Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwy jest nacisk ze strony lobby BL-R , firm produkujacych odtwarzacze BL-R.

Ale Sony to jeden z twórców standardu BluRay. Poza tym, w dobie wojny formatów, chyba bardziej niż na ewentualnych zyskach ze sprzedaży odtwarzaczy teraz kiedy sprzedadzą ich z milion na cały świat, bardziej liczyć się będą zyski w przyszłości, gdy odtwarzacze Blu-Ray sprzedadzą się w dzisiątkach milionów egzemplarzy. O ile BluRay się przyjmie. A PS3 może być do tego furtką. Z czego wynika prosty fakt: dowolnej firmie czerpiącej zyski, opłaca się popularyzacja formatu w dowolnej jego formie: czy to bedzie konsola, czy odtwarzacz. Prędzej czy później Mr. Smith i tak kupi stacjonarny odtwrzacz, bo PS3 przestanie mu wystarczać.

 

mozliwe, bo sprzedawanie cos poniezj kosztow produkcji to zagrywka monopolistyczna wzgledem konkurentow jakim jest m.in. samsung.

sprzedawanie poniżej kosztów to nie jest zagrywka monopolistyczna, tylko dumping. A dumping nie musi,ale może być zagrywką monopolistyczną. Jest tak wiele ogromnych firm, że spokojnie poradziłyby sobie one z taką polityką sprzedaży. Samsung to jest w chwili obecnej potentat multimedialny, a nie mała firma dopiero co wchodząca na rynek. Tym bardziej, że jeśli faktycznie zamierza produkować sprzęt BR, to na pewno zalezy mu na jak najszybszej popularyzacji tego formatu.

 

EDIT: w ogole ta dyskusja nad dumpingiem jest bez sensu, bo mówimy o rynku konsol do gier. Tu od dawna praktycznie wysztkie firmy, oprócz chyba nintendo, stosują taką politykę: tymczasową sprzedaż poniżej kosztów produkcji.

Edytowane przez Jędrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japonia i Polska prowadziły i nadal prowadzą niezależne badania nad niebieskim laserem. Nieprawdą jest, że to nasz kraj był pierwszy. Wręcz przeciwnie - to Japonia jako pierwsza zbudowała laser świecący niebieskim światłem. Z najnowszych informacji możemy jednak usłyszeć, że to właśnie laser Polaków jest najbardziej doskonały:

 

- Niebieski laser próbowaliśmy zbudować przez ostatnich kilka lat. Dzięki temu, że zastosowaliśmy zupełnie inne rozwiązania niż konkurencja, poszło nam wyjątkowo szybko i dobrze - powiedział "Gazecie" prof. Sylwester Porowski, dyrektor Centrum Badań Wysokociśnieniowych Polskiej Akademii Nauk "Unipress", gdzie powstał laser.

 

To, co udało się osiągnąć zespołowi Porowskiego, jest marzeniem co najmniej kilku poważnych zespołów badawczych z Japonii i USA. - Nad niebieskim laserem pracują wszyscy wielcy: Matsushita, Sharp, Toyota, Mitsubishi, Sony, Toshiba, Philips, Siemens, Hewlett-Packard, Xerox, Polaroid i wielu innych - mówił Porowski w wywiadzie udzielonym "Gazecie" kilka lat temu.

Zasmucę jednak wszystkich, którzy poczuli się dumni z naszych naukowców. Oglądając niedawno program poświęcony temu zagadnieniu, poczułem się rozczarowany. Sprawa jak zwykle rozbija się o pieniądze, a dokładniej o ich brak. Niestety żyjemy w kraju, w którym nauka jest lekceważona. Z braku funduszy na dalszy rozwój, w projekcie maczają palce zagraniczni inwestorzy, a więc wiadomo czym to pachnie. Hasło "Teraz Polska" niby ładnie brzmi, ale jak to się ma do rzeczywistości? Sami oceńcie. Mam jednak nadzieję, że takiej szansy nie zmarnujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedawanie poniżej kosztów to nie jest zagrywka monopolistyczna, tylko dumping. A dumping nie musi,ale może być zagrywką monopolistyczną. Jest tak wiele ogromnych firm, że spokojnie poradziłyby sobie one z taką polityką sprzedaży. Samsung to jest w chwili obecnej potentat multimedialny, a nie mała firma dopiero co wchodząca na rynek. Tym bardziej, że jeśli faktycznie zamierza produkować sprzęt BR, to na pewno zalezy mu na jak najszybszej popularyzacji tego formatu.

Tak, ale w przypadku, gdy SONY sprzedaje swoją produkcje do innych producentow i w tym momencie sprzet pod logiem SONY zaczyna sprzedawac o wiele taniej, to juz to moze podchodzić pod zagrywke monopolistyczną. A jesli nie o samego samsunga chodzi to o inne firmy, jak chociazby super MANTA MULTIMEDIA :D Prawo i tak nie patrzy czy jakas firma jest duza czy nie. Gdy sony bedzie sprzedawac swoim podfirmom odpowiedzialnym za odtwarzacze BL-R samą technologie taniej niz np. samsungowi to juz jest niezgodne z prawem konkurencji, a jesli to bedzie robil po duzych roznicach, to juz w ogole, bo wtedy takiemu samsungowi znacznie ogranicza wejscie na rynek ;) To moze byc wlasnie powod wyzszej ceny kombajny multimedialnego jakim byłby ten potwor za 599$, ktory by oczywiscie zawierał w sobie funkcje konsoli PS3 ;) Oczywiscie jestli ta plota jest prawdziwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Largoon !!!jak sie podczepiasz pod kogos info czyli moje to moze troche rzetelniej bo takie glupoty piszesz

 

 

Polski pomysl B-R jest najbardziej doskonaly i tak jak pisalem oni jedyni stworzyli projekt najtanszy oraz ktory mogl byc przeniesiony na masowa skale do produkcji.Wczesniej pisalem wszystko z pamieci i jak widze duzo sie nie pomylilem.Mysle ze mozemy byc dumni z naszych naukowcow i Largoon przeczytaj dokladnie o co mi chodzilo piszac na "masowa skale" ,bo japonczycy nie umieli sobie z tym poradzic , a sam ten temat sledzilem juz kilka lat temu ,

 

i o jakiej szansie piszesz Largoon?? i ze jakich najnowszych informacji !!!,facet te dane maja juz 4lata!!! a projekt z B-R jak pisalem juz dawno zostal sprzedany

 

a oto info z tego wydarzenia jako dowod, dodam tylko ze troche pozniej technologia wywedrowala do kupcow w tym tez i do Japoni ,wiec w PS3 siedzi troche Polskosci :)

 

tutaj dowod!!!!!!! o B-R i polskim akcencie !!!!!!!!

 

Pierwsze na świecie takie kryształy udało się uzyskać w Centrum Badań Wysokociśnieniowych PAN. Są one jeszcze dosyć małe (mają około 1 cm2), ale tak doskonałe pod względem struORT: ORT: ORT: ktury, że stanowią obecnie najlepszy materiał podłożowy do laserów niebieskich. To właśnie polskie kryształy z CBW PAN zastosował Sciach!i Nakamu-ra w swoich niebieskich laserach na krysztale GaN, które mają najlepsze dotąd parametry na świecie. Przy mocy 30 mW czas życia lasera zbudowanego na takim polskim krysztale przekracza 3000 godz. (z podłożem szafirowym jedynie 300 godz.).

 

widzicie roznice zywotnosci lasera!!! to tylko jedna z zalet polskiego wynalazku :)

 

a tutaj stare info o polskim wynalazku

 

Niebieski laser

 

12 grudnia 2001 r. polscy naukowcy z Centrum Badań Wysokociśnieniowych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie zaprezentowali publicznie niebieski laser półprzewodnikowy,

 

skonstruowany przez zespół prof. Sylwestra Porowskiego w ramach programu rozwoju niebieskiej optoelektroniki. CBW PAN stał się w ten sposób trzecim na świecie, a drugim w Europie producentem tego typu urządzeń. Opracowana w Centrum Badań Wysokociśnieniowych PAN technologia uzyskiwania pojedynczych kryształów azotku galu wykorzystuje bardzo wysokie ciśnienie, podobnie jak przy produkcji sztucznych diamentów. Takie monokryształy są podstawą struktury lasera emitującego niebieskie światło. Naukowcy z warszawskiego Centrum Badań Wysokociśnieniowych PAN jako pierwsi w świecie opanowali produkcję produkcji monokrystalicznego podłoża z azotku galu, mającego mniej zaburzeń w strukturze krystalicznej niż stosowany dotąd szafir i większą wydolność świetlną w porównaniu z węglikiem krzemu.

 

Program polskich badań planuje ponadto dalsze prace nad rozwojem optoelektroniki, zakładające możliwości wykorzystania innych półprzewodników - azotków aluminium, galu i indu.

 

Półprzewodnikowe źródła niebieskiego światła mogą wyeliminować dotychczasowe rozwiązania i zrewolucjonizować wiele gałęzi rozwiniętych technologii: informatyki, telekomunikacji, diagnostyki medycznej, urządzeń elektronicznych dla przemysłu rozrywkowego, reklamy, monitoringu środowiska. Półprzewodniki niebieskiego światła pozwolą na kilkukrotne zwiększenie pamięci dysków optycznych CD i DVD, uzyskanie bardzo wysokiej jakości wydruków i znacznie tańszych źródeł światła, budowę płaskich ekranów telewizorów i monitorów komputerowych o znacznie lepszych parametrach.

 

Istotny jest też nieporównywalnie mniejszy koszt eksploatacji urządzeń i znacznie zmniejszone zużycie energii. Pionierskie osiągnięcia zespołu z Centrum Badań Wysokociśnieniowych PAN stawiają Polskę w rzędzie krajów przodujących w produkcji technologii XXI wieku.

jedyny fakt podany w stosunku do mojego info Largoon to ze Japonczycy pierwsi zbudowali B-R ale nie umieli sobie dalej z tym poradzic

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w przypadku, gdy SONY sprzedaje swoją produkcje do innych producentow i w tym momencie sprzet pod logiem SONY zaczyna sprzedawac o wiele taniej, to juz to moze podchodzić pod zagrywke monopolistyczną. A jesli nie o samego samsunga chodzi to o inne firmy, jak chociazby super MANTA MULTIMEDIA Prawo i tak nie patrzy czy jakas firma jest duza czy nie. Gdy sony bedzie sprzedawac swoim podfirmom odpowiedzialnym za odtwarzacze BL-R samą technologie taniej niz np. samsungowi to juz jest niezgodne z prawem konkurencji, a jesli to bedzie robil po duzych roznicach, to juz w ogole, bo wtedy takiemu samsungowi znacznie ogranicza wejscie na rynek To moze byc wlasnie powod wyzszej ceny kombajny multimedialnego jakim byłby ten potwor za 599$, ktory by oczywiscie zawierał w sobie funkcje konsoli PS3 Oczywiscie jestli ta plota jest prawdziwa.

Być może i tak. Ale w obu konsolach wg. tej plotki napęd Blu-Ray ma się pojawić. To tak jakbyś dostał PS2 bez softu do odtwarzania DVD. Przecież to kretynizm w czystej postaci. Na Blu-Ray nie ma żadnego magicznego kodeka, a zwykły Mpeg-2 lub jeszcze dwa inne standardowe kodeki, a które to nie pamiętam. Dlatego jedyne opłaty licencyjne, które mogłyby aż tak podrożyć konsolę to tylko za samą technologię niebieskiego lasera. No ale dlaczego Sony miałoby płacić opłaty licencyjne za BluRay? I komu? Sobie?

 

Co do fragmentu ekonomicznego, to się mylisz moim zdaniem. Jeśli Samsung był w stowarzyszeniu Blu-Ray i brał aktywny udział w projektowaniu technologii i standardu, to na pewno wiąże go jakaś umowa i opłaty licencyjne za technologię ma albo sąbardzo obniżone albo nie płaci ich w ogóle. Jeśli natomiast było inaczej, to Sony może sprzedawać licencję na technologię po dowolnej cenie, tak jak każdy inny produkt. Tu nie ma miejsca na praktyki monopolistyczne i sytuację opisanę przez Ciebie, bo jest ona po prostu sprzeczna wewnętrznie. Żadne państwo i prawo nie może dyktować ceny po jakiej Sony sprzedaje swoje produkty(czy to będzie technologia, czy produkt fizyczny) Jeśli cena produktu Sony(technologii Blu-Ray) będzie za wysoka, to Samsung pójdzie do Toshiby po HD-DVD - proste. Albo niech Samsung opracuje własną technologię niebieskiego lasera, nikt mu nie broni. Od tego mamy konkurencję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może i tak. Ale w obu konsolach wg. tej plotki napęd Blu-Ray ma się pojawić. To tak jakbyś dostał PS2 bez softu do odtwarzania DVD. Przecież to kretynizm w czystej postaci.

Jesli ten "kretynizm w czystej postaci" pozwoli na obnizenie ceny sprzetu o polowe, to ja sie pisze. Szczegolnie, ze pilot do DVD do PS2 jest sprzedawany oddzielnie ;)

 

Bardzo jestem ciekaw, na ile PS3 sie sprawdzi jako odtwarzacz. PS2 jest niestety zalosnym DVD-playerem (brak analogowego wyjscia 5.1, kiepskie kable, slabej jakosci wyjscie video), mam nadzieje, ze z PS3 juz tak nie bedzie.

 

Co do fragmentu ekonomicznego, to się mylisz moim zdaniem. Jeśli Samsung był w stowarzyszeniu Blu-Ray i brał aktywny udział w projektowaniu technologii i standardu, to na pewno wiąże go jakaś umowa i opłaty licencyjne za technologię ma albo sąbardzo obniżone albo nie płaci ich w ogóle. Jeśli natomiast było inaczej, to Sony może sprzedawać licencję na technologię po dowolnej cenie, tak jak każdy inny produkt. Tu nie ma miejsca na praktyki monopolistyczne i sytuację opisanę przez Ciebie, bo jest ona po prostu sprzeczna wewnętrznie. Żadne państwo i prawo nie może dyktować ceny po jakiej Sony sprzedaje swoje produkty(czy to będzie technologia, czy produkt fizyczny) Jeśli cena produktu Sony(technologii Blu-Ray) będzie za wysoka, to Samsung pójdzie do Toshiby po HD-DVD - proste. Albo niech Samsung opracuje własną technologię niebieskiego lasera, nikt mu nie broni. Od tego mamy konkurencję ;)

Co nie zmienia faktu, ze ow Samsung moze podac Sony do sadu za stosowanie cen dumpingowych i/lub praktyk monopolistycznych (jesli beda w stanie mu takie udowodnic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Na standardowym kabelku PS2 jest kiepskie jako odtwarzacz DVD - tutaj XBox (pierwszy) bil go na glowe, ale po zakupieniu kabelka ze zlaczem Scart obraz z Plejaka mam znacznie lepszy niz XBoxa na podobnym kabelku i czesciej Slima uzywam jako odtwarzacza DVD niz XBoxa.

Co do 5.1 - mam Slima podlaczonego optykiem, wiec mi to rybka ;) - ale faktycznie oszczedzili nieco na wyjsciach.

 

A cala ta dyskusja to gdzies tak od 3 stron wyglada jak baby w maglu - karmicie sie plotkami. Pozyjemy - zobaczymy. Gdybanie nic nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten "kretynizm w czystej postaci" pozwoli na obnizenie ceny sprzetu o polowe, to ja sie pisze. Szczegolnie, ze pilot do DVD do PS2 jest sprzedawany oddzielnie

no właśnie moja puenta na tym polega, że nie pozwoli, bo to jest bez sensu ;)

 

Bardzo jestem ciekaw, na ile PS3 sie sprawdzi jako odtwarzacz. PS2 jest niestety zalosnym DVD-playerem (brak analogowego wyjscia 5.1, kiepskie kable, slabej jakosci wyjscie video), mam nadzieje, ze z PS3 juz tak nie bedzie.

do większości DVD-playerów nie dawali kabli lepszej jakości. No i nie wiem gdzie na ps2 slim zmieściłbyś analogowe wyjścia 5.1... ale może ja się nie znam... Inna sprawa, że odtwarzacz w PS2 jest jak najbardziej standardowy. Odtwarza, wysyła dźwięk 5.1 w dts i wystarczy dla znakomitej większości. Prawdopodobnie podobnie będzie z PS3, moim zdaniem. Chyba że zdecydują zrobić z PS3 DVR, to i tylko to, wg mnie, mogłoby tłumaczyć tak drastyczne podwyższenie ceny(399$ -> 299$).

 

Co nie zmienia faktu, ze ow Samsung moze podac Sony do sadu za stosowanie cen dumpingowych i/lub praktyk monopolistycznych (jesli beda w stanie mu takie udowodnic).

Ale wytłumacz mi za co. Bo chyba nie za to, że Samsung jest głupszy i sam nie potrafi zrobić sobie bluraya? Bo to chyba próbujesz sugerować, prawda? Mówię, jest wolna konkurencja, Samsung może sobie pójść po licencję na HD-DVD jak mu nie będzie odpowiadać bluray i sprawa rozwiazana. A nawet jeśli by nie mógł, to nikt mu nie broni opracować własnego standardu zapisu przy użyciu niebieskiego lasera, opatentowania go i czerpania z tego tytułu korzyści, czyż nie? Tu po prostu nie ma miejsca na "praktyki monopolistyczne".

 

Poza tym ciężko Sony stosować praktyki monopolistyczne, kiedy nie jest monopolistą na rynku. Firmy mogą dążyć do zdobycia znaczącej większości na rynku, o ile robią to uczciwie.

 

Masz trochę mylne pojęcie dumpingu chyba. Albo przynajmniej stosujesz je nieadekwatnie do sytuacji, którą przedstawiasz.

Edytowane przez Jędrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do większości DVD-playerów nie dawali kabli lepszej jakości.

Zgoda, ale do zwyklego odtwarzacza mozna kupic lepsze. Z PS2 juz nie jest tak rozowo, dzieki niestandardowemu zlaczu. Chwala firmom trzecim, ze wogole cos jest. Choc nadal czekam, az ktos zrobi dobrze ekranowany kabel SVHS lub Composite bez przewodow audio - albo chociaz przejsciowke PS2->reszta swiata, do ktorej bedzie mozna podlaczyc wlasne kable.

 

No i nie wiem gdzie na ps2 slim zmieściłbyś analogowe wyjścia 5.1... ale może ja się nie znam... Inna sprawa, że odtwarzacz w PS2 jest jak najbardziej standardowy. Odtwarza, wysyła dźwięk 5.1 w dts i wystarczy dla znakomitej większości. Prawdopodobnie podobnie będzie z PS3, moim zdaniem. Chyba że zdecydują zrobić z PS3 DVR, to i tylko to, wg mnie, mogłoby tłumaczyć tak drastyczne podwyższenie ceny(399$ -> 299$).

Jakby byly od samego poczatku, to Sony na pewno znalazloby na nie miejsce. CO do odtwarzacza sie zgodze - jest standardowy az do bolu. Pomijajac juz kwestie zlacz i kabli (moze jestem troche przewrazliwiony), to przeszkadza mi brak jakichkolwiek ustawien - np. wyboru preferowanej wersji jezykowej napisow i dzwieku.

 

Co do DVR - tez sie chetnie tego pozbede, potrzebne mi to jeszcze mniej niz odtwarzanie filmow. :)

 

@sialala - jakbysmy mieli fakty, to gadalibysmy o faktach. A poniewaz Sony nam ich skapi, pozostaja nam debaty o plotkach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijajac juz kwestie zlacz i kabli (moze jestem troche przewrazliwiony), to przeszkadza mi brak jakichkolwiek ustawien - np. wyboru preferowanej wersji jezykowej napisow i dzwieku.

a to fakt.

 

Ale 90% użytkowników i tak chyba wybiera to w menu filmu, tak jak mój Ojciec ;) EDIT: przynajmniej tak mi się zdaje :P

 

Co do DVR - tez sie chetnie tego pozbede, potrzebne mi to jeszcze mniej niz odtwarzanie filmow.

a mnie sie podoba idea centrum multimedialnego z możliwością nagrywania na dyski blu-ray(marzenia...), a przynajmniej na HDD filmów z tv... Zamontowanie nagrywarki blu-ray faktycznie mogłoby o 200$ podrożyć konsolę. Edytowane przez Jędrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Pomijajac juz kwestie zlacz i kabli (moze jestem troche przewrazliwiony), to przeszkadza mi brak jakichkolwiek ustawien - np. wyboru preferowanej wersji jezykowej napisow i dzwieku.

Nie wiem, jak Ty, ale ja mam w pilocie od PS2 taki przycisk "Settings" i tam mozna poustawiac rozne bajery - w tym takze i preferowany jezyk dla audio i napisow. I nawet to jako tako dziala - chociaz nie zawsze, szczegolnie jak pod numerem 11 w subtitles jest zamiast polskiego jakis pakistanski ;)

Inna sprawa to fakt, ze ustawienia sie resetuja po odlaczeniu konsoli od pradu (nie mylic z resetem/wylaczeniem konsoli) - moze trafilem na jakis uszkodzony egzemplarz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wytłumacz mi za co. Bo chyba nie za to, że Samsung jest głupszy i sam nie potrafi zrobić sobie bluraya? Bo to chyba próbujesz sugerować, prawda? Mówię, jest wolna konkurencja, Samsung może sobie pójść po licencję na HD-DVD jak mu nie będzie odpowiadać bluray i sprawa rozwiazana. A nawet jeśli by nie mógł, to nikt mu nie broni opracować własnego standardu zapisu przy użyciu niebieskiego lasera, opatentowania go i czerpania z tego tytułu korzyści, czyż nie? Tu po prostu nie ma miejsca na "praktyki monopolistyczne".

 

Poza tym ciężko Sony stosować praktyki monopolistyczne, kiedy nie jest monopolistą na rynku. Firmy mogą dążyć do zdobycia znaczącej większości na rynku, o ile robią to uczciwie.

 

Masz trochę mylne pojęcie dumpingu chyba. Albo przynajmniej stosujesz je nieadekwatnie do sytuacji, którą przedstawiasz.

Gdyby sony stworzyło Blu-ray i TYLKO sony by z tego korzystało to ok, ale w tym momencie jest to rowniez cos, co oni sprzedaja dla innych konkurentow. To tak jakby firma produkująca cegły miała sprzedać cegły 2 firmom. Jedna firma by była bardziej z nimi zwiazana, a druga mniej. Ta pierwsza dostałaby cegłe za 2 zł, a druga za 5 zł. To jest zakazane. Dlatego SONY podnosi cene tego napedu dla własnych odbiorcow (Ci co ronbią PS3)

 

Zamontowanie nagrywarki blu-ray faktycznie mogłoby o 200$ podrożyć konsolę.

Czegoś takiego to ja w ogole nie biore pod uwage :o Zeby sprzet, ktory jest tanszy od zwyklego odtwarzacza blu-ray mogl jeszcze do tego nagrywac. Nikomu by sie to nie oplacalo, oprocz oczywiscie konsumentow, ale nikt z produkujacych na to nie pojdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sony stworzyło Blu-ray i TYLKO sony by z tego korzystało to ok, ale w tym momencie jest to rowniez cos, co oni sprzedaja dla innych konkurentow. To tak jakby firma produkująca cegły miała sprzedać cegły 2 firmom. Jedna firma by była bardziej z nimi zwiazana, a druga mniej. Ta pierwsza dostałaby cegłe za 2 zł, a druga za 5 zł. To jest zakazane. Dlatego SONY podnosi cene tego napedu dla własnych odbiorcow (Ci co ronbią PS3)

Błędna analogia. Dobra by była, gdyby to wygladało tak: Sony produkuje nowy rodzaj cegieł. Sama sprzedaje cegły po X. A licencje na produkcjętych cegieł(czyli defacto technologię) po Y. To są dwa różne produkty, zrozum to wreszcie. Zrozum, że to nie ma znaczenia ile firm chce produkować blu-ray. To, w uproszczeniu, Sony wymyśliło Blu-Ray i to Sony ma prawo dyktować dowolne ceny na swój wynalazek(oczywiście nie dowolne, bo jest konkurencja w postaci HD-DVD). Tu nie ma miejsca na "zagrywkę monopolową" względem samsunga. Nie na tym poziomie. Tym bardziej, że wyeliminowanie samsunga z rynku nie leży w interesie Sony.

 

Samsung będzie konkurentem na rynku odtwarzaczy, to fakt. Ale to jest trochę inny poziom, niż to co teraz rozważamy.

 

Poza tym nadal nie rozumiesz wewnętrzej sprzeczności swojego rozumowania. Zastanów się, jak Sony może podnieść w jakikolwiek sposób cenę... sobie? Jak?

 

Jak samsung chce produkować blu-ray, to musi zapłacić Sony opłatę licencyjną, za którą Sony może żądać ile chce. Samsung, nawet jak bedzie sprzedawał Blu-Ray, to nie będzie go kupować od Sony.

 

PS: pisze w uproszczeniu Sony, ale za BD stoi całe konsorcjum, co chyba powinno być jasne.

Edytowane przez Jędrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak samsung chce produkować blu-ray, to musi zapłacić Sony opłatę licencyjną, za którą Sony może żądać ile chce. Samsung, nawet jak bedzie sprzedawał Blu-Ray, to nie będzie go kupować od Sony.

Samsung raczej już produkuje i licencje ma, bo zaprezentował swój odtwarzacz blu-ray w styczniu na targach CES w Las Vegas. Dla przypomnienia po wprowadzeniu do sprzedaży, sugerowana cena ma wynosić 1000 USD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Largoon !!!jak sie podczepiasz pod kogos info czyli moje to moze troche rzetelniej bo takie glupoty piszesz

Strasznie się obruszyłeś Gladiac. Mam jednak wielką prośbę, jeżeli chcesz mnie pouczyć czy zwrócić mi uwagę, to rób to zachowując przynajmniej poprawność zdania. To czy piszę głupoty jest akurat twoim poglądem i niekoniecznie muszę się z tym zgodzić.

 

Polski pomysl B-R jest najbardziej doskonaly i tak jak pisalem oni jedyni stworzyli projekt najtanszy oraz ktory mogl byc przeniesiony na masowa skale do produkcji.Wczesniej pisalem wszystko z pamieci i jak widze duzo sie nie pomylilem.Mysle ze mozemy byc dumni z naszych naukowcow i Largoon przeczytaj dokladnie o co mi chodzilo piszac na "masowa skale" ,bo japonczycy nie umieli sobie z tym poradzic , a sam ten temat sledzilem juz kilka lat temu ,

 

i o jakiej szansie piszesz Largoon?? i ze jakich najnowszych informacji !!!,facet te dane maja juz 4lata!!! a projekt z B-R jak pisalem juz dawno zostal sprzedany

Twierdzisz, że piszę głupoty jednak w kwestii doskonałości polskiego lasera się zgadzamy. Posądzasz mnie o nieuważne czytanie, a sam czynisz to samo. Czy ja piszę o skali masowej? Piszę do kogo należało pierwszeństwo w odkryciu niebieskiego lasera. A uczynił to japoński fizyk i elektronik S. Nakamura. Źródło, które cytujesz jest mi znane, jednakże to Nakamura spowodował poprzez swoje badania, że laser zaczął świecić. Tym samym trochę się zagalopowałeś twierdząc, że podczepiam się pod (twoje) info. Pytasz o jakiej szansie piszę. Mianowicie mam na myśli różne działy (medyczny, wojskowy) oraz produkty konsumenckie, gdzie można stosować naszą technologię (najlepszą jak sam zauważyłeś). A więc prościej rzecz ujmując, mam na myśli korzyść finansową. Cieszę się, że interesujesz się kwestią niebieskiego lasera, ale jest to temat woda - jeszcze nie wyczerpany. Polacy nadal pracują nad tym projektem i nadal może on być źródłem dochodów, mimo ingerencji zagranicznych inwestorów.

 

jedyny fakt podany w stosunku do mojego info Largoon to ze Japonczycy pierwsi zbudowali B-R ale nie umieli sobie dalej z tym poradzic

Mimo że ja piszę głupoty :wink: , to cieszę się, że jesteś spostrzegawczy. I chyba na tym zakończymy, bo nie ma się o co spierać. Wszak to nie my nad tym pracujemy, a co najwyżej będziemy z tego korzystać w przyszłości. Pozdrawiam Gladiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung raczej już produkuje i licencje ma, bo zaprezentował swój odtwarzacz blu-ray w styczniu na targach CES w Las Vegas. Dla przypomnienia po wprowadzeniu do sprzedaży, sugerowana cena ma wynosić 1000 USD.

myślę że samsung traktowany jest tu jako przykład. Przynajmniej przeze mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak Ty, ale ja mam w pilocie od PS2 taki przycisk "Settings" i tam mozna poustawiac rozne bajery - w tym takze i preferowany jezyk dla audio i napisow. I nawet to jako tako dziala - chociaz nie zawsze, szczegolnie jak pod numerem 11 w subtitles jest zamiast polskiego jakis pakistanski ;)

Inna sprawa to fakt, ze ustawienia sie resetuja po odlaczeniu konsoli od pradu (nie mylic z resetem/wylaczeniem konsoli) - moze trafilem na jakis uszkodzony egzemplarz? ;)

To zwracam honor, nie wiedzialem.

 

Zwaz jednak, ze za pilota trzeba doplacic, i to niemalo (szczegolnie dzis, gdy cena konsoli oscyluje w okolicach 500zl, cena pilota staje sie powaznym ulamkiem ceny konsoli).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błędna analogia. Dobra by była, gdyby to wygladało tak: Sony produkuje nowy rodzaj cegieł. Sama sprzedaje cegły po X. A licencje na produkcjętych cegieł(czyli defacto technologię) po Y. To są dwa różne produkty, zrozum to wreszcie. Zrozum, że to nie ma znaczenia ile firm chce produkować blu-ray. To, w uproszczeniu, Sony wymyśliło Blu-Ray i to Sony ma prawo dyktować dowolne ceny na swój wynalazek(oczywiście nie dowolne, bo jest konkurencja w postaci HD-DVD). Tu nie ma miejsca na "zagrywkę monopolową" względem samsunga. Nie na tym poziomie. Tym bardziej, że wyeliminowanie samsunga z rynku nie leży w interesie Sony.

Ja mam jednak taka teorie, ze SONY to koncern, czyli skupia wiele firm. Wystepuja one pod wspolna nazwą, ale maja inne koncowki. Np czesc sony odpowiedzialna za TV to inna czesc niz SONY odpowiedzialne za konsole (SCEI) chyba czy jakos tak. I tym samym, jesli SONY odpowiedzialne za PS3 musi kupic licencje czy tez sam produkt to nie powienien on byc znacznie drozszy od tego jak jest sprzedawany zupenie innym firmom jak Samsung. Taka moja teoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta z gazety Famitsu (przypominam, że to najwiekszy magazyn o grach w japoni, jeden z najsłynniejszych i opiniotwórczych)

 

Szczególnie ciekawy jest pierwszy akapit. Wg DEVELOPERÓW, czyli tych, co niedawno NIBY mowili ze X360 im sie najlepiej programuje, to dali mu ledwo 2,4%.

 

Ankieta przekopiowana z postu uzytkownika YETI z innego forum.

To wogole nie ma sensu. To jest wypowiedz osoby ktora pracowala nad programami do ps3 i ktora zostala zwolniona przez Sony za ta wypowiedz. Niestety tylko dla tych ktorzy znaja angielski... Ale mniej wiecej gostek tutaj pisze ze PS3 to nic specialnego i raczej nie mozna sie spodziewac aby PS3 byla lepsza od Xbox360.

 

 

| PS3 developers comments removed

 

Date posted: 12 January 2006 | Print Page

 

Starting a couple of days ago a brief storm erupted in the gaming corners of the internet regarding the comments made by a person who contributed to a demo that ran on the PS3 alpha hardware back at E3 2005.

 

Questions and comments flooded news sites and message boards alike. Some praising him for speaking out, others questioning his real intentions and credentials.

 

Today, the website which original hosted Josh Robinson's comments, Down in Front, has removed his comments and replaced them with the following.

 

"Sorry chiclitl - I had to remove your last post.

 

We removed the post for a reason. I can’t go into it any more until I talk with the other members of DIF. When we clear things up, we’ll post it again. =)

 

Thanks - And welcome to Down in Front!"

 

For the time being we will leave it up to our readers to decide what may have occured here and bring you any new information we discover.

 

Below we have a complete transcript of the original post curtosy of Google Cache.

 

"I’ve spent some time the past year developing for the PS3. Actually it was a cinematic demo to be shown at e3 in 2005 at a closed door viewing. I was one of the few artists selected to work on it for the demo. My job was primarily asset creation. I was creating assets to populate the path where our camera would be flying during the demo. The company I work for is also working on a launch title that I am quite familiar with. In short, I’ve spent some time around the PS3 and or the teams developing for it.

 

I’ve really had to sit here and think for a long time about what my first comment about the PS3 would be. Will I say, its GREAT or will I give it two thumbs down. Well my immediate impression of the PS3 is…where is it? Seriously, where is it? They have a case, a controller and a dev kit. But the system still doesn’t even exist. So what is there to say? We received one of 5 PS3 dev kits in the United States some time ago. Several companies in the US as well as companies over seas were given the daunting task of creating a demo in less than 9 weeks on a first generation dev kit. Now I’ll be honest with you. What most companies do is fake the entire demo. I mean they come up with some great visuals and neat tricks and scripted events. In the end however, its not a real time demo and its not running ON the actual box. We were the only company to my knowledge that showed something that ran it live on the box. Even then it was a scripted event. You could not pause the camera and fly around the scene. So if you saw the demo once, you saw it again the exact same way the second time. Also this was on a brutally early dev box. You could always tell where the PS3 dev box was because it’s the room that had the f-bomb coming out of it half the day.

 

Lots of time has passed since that demo and the dev box has gone from a totally jimmy rigged computer and box of parts about the size of a small child, to a much more realistic size. Although its still the size of a normal pc. I have been pretty excited about the whole cell processing thing. I am not a very technical person but my understanding of it was pretty clear. (Multiple processors to handle individual events in parallel). Sounds pretty good to me! To hear people talk, you’d thing that a processor revolution was about to happen. So I’ve been pretty excited to say the least. Now in my opinion it doesn’t matter how good the PS3 is. If the XBOX 360 is better, then it doesn’t really matter how the cell processors work or how good they say it is. Realistically one of them will be better over all. Now I’ve spoken with people who are on the technical side of the PS3. I’ve also talked with people on the technical side of the XBOX 360. The consistent comment I am hearing from people on my end is, “The XBOX 360 is better”. They are saying that it is capable of just doing more. (shrugs) Now take that for what its worth. If you watch all the videos on the PS3 they will say how much more powerful it is than the XBOX and vice versa. Im just telling you what I am hearing. They proceeded to go into a lot of technical info that I don’t understand. So I just nod.

 

The game that we are creating for a launch title is a “just get it out” title in my opinion. It doesn’t look next generation. I don’t see how anyone could debate otherwise. It looks good. But it looks good for a game that has come out in the last couple years or so. I mean we are talking about a box that will be with us for the next 5+ years! In 5 years will the games we are making today look good? The only way for that to be possible is if the new games coming out for the PS3 are drastically improved. So good that they can stand the test of time until the next system comes out. We’ve all seen Gears of War for the xbox 360. If that even looks half as good when it comes out then I’ll be floored! The game we are making isn’t even in the same league as Gears of War. In fact there are many current games out that look just as good and are using the exact same specs. So, on our end we are either not pushing the bar or were just trying to “get a title out”. To be fair, this is a business. Sometimes you have to treat it as a business and not make the best title you can. The best title you can make usually costs 20-40million dollars/3 start overs and 4 years of your life. You just cant do that every time out. Its impossible. Our game just keeps getting moved back….and back…..and back…..and back. Again, where is the box? Where is the final system? When is it coming out? No one knows and in the mean time people in the industry are starting to get just a little salty. I mean I was at e3 2005 and PS3 was almost no where to be seen.

 

In closing, I started of VERY excited about the PS3. I was very confident that it was going to just destroy the XBOX 360 just on the name SONY alone. The more time that goes by the more I am becoming doubtful. Everything I’ve developed or seen developed has yet to be “next gen”. The poly counts are not really any higher, im not seeing sub surface scattering, im not seeing much HDR lighting. (or they are faking it and not really doing it), I’m not seeing next gen fluid dynamics or object dynamics. I suspect that you’ll be able to have more dynamic objects in a scene than before. But im not seeing games doing this yet. We dont have a controller, there is no network code and there is no box. Its still the size of a normal PC. Oh well, at least they have normal maps. Although I’m over the normal maps fad ok everyone!

 

I’m confident that the PS3 will have a few “crazy” games that show it off to its potential. But I would expect the full capabilities of the box to not show up until the system has been released PUBLICALLY for over a year. This is the extra time the developers will need with a FINAL system to truly make next gen games."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Masta_KKIILLAA!!

Hej Wszystkim ...

Gram sobie w PDZ w 1080i i gra wyglada niesamowicie ... refleksje HDR + textury + extra plynna wydajnosc ;D Gral ktos z was z COD2 na 1080i w Piont de hoc na ladowaniu w Normandii!!???? ..... ojjj ....ups.... o rany tuz to topic o PS3 :) hihihi .... pomylily mi sie topicy, zapomnialem ze wy czekacie na PS3 i Ut2007 z 8 bumerangow w 1080p i 2 x 120' plazma pioneer. :D

 

 

P.S.

milo was znowu widziec :D

I love u guys :D

Yeeeaaahhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powyzej to juz dosc stary news. A jestem pewien, ze juz sie ten tekst w ktoryms z dwoch przyklejonych topicow o next-genach pojawial.

 

Ile prawdy by w nim nie bylo, osobiscie zgadzam sie z ostatnim zdaniem:

 

But I would expect the full capabilities of the box to not show up until the system has been released PUBLICALLY for over a year. This is the extra time the developers will need with a FINAL system to truly make next gen games.

I to zarowno w odniesieniu do PS3 jak i X360.

 

EDIT: Mastaa - 7 dni ZPP, po raz kolejny za posty OT. I kolejne 10% za nieregulaminowy sig.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w PDZ w 1080i i gra wyglada niesamowicie ... refleksje HDR + textury + extra plynna wydajnosc

Fajnie Masta, że tak sobie grasz. Gorzej, że się nie zreflektowałeś, iż refleksje to można mieć co najwyżej życiowe, religijne, itd. Ale skoro twoje mają duży zakres tonalny to gratuluję :wink:. Od siebie tylko dodam, iż warto byś między sesjami w PDZ zajrzał do słownika wyrazów obcych. Może nie uświadczysz tam niesamowitych tekstur, ale jest szansa, że w przyszłości bardziej zabłyśniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim ...

Gram sobie w PDZ w 1080i i gra wyglada niesamowicie ... refleksje HDR + textury + extra plynna wydajnosc ;D Gral ktos z was z COD2 na 1080i w Piont de hoc na ladowaniu w Normandii!!???? ..... ojjj ....ups.... o rany tuz to topic o PS3 :) hihihi .... pomylily mi sie topicy, zapomnialem ze wy czekacie na PS3 i Ut2007 z 8 bumerangow w 1080p i 2 x 120' plazma pioneer. :D

P.S.

milo was znowu widziec :D

I love u guys :D

Yeeeaaahhhh

OMG... znów ten sam tekst... ja mam pytanie. Dlaczego on nie dostanie dożywotniej banicji? Ja rozumiem, ze mozna raz mu dać bana na 3 dni, sprawdzić czy sie czegoś nauczy... no dobra, potem ewentualnie drugiego, bo tym młody i moze nieogarniac, no ale to juz pokazuje ze koleś jest perfidnie wręcz niereformowalny wiec costi, po co mu ciagle dajesz kilka dni. Utnij łeb hydrze, bo banujesz go raz a on wraca ze zdwojoną siłą trollowatych tekstow.

 

Zeby nie było samego OT

 

Sonic the hedgehog wyjdzie na PS3.

http://www.ps3news.ca/02042006/12/sonic_th...ped_for_the_ps3

 

Co do ceny 299$ to dla mnie i tak podejzanie mało. Jak juz, JEŚLI by sie ta plota okazała prawdą, to tak jak zawsze mowiłem - cena za PS3 to 399% a dodatkowe 200$ za te duperele zamieniajace PS3 w pełnowartościowy odtwarzacz filmów blue-ray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG... znów ten sam tekst... ja mam pytanie. Dlaczego on nie dostanie dożywotniej banicji? Ja rozumiem, ze mozna raz mu dać bana na 3 dni, sprawdzić czy sie czegoś nauczy... no dobra, potem ewentualnie drugiego, bo tym młody i moze nieogarniac, no ale to juz pokazuje ze koleś jest perfidnie wręcz niereformowalny wiec costi, po co mu ciagle dajesz kilka dni. Utnij łeb hydrze, bo banujesz go raz a on wraca ze zdwojoną siłą trollowatych tekstow.

Bana juz dostal... jak sie znow pojawi, bedziem banowac z miejsca :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam polską wersję tego newsa:

Josh Robinson, programista pracujący nad grami dla PlayStation 3, został zwolniony z Sony za krytyczne wypowiedzi pod adresem konsoli.

W ubiegłym miesiącu w swoim blogu Robinson napisał: Nasza gra wciąż się cofa i cofa. Jakie jest moje pierwsze wrażenie z PS3? Gdzie jest konsola? Mają pudełko, kontroler i zestaw narzędzi deweloperskich. Ale system jeszcze nie istnieje. Co więc można powiedzieć? Gdzie jest ostateczna wersja systemu? Kiedy się ona pokaże? Tego nikt nie wie. Dalej czytamy: Pracę nad grami dla PS3 rozpocząłem z przekonaniem, że konsola ta zniszczy Xboksa 360. Im więcej czasu upływało, tym więcej miałem wątpliwości.

 

Robinson dodaje, że pytał osoby lepiej niż on znające się na sprzęcie komputerowym o opinię na temat konsoli Sony. Miały one stwierdzić, że Xbox ma znacznie większe możliwości. Mimo że blog został usunięty natychmiast po tym, jak szefowie Sony tego zażądali, Robinson został zwolniony z pracy. Od czasu opuszczenia japońskiej firmy dostał już kilka ofert pracy.

http://wiadomosci.onet.pl/1255314,18,item.html

 

Krótko mówiąc: Sony mataczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Creative director Tancred Dyke-Wells shared a demo video clip of the new title at the event. The clip showed what appeared to be an enemy creature being blasted with gunfire. The enemy body reacted realistically to the fire, with positional damage leaving open wounds that exposed detailed innards, right down to the bones. With enough damage, body parts started falling off. Instead of collapsing to the ground from the beating, though, the enemy's body regenerated itself, returning to original form.

 

Speaking with Japanese game site Famitsu.com, Wells noted that the point of the demonstration was to show some off the technology that Kuju has developed. He added that the demo could have gone further, with detailed recreations of internal organs, although this might have taken things too far.

 

Wells would not disclose solid details on Redwood Falls, citing that a publisher has yet to be announced, and the game could end up changing. The theme of the game, he revealed, is not "destruction," but "regeneration." He finished off with a particularly confusing comment: "in this game, the cells of your enemies have individual AI.

praktycznie nic nie widać na tych screeach

 

taa jasne komórki mają soje własne ai. co za kit wciskają.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwaz jednak, ze za pilota trzeba doplacic, i to niemalo (szczegolnie dzis, gdy cena konsoli oscyluje w okolicach 500zl, cena pilota staje sie powaznym ulamkiem ceny konsoli).

pilot do PS2 kosztuje 40-50zł :P Niewiele(10zł :P) więcej niż pilot do mojego starego Elemisa w pokoju obok.

 

Ja mam jednak taka teorie, ze SONY to koncern, czyli skupia wiele firm. Wystepuja one pod wspolna nazwą, ale maja inne koncowki. Np czesc sony odpowiedzialna za TV to inna czesc niz SONY odpowiedzialne za konsole (SCEI) chyba czy jakos tak. I tym samym, jesli SONY odpowiedzialne za PS3 musi kupic licencje czy tez sam produkt to nie powienien on byc znacznie drozszy od tego jak jest sprzedawany zupenie innym firmom jak Samsung. Taka moja teoria.

Fakt, jednakże wydaje mi się, że pomimo odrębnej osobowości prawnej, to spółki nalezące do koncernu mają jednego własciciela i wspólny kapitał. A to oznacza, że wszelka wymiana handlowa jest wirtualna. To tak jakbyś w małżeństwie, gdzie istnieje wspólnota majątkowa sprzedawał coś żonie :) Coś nieteges, prawda? O to mi się rozbija, Sony nie może sobie czegoś sprzedać.

 

Miałbyś oczywiście rację, gdyby rozważać sprzedaż dwuj odrębnym firmom z różnym kapitałem. Koncern, jak już mówiłem, skupia spółki o odrębnej osobowości prawnej, ale o skonsolidowanym, czyli wspólnym, kapitale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Piaskoon

ta informacja byla juz podawana kilka dni temu na chyba 40 stronie ,czytaj uwaznie posty

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskoon

ta informacja byla juz podawana kilka dni temu na chyba 40 stronie ,czytaj uwaznie posty

No właśnie. A pozatym, czy mi sie zdaje, czy to ciagle jest gadka o tym samym typie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. A pozatym, czy mi sie zdaje, czy to ciagle jest gadka o tym samym typie? ;)

Tak jest. Widzimy tego newsa tak gdzies czwarty raz, a sama wypowiedz ma z rok... :)

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...