Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie w sprawie RAID0 na tej płycie. Może ktoś stawiał i się podzieli uwagami lub skomentuje.

Kupiłem 2 x WD 1600JS SATA II. Podłączyłem do 3 i 4 portu SATA (to chyba obojętne a na 1 i 2 jakoś mi nie działa). W biosie włączyłem obsługę SATA i RAID. F10 i ustawiłem striping dla dwóch dysków - status "zdrów". Instalacja sterów NV raid i wszytko OK. Manager dysków, tworzenie partycji i nadal OK.

 

Nie mogę jednak postawić systemu na tym raidzie. Podczas instalacji zawiesza się. F6 oczywiście było grane - stery NVIDIA Nforce ATA RAID Class Conroller + Nvidia Storage Contr. (wszystko z dyskietki od mobo)

wrzucone pdczas instalacji Winxp sp2.

 

help plis!

Poradziłem sobie w końcu. Winnym był BIOS. Wgrałem 1.B i system na RAID0 śmiga aż miło popatrzeć !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jak po resecie chcesz wejść to biosu to nie mryga Ci kreska w lewym rogu.. bo mi tak :/ A co inny wgram bios to zawsze szopki są... a to sieciówki nie działają... a to sie wyłaczyć komp nie chce :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie ma 1.C3 i jest nawet dobrze. Na poczatku mialem problem z sieciowka nvidii, bo stracilem adres MAC i nie chciala dzialac. :/ Ale w koncu znalazlem rozwiazanie problem (adres MAC jest podany na mobo, wiec moglem wpisac recznie ;-) ) i dziala wszystko jak powinno :)

Mozesz sprobowac wgrac ten bios (tylko najpierw spisz adresy MAC :P) i zobaczyc czy Ci pasuje...

 

 

pzdr NGM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16820231031

 

 

to bedzie dobre? a moze jest ktos chetny na zakup jednej pamieci 1gb z zestawu 2x1gb i podzielimy to poprostu?

 

p.s jak odpalić irde na tej plycie glownej i gdzie to wogole jest? jakie ustawienia w biosie wprowadzić?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integrated Peripherals -->Onboard I/O chip Setup--> IR Function select (na IRDA ustawiasz), potem USE IR PINS (RxD2/TxD2) powinno działać, a jak nie bedzie to pokombinuj... Zresztą masz Manual ? Tam wszystko jest, strona 3-12... ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby irde podlaczylem wszystko cacy ale jakos nie halo.... nie wiem czy to wina irdy czy zlych ustawien....

 

bedzie trzeba sie przejsc do kogos i sprawdzic czy to dziala...(dzialalo mi na wczesniejszej plycie JETAWAY czy cos takiego :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie

no i stało sie, dzis ide odebrac na poczte paczuszke z moja Neo2 platinum a jutro ma przyjsc procek /A64 na rdzeniu San Diego/

tak wiec w ramach przygotowywania sie czytam ten temat i widze ze wiekszosc z was uzywa na codzien biosów innych niz ten standartowy?

moglibyście i mnie cos polecić?

 

aha na płycie bedzie jeszcze pracowało 2x512MB DDR500 Kingmaxa o ile taka informacja jest istotna;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest potestować sobie wszystkie biosy, i bedziesz wiedział z którym twoja płyta działa najlepiej, bo to jest w sumie taka loteria :P Na mojej płycie żaden dobrze nie działa :P - szczerze mówiąc ta płyta jest naprawde kapryśna i szopki lubi odwalać ;) A wiem to z własnego doświadczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc ta płyta jest naprawde kapryśna i szopki lubi odwalać ;) A wiem to z własnego doświadczenia ;)

A mi tam dziala dobrze, baaa tak dobrze, ze nastepna plyta tez bedzie ze znaczkiem MSI.... i kilkoma dopiskami.

 

PS: chociaz i ja mialem naly problem ale to na modowanym biosie, mianowicie nie dalo sie zainstalowac systemu na dysku SATA jezeli dysk byl podpiety do innego portu niz SATA1 :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mialem ciekawa akcje z biosem 1.36 mod... mianowicie .. temp. jaka pokazywal byla rzecz jasna przeklamana .. bo w idle bylo ok 45 st, w stresie kolo 65 :lol: :lol: a co ciekawe.. ost. wywalilem kompa ... za okno :D a gdy wsadzilem go na miejsce okazalo sie ,ze .. temp. jaka pokazuje jest hmm.. chyba w normie .. bo w idle teraz mam ok 28-30 st, a w strsie nie przekraca 40... ciekawe.. :blink:

 

@ enigma_pl :

 

sorka, ze nie odpowiedzialem na pw, ale bylem dosc zajety ostatnimi czasy, memki chodza na 250mhz przy 2.5-3-3-7-2T (jak dla mnie 2T na codzien wystarcza, 1T tylko do benchow wrzucam;) )

 

brakuje mi troche V na ram na tej mobo.. Bo wiedze ze dobre te KH mi sie trafily (nie wszystkie KH leca na srodkowych timingach rownych -3-3- na 250mhz.. scislej bardzo malo..).. Musze je pokatowac na 3.3v .. jak narazie leca na 3v.. Cieakwi mnie tylko ile by z nich bylo tak w granicach 3.5-3.6v ... szkoda ze nie ma u nas tyle co na DFI :lol: :lol2:

 

pozdro

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz od jakis 4 miesięcy nie patrzę na temp. komp pracuje, freezer działa więc o co tu sie martwic? ;-)

 

// ps. odpukac w niemalowane :mur:

a jakie masz temp ? bo ja w idle raz 36 za 1 s 41, a w stresie kolo 49 do 51 ? :blink: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idle (z everesta):

mobo 32

cpu 29

dysk I - 40

dysk II - 38

 

stress prime 2004:

mobo 34

cpu 42

dysk I - 39

dysk II - 38

 

// tyle ze bok mam otwarty ;-)

no widzisz wiec masz temp w normie ja mam jakies dziwaczne i nie wiem czy one sa prawdziwe czy nie. Dzisiaj przez ponad 3 godziny lecial u mnie memtest przy fsb 290 dzielnik pamieci na 166 i wszystko bylo ok gdy probowalem uruchomic windowsa restart :| Czyzby procesor ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga potrzebujesz 1,45V na 2,5ghz ? tak jakos mnie naszlo na pytanie :wink:

 

Patrzyles na innych biosach ?

No jezeli na 2,6 ghz winda mi sie resetuje przy 1,45 a pamieci w memtescie przeszly 10 passow to wszystko wskazuje na to, ze chyba jest to procesor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje AC NV Silencera 5 rev.3 do Asusa z podpisu, jednak chcialbym tez sie pozbyc brzeczka z nf3. Z ogledzin jak byk wynika, ze nici z takiego polaczenia, silencer ladnie zasloni wiekszosc przestrzeni nad chipsetem. Ma ktos silencera i jakos rozwiazal sprawe chlodzenia chipsetu (najlepiej pasywnie). A moze zamiast silencera cos innego, a na nf3 zalmana niebieskiego? Tylko, ze silencer kusi cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos z Was taka sytuacje, ze everest i speedfan pokazuja zupelnie inne temp.? u mnie moim zdaniem everest klamie <_< tylko speedfan wyglada na to ze pokazuje dobre temperaturki...:| wszystki inne programy biora te cyferki chyba z kosmosu... ENIGMA_PL sprawdz jak mozesz w speedfanie czy pokazuje Ci tak samo jak w everescie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ridczak do niedawna mialem na grafie VGA silencer 3 czyli uklad zajmujacy podobna ilosc miejsca.Kupilem sobie zlotego zalmana i zaznaczylem na nim ktore rzeberka musialbym wyciac aby sie zmiescil i sobie darowalem. Prawie nic by z radiatora nie zostalo.

 

Teraz mam pentagrama xc-80 cu i jedyne co musialem przyciac to miejsce na radiatorek z pamieci na karcie graficznej.

 

Tak chlodzonu chipset w idlle ma ~36C a w stresie ~41 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znane sa opinie na temat tej plyty i pamieci geila? Kupilem Geile Ultra X 3200 2x512 (TCCD ponoc) i wszystko co z nich wycisnalem to 220MHz na luznych timingach na max napieciu. Od poprzedniego wlasciciela wiem ze pamieci smigaja na 305Mhz przy 2,9V (DFI oczywiscie). Probowalem biosow 1,36MOD 1,8 v3 NFM, i jakis od sideefecta dedykowany pod TCCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wyjalem 1 kosc i jako single dziala na 300Mhz, 3-4-4-7 (wiecej nie probowalem). Na czym polega problem? Probowalem wszystkich kombinacji obsadzania bankow pamieci - zawsze to samo. Czy istnieje mozliwosc obsadzenia 2x512 tak zeby dzialaly w singlu? (kosci TCCD obustronne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...