Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

mareczku ;> ale zajawa co ?:D

 

@ Drozda:

 

cos sugerujesz? <_< :? moze po prostu zazdroscisz ze mi sie trafil dobry egzemplarz? <_< :-|

 

Sorki bo nie zabrzmiało to jak powinno ;) Nie no oczywiście płyta płycie nie równa... mam nadzieje że tylko mi sie taki trefny model trafił ;) Powodzenia w O/C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Panowie mam problem :( przyszedł mi rachunek za prąd i prawie się nogą przeżegnałem :( koszmar taki duży. Więc teraz na gwałt szukam oszczędności a ża komp hula u mnie 24 na 24 więc muszę coś tutaj pomyśleć. Ponoć można spowolnić proca progsem "RightMark CPU Clock Utility" zassałem mam wersję 2.0 próbowałem jakoś go poustawiać i uruchomić, lecz na próbach się skończyło :( taki ze mnie anglik. Może ktoś byłby łaskaw dać mi jasne wskazówki (nigdy tego nie robiłem) jak tego RightMark`a skonfigurować i uruchomić. Dodam że mam płytę wiadomo jaką proca Venice 3200@2500MHz na napięciu 1,45 + 3,3 %.

 

Za wszelkie rady stokrotne dzięki

 

Pozdrawiam

 

PS. Cool`n`Quiet w biosie dałem na enabled

 

ŁOŁ hura jakoś odpaliłem , ale możecie dać mi jakieś rady co i jak powinno być poustawiane ? pliss wiem że dużej filozofii tam nie ma lecz tak jak mówiłem że english to dla mnie suahili :( ,głownie chodzi mi o to co zaptaszkować a co nie i jak poustawiać Advanced CPU Settings ?

Edytowane przez szakalaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy Neo2 tych, szczęśliwych i pozostałych (przeczytałem wszystkie posty prawie 2x, UFFF!!! :banana: ).

Udało się mi wreszcie złożyć sprzęt taki jak w sygnaturce i pojawiło się kilka pytań :sad: :

 

1. Jaki pwinienem zapodać biosik do takiego konfigu? Obecnie mam V 1.B i po resecie nie umiem się do niego dostać (pojawia się czrny ekran i mruga kursor w lewm górnym rogu, aby wejść trzeba wyłaczać na głównym wyłączniku z zasiłki) :mur: ?

 

2. Chciałbym troszkę tym pokręcić i zobaczyć co dam radę z tego wycisnąć :twisted: . Od czego najlepiej zacząć? (ogólnie, przy pierwszej próbie FSB 220x11, HT4, 2.5,3,3,8 1T) system nie wstał :mur: , nie można było go uruchomić nawet po Clear-MOS :mur: . Przy ładowaniu pojawiał się komunikat ze brak jakiegoś pliku do załadowania windy :mur: . Dopiero po 8 próbie i grzebaniu w Biosie system dał się załadować :-P . Aggressive Timings wyłączone, nie używam Core Center, Dynamic Overclocking wyłączony, Cool&Quiet wyłączone, wyłączyłem również Fast Writes. Napięcia były na Auto bo nie wiedziałem jakie ustawić, a pamięci ustawiłem na 200 ?

 

3. Czy trzeba ładować wszystkie stery z oryginalnej płyty ze sterownikami? (mam dziwne frezy podczas gry Half Life 2, przed zmianą pamięci "Seitec PC2700, 333, 512MB" były takie same, a w innych grach tego nie ma). Po wgraniu windy zainstalowałem sterowniki do proca AMD64 i część sterów z płytki, chyba te dotyczące NB nie pamiętam dokładnie?

 

Faktycznie po przeczytaniu tego tematu i chyba wszystkich o podkręcaniu nie wiedziałem, że będą takie problemy z tym kręceniem :oops: , jeżeli można to proszę o poradę.

 

Do następnego posta (trochę dzisiaj już późno) wrzucę parę zdjęć dla tych co pytają co można na tej mobo zmieścić B) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze pisze 200 na pamieci oznacza dzielnik 1:1 a nie 200MHz na pamieciach i przy 220fsb wlasnie 220 masz na pamieciach.ogolnie wyglada to tak:

200 czyli 200/200=1/1 pamieci/fsb

166 czyli 166/200=5/6 pamieci/fsb

133 czyli 133/200=2/3 pamieci/fsb

100 czyli 100/200=1/2 pamieci/fsb

 

reszta dzielnikow mi nie dziala ale jesli tobie akurat zadzialaja to juz wiesz jak to liczyc.

 

jesli przy kreceniu pojawil ci sie problem z winda to prawdopodobnie masz dysk sata wpiety w 1 albo 2 port.uzywaj 3 i 4 bo tylko tam jest zablokowane pci.htt3 jest u mnie chyba najstabilniejsze alczkolwiek wiekszych problemow przy htt4 tez nie uswiadczylem.

 

kazda mobo+mem lubia inny bios tak jak z nf7.nie wiem czy to sa gskile na tccd ale jesli tak to powinny lubic 2,5-3(4)-3-7

 

pozdro

 

edit:literowki

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@johnyboy

Zobacz podpis Marka to są pamięci 2x1GB więc napewno nie są to TCCD. ZX jak się nie mylę są na Infineonach CE-6.

@Mark728

Spróbój może któryś mod bios od Sideffecta 1.C3

Co do frezów u mnie pomogło wyłączenie Fast Writes ale przed instalacją sytemu i przestawienie AGP na 67 MHz.

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze wcisne swoje trzy grosze odnosnie biosów.

na stronie MSI jest bios oznaczony numerkiem 1.9 który to niby miał naprawiac problem z błednym odczytem temp na płycie, i co?

niech nikomu z was nie przyjdzie do głowy wygrywanie tego czegoś. Niby problem z temp ustapił ale zikneło full opcji w biosie i na dodatek przez cała noc meczyłem sie aby zbootowac system, wszystkie instalatory sie wywalały, win xp ładował sie do momentu wyboru "czy uruchomic tryb awaryjny?" nawet linux z live cd nie wstawał.

 

ogólnie polecam jeszcze bios 1.5 z orginalnych i 1.36mod z modowanych

wiecie gdzie mozna jeszcze znalezc biosy do naszej płyty niz tylko w tym linku z 1 strony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

@johnyboy

 

Jak pisałem wcześniej, że pamiątki ustawiłem na 200 to chodziło o to, że w zakładce biosu Memlock index value na 200, FSB było na 220MHz czyli jak piszesz przy dzielniku 1/1 na pamiątkach również tyle samo (to chyba nie dużo?).

 

Nie mam jeszcze dysku na SATA :sad:, tylko IDE, nie wiem co kupić?

 

@centy

 

Pamięci to faktycznie GSkill ZX 2x1GB (Infineon CE-6) takie jak tu http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=162234

zgodnie z tym co tam widziałem nieźle mogą śmigać.

 

AGP od samego początku, tak jak wcześniej wyczytałem ustawiłem na 67MHz i dołożyłem 0.5 Volta. Karta bez trudu teraz śmiga 425 x 1110 MHz :twisted: , wcześniej przy takich ustawach nie przechodziła pomyślnie testu.

 

Co do biosu wolałbym jakąś podpowiedź bo nie mam w tym temacie dużego doświadczenia :oops: . Wiele osób chwali sobie 1.36mod zastanawiam się czy dobrze będzie pracował z moimi pamiątkami - może ktoś wie?

 

!!!!Chłopaki!!!!

 

Dalej nie wiem jakie ustawić napięcia i czy wogóle można coś podkręcać jak w biosie są ustawione na auto, oraz co mogło spowodować taką zwiechę???. Bo chyba nie było w cale tak ostro (no przecież to była pierwsza próba :sad: ). Na uruchomienie systemu straciłem wtedy przeszło godzinę. Radzcie coś bo nie mogę się długo powstrzymywać, a jak znowu wyjdzie taka kicha to żeby zajrzeć na forum będe musiał jechać do najbliższego kolegi.

Co to za zakładka w Biosie - S/W i H/W memory hole remapping i do czego służy?

 

Materiał dodwodowy nr 1 :

 

Sprawy nie wnoszę, mój radca prawny stwierdził z góry, że przegramy lub jak kto woli No coments.

 

post-126082-1139265542_thumb.jpg

 

Teraz coś dla tych co lubią ciasnotę(XP120)??

 

Tak się składa, że się zmieścił?! Nie wiem tylko co na to ten wygięty przez Heatpipe kondzior, na szczęście nie wymiękł i trzyma.

 

post-126082-1139265737_thumb.jpg

 

Jeszcze jedno z lotu ptaka zanim mnie zestrzeliła My Wife.

 

post-126082-1139265315_thumb.jpg

 

To na tyle nie wiem czy nie za duże te zdjęcia?

W następnym dorzucę parę fotek razem z grafą bo też tam wlazła, nawet bez piłowania.

Edytowane przez Mark728

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za numery z tymi postami? <_< a jesli chodzi o chlodzenie na procu to raczej producenci chlodzenia powinni starac sie o to zeby ich produkty byly kompatybilne z plytami glownymi a nie ... robia kloce takie ze szok.. u mnie pentagram 100cu+ ledwo wlazl w sumie .. moze z 2 mm od karty jest, ale zaslania troche 1 slot pamieci i jak chce ja wyciagac, czy wsadzac to rysuje mi sie radiatorek na pamieciach <_< :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8N NEO2 PLAT MS-7025 PROBLEM Z DZWIEKIEM

 

Mam płaytę jak w temacie i mam z nia a właściwei z dzwiękiem na niej dość spory problem.

Wszystko zaczeło sie gdzy do wejścia CD-in na płycie załóczyłem kabelekiem dzwięk od tunera TV Winfast 2000 Expert.Po wgraniu wszystkiego , dzwięku nie ma.Wielogodzinne kombinacje i pisze co nasdtępuje.Niezależnie od wesji sysemu czy wersji sterowników zarówno stare 3.62 jak i nowe 3.82 nie ma możliwośći aby dzwięk podłączony do CD-in,Mic-in czy Line -in można było usłyszeć w głościkach.Standatrowo jest taka fukcja jak właciwośći ODTWAŻANIA I PRZY KAŻDYM UŻADZENIU JEST OPSCJA WYCISZ U MNIE ZACHOWUJE SIE TAK JAKBY WSZYSTKIE WEJŚCIA AUDIO MIAŁY JĄ NA STAŁE ZAŁĄCZONĄ CHOĆ TEGO NIE WIDAĆ.Uprzedzając ew. pyt. podłanczałęm takzę cd do wejścia line in mikrofon .nAGRYWAĆ MOŻNA AL NIC NIE SŁYCHAĆ

To żę wejścia te dzaiąłają widomo natomiast dlatego ,zę jak sie włączy choćby rejestrator dżwieku to dzwiek jest normalnie zgrywany.

 

Czy ktoś miał taski dziwny problem ? Czekam na jakieś sygestie co zrobić? Czy płyta raczej do reklamacji ?

 

Pozdrawiam

Anteaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie by była to wina mobo. Mam te samą karte telewizyjną też podpiętą pod CD-IN i nie mam takich problemów... używam sterowników leadtek'a z dnia 06/06/2005 i programu Fly2000 do oglądania TV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka moze byc przyczyna tego ze pamieci w singlu smigaja nawet 300 na niezlych timingach a w dualu niechca robic nic powyzej 200MHz? Moje pamieci to Geile 2x512 UltraX (obustronne TCCD). Probowalem na wielu biosach, efekt zawsze ten sam. Napiecie 2,85v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostanio coś odkryłem związane z tą plytą może innym się przyda ta wiadomość

niewiem czy bylo poruszane na forum.

 

Sprawa przedstawia sie tak:

 

mam raid na 2*160Gb samsung sata,i był problem z osiagnieciem fsb powyżej 237

odjawem byl freeze w windzie i res.

 

niedziała na biosach powyżej 1,4(zawsze przy zwiekszaniu fsb

powyżej 237 komp po resiecie niewstaje trzeba wyłaczyc i właczyc.)

 

Rozwiązanie bylo proste :

otóż należy podłączyć dyski pod sata 3 i 4, oraz wyłaczyć 1 i 2

nastepnie przy instalacji windowsa użyć sterowników Sata raid

ja wyekstraktowałem z nforce 5.10(wszystko oprócz Raidtool)

 

teraz spokojnie doszedłem do fsb 298

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie bylo proste :

otóż należy podłączyć dyski pod sata 3 i 4, oraz wyłaczyć 1 i 2

nastepnie przy instalacji windowsa użyć sterowników Sata raid

ja wyekstraktowałem z nforce 5.10(wszystko oprócz Raidtool)

 

teraz spokojnie doszedłem do fsb 298

Rozwiazanie powszechnie znane, Sata 1 i 2 nie sa zablokowane, czyli wraz z podnoszeniem fsb ( nie moge sie przyzwyczaic do HTT :wink: ) zwieksza sie tez predkosc na satach wlasnie 1 i 2 przez co dysk nie wyrabia B) Sata 3 i 4 sa zablokowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka moze byc przyczyna tego ze pamieci w singlu smigaja nawet 300 na niezlych timingach a w dualu niechca robic nic powyzej 200MHz? Moje pamieci to Geile 2x512 UltraX (obustronne TCCD). Probowalem na wielu biosach, efekt zawsze ten sam. Napiecie 2,85v.

 

Mam identyczną sytuacje :| moje Patrioty w Singlu chodzą na 270MHz przy timingach 2.5-4-3-7 na 2.8V :/ a w dualu sypie błedami... Najdziwniejsze jest to że MSI zaleca umieszczanie pamięci [w singlu] w slocie 1-3 lub 2-4 u mnie w takiej konfiguracji komp wogóle nie wstawał :| po umieszczeniu pamięci w slocie 1 i 4 komp chodził w singlu i nadal chodził stabilnie na tym taktowaniu co napisałem wyżej :| Dla mnie to jest jakaś parodia... Teraz jade na 245MHz 2-3-3-7 2.85V i narazie sie nie wiesza :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze temat troszke przycichl ... docieraja do mnie ostanio niepokojace objawy zwiazane z ta plytka.. Jak kiedys wstawala na ht 360mhz to teraz ledwo co wstaje 340 :blink: czyzby czyzby.... czas na przesiadke na cos... leDpszeFgoI ?:D

DFI nie jest lepsze... IMO ofkoz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry ten bios, ma div'y 150 i 183mhz ?:P ja wlasnie wskoczylem na ten co mam w sigu.. calkiem calkiem..

 

tak chodzilo mi o skok na pci-e bo karta, ktora mam w sumie tez zaczyna sie juz dusic ... a jesli na pci-e to w sumie najlepszym rozwiazaniem bedzie DFi :-| :? i znow wydatek=/ ale co tam, dzis walentnki:D samemu bo samemu ale coz <_< :P

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma div`y o które pytasz,a czy dobry to nie wiem bo nieznam niemieckiego.

Readme do tego biosu:

K8N Neo2-Platinum (MS-7025) HyPeR-XT Ver. 1.1 (FINAL)

---------------------------------------------------------------------------

 

-- CPU-ROM (ID) Fixed.

-- DDR-RAM Performance Fixed.

-- Diverse BiosShowPresent Fixed.

-- AMD-Athlon-FX Performance Fixed.

-- AMD-Athlon-64 Winchester Performance Fixed.

-- AMD-Opteron Performance Fixed.

-- Temp Problems Fixed.

-- More Vcore for CPU and Fixed.

-- More Multiplier (HT) Fixed.

-- New Options for DRAM and HDD Fixed.

 

Ja jade na 1.C3 od Sideffecta niedawno go wrzuciłem i jakoś nie mam ochoty na nowy flash.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mozna sie pokusic ... przetestuje ten biosik bo w sumie szukam jakiegos fajnego do tym patriotow co mam bo na 1.36mod nawet na 200mhz na 1T nie chcialy stabilnie stac, a na tym co mam w sigu daja rade na 1T na 235mhz ...

 

pozniej zdam relacje jak i co z tym biosem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee bios zdecydowanie do niczego.. Nie dosc ze nie ma div'a 150MHz, to jeszcze z napieciami jajca.. Mianowicie ja mu +18.3% a "mow do slupa, a slup jak du*a"... Aha i ustawilem div'a na 250MHz i .... Niby DDR500, everest wskazuje 123MHz, cpu-z tak samo :lol: Niewarty zachodu biosik;p Wiec zostaje na tym co mam w podpisie ;)

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh jakby nie patrzec to ta plyta dla MSI byla dosyc pokaznym sukcesem, ale teraz nastala doba PCI-E i nF4 <_< no i nie zapominajmy o nadchodzacej premierze AM2 i nF5 :mur: swoja droga podobno nF5 i nowe procki od amd maja byc malo podatne na o/c.. takze it's time to say goodbye.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...