Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

witam

no ja juz działam na swojej Neo2 i mam pytanie odnosnie podkrecania na tej płycie poniewaz aby podniesc fsb musiałem zmniejszyc HT z 5x na 4x inaczej juz przy 210Mhz fsb sie wywlało, czemu? czy wy tez pracujecie na HT 4x?narazie dojechałem u siebie z HT 4x na fsb 250Mhz co daje procka 2750Mhz synchronicznie z ramami i nie wiem co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

no ja juz działam na swojej Neo2 i mam pytanie odnosnie podkrecania na tej płycie poniewaz aby podniesc fsb musiałem zmniejszyc HT z 5x na 4x inaczej juz przy 210Mhz fsb sie wywlało, czemu? czy wy tez pracujecie na HT 4x?narazie dojechałem u siebie z HT 4x na fsb 250Mhz co daje procka 2750Mhz synchronicznie z ramami i nie wiem co dalej?

probuj dalej :D co do HTT, ja jade na 3x, jak mialem 5x to nie czulem roznicy miedzy 5*200 a 3*300, wiec nie ma sie o co martwic Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla taktowania HTT nie ma roznicy w wydajnosci calego systemu juz od 600MHz, czly jesli dasz 2*300 to tez bedzie git..

 

HTT ustaw na x3 , pamieci od 166 i lec dalej.. W A64 niewazne jest tak jak to bylo w XP czy lecisz synchro czy asynchro.. na platformach A64 lecisz ile bozia (raczej fabryka:D) daje zarowno dla proca jak i pamieci..

 

@marantz:

 

pamiec na tej mobo bedzie chodzila w singlu jesli wsadzisz kosci w sloty o tych samych kolorach ;] czyli kombinacje 1 - 3 i 2 - 4 ;p

 

@Buu:

 

5*250? :blink: :huh: :? ?? jak dobrze licze to daje 1250MHz :mad: serio ? bo cos to sporo <_< u mnie max STABILNIE co dzialalo to 1120MHz.. Chyba masz jakis wyjatkowy egzemplarz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie pomocy mam problem, i nie moge dojść do tego co nawala :/ Podejrzewam 4 rzeczy: Mobo, Procek, RAM, Zasiłka.

 

Problem polega na tym że komp chodził spokojnie na ustawieniach procek 267x9=2403MHz i ram synchro z timingami 3-4-4-8 przy 2.85V

 

1. Od jakiegoś czasu zaczoł sie wieszać i musiałem zjechać z taktowaniem pamięci i procka... Chciałem sprawdzić czy coś z RAM'em jest nie tak ale gdy włożyłem jedną kość chodziła stabilnie na 270MHz 3-4-3-7 przy 2.75V, to samo zrobiłem z druga i też chodzi ale obie już nie chcą :|, teraz mam ustawione 270MHz 3-4-3-7 przy 2.85V, HTx2 taktowanie procka 270x7=1890MHz i chodzi spoko :angry: Z tego wynika że to nie ram :mur:

 

2. Następnie testuje procka, i ustawiam dzielnik pamięci na 133 i procek chodzi full stable na 267x9.

 

Jeśli ktoś wie jak rozwiązać ten problem będe wdzięczny... Bo ja zaraz wywale kompa przez okno :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokombinuj z innymi biosami i sparwdz czy.... w jednym(kilku) ze sklotow nie masz jakis farfocli.. ja mialem podobny problem bo komp hulal normlanie, nagle zaczal sie wieszac.. okazalo sie ze w jednym ze slotow pamieci byl kawalek drucika :blink: :? wyciagnalem go i po problemie.. dobrze ze mobo nie padla <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam "mały" wałek z ta plyta otoz tak procek selekt o Pitera 3000@2,7ghz 1.52v ram geil ultrax na bh-5 ale z nimi sobie poradzilem vmodem wiec 200 one cisna rock stable zasilka neotec 380 i teraz co najsmiesniejsze proc na 9x300 wstaje ale jesli mam sie do windy wpakowac to od 1.5 do 1.55 powyzej tego nie ma opcji zeby zaladowac winde :blink: tyle ze proc nie ma opcji zeby byl stabilny fuck... czy ta msi az taka lipna w porownaniu do dfi bo ja tu co innego wyczytalem :mur:

Edytowane przez Narkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jesli mam sie do windy wpakowac to od 1.5 do 1.55 powyzej tego nie ma opcji zeby zaladowac winde blink.gif tyle ze proc nie ma opcji zeby byl stabilny fuck

hmm.. skoro procek to procek.. moze po prostu proc lipny.. trzeba bylo wziac dfi ;) sprawd u kogo innego tego proca :P albo bios zmien...

 

geil ultrax na bh-5 ale z nimi sobie poradzilem vmodem wiec 200 one cisna rock stable

ee ultra-x'y tylko 200? :blink: o czy Ty w ogole piszesz bo nie kumam :)

 

mnie jedynie meczy na tej mobo male napiecie dla ram... 3.3v z modem ehh .. trzeba pomyslec nad ocz ddr boosterem, albo cus...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie teraz są lepsze jaja :D Jak włożony kabel od modemu do neta (do sieciówki Nvidii.. ) to komp sie włącza i staje na wykrywaniu dysków w Raid :D Wyjme kabel, reset i działa :D Jak sie windows załaduje.. podłączam normalnie pod tą sieciówke i działa :D O HT 2,5x 2x i niżej to można zapomnąć przy 280Mhz... wyżej tylko 3x (przynajmniej u mnie) Ta płyta to poprostu stworzona dla ludzi o mocnych nerwach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proc jak proc selekt wiec rozumiem ze powinien isc na zmiane na pci ze tak powie mnie nie stac a geile u mnie sie na modzie koncza przy ok 213 mhz z kolei booster nieco droga zabawka jak na to zeby podgonic nieco ramy hmm geile pewnie pojda na allegro i wezme cos na tccd bo to zaczyna sie chore robic bisoow testowalem rozne wersje 1.36,1.37 nowsze starsze i na co poniektorych jest lepiej na niektorych gozej ale stabilnie nie jest ale dziwi mnie ze proc nie laduje windy powyzej 1.55-1.58 lol

 

 

Drozda hmm u mnie tez staje czasem na wykrywaniu raidu ale nie na kazdym biosie lol tym bardziej ze mam hdd na ide

Edytowane przez Narkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh ja to nawet nie mam co biosów sprawdzać... na każdym coraz to lepsze śmiechy ;) A to nie wstaje.. a to sie wyłączyć komp nie chce.. a to sieciówki nie działają.. a to ciągle sie restuje... teraz mam taki fajny bios, bodajże 1C3 (czy coś w podobie) to jak chce do niego wejść mi kreska mryga (lewy górny róg) za którymś resetem wchodzi do biosu... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol

a z tym procem mozesz miec problem poniewaz kiedys byla opinia ze dfi zaniza napiecia dawane w rzeczywistosci mniewiecej o 0,1V. no ale to tylko plotki, ktorych ani potwierdzenia ani zaprzeczenia nie znalazlem w necie ;-)

 

ps. moje mobo daje vcore praktycznie takie samo jak podaje cpu-z (testowane miernikiem za 10 pln dlatego "prawie" ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam ten sam bios co ty w porownaniu do 1.36 :lol: winda wstaje ale co mi potym <_< nie ma bata 2700 u mnie jakies nie osigalne buehehe

 

 

enigma_pl u mnie proc powyzej 1.6 v winda sie niebootuje jakis taki wybryk natury

Edytowane przez Narkus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz najlepsze :D :D Taaadaaaam :D

Oczywiście tylko tak pokazuje bo w rzeczywistoci to bym miał sieczke na ekranie i po karcie by było :D

tylko dlaczego u mnie dobrze pokazuje?

 

Dołączona grafika

 

ps. a moze to Wy macie pecha, a nie my szczescie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo my mamy wybitne egzemplarze tych płyt :D A szczególnie mój chyba jest taki pro wybitny :D Zrobie format i zobacze po tym zabiegu co bedzie ;)

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie.. to ta płyta ma pecha :D Nie ja ;) Bo idzie na sprzedarz :D Ehh wiecie to może wina samego windowsa... ale to i tak nie tłumaczy tej płyty :D Zresztą... ta firma nie bedzie sie cieszyła dobrą renomą skoro ich produkty takie bajery odwalają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...