sterownik do procesora : 1375568[/snapback]

Tak też zrobiłem chociaż wcześniej też nie miałem problemów ze stabilnością a jechałem na biosie 1.5X a przy okazji właśnie zauważyłem że jest nowy bios do naszej płyty http://www.lejabeach.com/MSIK8N/k8nneo2.html

 

Changes:

K8N Neo2 Platinum (MS-7025) v. 1.6

312 kb AMD Award BIOS 3/11/2005

1. Fix when CPU Temperature over 40.C and then to restart system the CPU Temperature still show 40.C

2. Make the CPU FAN Startup Voltage over 6V

3. Fix LAN BOOT function fail after update NVPXE 2.03.0469

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem temperatury rozwiazany :)

Wgralem nowy bios v1.6 w ktorym zostal naprawiony blad "temperatury 40`" i teraz w idle okolo 20 a w stress troche ponad 30 i to ma rzeczywiscie sens a nie jak wczesniej ponad 50 a wszystko zimne :D

 

Wersja z wszystkimi zakladkami, przetestowalem i dziala :D

http://forum.msi.com.tw/index.php?topic=77703.0

 

 

POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20C...? Eee, na jakim chlodzeniu, jakim takcie, jakim napieciu? I dodatkowo: ile wybuliles za tak wydajna klimatyzacje domowa, ze Ci temp. w pokoju ponizej 10C trzyma?

 

Bez przesady, nie dawajcie sie zwariowac, takie temp sa nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura w idle 20 stopni przy napieciu 1.25V i 2.2GHz :) Chlodzenie to ARctic Freezer 64 i pasta Arctic Silver 5. Wentylacja w budzie bardzo dobra, 2x80mm przod, 2x80mm tyl, 1x92mm z boku na grafe i troche na Freezea, w zasilce 2 wentyle... W stressie przy 1.6V i 2650MHz wzrasta do 42 i sa to realne temperatury bo sprawdzalem kiedys to jak nagrzany jest cooler u podstawy i byl zimny, heatpipe byly zimne itd wiec 20 stopni jest jak najbardziej realne, ten cooler jest potezny i wydajny :P Zreszta A64 na obnizonym napieciu w idle sie wogule nie grzeje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaką ty masz temp. w domu, co? przecież cooler ci kompa nie wychłodzi powietrzem o temo 20oC do 20oC bo to by znaczyło, że sie w ogóle nie grzeje... no chyba, że w domu masz 10-15oC to wtedy co innego.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie chcesz to nie wierz :P Cooler przy procesorze jest zimny... Widziales kiedys to bydle w rzeczywistosci? ;)

 

Nie tylko ja mam niskie temperaturki na A64 http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=119544&st=0

 

 

Dalem prockowi 300x9 2700MHz 1.65V zeby nie mial latwo i wygrzewam go Primem :) Przy obrotach na 60% temperatura wynosi okolo 46 stopni B)

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mistrzu nie schlodzisz proca do temperatury otoczenia.. masz termometr w domu? ile stopni masz w pokoju napewno ponad 20 a to juz w ogole przeczy logice(fizyce?).tu nie chodzi o to czy klamiesz wiec nie burz sie.kwestia jest tego ze to jest kolejny bios ze spier***onymi temperaturami tyle ze teraz z kolei sa za niskie.wrzucilem z nudow i tez mam 21-22 a w pokoju ponad 20 - brednia i tyle.nie ma sie czym zachwycac

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem prockowi 300x9 2700MHz 1.65V zeby nie mial latwo i wygrzewam go Primem :) Przy obrotach na 60% temperatura wynosi okolo 46 stopni  B)

1376231[/snapback]

No to fajny fake. Ja mam 49 st. bez obudowy... Tzn. sprzęt obenie leży sobie luzem na biurku... Jak napisałem, nie to że sucks to jeszcze przekłamuje z temperaturami (zaniża odczyt).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wgrałem nowy bios.

 

Co z tymi temperaturami? :-P U mnie na boxowym coolerze temperatura w windzie cały czas 38-40 stopni czyli w normie. W stresie trochę ponad 40...

A mam dość ciepło w pokoju , ok 25 stopni.

 

Poza tym buda dobrze chłodzona - DRAGON , 2 wentyle 80mm z przodu ,2 z tyłu i jeden 92mm z boku.

 

Poza tym czym mierzycie? Ja używam everest i mother board monitor. I jeszcze zewnętrzny sensor temperatury wetknięty w radiator :D Wskazuje ok 32 stopnie w windzie w stresie 42-43.

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki, przy calym "szacunku" do Twojegp ac moze ono sie schowac przy moim chlodzeniu.

 

Nawet mnie nie daje sie zblizyc do temp. pokojowej w idle gdyz, jak pisali przedmowcy, jest to fizycznie awykonalne. Obojetnie jakiego by napiecia na cpu nie dawac.

 

Trzeba pogodzic sie z faktem, ze czujki na mobo sa delikatnie mowiac glupie. Chcecie znac prawdziwa temp? Tylko odczyt zewnetrzny, zadne nowe biosy itp nic nie dadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no teraz to się na maksa wku..... 15 reset kompa a ten złom mi nadal podaje temp procka 12 stopni i to nie tylko pod winda ale w biosie teź!!! co za shitowy bios, jak ja mam teraz procka krecić jak temperatur nie będę znał? już wcześniej w stresie mu dochodziło do 53stopnie to jak go teraz puszcze na 9x277 i 1,55v bo tyle mu trzeba to moze mi sie dziad przypiec:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jakim programem mierzyć realna temp proca ????????

..chol..a mogliby zrobic choć  1 biopsa z dobrymi temp      :)

1376897[/snapback]

Dla mnie najbardziej realne temperatury podaje Core Center... 1.5 BIOS... Idle (brak jakiejkolwiek pracy) to jakies 32-34 stopnie... Stres maksymalny np. Prime95 (SuperPi np. grzeje mniej proca) to wskazania na poziomie 47-49 stopni dla CPU z podpisu. A więc jak widać dla każdej płyty (moja zosta ła wyprodukowana w tym roku) mamy różne wskazania. Wniosek nasuwa się sam... trzeba po prostu dobrać odpowiedni BIOS dla własnej MoBo. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na to....komp wypoczywa kilka godzin....uruchomienie temp idle 44-46 stopni stres nawet 60....restart i temp jak nizej idle 37(czsem 35) stres 50 ( mbm,core center, everest....i wszytsko inne)

 

 

K8N Neo2 BIOS 1.5

A64 3000+ 1,8@2,25 9 x 250 fsb (dalsze oc w planie)

chyba niezle ...temp idle 37 stres 50 Scythe kamakaze (low 1700rpm)

Corsair ValueSelect 2x256(dual) 2,5--3-6-3 T1 (208-416)

 

Baracuda 160 Sata

Nec 3520A

Teac CD-W552D

Radek 9600PRO

Chieftec HPC360

Edytowane przez bloopius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...