Skocz do zawartości
deathclaw

Co Lepsze? Sb Live 5.1, Live 24 Bit Czy Audigy Ls?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przesiadam się z marnego zintegrowanego ac'97 na coś lepszego i zastanawiam się co wybrać. Cena tu nie gra roli bo wszystkie kosztują tyle samo. Decydującym czynnikiem jest dla mnie jakość dźwięku/brzmienie, z którą to sprawą jak jest do końca nie wiem, bo słyszałem że w pierwszych audigy stosowano prawie te same układy co w live'ach. Proszę o opinię jak sprawa będzie się przedstawiać zarówno w mojej obecnej sytuacji tj. dźwięk zrzucany na wieżę ~900zyl jak i na głośnikach 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął SB 24, jest to w sumie nieco unowocześniona wersja SB 5.1, mniej więcej w tej samej cenie. Audigy LS bym się wystrzegał to kompletny badziew który tylko z nazwy jest Audigy, aczkolwiek na twoim miejscu wolałbym kupić Audigy 2 trochę droższa ale dużoooooooo lepsza od wyżej wymienianych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia którą kupisz. Do mp3, dvd itd na sprzęcie za 900pln NIE USŁYSZYSZ RÓŻNICY. Chyba ze sam sie bawisz dzwiękiem, tworzysz muzyke lub masz sensowny sprzęt nagłaśniający.,. to sobie można wywalwać kase.

 

Ja przerabiałęm SB/LIVY/AUDIGY1/AUDIGY2... a obecnie jade na SOUNDSTORMIE zintegrowanym. Najlepsze jest to, że nie stwierdziełm najmniejszej róznicy między AUDIGY2 a SOUNDSTROMEM...

No może tylko w tym ze musiałem sobie kupić nowy kabel (SPDiF był na creativie.. tutaj mam światełko - kabel optyczny) do amplitunera. AHA Wczesniej na amplitunerze grało mi na SAT/DTV AUTO a teraz gra na DVD/LD AUTO ;-) Cała róznica.

 

Dźwięk nie stracił na dynamice, dobrze zgrana mp3 łupie ślicznie jak łupała..

 

Nie daj się podkręcać... bo każda z w/w kart będzie miałą świetny dźwięk. A o to chodzi ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia którą kupisz. Do mp3, dvd itd na sprzęcie za 900pln NIE USŁYSZYSZ RÓŻNICY. Chyba ze sam sie bawisz dzwiękiem, tworzysz muzyke lub masz sensowny sprzęt nagłaśniający.,. to sobie można wywalwać kase.

 

Ja przerabiałęm SB/LIVY/AUDIGY1/AUDIGY2... a obecnie jade na SOUNDSTORMIE zintegrowanym. Najlepsze jest to, że nie stwierdziełm najmniejszej róznicy między AUDIGY2 a SOUNDSTROMEM...

No może tylko  w tym ze musiałem sobie kupić nowy kabel (SPDiF był na creativie.. tutaj mam światełko - kabel optyczny) do amplitunera. AHA Wczesniej na amplitunerze grało mi na SAT/DTV AUTO a teraz gra na DVD/LD AUTO ;-) Cała róznica.

 

Dźwięk nie stracił na dynamice, dobrze zgrana mp3 łupie ślicznie jak łupała..

 

Nie daj się podkręcać... bo każda z w/w kart będzie miałą świetny dźwięk. A o to chodzi ;>

1242546[/snapback]

A co jezeli jego wieża ma tylko wejścia analogowe co jest najbardziej prawdopodobne ?? ti jednak SS przegrywa nawet z SB Live.

Pozatym chyba nie będzie zmieniał płyty głownej żeby mieć SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę kupic karte dźwiekową Creativa, jedną z tych kart mogę kupić:

 

SOUND BLASTER - LIVE PLAYER 5.1 OEM - 93zł

SOUND BLASTER - LIVE 24BIT OEM - 95zł

SOUND BLASTER - AUDIGI ES OEM - 129zł

 

Czy ten Audigy ES OEM rózni sie od pełnego ESa znaczaco?? Warto dołozyć 30zł i wziąś tą karte czy lepiej któregos z tych dwóch pierwszych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę kupic karte dźwiekową Creativa, jedną z tych kart mogę kupić:

 

SOUND BLASTER - LIVE PLAYER 5.1 OEM - 93zł

SOUND BLASTER - LIVE 24BIT OEM - 95zł

SOUND BLASTER - AUDIGI ES OEM - 129zł

 

Czy ten Audigy ES OEM rózni sie od pełnego ESa znaczaco?? Warto dołozyć 30zł i wziąś tą karte czy lepiej któregos z tych dwóch pierwszych.

1266682[/snapback]

Janse że warto co to jest 30 zł jeden wypad do baru (góra dwa :) ) a zawsze jest sprzętowy EAX, jeżeli miałbym wybierać to bym wziął ES, aczkolwiek pomyśłałbym na A2, dużo wiecej kasy lae to już przynajmniej konkret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosniki będę kupowac razem z kartą dzwiekową. Napewno będa to Logitech X-530. Czy karta SOUND BLASTER - AUDIGI ES OEM znaczaco rózni się od pełnego ES?? Czy to tylko róznica w dołączonym oprogramowaniu i pudełku?? Czy dużo trzeba konfigurować w windowsie XP żeby grały w WinAmpie i przy odtwarzanu fimów wszystkie głośniki?? Najbardziej zależy mi na Winampie.

 

_JFK_ Widze że jesteś z Bydgoszczy, gdzie kupowaleś te głośniki x-530, bo narazie znalazłem najtaniej za 296zł w Com-Artcie.

Edytowane przez bikol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosniki będę kupowac razem z kartą dzwiekową. Napewno będa to Logitech X-530. Czy karta SOUND BLASTER - AUDIGI ES OEM znaczaco rózni się od pełnego ES?? Czy to tylko róznica w dołączonym oprogramowaniu i pudełku?? Czy dużo trzeba konfigurować w windowsie XP żeby grały w WinAmpie i przy odtwarzanu fimów wszystkie głośniki?? Najbardziej zależy mi na Winampie.

 

_JFK_ Widze że jesteś z Bydgoszczy, gdzie kupowaleś te głośniki x-530, bo narazie znalazłem najtaniej za 296zł w Com-Artcie.

1268429[/snapback]

Heh od czego tu zacząć ?

1. ES nie różni się od LS pódełkiem, a tym że efekty generuje sprzętowo (co oznacza że nie zwalnia tak kompa jak gó## LS który tworzy je programowo)

2. Na temat konfiguracji było spopr na forum

3. Heh głośniki no właśnie eeeeeeeeee, ale może to dlatego iż preferuje kolumny ze wzmacniaczam niż plastik z suszarką na nogi pod biurkiem :) ale to moja subiektywna opinia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym się różni ES od LS to czytałem juz na forum. Pytałem się:

 

Czy karta SOUND BLASTER - AUDIGI ES OEM znaczaco rózni się od pełnego ES??

Bo karta ES OEM kosztuje u mnie 129zł, a karta ES kosztuje 179zł. A na stronie sklepu opis obydwu kart jest jednakowy. Więc sądzę, że wersje OEM dostnę tylko w foli bez niczego i tym rózni sie od ES bez OEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat :), tzn. mam karte sb 128 i jestem zadowolony, chociaz jesli mialoby byc lepiej zastanowilbym sie nad sb live - czy jest sens?? ewentualnie, ktory model brac (jest ich sporo) i czy ma to znaczenie (np. ct43xx, sb0220, itp.).

 

i jeszcze jedno czy mozna z tej karty (sb live) wypuscic 2 rozne sygnaly, np. mp3 jednym wyjsciem, a dzwiek z filmu drugim wyjsciem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nieszczęsliwy :mur: posiadacz SBLive 5.1 Digital - modelu sb0220 , który jest w sprzedaży chyba do tej pory,chce ostrzec przed kupnem tego modelu który ma duzo wad np.

1. Nie działa w nim centralny głośnik i nie ma opcji w sterowniku żeby go włączyć, działa tylko w teście głośników.

2. Nie ma do niego sterowników na stronie Creative, te co są nie pasują do tego modelu, mozna je oczywiście kupić na stronie Creative :D

3. Na liście kart dżwiekowych na stronie Creative nie ma takiego modelu jak sb0220 :angry:

4. W żadnym programie do odtwarzania DVD typu PowerDVD, WinDVD(wersje pro) nie można ustawić nic innego jak stereo 2.0, albo DolbyProLogic

5. W sterowniku YouPAX do wersji 6, czyli chyba ostatniej jest do wyboru 2.1,4.1,słuchawki. Nie ma 5.1 i nie działa głośnik centralny oraz basowy.

6. Jedynie co działa w miare dobrze na tym modelu to sterowniki KX PROJECT, wersja 3537, (ale nie zawsze, podobno u niektórych ludzi nie działaja tylne głośniki)

7. Testy wykonane programem RightMark pokazują że jest to najgorszy model z całej rodziny SBLive

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym się różni ES od LS to czytałem juz na forum. Pytałem się:

Bo karta ES OEM kosztuje u mnie 129zł, a karta ES kosztuje 179zł. A na stronie sklepu opis obydwu kart jest jednakowy. Więc sądzę, że wersje OEM dostnę tylko w foli bez niczego i tym rózni sie od ES bez OEM.

1268909[/snapback]

 

Sorki moje niedopatrzenie :mur: jeżeli chodzi o wyposażenie to masz absolutną tacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no tylko sprawdź czy to ES OEM to napewno ES a nie Ls bo ja już w bydgoszczy taką wersje widziałem. Ja kupowałem w FORDONIE u znajomego zaraz jak głośniki te wyszly. Zaplaciłem 189 chyba. Ale taniej jak w COMP-Arcie raczej nie dostaniesz. Do muzyki tylko i wylacznie to wiadomo ze kolumny lepiej. Ale do gier i filmu są wypasione. THIEF 3 i HL2 no coś niesamowitego to trzeba uslyszeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nieszczęsliwy :mur:  posiadacz SBLive 5.1 Digital - modelu sb0220 , który jest w sprzedaży chyba do tej pory,chce ostrzec przed kupnem tego modelu który ma duzo wad np.

1. Nie działa w nim centralny głośnik i nie ma opcji w sterowniku żeby go włączyć, działa tylko w teście głośników.

2. Nie ma do niego sterowników na stronie Creative, te co są nie pasują do tego modelu, mozna je oczywiście kupić na stronie Creative :D

3. Na liście kart dżwiekowych na stronie Creative nie ma takiego modelu jak sb0220 :angry:

4. W żadnym programie do odtwarzania DVD typu PowerDVD, WinDVD(wersje pro) nie można ustawić nic innego jak stereo 2.0, albo DolbyProLogic

5. W sterowniku YouPAX do wersji 6, czyli chyba ostatniej jest do wyboru 2.1,4.1,słuchawki. Nie ma 5.1 i nie działa głośnik centralny oraz basowy.

6. Jedynie co działa w miare dobrze na tym modelu to sterowniki KX PROJECT,  wersja 3537, (ale nie zawsze, podobno u niektórych ludzi nie działaja tylne głośniki)

7. Testy wykonane programem RightMark pokazują że jest to najgorszy model z całej rodziny SBLive

1269434[/snapback]

ok, to ktore modele sb live sa dobre? i da sie w koncu jakos wypuscic 2 rozne sygnaly z karty???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to ktore modele sb live sa dobre? i da sie w koncu jakos wypuscic 2 rozne sygnaly z karty???

1270242[/snapback]

Nie jest to nie możliwe żeby wypuścić dwa rózne sygnały

Wszystkie z wyjątkiem wyżej wymienionego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, czyli pozostaja tylko 2 karty dzwiekowe.

 

a poza tym, to chyba nie ma sensu chyba zmieniac sb128 na sb live, jesli i tak zamierzam wykorzystac tylko jedno wyjscie? czy sa jakies znaczne roznice / wazne powody dla ktorych warto zmienic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powyzszego wnosze, ze SB Live 5.1 Digital sb0220 jest gorszy od zintegrowanej karty dzwiekowej 7.1 na mojej plycie z podpisu (jakis realtek zwykly)? Wpadl mi w rece taki SB (wyjety z kompa, ktorego ostatnio modernizowalem) i myslalem, czy by go zamiast tej integry nie zapodac. Ale jak tak to odpada. Czy moze jednak nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem krotko - integry to zlo! ;) z pewnoscia sb bedzie lepsza, ja np. mam integre 6-kanalowa, ale wole i uzywam poczciwej sb 128 - roznica jest kolosalna! :)

1276625[/snapback]

na czyja kozysc bo chyba integry.

najlepsza jest z tego wszystkiego SB LIve.

jak narazie jest najlepsza z najtanszych. wystarczy dobre stery i konfig i bije wszystkie nowe intergy .

wymienic to sie nieda 128 na Live. poprostu trzeba kupic uzywanego live za grosze i cieszyc sie super dzwiekiem :)

po live oplaca sie tylko Audigy 1 bez ls i es a pozniej juz tylko Audigy 2.

wszystkie posrednie to "pic na wode fotomontarz" te same karty tylko okrojone z dodana literka i nastepnym 50 kanalem tylnim ktoregi i tak sie nieuzywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czyja kozysc bo chyba integry.

najlepsza jest z tego wszystkiego SB LIve.

jak narazie jest najlepsza z najtanszych. wystarczy dobre stery i konfig i bije wszystkie nowe intergy .

wymienic to sie nieda 128 na Live. poprostu trzeba kupic uzywanego live za grosze i cieszyc sie super dzwiekiem :)

po live oplaca sie tylko Audigy 1 bez ls i es a pozniej juz tylko Audigy 2.

wszystkie posrednie to "pic na wode fotomontarz" te same karty tylko okrojone z dodana literka i nastepnym 50 kanalem tylnim ktoregi i tak sie nieuzywa.

1276818[/snapback]

1. Dlaczego na korzyść integry ??

2. Zależy od typu podłączenia zestawów głośnikowych analog ok ale przec cyfre to jednak SS jest lepszy

3. Jeżeli chodzi o Audigy to według mnie nie jest to tak trafiony zakup a przechodzenie na nią z SB Live jest głupotą gdyż obie karty rónią się minimalnie w jakości dzwięku zresztą ich cena jest obecnie do siebie zbliżona

4. Audigy LS nie dziękuje postoje

5. Audigy 2 spok troche za droga

6 A teraz pytanie za 100 pkt co to są karty pośrednie bo wogóle tego nie czaje (zresztą zorzumienie całej tej wypowiedzi jest nie lada wyzwaniem)

Jeżeli masz na myśli karty Herculesa czy np Terateca to się gościu grubo mylisz karty tak samo dobre a może nawet i lepsze od SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na czyja kozysc bo chyba integry.

najlepsza jest z tego wszystkiego SB LIve.

jak narazie jest najlepsza z najtanszych. wystarczy dobre stery i konfig i bije wszystkie nowe intergy .

wymienic to sie nieda 128 na Live. poprostu trzeba kupic uzywanego live za grosze i cieszyc sie super dzwiekiem :)

po live oplaca sie tylko Audigy 1 bez ls i es a pozniej juz tylko Audigy 2.

wszystkie posrednie to "pic na wode fotomontarz" te same karty tylko okrojone z dodana literka i nastepnym 50 kanalem tylnim ktoregi i tak sie nieuzywa.

1276818[/snapback]

heh??? 8O

 

 

...

(zresztą  zorzumienie całej tej wypowiedzi jest nie lada wyzwaniem)

...

1277049[/snapback]

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam teraz tego niemofge rozszyfrowac. :oops: teraz kolejno sprobuje to zebrac po swojemu.

oczywiscie wszystko zalezy od wlasnych gustow i sprzetu ( wzm., glosnikow) od kazdej reguly jest wyjatek. kazsy ma prawo interpretowac to jek chce

 

1.integry jakie by niebyly sa kiepskie ( SS jest dobre o tyle ze ma dekoder Dolby itp super w polaczeniu z zewnetrzym dekoderem przez optyczne.) nadaja sie do typowych 2 glosnikowych zestawow i slabych sluchawek na filmy i muze. nienadaja sie zabardzo do grania .

2.SB Live jest najlepsza karta dla kazdego maniaka Gier i muzyki bo jest bardzo tania. ( jest duzy wybor modowanych sterownikow KX , PAX-y)

3.Wymiana SB Live na Audigy 1 lub ES to nienajlepszy wybor. za mala roznica jakosci w typowych zastosowaniach.

4.po SB Live najsensowniej przejsc odrazu na Audigy 2 Zs . oczywiscie koszt jest niemaly.

 

wyjatkiem do tego wszystkiego jest bardzo dobra okazja cenowa kiedy za grosze mozna przejsc na model wyzszy.

 

posrednie to SB Live 24bit, Audigy LS, ktore tez sie nadaja swietnie do sluchania muzy itp.

 

SB Live 24 i Audigy LS to karty typowo do sluchania muzy i ogldania filmow. odpalanie nowych gier na nich to nienajlepszy pomysl

SB Live 24 nienadaje sie przy jednoczesnym kozystaniu z karty TV - efekty np. Eq itp. niedzialaja na wejsciach. - sygnal jest bezposrednio przepuszczany na wyjscie . ale ma super dzwiek za takie pieniadze napewno powala SS.

 

najlepszy to oczywiscie Audigy 2 ZS - nadaje sie do wszystkiego.

 

karty innych producentow pomine bo mialem mala stycznosc z nimi.

moze tak bedzei latwiej. ;)

Edytowane przez luki_pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam teraz tego niemofge rozszyfrowac. :oops:  teraz kolejno sprobuje to zebrac po swojemu.

oczywiscie wszystko zalezy od wlasnych gustow i sprzetu ( wzm., glosnikow) od kazdej reguly jest wyjatek. kazsy ma prawo interpretowac to jek chce

 

1.integry jakie by niebyly sa kiepskie ( SS jest dobre o tyle ze ma dekoder Dolby itp super w polaczeniu z zewnetrzym dekoderem przez optyczne.) nadaja sie do typowych 2 glosnikowych zestawow i slabych sluchawek na filmy i muze. nienadaja sie zabardzo do grania .

2.SB Live jest najlepsza karta dla kazdego maniaka Gier i muzyki  bo jest bardzo tania. ( jest duzy wybor modowanych sterownikow KX , PAX-y)

3.Wymiana  SB Live na Audigy 1 lub ES to nienajlepszy wybor. za mala roznica jakosci w typowych zastosowaniach.

4.po SB Live najsensowniej przejsc odrazu na Audigy 2 Zs . oczywiscie koszt jest niemaly.

 

wyjatkiem do tego wszystkiego jest bardzo dobra okazja cenowa kiedy za grosze mozna przejsc na model wyzszy.

 

posrednie to SB Live 24bit, Audigy LS, ktore tez sie nadaja swietnie do sluchania muzy itp.

 

SB Live 24 i Audigy LS to karty typowo do sluchania muzy i ogldania filmow. odpalanie nowych gier na nich to nienajlepszy pomysl

SB Live 24 nienadaje sie przy jednoczesnym kozystaniu z karty TV  - efekty np. Eq itp. niedzialaja na wejsciach. - sygnal jest bezposrednio przepuszczany na wyjscie . ale ma super dzwiek za takie pieniadze napewno powala SS.

 

najlepszy to oczywiscie Audigy 2 ZS - nadaje sie do wszystkiego.

 

karty innych producentow pomine bo mialem mala stycznosc z nimi.

moze tak bedzei latwiej. ;)

1278179[/snapback]

 

Zgadzam się z większościąz wyjątkiem PAX te stery to chała, te najnowsze z A4 wogóle nie chca działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje glosniki komputerowe logitech x-230 do tego karte muzyczna...czy na takich pierdziawkach mozna odczuc roznice w odtwarzanym dzwieku pomiedzy kartami sb live, audigy es, audigy 2 oem?? i czy ta audigy 2 oem jest porzadna czy to szmelc, kosztuje tylko 159 zl www.netservice.pl??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuje glosniki komputerowe logitech x-230 do tego karte muzyczna...czy na takich pierdziawkach mozna odczuc roznice w odtwarzanym dzwieku pomiedzy kartami sb live, audigy es, audigy 2 oem?? i czy ta audigy 2 oem jest porzadna czy to szmelc, kosztuje tylko 159 zl www.netservice.pl??

1280598[/snapback]

Pomiędzy dwoma pierwszymi kartami trudno wyczuć jakąkolwiek róznice dźwięk jest niemalże identyczny może z subtelną róznicą na korzyść ES, aczkolwiek wątpie czy na tych pierdziawach odczujesz róznice (nikt mi nie wmówi iż głosniki w palstikowych obudowach mogą być dobrej jakości)

Jeżeli chodzi o tą karte A2 za 150 pln to cóż nie ma podanych żadnych parametrów produktu wieć cięzko stwierdzic co to może być tymbardziej iż na innych witrynach sklepów internetowych nic opatrzonego znaczkiem Audigy 2 tak tanie nie jest, ale wybór należy do ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta na www.netservice.pl to prawdopodobnie pierwotna Audigy 2 bez ZS czyli 6.1 i "slabsze" parametry.

ale w twoim przypadku to najlepiej brac najtansza, nieprzeplacac.

najlepiej SS.

a bierzesz cos poza tym kompletem ? to moze dozuc do plyty z SS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...