Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Ocean ja nie mam a wiem ze odpowiedni bios wgrac ;)

 

a teraz: ilu w was dało rade na HTT > 300 (320+) ?? zamierzam kupic jakąś dziś plyte dla brata i Asus A8N-E jest dość ciekawy (jets na ultrze). Pytam bo na egiełdzie pisza ze MAX to 300 i sie nie da nawet grama wiecej.

 

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zlozylem zestaw z: asus a8n-e,a64 3000 venice,ram twinmos 2x500 (te za ok 360zl).Wgralem najnowszy bios zainstalowalem wszystko co trzeba,probowalem zmniejszyc czestotliwosc pamieci.....nic nie dalo.WinXp sie wiesza kursor staje i nic nie pomoze oprocz restartu.Czy to moze byc wina mojej karty graficznej na pci???Komputer do studia.Reszta konfiguracji to dysk wd caviar 1200 120 gb,s3 virge 4mb,nagrywarka liteon 24x,sb audigy no i zasilacz feel 350 w.Dzieki za zainsteresowanie i prosze o sugestie.Cpu i plyta byla w jednym sklepie kupowana a pamieci w drugim,nie wiem co reklamowac.Aha..pamieci zostaly sprawdzone w gold memory z pozytywnym skutkiem,procesor tez skatowalem porzadnie.Co tutaj dalej robic???Dzieki ......aha dodam jeszcze ze w biosie nie mam mozliwosci zmiany mnoznika i magistrali dane sa na szarro.

Edytowane przez kamgda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean ja nie mam a wiem ze odpowiedni bios wgrac ;)

 

a teraz: ilu w was dało rade na HTT > 300 (320+) ?? zamierzam kupic jakąś dziś plyte dla brata i Asus A8N-E jest dość ciekawy (jets na ultrze). Pytam bo na egiełdzie pisza ze MAX to 300 i sie nie da nawet grama wiecej.

 

O, ile dobrze pamietam 312x8 stable i 320x9 wjechalo do win, ale no stable prime error.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, ile dobrze pamietam 312x8 stable i 320x9 wjechalo do win, ale no stable prime error.

zamówiłem już i brat w piątek dołączy do ASUSowców :wink: na świeta jak będe u niego to potestujemy i zobaczymy ile z sempa da sie wyciągnąć ...

 

jeszcze musze poczytać ten wątek i dokładnie o tym biosie poczytać, obeznać sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem już i brat w piątek dołączy do ASUSowców :wink: na świeta jak będe u niego to potestujemy i zobaczymy ile z sempa da sie wyciągnąć ...

 

Oo, jestem z tylu, kiedy wypuscili semprona na 939?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ocean ja nie mam a wiem ze odpowiedni bios wgrac ;)

 

a teraz: ilu w was dało rade na HTT > 300 (320+) ?? zamierzam kupic jakąś dziś plyte dla brata i Asus A8N-E jest dość ciekawy (jets na ultrze). Pytam bo na egiełdzie pisza ze MAX to 300 i sie nie da nawet grama wiecej.

 

dzieki!

Przygotuj się na duże wyzwania z A8N-E. To moja druga płyta - pierwsza nie przechodziła testów POST, aktualna ma skopaną kartę sieciową i sypie błędami CRC (musiałem ją wyłączyć i korzystać z karty PCI). Sterowniki są strasznie niedopracowane. Jedeyny przyzwoity bios to 1009 beta. Dołączone oprogramowanie użytkowe nie działa bądź się zawiesza.

To specyficzna płyta, żeby działała musiałem na niej wszysko powyłączać w biosie i nieistalować sterów IDE itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, jestem z tylu, kiedy wypuscili semprona na 939?

z msc/2msc temu :)

 

@KaeL na egiełdzie pisali ze sa z X2 na niej problemy ... niestey za te pieniądze lepszej kupić nie mogłem ... oby dobrze było, no i mam nadzieje ze da rade pokręcić do HTT 300 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE BIOSY:

A8N SLI 1014 final

A8N SLI Deluxe 1016 final

 

oraz (i co chyba większość najbardziej ucieszy :D ):

A8N-E 1010 final

chyba Mikołaj stwerdził że byliście grzeczni dlatego wypuścił tego biosa :P

 

Pojawiły się też biosy do:

A8N5X 502

A8N32-SLI Deluxe 903

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przetestuje to 1010 final to proszę o podzielenie się doświadczeniami. Ostatnia beta nie pozwalała na kręcenie proca.

ale po poczytaniu troche orum - czyżby ASUM miał problemy z pisaniem normalnych biosów ?? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Oceanie panuje sztorm, nie wiem czy sie wyrobie do swiat, a przedewszystkim nie wiem czy mi sie chce :) Od czasow grutownego przetestowania 009, komp chodzi idealnie, ale moze sie skusze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd można pobrać ten BIOS? Na stronie ASUS-a jest tylko wersja beta 1014.002

Stamtad skad zawsze :) z pierwszego posta :)

jezeli nie idze sciagnac to serwery przeciazone i radze probowac pozniej. biosy na pewno sa bo dzisiaj rano sprawdzalem na ftpach i byly.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba doszedlem do przyczyny mojego problemu.system dziala stabilnie tylko z 1 karta rozszerzen (karta graficzna na pci) po wlozeniu sieciowki i muzycznej system sie wiesza.Czy jedynym wyjsciem z sytuacji jest reklamowanie plyty czy moze cos w biosie zmienic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plytke A8N SLI i taki mianowicie problem. Plytka ladnie sie odpala niby wszystko ok ale jak instaluje winde to wiesza sie podczas instalacji. Komp normalnie bootuje z cd - wyswietla ze bada konfiguracje , cos tam kopiuje z cd i potem wygasza ekran i w rogu miga mi tylko kursor ( a pownien przejsc dalej i po wduszeniu entera wykrywac dyski itd...). Dyski mam IDE i testowalem z 3 rozne - pamieci to Geil Ultra (testowalem z innymi i to samo), grafika PCI (S3 jakies), procesro to Semp3000. Zasialcz enermax 460W. Zmienialem tasmy, cdrom, plytki instalacyjne i probowalem instalowac Win2K i jest ciagle to samo. W biosie przestailem (wyloaczylem) wszystko co sie dalo ale nic to nie pomaga - wiesza sie i tyle. Procka wykrywa dobrze i nic nie jest podkrecone. Co moze byc - czy mobo jest uwalone czy moze trzeba cos ustawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś przetestuje to 1010 final to proszę o podzielenie się doświadczeniami. Ostatnia beta nie pozwalała na kręcenie proca.

Dzisiaj testowałem nowy bios 1010 a stwierdzam że rewelacja odnośnie O/C !!!! Moja konfiguracja WINXP PRO SP2, ASUS A8N-E, ATHLON64 3000+ Venice, GALAXY GF6600GT PCI-E, 512 MB DDR, PLATIN POWER 420W reszta niema znaczenia.

Jedynym problemem była u mnie pamięć bo jest najsłabszym ogniwem mojego kompa TWINMOS 512MB DDR 2.5CL na kościach M-Teca musiałem przestawić pamięć na 333 z tymingami z 400tu i HTF X3 ale to pozwoliło mi dojść tylko do FSB 250 czyli 2250MHZ dla procka pamięci i tak w systemie pracują na 400MHZ . Początkowo zmieniłem napięcie procka na 1,45 wszystko chulało jak należy żadnych zwiechów 3dMark03 i 05 bezproblemowo PC MARK też !

Dalej ustawiłem FSB na 300 czyli 2700MHZ ustawiłem pamięci na 266 3cl 5,5,10 komp rusza ale system nie , zmieniłem napięcie na 1,5 próbowałem z wszystkimi HTF X1~X5 niestety następny start systemu przy FSB 290 2627MHZ dodam że temp w stresie 50'C dla mnie to limit na tej pamięci , poniżej scriny.

 

Pozdrawiam Iron28

Edytowane przez Iron28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre testy ale ja mimo wszystko poczekam na Oceana i na dokładniejsze :)

ale przynajmniej wiadomo że można zmienić ze starego i nie zobaczysz blue screena jak to w niektórych bywało :D

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre testy ale ja mimo wszystko poczekam na Oceana i na dokładniejsze :)

ale przynajmniej wiadomo że można zmienić ze starego i nie zobaczysz blue screena jak to w niektórych bywało :D

Pewnie sam jestem ciekaw ;) jak u innych pujdzie najgorsze jest to że podnosząc FSB procesora automatycznie idzie do góry także pamięć , szkoda że niema takiego zastosowania jak na socket A gdzie można było kręcić sam procek a pamięć stała nieruchomo . No i trzeba mieć dobrą pamięć :)

Edytowane przez Iron28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre testy ale ja mimo wszystko poczekam na Oceana i na dokładniejsze :)

 

Och widze, ze nie mam wyjscia i musze zmienic ten bios i poddac go testa. Na wszelki wypadek najpierw zrobie image partycji systemowej :)

Jesli bios pozwoli przejsc bariere 220 wtedy, testy potrwaja z 3 dni. Jesli natomiast zrobi jakis problem z "magiczna bariera" odrazu idzie papa, oczym dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak mówiłem zamówiłem bratu ta płyte (z sepmronem) i moje wrażenia:

 

-miło jest, fajnie i przyjemnie ;)

-żadnych problemów, wszystko działa

-spoko dzwięk (jak na zintegr.)

-brak "magicznej bariery" - bios 1008 i teraz 1010 ! ;) HTT 290 dawałem na razie (teraz mam 283 i jest OK, jutro może powyżej 300 wejdę - napiszę co i jak, na razie czasu troche brak)

-spoko OC (jak za taką kasę)

-ultra jest :)

-płyta zawyża VCORE - w biosie 1.5v to u brata 1.54v-1.55v - dla mnie to plus - większe pole do popisu itp ;) (czyli max 1.6v)

-głośno jest !! ;/ niestety ale trzeba coś z tym zrobić

 

ogólnie bardzo poztytwne odczucia, płyta bardzo fajna - serio jestem mile zaskoczony !! podoba mi sie i myśle że brat bedzie również zadowolony (i kosztowała w sumie mało bo 361zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgralem bios 1010 final. Niestety asus i biosy to jakas pomylka. Oczywiscie nie przeszedl bariery 220MHz, Tak wiec mimo paru wad nadal dla mnie biosem nr one jest 1009-001. Nadal nie jestem pewnym dlaczego przy wiekszosci bios jest bariera 220. Podejrzewam, ze chodzi tu o konkretny sprzet w kompie. Dlatego u jednych nie ma tego problemu, a u innych jest? Jakie podzespoly na to wplywaja? Ciezko powiedziec. Na pierwsza mysl przychodzi dysk. Jednak mam dwa dyski, roznych firm i interfejsow podlaczenia. Karta dzwiekowa tez odpada, testowalem z i bez SB Live. Praktycznie pozostaje tylko karta grafiki. Jednak uzytkownicy maja ten sam problem przy roznych grafach. Odlaczenie napedow optycznych tez nic nie daje. Zatem logicznym wnioskiem staje sie grafika. Niestety nie mam innej grafy, aby moc podmienic i sprawdzic. Jedno jest pewne asus leci sobie w chu...steczke.

Moze ktos zna dobrze pisany jezyk angielski, to mozna by napisac do nich, aby zrobili bios finalny z wersji 1009. Mozna im przedstawic na czym polega problem, przeciez widac, ze oni musza byc "nieczytaci", ten problem jest opisywany na wielu zachodnich forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :D

 

Jezeli moj post bedzie OT to z gory przepraszam. Ale problem ktory mam pasuje do tego tematu. Zaczne od razu.

 

Sprzet mam od paru dni dopiero ( taki jak w podpisie ). Problem jest nastepujacy:

 

- bedac w systemie, bez zadnego obciazenia, sporadycznie procesor wskakuje na 100% obciazenia i trzyma go tak az do resetu systemu - ktory trzeba zrobic.

Po resecie wszystko wraca do normy. Po czym na nowo - jakby pracowal w petli.

Malo tego, podczas obciazenia 3d (benchmark, gra) wydajnosc tak spada ze nie da sie nic zrobic :(

 

Zaraz powiecie ze to grafa, tez tak myslalem. Ale najdziwniejsze jest to ze czasami 3d nie haczy i przechodzi bardzo ladnie testy.

 

Wgralem najnowsze stery do wszystkiego, aktualizowalem bios na 1016. Zero poprawy.

 

Wynik na dzien dzisiejszy: jak nie gram nie testuje, siedze tylko w systemie - to nic sie nie dzieje.

 

Macie moze jakis pomysl co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na problem typowo systemowy. Wlacza ci sie jakis proces, ktory przeciaza system. Przedewszystkim sprawdz jakie programy uruchamiaja ci sie w autostarcie, z natury w win jest tego cala tona. Powylaczaj zbedne.

 

Druga sprawa, widze, ze masz dosc mocno podkrecony proc i pewnie pamieci. Czy gruntownie przetestowales stabilnosc proca? Czyli Prime 2004 minimum 12h, a najlepiej 24h? w total stable? To samo tyczy sie tez pamieci? Stabilnosc hardware to podstawa, bez total stabilnosci to szukan e problemu przez wrozke Sibile mozna ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...