Skocz do zawartości
turtles5

Cpc Czyli Po Prostu Nie Wierze

Rekomendowane odpowiedzi

Gazety komputerowe nie miały doświadczenia w chłodzeniu wodą, dlatego tak zachwalały CPC. PCLab również go nie ma...

Może następna recenzja CPC będzie na 1237933[/snapback]

Mowiac PCLab.pl masz na mysli autora (mnie)? Tak sie sklada, ze mam doswiadczenia i to b. pozytywne :-). Wiec nie rozumiem o czym mowisz.

Edytowane przez [cahe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac PCLab.pl masz na mysli autora (mnie)? Tak sie sklada, ze mam doswiadczenia i to b. pozytywne :-). Wiec nie rozumiem o czym mowisz.

1238028[/snapback]

 

Ma pewnie to na mysli ze jako autor tej recenzji wywnioskowac mozna jedno ze z prawdziwym WC nie masz doswiadczenia ...

 

Albo ze po prostu napisales artykul "sponsorowany" i tresc jaka w tym artykule umiesciles musiales umiescic :blink: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma pewnie to na mysli ze jako autor tej recenzji wywnioskowac mozna jedno ze z prawdziwym WC nie masz doswiadczenia ...

 

Albo ze po prostu napisales artykul "sponsorowany" i tresc jaka w tym artykule umiesciles musiales umiescic  :blink:  :mur:

1238086[/snapback]

Nastepny. Moze przytocz pare cytatow i poprzyj to swoim komentarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze najbardziej krytykuja ci ktorzy na oczy nie widzieli

ja mam blok CPC (lezy gdzies tam - trzeba sprzedac) i nie narzekalem swego czasu

wydajniej niz wiatrak i ciszej

teraz sa coraz lepsze smigla a CPC sie nie zmienia i to jego minus pierwszy

cena jest spoko ,jak tak wszysto podliczyc to trzeba brac z hurtowni zeby miec na tym zysk

mi w tej firmie nie podoba sie marketing ,ale nie jest obca na tym polu wiec <><

mogliby wkoncu zmienic weze na 8/10 lub 10/12 -to by bardzo ulzylo pompce

nie rozumiem po co sie trzymac takich slomek i wymyslac do tego taka badziewna chlodnice

przeciez zeby zachowac zgodnosc wstecz mozna wprowadzic redukcje i zdzierac ze starych klientow dodatkowe 5pln za sztuke jesli by chcieli cos nowego dokupic :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cahe] nie chodzi mi o to by na Ciebie najezdzac !!! Nie w tym rzecz ...

 

Ale o to ze przedstawiles ten artykul w takiej formie ze jak ktos nie ma doswiadczenia z WC (nie siedzi w tym temacie) i tu nagle wpadnie na Twoja recenzje to po przeczytaniu tego artykulu od razu do sklepu bedzie lecial po .... cccpppccc :D

 

A jesli chcesz extra cytaty to prosze bardzo:

 

Czy Twój komputer jest zbyt głośny? Zmień chłodzenie na wodne! Na przykład na zestaw WaterCooler 16db Plus lub 12db Plus polskiej firmy CPC.

WaterCooler EFL 12dB Plus

Drugi zestaw został stworzony z myślą o bardziej wymagających użytkownikach.

Sprawdźmy od razu temperaturę procesora. Jeśli będzie zbyt wysoka, oznacza to, że prawdopodobnie popełniliśmy błąd przy montowaniu układu (np. zapomnieliśmy nałożyć pastę termoprzewodzącą między blok wodny a procesor, docisk jest w innym miejscu niż nad jądrem itp.).

Wszystkie przetestowane zestawy są niezłymi rozwiązaniami jeśli chodzi o chłodzenie procesorów.

Wystarczy ??? :mur: Albo po prostu powiedz ... artykul byl "sponsorowany" ?

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cahe] nie chodzi mi o to by na Ciebie najezdzac !!! Nie w tym rzecz ...

 

Ale o to ze przedstawiles ten artykul w takiej formie ze jak ktos nie ma doswiadczenia z WC (nie siedzi w tym temacie) i tu nagle wpadnie na Twoja recenzje to po przeczytaniu tego artykulu od razu do sklepu bedzie lecial po .... cccpppccc  :D

 

A jesli chcesz extra cytaty to prosze bardzo:

Wystarczy ???  :mur: Albo po prostu powiedz ... artykul byl "sponsorowany" ?

1238124[/snapback]

Nie, nie wystarczy. Żaden mój artykuł nie był sponsorowany i nie mam zamiaru tego zmieniać. Co do cytatów - skad wytrzasnales ten pierwszy? Jakos nie moge sie go doszukac...

 

Drugi - Tak, został stworzony z myślą o użytkownikach wymagających większej wydajności i tak też działa - porównaj temperatury.

 

Trzeci - nie rozumiem... ten dział miał być krótką instrukcją montażu (aby pokazać, ze jest to jednak proste!) i słowa chyba jak najbardziej na miejscu? Eliminuje często popełniany błąd.

 

Ostatni - bo są niezłe! Mimo tej całej nagonki na CPC uważam, ze nie wypadło ono w żadnym wypadku tragicznie (źle), więc skoro nie są złe - są niezłe... nie jest to żadna rewelacja, ale nie jest też totalna kaszana (szczególnie w tej cenie i szczególnie w porownaniu do zachodnich zestawów WC).

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Janowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie moje słowa ;-).

"To nie moje sa slowa.. to legenda ludowa" ;)

 

Co do rzekomej nagonki, nagonka to jest oferta firmy CPC jako calosc na portfel nieswiadomego i naiwnego klienta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już bywa...

Oo widze na labie ktos podjal watek mega rurek (konwekcyjnych rzecz jasna) z przezroczystym grafitem i aluminium :) Sam pamietam jak zagadnalem producenta o to swego czasu i odpowiedz byla przezabawnie wymijajaca. W koncu jednak nawet CPC porzucilo argument iz chlodnica jest przeciez w WC zupelnie niepotrzebna i tylko niepotrzebnie podnosi koszt :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo widze na labie ktos podjal watek mega rurek (konwekcyjnych rzecz jasna) z przezroczystym grafitem i aluminium :) Sam pamietam jak zagadnalem producenta o to swego czasu i odpowiedz byla przezabawnie wymijajaca. W koncu jednak nawet CPC porzucilo argument iz chlodnica jest przeciez w WC zupelnie niepotrzebna i tylko niepotrzebnie podnosi koszt  :lol:

1238275[/snapback]

Rurki sprawdzily sie lepiej niz pasywna chlodnica, wiec pomysl nie do konca chybiony, aczkolwiek wydajnosc slaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy sie w wc niebawilem, ale az mam ochote zakupic to pcp poprubowac i dac wyniki :D

1238382[/snapback]

smialo tylko nie bierz tej goownianej chlodnicy

lepiej kupic taka aluminiowa co na allegro kiedys za ~40pln sprzedawali - akurat srednica na cpc

jednak jak bys chcial sam na czesci kupic WC za ta sama kase to polecam allegro - jest tam koles co sprzedaje bloki po 36pln - lepszy od CPC bo wieksza srednica

pojemnik w markecie -do 10pln

pompka z akwarystycznego-30pln

weze z ogrodowego - fi8-10 ~3pln/m =do 10pln

cybanty 1pln/szt ,do 10pln

chlodnica ze zrodel wlasnych

czyli zestaw 12db za 96pln :D

 

nom o zapince do bloku zapomnialem - 10pln kupna - no to 106pln lub mniej (zalezy od weza ,cybantow ,pojemnika)

Edytowane przez KGB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porażka.

 

Pewnie dostali kase za artykuł

1235845[/snapback]

 

i pewnei tak bylo :blink: :blink: :lol: :blink: :blink: :lol: :blink: :blink: :lol:

 

 

smialo tylko nie bierz tej goownianej chlodnicy

lepiej kupic taka aluminiowa co na allegro kiedys za ~40pln sprzedawali - akurat srednica na cpc

jednak jak bys chcial sam na czesci kupic WC za ta sama kase to polecam allegro - jest tam koles co sprzedaje bloki po 36pln - lepszy od CPC bo wieksza srednica

pojemnik w markecie -do 10pln

pompka z akwarystycznego-30pln

weze z ogrodowego - fi8-10 ~3pln/m =do 10pln

cybanty 1pln/szt ,do 10pln

chlodnica ze zrodel wlasnych

czyli zestaw 12db za 96pln 

 

nom o zapince do bloku zapomnialem - 10pln kupna - no to 106pln lub mniej (zalezy od weza ,cybantow ,pojemnika)

zgadzam sie z KGB w 100% B) B)

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiesz, że cpc jest wydajniejsze od Crystala C3, kadeta i at306 :>

 

No chyba, że miałeś jakąś ultra wersje dydykowaną bloku cpc.. albo nie masz teraz wentyli na nagrzewnicy ;)

 

Powiem tak... cpc jako "tania woda" porównywalna z Ac... więc po co cpc jeśli mamy to samo/lepiej na ac.. bez wody, zagrożenia, węży, niemobilności (czasem) i warczących pompek itd... wg mnie bezsens... no chyba, że ktoś chce poszpanować wodą, niezważając na jakość i wydajność... albo nie wiedział co kupuje...

 

Jeśli cpc zrobiło by jakąś modernizacje i do roboty wzięli ludzi, którzy wiedzą co to wc z prawdziwego zdzrzenia... to można by chwalić cpc i polecać niewymagającym za wiele... w niskiej cenie...

 

Np. Kyniek i jego blok Al... za 45zł... gdyby cpc pomyslało.. to by w mniejszej cenie cenie mogło robić układy "pewniejsze" i "normalnieszje" z nawet lepszą wydajnością...

1237576[/snapback]

meen pokaz mi ze tak napisalem... albo naucz sie czytac posty innych ze zrozumieniem......

jesli pisze ze niewiele wydajniejsze... i w ktoryms z postow podaje roznice temp... to prosze mi nie wciskac czegos innego... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej meen... ;)

Pokazuje...

ba cpc jest niewiele wydajniejsze niz uklad jaki posiadam dzisiaj ...

To mi wystarcza...

 

Napisałes tak.. więc ja napisałem tak:

Mówiesz, że cpc jest wydajniejsze od Crystala C3, kadeta i at306 :>

 

No chyba, że miałeś jakąś ultra wersje dydykowaną bloku cpc.. albo nie masz teraz wentyli na nagrzewnicy ;)

I czy ja Ci coś wciskam... bo jakoś nie widze...

I to Ty patrz się na to cinni piszą... na buzki i na treść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,Jan 26 2005, 22:58]Nie, nie wystarczy. Żaden mój artykuł nie był sponsorowany i nie mam zamiaru tego zmieniać. Co do cytatów - skad wytrzasnales ten pierwszy? Jakos nie moge sie go doszukac...

 

Drugi - Tak, został stworzony z myślą o użytkownikach wymagających większej wydajności i tak też działa - porównaj temperatury.

 

Trzeci - nie rozumiem... ten dział miał być krótką instrukcją montażu (aby pokazać, ze jest to jednak proste!) i słowa chyba jak najbardziej na miejscu? Eliminuje często popełniany błąd.

 

Ostatni - bo są niezłe! Mimo tej całej nagonki na CPC uważam, ze nie wypadło ono w żadnym wypadku tragicznie (źle), więc skoro nie są złe - są niezłe... nie jest to żadna rewelacja, ale nie jest też totalna kaszana (szczególnie w tej cenie i szczególnie w porownaniu do zachodnich zestawów WC).

 

Pozdrawiam,

 

Maciej Janowski

1238146[/snapback]

Heh, to tak samo jak zaden artykul na www.benchmark.pl nie jest sponsorowany przez Gigabyte :mur: Sorry, ale nie wieze ze pozadny uzytkownik komputera, a juz napewno redaktor jakiegos poratalu internetowego moze napisac tak "wychwalajacy" artykul o "slawnym" cpc Z WLASNEJ WOLI !!

Edytowane przez Kwiecień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej meen... ;)

Pokazuje...

ba cpc jest niewiele wydajniejsze niz uklad jaki posiadam dzisiaj ...

To mi wystarcza...

 

Napisałes tak.. więc ja napisałem tak:

I czy ja Ci coś wciskam... bo jakoś nie widze...

I to Ty patrz się na to cinni piszą... na buzki i na treść...

1238905[/snapback]

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...dpost&p=1236247 - link do mojego posta....

cytat:- cpc bylo niewiele mniej wydajne ok 4-5 st - za to cichsze..... wiec soor ale nie zbyt sie da....

 

to z innej mojej wypowiedzi - wyciagles z innej co chciales.... zwykly blad :

cpc jest niewiele wydajniejsze

cpc jest niewielemniejwydajne

Edytowane przez ddzini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko... tamto musiałem zapomnieć... a to (cpc jest niewiele wydajniejsze) akurat mnie raziło w oczy... ;)

 

Zwykły błąd a kosztował nas... ;)

 

A wiedz, że taki mały błąd diametralnie zmienia postać rzeczy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, to tak samo jak zaden artykul na www.benchmark.pl nie jest sponsorowany przez Gigabyte  :mur:  Sorry, ale nie wieze ze pozadny uzytkownik komputera, a juz napewno redaktor jakiegos poratalu internetowego moze napisac tak "wychwalajacy" artykul o "slawnym" cpc Z WLASNEJ WOLI !!

1238909[/snapback]

Ludzie kochani. Teoria spisku jest bardzo popularna jak widze. Moze sam zacznij pisac recenzje i zobacz jak to jest... czy sa jakies naciski ze strony dystrybutorow, firm, itp. Nie wiesz, to prosze, nie wypowiadaj sie. I widac jestes kolejnym analfabeta lub czlowiekiem postrzegajacym swiat przez pryzmat wlasnych, ciezkich przezyc z dziecinstwa (przepraszam, ale nie znajduje juz innego wytlumaczenia :/) - bo jakos nie zauwazylem, zebym gdziekolwiek ponad niebiosa CPC wychwalal.

 

P.S. Wierze pisze sie przez "rz".

P.P.S. Chyba troszke z postem przesadzilem, ale postawcie sie w mojej, troszke irytujacej mnie sytuacji.

Edytowane przez [cahe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[cahe] wszystko było by dobrze gdybyś w artykule wspomniał że:

1) Można złożyć lepszy zestaw WC za podobną cenę. Udowodniłem i ja i KGB....

2) Za taką cenę można złożyć nawet wydajniejsze i cichsze AC. Np SP-97 (od 170zł - czasem nawet z wentylem) + cichy wentyl (od 25zł). A za 250zł można dać SP-120 ....

 

Jak widać "chłodzenie wodne" CPC za 235zł to żadna rewelacja ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sam zacznij pisac recenzje i zobacz jak to jest... czy sa jakies naciski ze strony dystrybutorow, firm, itp. Nie wiesz, to prosze, nie wypowiadaj sie.

Oj cos chyba jestes krotko stazem w tej branzy :) Owszem recenzent to specjalnie interesu nie zrobi i w tym sensie to spiskowa teoria dziejow pada (a szkoda :>), ale jak pojechac zdecydowanie po kiepskiem produkcie to polowa przesiaknietych marketingiem dystrybutorow bedzie krecic nosem :> Chociaz po Twojej produkcji to pan KP moze tylko zacierac rece na ruszenie w koncu sprzedazy i takie kazdy dystrybutor przyjmnie z otwartymi ramionami :P A juz ta zajawka, ktora wisi niby poza recenzja na mainie od 2 dni "Czy Twój komputer jest zbyt głośny? Zmień chłodzenie na wodne! Na przykład na zestaw WaterCooler 16db Plus lub 12db Plus polskiej firmy CPC." to jest hit :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

można się nie kłócić? ;)

 

znajomy ma CPC w jakiejś budzie Tracera czy coś w ten deseń za 300 PLN, ja mam Pentagrama QVC 120 Cu w budzie ze szrotu za 20 PLN (z Ś.P. zasilaczem)

u niego kompa grzeje Sempron 2200+ podkręcony na FSB=200.

u mnie kompa grzeje Barton Mobile 2500+ podkręcony na 11x200.

płyta główna praktycznie ta sama - różnią się tym, że moja przyjechała z USA, jego była kupiona w Polsce

i oto najważniejsze:

1. temp. maksymalna u niego po godzinie Prime95: 53st.C

2. temp. maksymalna u mnie po godzinie Prime95: 54st.C

3. temp. maksymalna u niego po CAŁEJ NOCY Prime95: 58st.C

4. temp. maksymalna u mnie po CAŁEJ NOCY Prime95: 54st.C

5. jego komputer stoi dość daleko od grzejnika

6. mój komputer stoi centralnie koło grzejnika (wiem, że to horror, ale inaczej się niestety nie da)

7. jego budę wentylują dodatkowo 3 wiatraki: 2x80mm + 120mm (na zwolnionych obrotach)

8. moją budę obecnie wentyluje jeden wiatrak 80mm chodzący na 1.100 obrotów

 

to są fakty, które łatwo sprawdzić

 

teraz opinia *subiektywna*

 

dwa wiatraczki o średnicy 80mm puszczone na najniższych obrotach robią większy hałas niż mój 120mm wiatrak na Pentagramie + jego kolega 80mm służący do wietrzenia obudowy. a są to wiatraczki tylko od chłodnicy. do tego dochodzą wiatraczki od obudowy. rezultat? chłodzenie wodne, zwane cichszym, przegrywa walkę o ciszę z moim chłodzeniem AC. fakt, że ja mam oklejoną obudowę jakąś matą wygłuszającą nie ma tu większego znaczenia, bo i tak Pentagram chodzi na minimalnych obrotach - co nie oznacza, że jest niesłyszalny.

aż taki głuchy nie jestem, żeby twierdzić, jak redaktorzy niektórych serwisów, że ten Pentek na min. obrotach jest niesłyszalny - bo tak nie jest! z tym, że ja mam komputer włączony praktycznie 24h/dobę, w pokoju okna plastikowe, w mieszkaniu nikt się raczej nie wydziera, sąsiedzi też są spokojni - więc i ten mój nieszczęsny komputer także słyszę.

żeby było śmieszniej: głośność zestawu CPC porównuję (znowu *subiektywnie*) do głośności Spire WhisperRock IV z wiatrakiem puszczonym na 5V. bo miałego takiego wcześniej i wtedy byłem już ustatysfakcjonowany głośnością kompa - a jedne porównanie jakie miałem to właśnie ten CPC.

może jak schować tą chłodnicę do jakiejś szafy, to byłoby lepiej (ciszej) - ale... no ja przepraszam ;)

uwierzę w te wyniki, jeśli napiszesz, że Zalman chodził na minimalnych obrotach.

to raz.

dwa: jeśli masz jeszcze możliwość, puść kompa na 24 godzinki (albo i więcej) i katuj go Primem na tym CPC - zobaczysz coś interesującego. bo temperatura wcale się nie stabilizuje po tej godzince (mimo, że na to wygląda) - ona powolutku, bo powolutku, ale rośnie. przynajmniej u tego mojego znajomego. pomaga puszczenie wiatraczków na większe obroty. ale co to za sens chłodzić wiatrakami chłodzenie wodne? bez wiatraków to jest zupełna pomyłka. przynajmniej dla Semprona 2200+ podkręconego na FSB 200 ;)

ale jeśli ktoś nie kręci - ja bym nie zniechęcał ;) przynajmniej będzie miał się czym pochwalić - skoro nie podkręconym prockiem, to przynajmniej chłodzeniem wodnym.

jednak jak na mój gust to zbyt duże ryzyko: wolę jednak ryzykować wyrwaniem socketa przez 600 g miedzi, niż zalaniem całego kompa wodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj cos chyba jestes krotko stazem w tej branzy :) Owszem recenzent to specjalnie interesu nie zrobi i w tym sensie to spiskowa teoria dziejow pada (a szkoda :>), ale jak pojechac zdecydowanie po kiepskiem produkcie to polowa przesiaknietych marketingiem dystrybutorow bedzie krecic nosem :>

1240016[/snapback]

Zgadza sie - bywaly takie sytuacje, np. z Abitem :-).

 

P.S. Faktycznie, staz mam niewielki ;-).

Edytowane przez [cahe]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem że to CPC może być nawet dobrym wyborem jak się kompa używa parę godzin dziennie (woda się zagotować nie zdąży), rozumiem że może "konkurować" z AC w sensie że jak jest wydajniejsze to jest 5x droższe, a jak jest tańsze to grzeje proca 10stopni wyżej, rozumiem że w porównaniu do zachodnich zestawów pseudo-wc jest to bardzo konkurencyjne rozwiązanie, ale nie mogę pojąć jednego: jakim cudem to wygrało z zalmanem??? To obciążenie kompa musiało trwać paręnaście minut zaraz po włączeniu kompa na zimnej wodzie chyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...