Skocz do zawartości
karwinkaa

Czy Warto Kupić Amd 64 3200?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad procesorami

AMD 64 3000 (socket 939)

i

AMD 64 3200 (socket 939)

 

Czy 3200 jest dużo szybszy od 3000? Czy warto dołożyć około 120 zł?

 

Mam nadzieję, że doradzicie dziewczynie i nie znam się w ogóle na procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam osobiscie 3200+

mnoznik w nich jest 10x   

jesli masz słabsze pamieci to lepiej kupic 3200+

podkrecisz go spokojnie na 2500mhz

1238360[/snapback]

A jak się boi kręcić procka to 120 zł w plecy :) :) :) Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam będę kupował Athlona 64 3000+ (Winchester 3000+, 90nm) a Athlon 64 3200+ to najprawdopodobniej "fabrycznie podkręcony 3000+". No i mam nadzieję że chodzi Ci o procesory z rdzeniem Winchester, bo są dużo lepsze od Newcastle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie Wichester jest najlepszy :). Jezeli chodzi o to czy 3000+ czy 3200+ to uwazam ze to zalezy od czlowieka. Jezeli kogos stac to niech kupuje 3200 a jak ktos ma kase ograniczona to niech bierze 3000 :). Ja bede mial (zamowione czesci i czekam na realizacje) 3200+ i licze na to ze sie nie zawiode na procku. A co do podkrecania to 3200 tez mozna podkrecic ;). Padlo stwierdzenie wyrzej "fabrycznie podkrecony 3000+" - watpie! Masz na to jakies dowody? czy to tylko twoje spekulacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie panowie... to jest kobieta :) Nie podejrzewajmy ja od razu o O/C, bo gdyby zamierzala to by sie nie pytala jakiego kupic procka. Chyba, ze jakis kolega przyjdzie z pomoca. Ale poko co to nie mieszajmy w glowie i niech bierze tego 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padlo stwierdzenie wyrzej "fabrycznie podkrecony 3000+" - watpie! Masz na to jakies dowody? czy to tylko twoje spekulacje?

1239859[/snapback]

To tylko moje spekulacje, ale po co AMD miałoby robić dwa różne procesory o zbliżonych częstotliwościach taktowania? Jak dla mnie to czysty marketing (oczywiście firmie AMD nic nie zarzucam), coś jak karty graficzne. ATi i nVidia segmentują rynek kart graficznych np. blokując potoki. Produkowanie osobnego chipa dla klasy średniej wymagałoby dużych kosztów. I w rezultacie za tą sama kartę tylko z zablokowanymi potokami płacimy nawet dwukrotnie mniej.

Edytowane przez ricky44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...